Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzina M4 [SRC]


Recommended Posts

<posty pochodzą z tematu "M4 z STTI (SR4 SRC) - opinie i opisy">

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Witam, ktos moze orientuje sie co do dokladniejszej daty premiery tego Aega ? I jak bedzie z dostepnoscia w Polsce ?

Z tego co mozna przeczytac na zachodnich forach i stronach wynika, ze bedzie on kosztowal jedynie ok 80-100$ (USD). Mozna sie domyslac, ze bedzie odbiegal od najlepszych modeli, ale moze stanowic ciekawa alternatywe gdyby u nas kosztowal np. ok 600-700zl dla osob, ktore moga przeznaczyc wiecej pieniedzy niz na sprezyne, a nie maja ponad tys na Aega np. z CA. Nawet jesli u nas bedzie drozszy to jego sprowadzenie z USA, moze zamknac sie wlasnie podana wyzej kwota.

 

Jesli chodzi o wykonanie to oficjalna strona STTI podaje, ze jego czesci beda kompatybilne z TM i bedzie takze posiadal wiele elementow metalowych.

Tak czy inaczej to moze byc dobre posuniecie, ktore pozwoli wykorzystac obecna nisze rynkowa.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

garstka info z airsoftplanet

1.skala 1:1

2. waga 2900g.

3.wzmocniona lufa zewnętrzna

4.wyeliminowano efekt ruchomej lufy

5.hicap na 300kulek w standarcie

6.bateria 8,4 mini type w przednim chwycie

7.nowa 6-stopniowa kolba

8. PEŁNA kompatybilnośc z częsciami TM

9.prędkośc kulki 90m/s

10. cena ~80$

 

mysle ze to rozwiało kilka wątpliwości a i ja sam juz wiem że to bedzie mój pierwszy aeg (odliczam już dni do premiery....) aha i jeśli ktos znajdzie cos nowego to niech pamięta że ślinie sie i czekam na info

wraz z resztą maniaków pogrążamy sie bolesnym oczekiwaniu.....

POZDRO

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ja mialem ta replike.Moim zdaniem jakosc wykonania odpowiednia do ceny :). Napisze co zuwazylem podczas uzytkowania.

Wady:

-Brak oksydy na lufie zewn. ( przynajmniej u mnie ).

-Duze trudnosci z ustawieniem przyzadow celowniczych w poziomie ( przynajmniej u mnie :P).

-Ciezko otworzyc body, tzn. nie otwiera sie tak plynnie/ gladko jak w TM'owskim m4, moze to tylko w moim egzemplarzu, aczkolwiek przy rozbieraniu musialem uwazac aby czegos przy okazji nie ulamac/ zepsuc itp. :P.

-No i najwazniejsze, lufa lata po jakims czasie :) moze nie tak bardzo jak w TM ale jednak lata.

No i przejdzmy do zalet:

- Gearbox ladnie nasmarowany metalowy, wyglada solidnie. ( Nie rozkrecalem go i nie wiem jak z bebechami w srodku).

-Kule nosi dalej niz, TM'owskie stockowe aegi. :)

-Body wyglada solidnie. ( przynajmniej u mnie )

-Nie mialem zadnych awarii ma strzelankach.

- Ciezki! ( przynajmniej u mnie :)) Zadziwil mnie ciezar tej repliki, a nie zauwazylem jakis ciezarkow itp.

Mysle, ze jest to dobry produkt jak na cene ktora trzeba za niego zaplacic. Nie ma co oczekiwac jakosci wykonania tak jak w firmie G&P albo TM. Gdzieniegdzie mozna znalezc miejsca niedokladnie np. front grip ( "kółka" na gorze i dole chwytu sa zle wyciete u mnie [widac "skrzydelka" :)] ). Co do tego co jeszcze zauwazylem to moja replika posiadala chamber block :) moze to przez to lufa mniej sie chwiala. Jest takze imitacja rurki gazowej. A co do raczki przeladowania to u mnie bylo tak samo (wina za slabej sprezyny). Co do Hi Cap'a to nie mialem z nim zadnych problemow. AEG'a sprzedalem i nowy wlasciciel jest z niego bardzo zadowolony. Gdybym sobie cos jeszcze przypomnial to napisze.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam gotowy opis zabawki, którą dostałem do testów z Military. Pewnie pojawi się w Zbrojowni zaraz po niedzieli. STTI jest tylko dystrybutorem, producent to SRC z Tajwanu.

