Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rybrafal

Użytkownik
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

481 profile views
 1. Z żalem przyznaję, że Dominik ma rację, Trójmiasto zapadło w długi sen zimowy, zbieramy się do wielkiego przebudzenia, ale ten czas jeszcze nie nadszedł.
 2. Rewelacyjna impreza !! Organizatorom ogromne dzięki za cały trud włożony w organizację i prowadzenie a w szczególności za możliwość wcielenia się w funkcję sapera. Wspomnienia z wysadzania zapór i rozminowywania pod ostrzałem bezcenne. Również ogromne dzięki dla Aliantów za silny a momentami niezłomny opór.
 3. Panowie, wszystko fajnie pięknie ale ciągle mówicie o skrajnościach, albo LARP albo radosna nawalanka a ja od początku pisałem o "elementach fabularnych". Wiadomo że bardzo trudnym zadaniem jest znalezienie kompromisu, czy jeszcze lepiej konsensusu. Chodzi mi nie o zapotrzebowanie na LARP'y jako takie a na dynamiczne scenariusze airsoftowe ale jednak z dodanymi pewnymi elementami i postaciami fabularnymi wzbogacającymi fabułę. A jak pokazuje historia jest to jak najbardziej możliwe. Chociażby Trójmiejskie Overlord i Naretva '43, przyznaję że lat ładnych kilka temu, ale nie można tamtym sc
 4. ZA a nawet ZA. Ale pozwolę sobie nie zgodzić się z szanownym Cortesem, uważam że jednak zapotrzebowanie na elementy fabularne nadal w środowisku jest, ja chętnie wcieliłbym się w postać fabularną i równie chętnie takie postacie bym spotkał na polu walki i wiem że nie jestem osamotniony w tym względzie.
 5. Ogromne dzięki dla wszystkich za niesamowitą imprezę. Wish, brawo za przygotowanie i przeprowadzenie wszystkiego. Towarzyszom broni wielkie dzięki za trud włożony w bohaterską obronę wzgórz Sycylii a Aliantom za nieustające ataki na nasze pozycje. Tracery, medycy, limity amunicji, radia (mimo że zasadniczo nie działały) i wszystkie inne rekwizyty dodały niesamowitego klimatu. I na koniec dodam że niezmiernie miło było wydostać się z hibernującego Pomorza, zawitać na imprezie gdzieś dalej i poznać osobiście legendy ash znane mi do tej pory jedynie z forum.
 6. Dobrze wiedzieć że jest nowy model maga na rynku bo statsza wersja faktycznie jest na 50bb. I idąc dalej tym tropem czy w kwestii ładowania na respie jeden MID na 110bb może być równoznaczny z dwoma na 50bb?
 7. Widzę że zapowiada się duży realizm udziału medyków i udzielania pierwszej pomocy na polu walki, cieszy mnie to bardzo ale zarazem nasuwa się pytanie, jak w takim razie odnosimy się do tematu znoszenia/odciągania rannych towarzyszy z pierwszej linii ? Dozwolone czy też nie? Jeżeli tak to na jakich zasadach? Pełen realizm i zarzucamy kolegę fizycznie na plecy czy dozwolone "noszenie" bardziej umowne ?
 8. To i ja podzielę się historią swoich początków w ASH bo widzę, że do tej pory nie pojawił się bardzo ważny moim zdaniem temat, który ogromnie pomaga "nowym" rozpocząć przygodę z ASH, a mianowicie: Ruch Oporu Na moje pierwsze 3 imprezy ASH wybierałem tylko takie, w których pojawiały się formacje Ruchu Oporu, stylizacja praktycznie darmowa, dosłownie za pierwszym razem wystarczyło przetrzepać szafę dziadka, potem wizyta w lumpeksie i do tego współczesna replika ze zdjętymi świecidełkami i owinięta szmatą. W dobrych czasach kiedy Pomorski ASH kwitł, tak Gor, w tym momencie szturcham
 9. Hasłem przewodnim strony Niemieckiej zostało: "Tak było", kto był po jedynej słusznej stronie wie dlaczego, a ja powiem tak: Rewelacyjny scenariusz, tytaniczny wysiłek włożony przez wszystkich organizatorów, powalająca ilość i jakość pirotechniki, niespodzianki, smaki i smaczki, pięknie spędzony dzień w doborowym towarzystwie i właśnie "Tak było". Ogromne podziękowania dla sztabu organizatorów, towarzyszy broni i strony przeciwnej. Zdecydowanie warto było do was przyjechać i na pewno nie po raz ostatni.
 10. Czołem Panowie Pozwolę sobie zabrać głos w temacie naświetlania kulek, mam z pracy odrobinę doświadczenia z materiałami foto-luminescencyjnymi, nie używałem do tej pory tego typu kulek ale po szybkich oględzinach zachowują się tak samo jak te materiały z którymi mam do czynienia więc przynajmniej część mojej wiedzy może pomoże nam rozwiązać problem. Fakt 1, materiały foto-luminescencyjne "ładują" się światłem, im dłuższe naświetlanie tym potem dłuższy czas świecenia w ciemności, czas świecenia zależy też od objętości materiału, jeżeli nasze kulki są odlane z klasycznego kompozytu powleczo
×
×
 • Create New...