Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

arthem

Użytkownik
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by arthem

 1. Kompas_BP zdecydował się pokryć częściowo zakup nowego / naprawę starego reduktora, uważam więc temat za zamknięty i zakończony pozytywnie.
 2. Liczyłem, że uda się temat załatwić bez informowania szerszego grona o sprawie, ale nie udało się. Być może ta wiadomość nakłoni jednak użytkownika KOMPAS_BP do kontaktu ze mną, a innych ostrzeże o nierzetelności tego sprzedawcy. Spór dotyczy zakupionego przeze mnie zestawu Mancraft PDiK v2 wraz z reduktorem. 19.03 (noc z niedzieli na poniedziałek) odezwałem się w celu potwierdzenia dostępności oferty. Otrzymałem odpowiedź pozytywną wraz z informacją, że w piątek wrócił do KOMPAS_BP ten zestaw z serwisu Mancrafta, był rzekomo na profilaktycznej wymianie oringow/uszczelek. Parę minut
 3. Sprawdź czy wtyczka od mikrofonu nie jest wpięta "odwrotnie". U mnie była, po jej odwróceniu problem ustał i zestaw działa poprawnie w kwestii nadawania. Ja mam nieco inny problem i pozwól, że się podłączę. Z-Tactical Comtac II + PTT Z-Tactical + Baofeng UV82. Wszystko działa poprawnie ale denerwuje jedna rzecz - używam do tych słuchawek akumulatorków Eneloop Pro 2500mah i przy ustawieniu podbicia dźwięków na trzeci poziom (dwa kliknięcia od najniższego), komplet akumulatorków "wysiada" po max 2h. Wydaje mi się, że to troszkę duże zużycie - gdzie leży lub może leżeć problem? A może te
 4. Dzięki. Skontaktuje się najpierw ze Specshop'em.
 5. Cześć. W CZ P09 od KJW, uchwyt/ucho do zaczepienia zawieszenia/smyczki wykonane jest z plastiku i niestety - złamało się podczas pierwszego wyjścia w teren. Czy kojarzycie, by był ten element dostępny jako cześć serwisowa, najlepiej wykonana ze stali?
 6. A ustalmy jeszcze, bo chyba ta kwestia nie została poruszona - nawet jeśli doszłoby do oszustwa, i AEGowiec zmieniłby sprężynę, czy użytkownik HPA podkręcił butlę czy zmienił kulki na cięższe, to co się stanie? Ja rozumiem, że oszustwo, ale ochrona oczu czy stalker wytrzyma nawet przesadzoną replikę, dany gracz będzie miał przewagę zasięgu ~10m co też jakoś drastycznie nie wpłynie na efekt rozgrywki, a przecież ten oszust będzie jeden na kilka wyjść w pole. Najważniejsze jest chyba byśmy to my sami przestrzegali zasad i dobrze się bawili, nie szukali na siłę oszustów i kombinatorów, bo ci znaj
 7. Owszem wziąłeś udział w części kosztów wymiany uszkodzeń - 100zł. Więc przy tak rozległych uszkodzeniach/czesciach niezgodnych z opisem jak sprężyna czy lufa, to jeśli ktoś komuś poszedł na rękę, to byłem to ja, idąc na rękę tobie. To ze zachowałem replikę i zająłem się jej reanimacja wcale nie zmienia tego, w jaki sposób zaprezentowales sprzęt, ile błędów w opisie i niezgodności umieściłes, więc przestroga przed jakimikolwiek transakcjami z Tobą jest jak najbardziej uargumentowana. Pozdrawiam.
 8. Imię na tyle nietypowe, że pewnie rozjaśni wszystko - Miłosz. To ta sama osoba?
 9. arthem