Ale krótko:

- jest identyczny z modelami Marui;

- stockowo strzela 300 fps na 0,2;

- zębatki (poza tłokową) mają domieszkę stali;

- silnik jest nieco słabszy niż EG1000;

- części wewn. i zewn. wymienne;

- uchwyt transportowy jak w M4A1.

 

2 tygodnie temu "robiłem" 2 sztuki. Obecnie mają PDI 130. Zasięg ok. 60m, ale to sprawa warsztatu. Zobaczymy za jakiś czas, jak znoszą upgrade.

 

Za chwilę (płyną) dostępna będzie wersja z kolbą "special forces" z miejscem na baterię, ze stałą kolbą, M933 (jak 733, ale ze zdejmowanym uchwytem transportowym), długa M16A3, M4A1 RIS i jakby SR-16. RIS i SR mają w standardzie takie fajne "pistoletowe" front gripy QD.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Regdorn dostał opis tydzień temu - pewnie nie zdążył.

 

Makary pytał gdzie będą dostępne: w nowym sklepie. Nie podam linka - sklep jeszcze nie działa. Wg moich informacji wszystkie wersje będą kosztowały poniżej tysiąca.

 

Robson: dostęp do Hop Up'a jak w TM - klapkę otwiera dźwignia przeładowania.

 

News 1: jeszcze w tym tygodniu będę miał w rękach testowe egzemplarze kolejnych wersji - nie wiem jeszcze, których.

 

News 2: są gotowe pierwsze egzemplarze w "metal body" (dostanę do testów). Na zdjęciach, które dostałem mają oznaczenia Knight'a - jak SR16 TM (!) - przynajmniej tak to wygląda kiepskim zdjęciu. Jak będę wiedział na pewno - dam znać. Body będą także dostępne "luzem" - w wersji czarnej i popielatej.

 

News 3: zwykła M4 SRC ze sprężyną PDI 150% (reszta części absolutny stock) plus magia warsztatowa - 388 fps na 0,2. CA w tej konfiguracji - ok. 360 fps. Wystrzelony tymczasem tylko 1 HiCap - rozbiorę po np. 5 tys. kulek i zobaczymy, jak to znosi. Dam znać.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Szyny będą metalowe (pewnie stop alu z czymś).

 

Ściskam,

Czoper

 

[ Dodano: Pią Lis 04, 2005 10:22 am ]

W ubiegłym tygodniu dostałem do testów kilka kolejnych modeli: M16 rifle, M933, M4 RIS i odpowiednik SR-16 TM. Dwa z nich w metalowym body.

Technicznie i jakościowo zrobione są identycznie jak testowane wcześniej "zwykłe" M4A1 - standard porównywalny z TM.

RIS nie ma puszki na baterię (jak TM czy CA) - bateria mieści się w wysuwanej kolbie "special forces".

W "SR-16" nie ma składanego celownika przeziernikowego - zamiast niego jest "modny" stały, zrobiony jakby przez obcięcie uchwytu transportowego (jak w CQB CA).

Szyny RIS - metalowe. Montaż szyn jak w modelach TM - góra na specjalnych uszach kręconych do lufy zewn., dół ryglowany pierścieniem dociskowym. Nie próbowałem przekładać do TM żeby sprawdzić kompatybilność, ale wygląda, że powinno być wymienne.

Stałe kolby wykonane dokładnie jak w TM (z wewnętrznymi przegrodami) - bateria large 1800m 9,6V wchodzi na luzach.

We wszystkich modelach z plastiku są metalowe (alu) wzmocnienia uszu górnej części body.

W wersjach z metalowym body komora Hop-Up jest metalowa, jednoczęściowa - identyczna jak w CA. Samo body zrobione OK! Dostępne kolory to faktycznie czarny i szary. Oznaczenia nie są oznaczeniami Knight'a - to "wariacja na temat", ale wyglądają OK! i dla tych, którzy szukają korzystniejszej ceny pewnie będą do przyjęcia. Body składane inaczej niż TM czy CA (zarówno wcześniejsze jak aktualne) - składa się tak jak np. akcesoryjne body Guardera.

Wersje w plasticzanym body nie mają oznaczeń, jedynie mały napis SRC i indywidualny nr seryjny.

Stock na 0,2g: 295 fps. Bezpieczny (trwały) potencjał moim zdaniem do 390-400. 360 w cuglach!

Podsumowując:

M933 - bajka. Chcę takiego - zrobię z niego CQQ.

M16 rifle - jest OK!.

M4 RIS (metal - testowałem czarnego) - OK!

"SR" - (metal - szary) - ciężki jak diabeł, ale robi wrażenie.

