Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Frontal

Użytkownik
 • Content Count

  134
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Frontal

 1. W najbliższych dniach stuknie czwarta rocznica postępowania. :icon_lol: U kogoś coś się ruszyło?
 2. Odkopuję, ale leszpe to chyba niż nowy temat: Mam M14 z drewnianym łożem i chciałbym zainstalowac dwójnóg możłiwie jak najmniej ingerując w karabin, tzn. żadnych RIS-ów i chciałbym zatrzymać zaczep zawieszenia tam gdzie jest. Czy jeśli wywiercę otwór to uda sią zamontować taki dwójnóg: http://www.taiwangun.com/regulowany-dwojnog-do-montazu-na-chwytach-przednich-black-acm?from=listing Ewentualnie jakikolwiek inny?
 3. Frontal

  M14 [CYMA]

  Czy ktoś z Was ma doświadczenie z montażem jakiegoś dwójnogu na drewnianym łożu? U mnie nie ma żadnego otworu i nie wiem jak to rozgryzć, wiercić otwór czy może odkręcić zaczep zawieszenia ale to naturalnie eliminuje pas nośny czyli spory minus... Jeśli ktoś ma podobną sytuację to będę wdzięczny za info na temat metody montażu i użytego dwójnogu. Przepraszam za odkop.
 4. Właśnie nic nie jest nadal jasne. Jak już wcześniej było pisane: w Polsce nie mamy prawa precedensowego i to, że jeden sąd wydał taki wyrok nie oznacza, że inne są nim związane ergo wszystko może się w tej sprawie zdarzyć łącznie z wyrokiem dla szczęśliwego posiadacza atrapy. Oczywiście artykuł napisany w optymistycznym tonie jakoby z tego tytułu "podobne sprawy – prowadzone przez prokuratury z innych regionów kraju – zostały już lub są obecnie umarzane." powoduje odniesienie mylnego wrażenia. Jednak tak jak mówię, dopóki dopóty przepisy się nie zmienią można śmiało stwierdzić, że Policja będz
 5. Pewnie InPost porzucił korespondencję w lesie. ;)
 6. Cóż, myślę, że po prostu naturalnie wykorzystują szlak który na nowo przetarł Walther... Zobaczymy.
 7. Był ktoś w końcu dzisiaj w sądzie? Jakieś wieści?
 8. Yep. Ja się chyba przejadę na tę rozprawę tak z czystej ciekawości. Akurat z Wrocławia do Zabrza mam przyjemną jazdę autostradą to mogę obrócić. Ktoś jeszcze się wybiera?
 9. A jak wtedy wygląda kwestia wysyłki? Bez problemu wysyłają kurierem?
 10. Kolejna rozprawa we wrześniu. :icon_rolleyes:
 11. Zawsze jest też klasyczny Colt 1911 .45. za circa 4000 zł zależnie od sztuki. Ostatnio miałem okazję strzelać, klasa sama w sobie.
 12. No niestety. Nie oszukujmy się, PAK to nowy kapiszon.
 13. Może i ma większość cech broni palnej, ale zastosowane materiały są podobno gorsze niż w lepszej klasy pistolecie GBB. Więc łatwo wyobrazić sobie jak na to oddziaływają siły podczas odpalenia takiego naboju/kartridża/czegokolwiek.
 14. Trening wiąże się z częstym i intensywnym strzelaniem, a znając życie znalowy zamek i średnie bebechy nie wytrzymają więcej niż 1000 strzałow. Plus cena amunicji też może zniechęcić do strzelania co weekend.
 15. No niestety, CS ma tę wadę, że często działa w dwie strony. :c Szczególnie jeśli ktoś ma na tyle fantazji, żeby strzelić w pomieszczeniu.
 16. Cóż, papiereki dystrybutora to opinia Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i dosyć mętne pismo z MSWiA. Jak łatwo się domyślić Policja ma na ten temat własne zdanie. Oczywiście, z punktu widzenia kupującego na stronie firmy K. wszystko jest legit. Ale wystarczy minimalnie zgłębić temat w internecie, żeby zobaczyć, że jednak nie jest tak pięknie. Kupujący ma chyba prawo do pełni wiedzy na temat tego co kupuje i jakie może ponieść konsekwencje, prawda? Tak czy owak, robienie z pistoletu, z którego poza decybelami nic nie wylatuje, potencjalnej maszynki do zabijania to lekka paranoja. Jeszcze troche i
 17. Yep. Tym bardziej tak jak ktoś wyżej pisał, jak najbardziej można ją załadować 9 mm PAK z gazem CS. Nie jest to legalne, ale hej, kto sprawdzi? W końcu gnat "legalny". No ale cóż, tak to jest, dopóki mamy takie chore przepisy o broni i pozwoleniach dopóty ludzie i firmy będą kombinować. Co osobiście popieram, ale dystrybutor P99 mógłby trochę rzetelniej ostrzegać o problemach z legalnością. Ale wtedy hajs by się nie zgadzał, więc no.
 18. No właśnie. Z tego co wiem, to też sprzedaż amunicji PAK na podstawie jakiegoś kartonika dołączonego do pistoletu to jawna kpina i granie na ludzkiej nieświadomości.
 19. Ja osobiście odstąpiłem od zakupu na jakiś czas, ponieważ z tego co wyczytałem i dowiedziałem się od osób z branży, kwestia legalności tego rozwiązania jest jeszcze daleka od wyjaśnienia. Więc póki co wolę nie pakować się w jakieś problemy i nie ryzykować konfiskaty klamki za gruby hajs.
 20. No właśnie się tak zastanawiam nad tą jakością, bo jedyny PAK z jakim miałem do czynienia to własnie 8 mm, coś na wzór PPK wyprodukowane przez Recka i szczerze, głowy nie urywał. No ale swoje lata miał i pochodził z NRD.
 21. Przeszukałem całe forum więc zakładam temat, nie wiem czy to właściwy dział, no ale trudno. http://www.bron.pl/shopbron/product/ARTYKULY-OBRONNE/Bron-alarmowa-6-mm/Pistolet-alarmowy-WALTHER-P99-kal.6mm-9mm-PAK/69888 Ktoś miał do czynienia? Jest to warte swojej ceny? Opinie które czytam są skrajne, podobno zamek jest z nędznego stopu i ogólnie trochę niedoróbek a z drugiej strony ludzie się rozpływają nad tym jakie to cudne. Poważnie zastanawiam się nad zakupem, ale nie dam tysiąca złotych za bubla. Proszę o opinie. :v
 22. Frontal

  Ak 104 / 105

  Replika Owna po zmianie właściciela. ;)
 23. Miał ktoś styczność z chińskimi pmagami od krakmana w tej replice? Siedzą, nie siedzą?
 24. Taki skromny składak MEU Army i Tercela. Pełna wymienność części, strzela aż miło.
 25. Dostałem ostatnio pismo z prokuratury, do Was jeśli jeszcze nie przyszło zapewne przyjdzie wkrótce i tym razem jest ono bardzo budujące.
×
×
 • Create New...