  Snajperskie Kulki

  Wszyscy szukają dobrych niepuchnących kulek >0,4g w jasnych barwach. A co tymi czarnymi lub ciemnymi? Ktoś testował czarne Guadery czy Valkeny?
 10. Nie bardzo wiem gdzie zacząć taki temat, więc jeśli zachodzi taka potrzeba prosiłbym o wydzielenie i przerzucenie treści w odpowiednie miejsce. Rozglądam się za butlą matką do Mancrafta, by ładować swoją małą, 0,8l butelkę którą noszę w plecaku. Zastanawiam się nad pojemnością, a realną ilością nabić do chociażby połowy pojemności butelki 0,8l. Przykładowo, ile razy mógłbym nabić butlę 0,8l z butli 7l? Zakładam, że im więcej razy butla matka zostanie nabita, tym mniejsze ciśnienie maksymalne osiągne na tej małej, 0,8l. Jak to liczyć?
 11. Czy ktoś używał przy PDIKS kapsuł Co2? Jak wygląda wydajność takiego zestawienia?
 12. 16 lat w profilu i zabawa z wysokim ciśnieniem = brak rączek. Konwersja Mancrafta, sprawdzona, kosztuje 500zł. Czy rzeczywiście to aż tak duży koszt, by bawić się w januszowanie? Taniej, szybciej, bezpieczniej, efektywniej, będzie iść do jakiejś pracy weekendowej dla młodych i dorobić sobie na sprawdzone rozwiązanie, niż kombinować w ten sposób.
 13. Cześć. Kupiłem używaną replikę a w jej wnętrzy znalazłem dziwną lufę - nigdy wcześniej nie spotkałem lufy z takim frezem, czy jakkolwiek nazwać to "spłaszczenie" przy jej początku. Spotkaliście się kiedyś z taką lufą? Do czego ona jest dedykowana?
 14. Użytkownik: http://wmasg.pl/pl/profil/show/91737 Cześć. W ramach delikatnej przestrogi opiszę sytuację jaka miała miejsce. Użytkownik MI24HA umieścił w komisie ogłoszenie sprzedaży repliki karabinu snajperskiego Tabuk - cystomowa replika na bazie Cymy. Dorobiona została dłuższa lufa, drewna, GB od Cymy bodaj CM.040, lekko zmodyfikowane na sprężynie 140. Cena była dosyć wysoka, bo przeszło 1000zł. Umówiłem się ze sprzedającym, że wpłacam kasę "za przesyłkę", a resztę za pobraniem. Tak też było. Kwota umówiona wyszła 03.08.2016 (środa). Dnia 04.08.2016 dostałem informację, że przepr
 15. Ale za to jak przy chronowaniu na strzelance wyjdzie 800fps na XCortechu, to będzie wielkie WOW. Zapominasz chyba czasem, że Ersoft to nie tylko skuteczność, to też bardzo duży faktor lansu ;)
 16. Jak chcesz mieć 600fps, to baw się w AEG na szkielecie CNC i dobrych częściach, jak chcesz mieć 800fps (gdzie sa takie limity dla replik, które nie są typowymi boltaction?!) to idź w HP. Jeśli kasa nie jest problemem, to będzie cię stać na butle matkę którą będziesz tankował raz na trzy miesiące, a swoją, przenośną, będziesz mógł nabijać w piwnicy, w aucie, czy gdziekolwiek położysz butle-matke.
 17. Errhile, bardziej chodziło mi o prawdziwe nieprzyjemności. Policja bardzo często "grozi paluszkiem" bezpodstawnie, bazując na wiedzy wyssanej z palca więc takie coś się nie liczy ;). Czytałem, bodaj na głównej, artykuł, gdzie wspomniano, że ktoś już "wtopił" z polskim mundurem - ciekaw jestem okoliczności i zakończenia całego wydarzenia. Czy skończyło się mandatem, i cóż to za mundur/ciuchy były. Oczywiście ciekawym jest też kto ich zatrzymał i kto wystawił ewentualny mandat.
 18. Zakazuje się noszenia munduru lub jego części. Zakładam, być może mylnie, że określone jest jasno czym jest mundur, kto go produkuje, w jakim kroju, z jakiego materiału i z jakim wzorem. "Wyłamanie się" spod określonych założeń powoduje że dana rzecz nie jest mundurem. Czy Helikon szyje oficjalnie dla wojska? Jeśli nie, nie szyje on mundurów, więc zakaz nie może dotyczyć ich ubrań. --- Czy były przypadki, że ktoś użytkujący ubranie we wzorze/kolorze/kamuflażu przypominającym Panterę, nie będące tym samym mundurami z wszywkami MON, miał nieprzyjemności ze stroju ŻW?
 19. Za tą cenę brałbym: http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-10-boyi?from=listing&campaign-id=19 lub jeśli coś dłuższego: http://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-032-olive-style-cm?from=listing&campaign-id=19
 20. Wybaczcie podwójny post, ale czuje się w obowiązku podziękować Zacharowi. Twoja metoda poskutkowała i problemy ze świnią minęły. Dzięki.
 21. Za tą kasę szukałbym jakiejś promo na Specnę.
 22. Staliśmy przed podobnym problemem - wszystkie repliki za ciężkie. Wybór padł na P90 Cymy i nie żałujemy. Lekkie, krótkie, plastikowe, strzela całkiem dobrze już w stocku. Do tego lekki szpej w formie pasoszelek. Drugi sprzęt który również sprawdza się w damskich dłoniach to Amoeba. Mamy AM013. Wagowo bardzo podobnie do Cymy. Również replika krótka, poręczna, nie mniej jednak sporo droższa. @Krwawy, Amoeba istnieje w świecie realnym jako AAC Honey Badger jeśli się nie mylę. Nie wiem czy jest to karabin produkowany seryjnie, wątpię, ale palne odpowiedniki pojawiają się na świecie ;).
 23. Bydgoskie Laboratorium, ponownie M249 w moich rękach. Można powiedzieć, że to pierwszy, w pełni "krwawy" materiał, za sprawą jednego ze snajperów. Zapraszam.
×
×
 • Create New...