 

Ściskam,

 

Czoper

Link to post
Share on other sites

Importer twierdzi, że to M4 z UTG. Ale nawet ten wątek nazywa się "M4 z STTI", podczas gdy rzeczywistym producentem jest SRC - dziabli wiedzą tymczasem, jak to jest. Dostanę do łapy to będę mógł coś powiedzieć.

 

Reg twierdzi, że obszerną recencję SRC zamieści dzisiaj z Zbrojowni. Była pisana o zwykłym M4 - jutro spróbuję zapdejtować ją zdjęciami M933, M16, RIS-a i "SR-16". Technicznie są (w środku) identyczne. M16, RIS i SR po upgradzie już strzelają regularnie w Krakowie - teraz walczę z M933.

 

Zabawek z UTG nie będę mógł sprzedać - wracają do importera jako demo. Kraków jest w uprzywilejowanej sytuacji, bo pewnie będzie mógł dotknąć i postrzelać. Pewnie też od razu pokombinuję coś z upgradem, żeby zobaczyć jak to znoszą - jak M14 G&G w ostatnią niedzielę (bardzo fajne - też kiedyś napiszę subiektywną recenzję do Zbrojowni).

 

Ściskam,

 

Czoper

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

witam wszystkich!

 

Jako jeden z nielicznych użytkowników karabinków SRC/STTI. Chciałbym przekazać parę konkretów odnośnie tych karabinków:

Technicznie karabinek jest kopią modelu M4A1 Tokyo Marui. Jedyne istotne różnice pomiędzy „oryginałem” a SRC są dodatkową zaletą klona:

- metalowa wkładka (aluminium) wzmacniająca łatwo pękające w modelach TM uszy górnej części body;

- dwuczęściowe (skręcane) piny łączące górną i dolną część korpusu;

- kierunkowa głowica tłoka (directional piston head) poprawiająca kompresję w cylindrze;

- pełny cylinder (typ 0);

- pierwsza zębatka (od strony silnika) z podziałem na 4 sektory – skuteczniejsze działanie zapadki przeciwpowrotnej (anti-reversal);

- metalowa (aluminium) dolna część komory Hop Up.

 

Moc w konfiguracji fabrycznej: 300 fps na kulce 0,2g. Zasięg większy od fabrycznego modelu TM o blisko 15m. To wszystko juz wiecie bo o tym napisał Czoper w swojej recenzji na temat tych karabinków na WMASG.pl

 

Potencjał upgrade’owy jak we wszystkich modelach M16/M4 czy to z CA, TM czy ICS-a. Ciekawostką jest możliwość łatwego osiągnięcia 325 – 330 fps bez wymiany czy dodatkowego „podkładkowania” sprężyny, czyli bez zwiększania obciążenia części mechanicznych.

 

Lista karabinków oraz upgradów jakie zostały w nich wykonane którymi co drugą niedzielę nasza ekipa "KRAKMAN" się strzela na Pasterniku w Krakowie

SR4(M4A1) – wersja stock – 300 fps;

SR4(M4A1) - wersja 325 fps

SR4(M4A1) – 345 fps

SR4tactical carabine(M4A1) z taktyczna kolbą - 345 fps

SR16A3(M16A3) - 360 fps

SR4-16 („SR-16 Knight”) – 390 fps ( w metalowym body)

SR4 R.I.S – 370 fps (w metalowym body).

 

Na każdym z nich wystrzelono ponad 5000 kulek i ... dalej strzelaja :P .

Jedno zastrzeżenie!

Z doświadczenia naszego serwisu wynika że niezbędny jest gruntowny przegląd zerowy każdego karabinka gdyż firma SRC potrafiła sklonować doskonale replikę ale pomineła bardzo ważny szczegół jak smarowanie itd...

Jako sklep taiwangun.com nie chcę dyskutować na forum i jesli ktoś jest zainteresowany bliższymi informacjami to proszę na e-maila sklep@taiwangun.com

 

pozdrawiam - krakman - krzysiek

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Według mnie cały karabin wygląda bardzo ładnie i solidnie , mam jedynie zastrzeżenia do Hi capa . Jakoś słabo podaje kulki , mimo iż był bardzo mocno nakręcony. Na pojedynczym ogniu jeszcze dawał radę , ale na full auto już niebardzo. Czy wy też macie takie problemy ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam go od niecalych 2 tygodni, wystrzelilem ok 1500 kulek i generalnie jest ok. Trzeba sprawdzac czy delta ring jest dobrze skrecony zeby lufa nie chodzila (chyba sie samoistnie luzuje co 400-500 strzalow). Ojciec (mechanik!) jak to zobaczyl i dokladnie obejrzal to stwierdzil ze to tanie badziewie (ale wypowiadal sie tak tez o TM, ktore widzial :wink:).

