Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzina M4 [SRC]


Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

efekt chwijnej lufy udało mi się wyeliminować następująco:

- po 1 jak ktoś napisał powciskałem kawałki szmatki między przednie uszka górnego body

- po 2 zdjąłem całą lufę zewnętrzną i podkleiłem ją DELIKATNIE taśmą izolacyjną tak, żeby bardziej sztywno weszła w gniazdo na body

- po 3 to samo zrobiłem z przednią częścią lufy zewnętrznej gdyż zauważyłem, że i ona ma lekkie wachania

- po 4 dokręciłem wszystki śrubki [uwaga na wyrabiające się gwinty! trzeba tor obić z wielkim wyczuciem!]

- po 5 jeszcze okleiłem miejsca łączenia lufy z body i obu części samej lufy taśmą izolacyjną

 

Mam wersję Rifle (czyli tą fest najdłuższą) i w dodatku latam z tłumikiem 25cm... efekt chwiejnej był frustrujący ale jak narazie trzyma się sztywno i ładnie...rozwiazanie które podałem napewno nie jest na cąłe życie ale na te 2-3 miesiące chyba powinno zadziałać... jeszcze musze kupić locktite albo pożyczyć od dziewczyny lakier do paznokcji i zalać gwinty żeby się śruby nie odkręcały przy wibracjach. No i będzie koniec

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

a ja dzisiaj wyelimiwolem chwiejna lufe w 99%

rozchylilem gorna czesc body,i tam gdzie wchodzi lufa na poczatku body to miedzy ta lufe a body powtykalem pociete w apski kawałki gumki do mazania.

Jest to patent który wyczytałem jakies 3-5stron wcześniej tego topicu,metode opisywal pidzefajt,tyle ze on wsadzal tam kawalki gąbki :)

Polecam ten Patent!

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie ktorzy przy kupnie odrazu wymienili gumke HU na silikon. Czy wam tez na poczatku zle HU podkrecal, a potem juz sie dotral i byl luzik ?? Pytam bo u mnie czasami po 25 metrach spada kulka w dol jakby HU byl wylaczony.

Link to post
Share on other sites

mialem to samo,wogule nie podkrecal HU... Jakis czas tak strzelalem(jakies 1000kulek) potem zaczolem regulowac hopa kombinerkami bo reka nie szlo;/ i jest teraz gicior.Tez mam sylikonowa gumke HU.

Wymienia ci wszystko bez utraty gwarancji gdy system nie jest obciążony, np. precka,HU,zebatki,łożyska,Lepszy GB......

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Wiecie jak może zlikwidować problem z SEMI?
z reguły problemem jest płytka selektora ognia lub taka malutka dźwigienka w środku GB. jeśli strzelałeś dużo, możliwe że przegrzała Ci się płytka lub jeśli wymieniałeś zębatki to selektor w GB nawalił

 

Miałem taki sam problem, w Taiwangunie zrobili mi to koncertowo :) brak semi był frustrujący ale chłopaki na serwisie przywrócili go do życia :)

Link to post
Share on other sites

a ja wam chciałem powiedzieć że sr4 mnie bardzo wku****!

ostatnio bardzo często tłok pozostaje w tylnej pozycji i się blokuje....

czy to może być wina wspaniałej orginalnej sr4-oskiej baterii która jest w zestawie wraz z karabinem?? są jakieś inne metody aby tłok się nie blokował tak często ??

pozdrawiam !

aha,i na dzień dzisiejszy odradzam kupno sr4 jeżeli nie jest to wina tej batki

Link to post
Share on other sites
a na 9,6 nie chrupna zebhatki lub jakies inne podzespoły??

Oczywiście, że nie. Na MG w opisie polecają baterie o tym napieciu do stocka.

Ja jednak mam 8,4 i mi chodzi dobrze, poza tym trybem ognia.

Wydaje mi sie, że płytka selektora jet do bani, ale nie jestem na 100% pewien.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

co do tunningu na TG - mi zrobili wszystkie bebechy od początku do końca i gun działa jak marzenie! mam naprawdę silny tunning, tak samo jak Ty wymienione wszystko w GB oprócz obudowy. nie narzekam. Strzelam spokojnie, magazynki się nie ruszają, lufa się nei chwieje...zacięć brak... może poprostu kiepski egzemplarz albo co?

