Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AN/PEQ wszelkie kopie.


Recommended Posts

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

polecam AN\PEQ 15 kolor DE (dark earth) jak ktos nie kojarzy odcienia to Coyote albo Tan mu cos predzej napewno powie,

z wmontowana latarka diodowa (gowno warta ale w lesie sie o drzewo nie zabijesz)

z zielonym laserem (nie pali zapalek wiec wnioskuje ze ok 5mW choc podobno czuc jej cieplo)

ok. 200 zl

ma tez wlacznik zelowy

 

mam taka i nie zaluje,

 

w miare masywna,

dobry plastik, nie taki szit

w pelni funkcjonalna wlanczana z 2 zrodel i z dzialajacym przelacznikiem trybow swiecenia

jedna wada - raczej nie wodoszczelny (ale kto na boga nawala sie w ulewie) i nie mozna za mocno dokrecac do szyn bo pulka przy srubie tez jest z plastiku

choc da sie to wymienic tylko mnie sie nie chce bawic - spiepszy sie to sie bede bawil

ale trzyma sie mocno

da sie skalibrowac w miare na bliski dystans, mnie sie udalo na daleki

 

sadze ze na oryginal mnie nie stac

 

jak ktos zainteresowany moge dac kontakt do czlowieka od ktorego kupilem ma tez pare fajnych innych rzeczy

Edited by mjrfreeman
Link to post
Share on other sites

Koledze Ariemu chodzi o to, że za dalszą granicą stoją po 50$ takie puchy. Sklep poświadcza nieprawdę w deklaracji celnej i przysyła Ci taki bez cła i VAT'u. Celnicy nie są w stanie sprawdzić wszystkich paczek, więc 97% drobiazgów przechodzi granicę bez opodatkowania i wtedy rzeczywiście wychodzi 150 zł. Z tego co widziałem działalność człowieka, od którego puszkę kupiłeś, to działa on po prostu w ten sposób, tylko dolicza sobie za to prowizję.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Przyłącze się do dyskusji.

Mam pytanie do graczy którzy używają m4 wraz z eotechem 552 oraz puszką an/peq lub an/peq2 czy macie jakieś problemy z celowaniem?Czy puszka w tym przeszkadza?

Ponieważ chcę kupic takową tylko do wyglądu więc mogę pozwolic sobie na chińską i wolę wiedziec zanim wyrzucę pieniądze w błoto.

Edited by Przemo98
Link to post
Share on other sites

ma ktoś jakieś głębsze doświadczenia z używaniem peq 16 elementa? chodzi mi głównie o wydajność latarki i lasera, oraz to czy zamontowanie go na górnej szynie nie przeszkadza w celowaniu i czy obciąża przód repliki?

Link to post
Share on other sites

Przyłącze się do dyskusji.

Mam pytanie do graczy którzy używają m4 wraz z eotechem 552 oraz puszką an/peq lub an/peq2 czy macie jakieś problemy z celowaniem?Czy puszka w tym przeszkadza?

Ponieważ chcę kupic takową tylko do wyglądu więc mogę pozwolic sobie na chińską i wolę wiedziec zanim wyrzucę pieniądze w błoto.

Nie przeszkadza

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam od dłuższego czasu przyglądam się tematowi, ale niestety zamiera więc postanowiłem się wtrącić i troszkę rozruszać.

 

Posiadam DBALa od G&P i jest znakomicie wykonany, solidny kawałek aluminium, wszystkie funkcje w pełni sprawne nie ma tam żadnych atrap, każdy przełącznik, pokrętło czy przycisk spełnia swoją funkcję. Urzeka mnie rozmiarami jest bardzo zgrabny. Niestety mała moc rozczarowuje moc laserów to zaledwie 5mW i jeżeli plamkę spokojnie widać w nocy nawet na dystansie 100m zarówno czerwoną jak i podczerwoną to oświetlacz oparty także na laserze tak małej mocy nie spełnia w ogóle swojego zadania i widzimy kropkę ale nie widzimy na czym ona świeci, przy największym rozproszeniu wiązki lasera zasięg oświetlacza jest bardzo mały zaledwie kilka metrów, a wiązka jest wciąż tak wąska że oświetlana powierzchnia jest bardzo mała, na dodatek oprawka soczewki jest już luźna i łatwo ją zgubić. Długość fali laserów IR to 830nm więc emitują widoczne czerwone światło ale jest ono widoczne tylko gdy obserwator zostanie nim oświetlony i patrzy bezpośrednio w soczewkę lasera.

 

Generalnie świetne wykonanie, cieszą działające wszystkie funkcje ale mała moc iluminatora uniemożliwia prawidłowe/skuteczne użycie tego sprzętu w polu. Nie wiem czy istnieje możliwość wymiany lasera w oświetlaczu na mocniejszy, bo wszystkie śruby są zalane. Jeśli ktoś jest wstanie to zrobić, wie jak rozebrać tego D-BALa nie robiąc mu KUKU to proszę żeby się tą wiedzą podzielił, czytałem też gdzieś że gdzieś w HK montowali mocne lasery w puszkach ale nie potrafię powiedzieć czy w D-BALach czy PEQ.

 

 

Po zastaje mi tylko wybrać którąś z puszek PEQ i zmodyfikować do swoich potrzeb.