 

Kupilem na taiwangun (chyba obecnie jest tam najtaniej), uzywam kulek precyzyjnych 0.25g [sTTI/KJW] (produkowanych bodajze dla Krakmana) i jak na razie nie narzekam (nie zaciely mi sie jak na razie i wygladaja spoko).

Kolba taktyczna ma lekki luz na rurze i przy blizszym przypatrzeniu wyglada troche tandetnie, ale jak na razie jakos sie trzyma (podpialem juz pod nia pas nosny). Oslona lufy wyglada dosc mocno, choc troche skrzypi jak sie ja scisnie

 

Zdarzylo sie juz ze 3 razy ze mialem zaciecie silnika, ale zgodnie z intrukcja przestawilem na ogien ciagly, puscilem serie, wrocilem na pojedynczy i bylo OK.

 

Karabinek jest uzywany do cwiczen strzeleckich i nie byl na zadnej strzelance wiec nie wiem jak sie sprawuje w terenie. Pewnie jakos w nowym roku gdzies sie wybiore.

 

To moj pierwszy AEG wiec na razie nie narzekam :mrgreen:. Cenowo oferta wyglada swietnie, sam jestem ciekaw jak z wytrzymaloscia.

 

Co do problemow z Hi-Capem to ciezko mi sie wypowiadac, bo nie mam porownania.

 

Na necie znalazlem jego krotki opis na http://www.airsoftinsider.com/src_m4.htm oraz

http://www.airsoftgun.co.kr/front/php/prod...display_group=3 (generalnie go chwala, nie wiem na ile obiektywnie)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

http://www.airsoft.cz/Html/2005/stti-M4A1.htm opis bodajże o czesku, ale za to z dobrymi zdjęciami. No proszę, wzmocniony szkielet GB, analogiczny jak w CA... (Szkoda tylko że to i tak mało daje, bo peknięcia następują najczęściej z przodu, przy oknie cylindra albo na przednich krawędziach... a tam nic się nie da wzmocnić). Za to zębatki wyglądają marnie (Materiałowo zdają się być analogiczne jak w Marui, ale czy są tak samo starannie wykonane, to już nie wiem...). I oczywiście - czy ktoś tam widzi chociaż kropelkę smaru?? Dlatego właśnie pierwsze zachodnie recenzje mówiły o przegrzaniach...

 

Jak dla mnie, SRC wygląda bardzo zacnie, ale raczej bym się nim nie strzelał bez rozebrania gearboxa i przesmarowania wszystkiego.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

HA! eM'ka przyszła :D no to już wyjaśniam co i jak :)

 

#1 demontaż lufy zewnętrznej - zdejmujemy okładziny [cofamy pierścień przy body co pozwala nam uzyskać wystarczająco luzu, żeby zdjąć pokolei okładziny]. Odkręcamy śrubki mocujące lufę zew przy body [są 2-na górze i na dole], po czym ostrożnie zdejmujemy lufę :) gotowe :)

 

#2 zdjęcie muszki - po tym, jak zdjeliśmy lufę zewnętrzną sprawa jest prosta - odkręcamy wszystkie mocowania przy muszce [niemal takie same jak mocowania lufy zew. opisane powyżej] i ssuwamy ją do tyłu... po krzyku :)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dostałem, zobaczyłem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony... Replika na razie jest b. warta swojej ceny. Nie strzelałem jescze ale wygląd i odwzorowanie względem Marui jest takie samo (oprócz oznaczeń). Ogólnie na razie polecam, zobaczymy jak będzie się sparawowała na polu.

Link to post
Share on other sites

Dobra koniec tych pierdół o wyższości widelca nad łyżką... :wink:

 

Jest sprawa i to dość poważna, przynajmniej dla mnie. Moze ktoś sie spotkał z tym ze na baterii 600 mAh 9,6 V w czasie strzelania bateria nie wytrzymuje nawet połowy Hi capa. Sytuacja wygląda tak że: strzelam sobie wszystko jest ok i po iluś tam kulkach spada rof i potem kaplica. Z początku wydawało mi się że chodzi o temperaturę ale po podpięciu innej bateryjki emka zaczyna działać poprawnie (choć tez nie za każdym razem). Doszedłem już do tego że prawdopodobnie bateria przed sprzedarzą nie została sformatowana, ewentualnie moze być i druga opcja że sama w sobie jest w jakiś sposób uszkodzona ewentualnie ma urzyte niewłaściwe ogniwa. Czy ktos spotkał sie z czymś taki w swoim src (ewentualnie innej replice) na tych właśnie bateriach http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...t&product_id=36 i czy jest sprawa do uratowania czy raczej lepiej zakupić inną baterie.

