Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dexter125

Użytkownik
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

 1. 1-st SOC zgłasza obecność 11 operatorów. Info będzie do Ciebie Poni - zgodnie z zaleceniami.
 2. dexter125

  BASRA IV

  Świetny materiał filmowy, warto było poczekać. Gratuluję :)!
 3. dexter125

  BASRA IV

  I Super. W końcu zobaczę to, co tylko słyszałem przez radio :)
 4. dexter125

  BASRA IV

  To była moja druga wizyta na zlocie z serii „Basra”. Zostało mi powierzone dowodzenie siłami PO pod nieobecność Colonela. Mam nadzieję iż Was nie zawiodłem. Chciałem podziękować wszystkim Fire Teamom PO za wspólną walkę, ataki, obrony, handel, wymiany i akty terroru. Nie było dla Was budynku do którego nie dało się wejść. Dziękuję za wspaniałą akcję w Meczecie, Banku i Kasynie. Dziękuję za bezbłędne wykonywanie rozkazów. Organizatorom gratuluję doskonałego przygotowania gadżetów użytych w grze, lokacji, oprawy, klimatu i zadbania o najdrobniejsze szczegóły. Co rok spotykamy nowe atrakcje i nowe pomysły. W uznaniu Waszych dokonań, przekazałem medal  na ręce ARCa. Oczywiście wielkie podziękowania dla PIS za zaciekły opór i fanatyczne ataki, oraz Gwardii za chwile współpracy, zdrady i kolaboracji. Po prostu stworzyliście piękny klimat tego zlotu. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Dex.
 5. hyhy ciekawy komentarz pod tym tekstem :)
 6. http://www.wmasg.pl/artykuly/air_soft_gun/...(prawo_asg)/14/ :wink:
 7. A może by tak skoro już wleźliśmy do lasu to po prostu zostawmy go tak jak go zastaliśmy? Jeśli rozłożyłeś sięna noc za blisko mrowiska i dupsko zgryzły, następnym razem sprawdź (nawet z latarką) okolicę. Po co niszczyć ? Najłatwiej spryskać mrowisko DDT prawda? Takie to proste.... Postarajmy się jednak podejść do sprawy inaczej. W lesie my jesteśmy intruzami.
 8. Panowie, proponuję by jednak nie zaopatrywały się w leki sterydowe osoby o znikomej śiadomości ich użycia. Dziabnąć igłą można każdego, tylko pytanie: po co i czy tym nie zaszkodzimy. Zostawmy iniekcie tym co są do tego przygotowani i przeszkoleni. Osobiście posiadam fastject oraz berotec w apteczce a także silne painkillery. Raz jedynie podałem silny lek przeciwbólowy na Basrze II po wypytaniu operatora co i jak, oraz po upewnieniu się że tym nie zaszkodzę. Wiadomo, w przypadku zagrożenia życia lepiej wstrzyknąć ampułkostrzykawkę jak nie działa np berotec. Ale nadal jestem przeciwny w wyposażanie ludzi "na wszelki wypadek" w silne leki. Ot co.
 9. Nigdy nie miałem żadnego problemu z kurierami. Zawsze działali tak jak w relkamach TV. Nie było mnie w domu to zostawiali kartkę i nr telefonu, dzwoniłem umawiałem się na daną godzinę i ok. Do momentu gdy nie trafiłem na DHL. Zamówienie Specshop, spora wartość, zamawiałem w piątek więc logiczne że towar będzie po niedzieli. Pracuję do 15, po powrocie z pracy w poniedziałek i wtorek nic. Śladu kuriera. Wlazłem sobie na śledzenie przesyłki. Zdziwienie... "Poniedziałek godzina 16:14, odbiorcy nie zastano w miejscu odbioru". No cóż może nie słyszałem jak dzwonił.... Środa - na stronie śledzenia przesyłki info jw tylko godzina 15:56. Trzecie nieodebranie i przesyłka wraca do nadawcy. Dodzwoniłem się do przedstawicielstwa DHL, dostałem numer do danego kuriera. Skontaktowałem się z nim w celu ustalenia terminu odbioru. Stwierdził że on jeździ do 14 a potem mu nie pasuje do DG jechać. Jak chcę mogę sobie odebrać z Katowic, ale tak czy inaczej on nie podjedzie a przesyłkę już oddał do zwrotów bo był u mnie 3 razy (???), nawet do sąsiada pukał ale nikt mu nie otwierał. Ponownie skontaktowałem sięz przedstawicielstwem DHL. Pani kulturalnie mnie poinformowała że kurier ma obowiązek pozostawić namiar na siebie jak nie zastanie nikogo w miejscu odbioru i że powinni rozwozić przesyłki do 21:00. Przeprosiła i zapewniła że przesyłka dotrze do mnie następnego dnia o wskazanej przeze mnie godzinie. I tak się stało. Paczkę dostarczył inny kurier. Okazało się że na terenie Dąbrowy od kilku dni dziwnym trafem poprzedni kurier "nikogo nie mógł zastać w miejscu odebrania przesyłek" i gro ludzi nie doczekało się zamówień. Tak że wiele zależy od człowieka który rozwozi przesyłki nie od samej firmy. Czasem warto zadzwonić do przedstawiciela i zapytać o przyczynę poślizgu lub braku przesyłki. Duży plus dla DHL za pozytywne i miłe załatwienie sprawy, duży minus dla pana "kuriera". Może teraz lepi pierożki ?:)
