Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

speedor

Użytkownik
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by speedor

 1. To ERDL. W kroju niczym nie różnił się od TCU. Zagadka wszechczasów rozwiązana, idziemy dalej.
 2. Why thank you, Captain Obvious! Faktycznie, ale w większości przypadków jednak wręcza go prezydent. I żaden z 247 medali przyznanych podczas tej wojny nie został wręczony poza granicami USA. Powinienem być dokładniejszy.
 3. Już się miałem nie czepiać, już miałem odpuścić te parę źle odmienionych nazwisk i niezręcznie przetłumaczonych nazw jednostek, aż doszedłem do końca i nie wytrzymałem. 18 Brygada CZEGO? Kongresowe Medale Honoru wręcza tylko i wyłącznie prezydent Stanów Zjednoczonych i z tego, co mi wiadomo żadna taka uroczystość (przynajmniej w XX wieku) nie odbyła się nigdzie poza Białym Domem. ...ale ja się lubię czepiać.
 4. Nie wiem. W materiale zdjęciowym kabur jest dość mało. Joe Parnar z RT Ohio wspomina, że nosił swoją 1911 w lokalnie wykonanej kaburze pod pachę, jednak pistolet przydawał mu się tylko po to żeby rzucać nabojami gdy ktoś chrapał w nocy w NDP. Lynne Black swojego HP nosił w wewnętrznej kieszeni kamizelki ze smyczą na szyi. Pojawiają się też klasyczne kabury z szelkami. Reguły nie ma. Możliwe, że miał coś wykonane na zamówienie. A co rekonstruujemy? Wejdź na stronę i zobacz.
 5. Bardzo prosto. Czekali przy szlaku aż będzie przechodził niewielki oddział/pojedynczy żołnierz. Jeden delikwent zostawał niegroźnie postrzelony, reszta zabita i cały team wiał i wzywał helikoptery.
 6. Nie używali żadnych kabur. Tłumione pistolety miały głównie służyć do brania jeńców, więc razem z taką bronią jak steny lądowały zwykle w plecaku. W przypadku używania jako broń osobista noszona na co dzień - albo kabura pod pachę albo za paskiem od spodni.
 7. Ja tak rękawy na codzień w koszulach podwijam. Też jestem z Marines?
 8. Stylizacja na sobotniego taktycznego hipstera Od pasa w dół kontrakt US Army (vintage desert boots, spodnie ACU OCP) Nakolanniki ALTA vintage Polar Quiksilver PC Flyye Ładownice Condor Admin Maxpedition (NIE, NIE PRZESZKADZA) Dump USMC Issue Na łapach Mechanixy MPact Nie widać uber taktycznej nerki Flyye Przy boku wisi KAC PDW Boyi na MS3 Magpula Na głowie FAST Emersona
 9. Ale jesteś pewny czy to Twoja wesoła wariacja?
 10. Moja skromna kolekcja Bez klamek bo mi się szukać nie chce.
 11. Tak, akurat na tej serii zdjęć ze strzelnicy wszyscy Amerykanie z RT Colorado byli w czarnych mundurach. Od lewej 1-0 Willie McLeod, 1-1 Sheppard Patton Jr i 1-2 Frank Greco.
 12. Frank Greco, RT Colorado EDIT: A co takiego w nim było? Mały odrzut, dużo lżejszy od M60 i bardzo dobra kontrola ognia - podobno można było strzelając napisać swoje imię. SOGi modyfikowały jeszcze bęben wykładając go wykładziną podłogową żeby taśma z amunicją nie chrześćiła i ładowali w niego 150 naboi zamiast 100. Dwa takie przecinaki w zespole zapewniały solidną przewagę ogniową w razie kontaktu, wystarczającą żeby oderwać się od przeciwnika.
 13. Mam ochotę napisać google.com, ale w tym temacie to nie rozwiązuje sprawy, 99% źródeł jest po angielsku, z czego z 80% to wiedza książkowa nie udostępniona nigdzie w internecie. Będę więc dzisiaj dobrym wujkiem. Powiedzmy. To żadna filozofia, brali mundur i pryskali się czarną farbą w pasy. Ehhh.... Podstawową bronią Recon Teams był XM-177 (obie wersje, E1 i E2), potocznie przez większość weteranów nazywany CAR-15. Przed 1969 rokiem czasami spotykano RT uzbrojone częściowo w M16 z powodu braków zaopatrzeniowych. We wcześniejszych latach z powodu obostrzeń w wykonywaniu zwiadu
 14. Plecak tropikalny miał docelowo zastąpić lekki. Pod koniec wojny, gdy zmniejszyła się ilość żołnierzy, zaczął w niewielkich ilościach trafiać do jednostek liniowych. Ot, cała historia. Nie trzeba mieć swojego zdania na ten temat, to są fakty. Miałem być złośliwy, ale mi się nie chce. Czytajcie książki a nie tylko internet.
 15. Wiesz, zasadniczo jakby cię ktoś zaczepił, że masz zły ręcznik możesz mu kazać pokazać jaki on ma. Na 99% będzie miał taki sam albo w ogóle. Zresztą, bez jaj, to tylko ręcznik.
 16. To nie to, to na zdjęciu to M41 Haversack: http://www.vietnamgear.com/kit.aspx?kit=455 , więc to raczej Marines.
 17. Ale serio? To, co on ma na sobie ma niewiele wspólnego z USMC a tym bardziej z tym, co nosili w Hue. Buty w tym filmie to tylko i wyłącznie buty USMC z lat 80-tych i brytyjskie wojskowe, kamizelki to armijne M69. Oporządzenie M56. Ten cały fim (nie ujmując nic klimatowi i fabule) wygląda jak airsoftowa stylizacja.
 18. Już to, że to ma być Animal Mother z FMJ jest niekiepską stylizacją :)
 19. No dobra, ale który CAR-15 konkretnie? http://en.wikipedia.org/wiki/CAR-15 bo kilka ich jest...
 20. W bardzo wielu. Właściwie prawie we wszystkich. 67-69 to pół pobytu USMC w tym kraju. Gwarantuję ci, że pomiędzy tym, co nosili w 67 i 69 są ogromne rozbieżności. No, może oprócz hełmu i kamizelki. Weź się lepiej za jakąkolwiek dywizję Army, będziesz wyglądał na pewno bliżej czegokolwiek co istniało w rzeczywistości.
 21. Nowa lista: 101 Dywizja Powietrznodesantowa - gen. Anthony McAuliffe 1. sobell 2. [2nd Ranger Bn] MikoWolf 2. [2nd Ranger Bn] Conti 3. [2nd Ranger Bn] Whisky (jeszcze nie 100%) 4. [2nd Ranger Bn] Jake 5. [2nd Ranger Bn] Michal 6. [82nd] Maciek 7. [82nd] ... 8. Rudy 9. Janik 10. Speedor Belgijski Ruch Oporu - Armee Secrete - gen. Jules Pire 1. Andrzej(w-wa; 90%) 2. Dywizja Pancerna "Panzer Lehr" - gen. Fritz Bayerlein 1. Powała (Zakon Jedi) 2. Aris (ZJ) 3. Sael (ZJ) 4. NoName (ZJ) 5. Zoltan (ZJ) 6. B4rtek (ZJ) 7. Maku (ZJ) 8. M3dyk (ZJ) 9. Skynet (ZJ) 10.Bu
×
×
 • Create New...