 

Za odpowiedź dziękuje z góry...

Link to post
Share on other sites

mam niemal taki sam problem - moja bateria large 9,6V 1800mAh poprostu pada straszliwie szybko... w dodatku zauważyłem, że bardzo nierówno podaje prąd...na początku wpadłem w totalną panikę, że to ja coś spieprzyłem grzebiąc w GB... ale jak rozładowałem ją do końca, naładowałem przez 11h no wio wio patataj śmiga ładnie...

 

wydaje mi się, że to są poprostu kiepskie ogniwa i nic poza tym...

Link to post
Share on other sites

LENIE :!: Temat ten był w cholere razy poruszany na forum, wystarczy wpisać w wyszukiwarce "chwiejna lufa" i znajduje 9 stron, wystarczy przejżeć najbardziej "podejżane" topici o eMkach i uda Wam się znaleść odpowiednie informacje. TAK WY TEŻ MOŻECIE PRZESTAĆ ZADAWAĆ DURNE PYTANIA, ZACZĄC MYŚLEĆ I UŻYWAĆ PRZYCIUSKU "SZUKAJ" :evil: .

A żeby niebyło zupełnego TO to mały przepis na chwiejna lufe autorstwa AWR_Juhasa'a który znjaduje się w zbrojowni w dziale AEGi o M733 Commando "Piszesz o wiecznie odkrecającym sie pierścieniu, ja w swojej m733 (po tym jak rozklekotała mi sie w boju) owinołem owy pierscien zwykłą taśmą teflonową(do uszczelniania połączen rurowych) i patent sprawdza sie już prawie rok. Od tamtego czasu nie było z tym problemów.

"

P.A.T.O.L.O.G.I.A. :!:

Link to post
Share on other sites

Z ponad 30 m trafiam wlasciwie po lini prostej, potem juz trzeba troche jakby lobem i liczyc sie takze z wiatrem. Robisz tuning za 300zl(zebatki, tlok, lozyska i sprezyna razem z prowadnica) i masz jakies 400fps dzieki czemu ponad 40m celnie a potem juz lobem i j.w takze zasieg ponad 50m.

Cena karabinu razem z tuningiem i tak jest zachecajaca a masz osiagi porownywalne do snajperek. Z 40m trafiam 7/10 razy w czlowieka, ale to jestem ja ^^

pzdr

 

(jesli jeszcze cos to na priv)

Link to post
Share on other sites

dzieki za odpowiedzi

moje pytanie co do osiagow bierze sie dlatego ze czytam ze repliki te lepsze /drogie/ maja ok 50 m zasiegu a snajperki nawet do 100m, ale ze to emka /niby tania/ interesuje mnie jak daleko niesie skutecznie kulke bez modyfikacji repliki. interesuje mnie model z 300 lub 325 fps i zastanawiam sie czy te dodatkowe 25fps cos dadza.

co do tego tlumika i kompatybilnosci chodzilo o to ze bedzie pasowal tlumik tylko od TM czy tez inny - znaczy tanszy - nie napisalem wiec zrozumialem ironie 8)

co do pomiarow - tu bez ironi i zlosliwosci - oki ale nawet najlepszy produkt i to nie koniecznie mowa o asg moze miec napisane jedno a zachowywac sie inaczej - dlatego to moje pytanie - najlepiej rozmawiac z uzytkownikami bo oni zawsze swoje pieszczochy znaja najlepiej.

Link to post
Share on other sites

eMka wrocila, body wyglada swietnie i lufa sie nie chwieje jednak nie wszystko jest az tak rozowe:

 

- nie ma dostepu do komory HU - po odciagnieciu zamka [cholera niepamietam jak toto sie nazywa:)] pokrywa nadal pozostaje zamknieta, co wiecej, "toto" odciaga sie an kilka centymetrow i chce samo wracac

 

- grip chodzi mi lekko do przodu i dotylu w zakresie kilku milimetrow - mala rzecz a irytuje

 

- pojawily sie szpary miedzy gorna a dolna czescia body - pol milimetra ale zawsze cos

 

dowiem sie jeszcze od FA co mozna z tymi fantami zrobic ale generalnie jestem zadowolony

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...