Link to post
Share on other sites

No tak, w sobote po kilkunastu minutach zabaw coos poszlo w karabinie. Slysze dzwiek, jak przy mieleniu kawy lub cukru ;) Karabin w tym tygodniu nie leci do Taiwangunu tylko wysylam do Asg SHopu z racji tego, ze zmienie u nich i zebatke na nowa (jezeli w tym tkwi problem) i mam jeszcze pare innych spraw do zalatwienie ;)

Link to post
Share on other sites

napewno ci poszla zebatka tłokowa.... chyba ze miales juz ja wymieniana na stalową ?

jak wyslesz guna do krakmanow to beda chcieli ci dac spowrotem aluminiowa za free za 25zl a stalowa kosztuje 50zl wiec 50-25 to jest 25zl.-tyle bedziesz musial doplacic za zebatke.A w sr4 najczesniej psuje sie zebatka tłokow i orginalna bateria jest do .... :ściana: ... wiadomo czego :P wiec lepiej kupic od razu jakas KAN'a i Sanyo.Ja se pozniej dokupilem 9,6V KAN 1050mah,bo na tej stockowej tlok sie wieszal....

Link to post
Share on other sites

Witam !

 

Mam SR4 Tactical 330fps... I tu sie koncza plusy ;|....

Mam go od kwietnia i bylem z nim 2 razy na pelnej strzelance ;|

- zawieszony tlok

- nie podaje kulek

- opadly styki

- pociely sie styki

- pomielona zebatka silnikowa

- zgrzytanie

- wogule nie wylatuje powietrze z lufy ( lufa nie jest zatkana )

- nie ma ognia pojedynczego ( nie taka calkiem wada;) )

- chwiejna lufa

Takie usterki byly w moim karabinku ( nie za jednym razem ), jutro chyba idzie 4 raz na gwarancje ;|. Czy mam jakies prawo do zwrotu pieniedzy ?? ;| .Wiecej nerwow niz samej uciechy.... ;|. Mam to samo co Navy... tez jakies fatum czy uj wie co ;|

 

Pozdrawiam i odradzam ;|

Link to post
Share on other sites

Zdaje się, że jeśli były 3 nieudane próby naprawy, to masz prawo żądać nowego egzemplarza :) # znajomych ma/miało SRC. KAŻDEMU zębatka poszła po mniej niż 6 tygodniach użytkowania 8O Ale nikt nie miał więcej problemów po wymianie. Jeden kolega dość mocno stuningował swojego i też ładnie działa.

Link to post
Share on other sites

No to widac u mnie jest jakies prawdziwe fatum..... ;|. Bede sie staral o zwrot pieniazkow bo to lekka przesada ;/. Nie obwiniam TG ale towar, bo kontakt z ludzmi w sklepie super, szybkie dzialnie (maile, wysylki, gwarancje;/ itp.).

 

 

Pozdrawiam i dzieki Javelin ;)

Link to post
Share on other sites

OSI to twoje sr4 jest na maxa wadliwe.Ja też już mam go dosyć no ale ni aż tak :F Tez mam v.330fps.Gdy kupowalem go zakupilem go również z baterią src...totalna poraszka.Tłok sie cały czas na niej wiechał !

Teraz mam KAN'a 9,6V.Co do chwiejnej lufy... powsadzalem tam kawałki gumek i co jakis czas je zmnieniam i lufa jest w świetnym stanie.

Poszła ci zębatka tłokowa czy silnikowa ? jeśli tłokowa to jest to normalka :mrgreen:

 

[ Dodano: Tue 01 Aug, 2006 ]

aha,moze mi ktos doradzic co do magów.Co lepsze King arms czy classic army low-cap ?

Link to post
Share on other sites

u mnie to samo jak u wszystkich poszedł tłok a dokładnie zebatki od niego do tego zebatka od silnikai i chyba wszystkie zębatki jakie miałem w gearboxie ale wymieniłem je oprocztłoka czy mozecie mi doradzic co kupic??myslalem nad tłokiem aluminiowym za 99 zeta lub zestawie z asgshopu czyli Wzmocniony, kompletny zestaw cylindra i tłoka do M4A1 / M15

Guarder za 218 zeta

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...