 10. Jak ktoś posiada kawał gruntu (zależy czy to poletko po kukurydzy czy całkiem fajny las), i ma zapał ku zrobieniu terenu do ASG, to czemu by nie? Zbudowanie czegokolwiek w ogólnie dostępnym terenie wiąże się z tym że za tydzień znajdziemy resztki naszych z trudem budowanych umocnień i w koło pełno butelek po tanich winach i min typu "kolocek". Natura i owszem. Las, naturalne ukształtowanie terenu, to jest dobry klimat. Tylko czasem każdy chyba ma ochotę powalczyć w czymś innym niż znane na pamięć miejscówki. Pomysł z przygotowaniem własnego, dobrego terenu nie jest zły. Nie mówię tu by od razu robić betonowe ogrodzenia (siatka wystarczy), jakieś linie okopów, nowo postawione "ruiny" budynków, jakieś ciekawe lokacje w kilku miejscach terenu, wydzielone miejsce na namioty na poboczach, możliwość naładowania batek, minimalne zaplecze gastronomiczne (w sumie wystarczy możliwość zakupu podstawowych produktów lub nie duża odległość do sklepu) i można by taki teren udostępniać odpłatnie. Co do ceny to przecież można uzależnić od tego czy to duży zlot czy kilku chłopaków wpadło poćwiczyć. A aranżacja terenu, umocnienia, rodzaje przeszkód, budyni itp , to wszysko zależy od pomysłowości wykonawcy. Podstawa, umiejętnie wykorzystać naturalne ukształtowanie, tak by sztuczne umocnienia nie sterczały sztucznie jak na poletki "malarskim".Tak czy inaczej życzę powodzenia w projekcie.
 11. Lubią jak ich boli? To nie rozumiem czemu przerywają "zabawę" w okresie zimowym? :) A pobiegajcie sobie chłopaczki w tych shortach i podkoszulkach kilka godzin przy -17 :) Gwarantuję że po godzinie zyskacie "resistans" na trafienia, (odmrożone ciało nie czuje ran), to dopiero będziecie mieli HARDCORE!! A jaki FUN!, dłużej będzie można biegać, strzelać, nadawać nowe xywki (ICEBALL?:) ) Za to jak już odmrożenie puści... ło.. jakiiii ból ! Zobaczycie ! :) ....jeeeny normalnie kretynizm.....
 12. 1-st S.O.C zgłasza się w ilości 11 osób :) Rainbow i Colonel będą :) spokojnie :) ARC prosze o nie rozłączanie naszych ekip. Będzie powtórka II.
 13. Zjawimy się ! :) Trzeba postrzelać dla Orkiestry. Szczytny cel Panowie - Brawo za pomysł ! Dokładna liczba ludzi z 1-st SOC jeszcze nie znana ale postaramy się by było nas sporo.
 14. Obserwując maskowanie Strzelców Alpejskich, zauważyłem że na normalny zimowy kombinezon doszywają luźno wiszace paski białego materiału, ukośnie ponacinane ( w choinke). Paski doszyte są w ilości kilkunastu sztuk, chwycone nicią ledwie w kilku miejscach. Powoduje to że nie ma potrzeby używania dodatkowych barw uzupełniających cienie. Światłocień tworzy się sam, na poskręcanych paskach i pod nimi. Daje to niesamowity efekt. Jak znajdę fotkę do dodam. Aktualnie pracuję nad takim maskowaniem, na bazie białej parki US. Doszywam pasy z bawełny.
 15. dexter125

  Taniemilitaria.pl

  Czyż to nie jest przynajmniej dziwne? Całe bataliony ludzi psioczą na sprzęt z tego sklepu i choć ewidentnie wynika że opisywany "śświatowej jakości towar" to po prostu odpustowe buble, to kolejne bataliony kupują nadal to dziadostwo. Może po to by przekonać się na własnym przykładzie jak wielki uczynili błąd zamawiąc tam towar, a może dla tego że myślą "Może mnie przyślą za 20 zł metalową replikę z najwyższej półki".. no cóż wydaje mi się że ta kwestia zostanie nierozwiązana :) Czasem lubię poczytać ten wątek po to tylko by utwierdzić się w przekonaniu iż Polak nie uwierzy do momentu gdy sam nie zobaczy :) Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...