Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Reakcja na spust, a szybkostrzelność [AEG]


Recommended Posts

Witam, interesuje mnie, czy są jakieś sposoby na poprawę czasu reakcji na spust, jednak nie ingerując w ROFa. Mam na myśli, żeby replika strzelała w możliwie najkrótszym czasie od naciśnięcia spustu, ale z zachowaniem realistycznie długich odstępów między kolejnymi strzałami.

 

Słyszałem o replikach TM (PSG-1?) strzelających z napiętej sprężyny - byłoby to dobre wyjście -ale, czy da się przerobić standardowy Gb. v2/v3 na taki system? Może istnieją jakieś urządzonka czy inne duperele do regulacji odstępów między strzałami? Może jakiś obwód zwiększający napięcie tylko na pierwszy strzał?

 

Lubię dbać o realizm w możliwie największym stopniu. W grę niby wchodzi dobranie odpowiedniej batki, ale wstawiając słabą, aby ROF był niski, mamy też dość wolną reakcję na spust, a to mi w tym nie leży... : /

 

Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Kondensatory.

Jednak nie podejmę się radzenia co i jak.

Racja. Kondensatory elektrolityczne o jak największej pojemności wstawione równolegle w obwód, bezpośrednio za batką, przed MOSFETem.

 

A czy czasem układ MOSFET nie działa dokładnie tak, jak mówisz- zwiększa szybkość reakcji na spust, bez ingerencji w ROFa?

Nie. Normalny MOSFET poprawie zarówno ROF jak i reakcję na spust. Są za to specjalne MOSFETy które powodują że zwykła replika zaczyna strzelać z napiętej sprężyny, Niestety, nie mam schematów ani nic takiego, wiem tylko że istnieją.

Link to post
Share on other sites

Replika TM strzela z napietej sprezyny, ale ze jest to snajperka to nie ma auto (a orginalne magi maja niewielka ilosc pojemnosci bo to low capy).

Kondensatory sobie daruj - sprawdzalem i daja doslownie nic ...

Musialbys miec szafe kondensatorow zeby dalo to jakis efekt.

 

Wlasciwie nie da sie zrobic repliki z genialna reakcja na spust i do tego wolny rof.

 

 

Ale zeby bylo ok biezesz = bardzo silny silnik - np Elementa ultra torque (zeby od razu mial pelna szybkosc, a nie jak silniki speedowe sie rozkrecal). Do tego Mosfet, i co najwazniejsze - lipol ale o duzej wydajnosc © oraz pojemnosci. Tak zeby dawal rade przy poczatkowym duzym poborze pradu (rozruch) bezproblemowo zasilac silnik.

 

 

Wlasciwie jest jeszcze jeden pomysl - mosfet sterowany.

Z tego co pamietam komputerki z extreme fire umozliwiaja strzelanie z napietej sprezyny.

 

Da sie tez zastosowac uklad optyczny ktory bedzie chamowal mosfetem - wlasnie przy napietej sprezynie (po prostu montujesz element optyczny ktory wlacza hamulec na koncu gearboxa a nie na poczatku).

Link to post
Share on other sites

Reakcja na spust w aegu to praktycznie to samo co ROF... Chyba, że zrobić układ, który kontroluje czas pomiędzy każdym cyklem... Jakby semi kierowane przez automat? W sensie zamiast tutututu mamy tu-tu-tu-tu* :twisted: .

 

*tu - 1 cykl.

Link to post
Share on other sites

Czas między naciśnięciem spustu, a strzałem jest taki sam jak czas miedzy strzałami i nie da się tego obejść, mosfetem, aeg hiper control system, tylko jakimś supertajnym urządzeniem do zwiększania napięcia przy pierwszym strzale. Mosfet zmniejsza czas reakcji, ponieważ zwiększa rof, czyli silnik szybciej pracuje, co za tym idzie tłok jest szybciej naciągany. Także zapis, że mosfet skraca reakcję na spust, jest wynikiem zwiększenia rofa i pojawia się tylko, żeby jeszcze bardziej zachęcić klientów. To tak samo jakby powiedzieć, że akumulator np 9,6 zwiększa szybkość reakcji na spust w porównaniu do 8,4. Mimo wszystko jest to prawda.

 

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest strzelanie z napiętej sprężyny jak to napisaliście wcześniej.

Edited by Koszyk
Link to post
Share on other sites

Koszyk chyba nie czytales co pisalismy.

Istnieje cos takiego jak sterowanie napieciem impulsowe. (wtedy mimo ze bateria daje 30 rps - masz 20 bo sobie tak ustalasz)

Oraz wykrywanie czy strzal zostal wykonany czy nie.

Istnieje wiec mozliwosc zrobienia ukladu ktory:

Bedzie mial teoretycznie bardzo duzy rof - np 35 rps.

W momencie oddania strzalu - uklad wykrywa ze strzal zostal oddany - wtedy odczekuje zadana ilosc czasu np 100 ms i w przypadku gdy spust jest nadal nacisniety - podlacza silnik oddajac nastepny strzal.

Wtedy masz ok 10 rps przy czasie reakcji na spust dla 35 rps.

Teoretycznie mozliwe - praktycznie nie wiem czy ktos cos takiego robil.

Link to post
Share on other sites

Można próbować wstawić zębatkę tłokową od l85 g&g/army w replikę, która ma zwalnianie sprężyny (np. emka ICS) wtedy masz przy oczywiście relatywnie niewielkiej mocy sprężyny (sądzę że max m120/130 - zębatka nie wiem ile wytrzymuje - trzeba przewertować forum l85) reakcję na spust genialną (start z napiętej sprężyny) i jednocześnie zwalniasz sprężynę (jak nie potrzeba repliki w pełnej gotowości) oszczędzając sprężynę.

Pomijam oczywiście aspekty dopasowywania (zębatka o zwiększonej ilości zębów z l85 - długi cylinder i tłok) i jak to będzie współgrać ze sobą.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

musiał byś przerobić cały spust. tam sa blaszki które po prostu się stykają pod wpływem nacisku na spust. Żeby była dobra czułość na spust możęsz to przerobić na taki styk jak masz w wielu urządzeniach elektronicznych takich jak dvd ( nie znam fachowej nazwy tego czegoś). wtedy czułość była by z 1-1,5 mm , ale przerobienie spustu na ten styk było by kurwesko trudne .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...