Znalazłem AN/PEQ-16 której nigdy wcześniej nie widziałem, przewagą nad AN/PEQ-15 i AN/PEQ-16A jest użycie dwóch baterii CR123A co obiecuje większą moc latarki, wadą rozmiary. Jeżeli "żarówkę" latarki można wymienić na dobrą CREE to było dla mnie właściwe rozwiązanie.

Link AN/PEQ-16: http://airsoft-club.com/shop/laser-sight/an-peq-16-with-red-green-laser-dual-led-illuminator-black

 

Potrzebuję oświetlacz żeby spełniał swoje zadanie i zastanawiałem się czy jest możliwość zwiększenia wydajności latarki i wymiany lasera/ów na inny/e.

Wiec mam kilka pytań:

1. Czy w waszych PEQ-15, PEQ-16A można zainstalować diodę CREE?

2. Jeśli tak to w jakich (producent repliki)?

3. Czy ktoś się zetknął, miał do czynienie, czy nawet posiada PEQ-16 którego linkowałem?

4. Czy ktoś potrafi zmodyfikować D-BALa od G&P i czy mógłby to dla mnie zrobić?

 

Pozdrawiam

PoLi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mógł by mi ktoś podać atrapę an/peq do takich baterii (http://zbrojownia.linuxpl.com/images/asg/batki/84_1600_GP.jpg (nie ma wymiarów)), ale tak żeby tez pasowało np. http://asgshop.pl/sklep/pics/gp251b.jpg

Wymiary pakietu:

Długość - 17.2 cm

Szerokość - 4.5 cm

Grubość - 2.3 cm

Wymiar nie obejmuje kabla oraz wtyczki.

 

Posiadam baterie 8,4v właśnie te mini (1 fotka), i chciał bym ją mieć jako rezerwa. A tą 9,6v bym se dokupił, ale właśnie potrzeba mi an/peq do takich wymiarów.

 

Może coś takiego? http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=769

 

I tak przy okazji (może być na PW). Czy replice może się coś dziać jak będzie się zmieniać z 9,6v na 8,4v? Oprócz mniejszego ROF oczywiście :p

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panowie, mam pewien wręcz pedancki (nie mylić z pedalskim) problem. Jeżeli już kupuję kopie, to zazwyczaj szukam najlepiej wykonanych przy jak najniższej cenie. Teraz mam zamiar kupić AN/PEQ-15 w najprostszej wersji, t.j. pojemnika na baterię (żadnych laserów czy latarek). Dwa produkty nad którymi się waham są produkcji VFC:

 

http://www.casg.pl/product-pol-130-VFC-AN-PEQ-15-Czarna-.html

 

oraz BFT:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_207&products_id=6044&name=BFT_-_Pojemnik_na_baterie_-_AN/PAQ-15_-_Black#!prettyPhoto

 

Różnica w cenach jest dosyć spora, stąd dylemat. Wiem, że PEQ od VFC jest ładnie wykonane i takie tam, więc tego nie trzeba tłumaczyć. Bardziej zależy mi na PEQ od BFT. Czy ktoś widział go może kiedyś na oczy i mógłby się podzielić opinią co do jego wykonania? Miałem już styczność z kilkoma produktami BFT i jakość ich wykonania była zazwyczaj na wysokim poziomie (nie jak ACM czy inna typowa chińszczyzna). Jeżeli chodzi o detale, to porównywałem oba ze zdjęciami oryginału i obydwa wypadają na prawdę dobrze. Pytanie, czy warto płacić 50 zł więcej za coś, co będzie niemalże identyczne od tańszego odpowiednika?

Link to post
Share on other sites

"WykonanA z metalu, wygodna śruba montażowa" - chodzi o śrubę, a nie o sam pojemnik ;) w większości kopii śruba jest z metalu.

 

Co z tego, że śruba z metalu jak np. reszta montażu jest z plastiku? :wink:

 

 

VFC nie widziałem. BFT to zwykła chińszczyzna - trochę drogo, jak na takową, ale taki już urok specshop'u. Ogólnie chińskie puchy dają radę. Cudów nie ma, nie wiem jak z wymaganiami u Ciebie, ale wg. mnie są wystarczające.

 

ktoś poosiada lub testował AN/PEQ-15 z poniższego linka:

>>> http://allegro.pl/celownik-laserowy-an-peq-15-zielony-laser-270lumen-i1785044983.html

Wygląda jak te, które miałem. Laser ok, latarka najwyżej żeby sobie w plecaku poświecić podczas szukania kluczy do mieszkania :cool:

 

 

ma ktoś jakieś głębsze doświadczenia z używaniem peq 16 elementa? chodzi mi głównie o wydajność latarki i lasera, oraz to czy zamontowanie go na górnej szynie nie przeszkadza w celowaniu i czy obciąża przód repliki?

Ja mam. Laser czerwony = słaby. Latarka daje w miarę, ale użycie jej jako taktycznej jest wykluczone. Do wyglądania też nie bardzo się nadaje, bo na fotach militarnych jeszcze mało obecny.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Viamortis za odpowiedź ;) Jeżeli chodzi o cenę, to pucha od BFT jest jedną z tańszych (jak nie najtańszą), stąd moje zainteresowanie. Wymagań nie mam jakichś szczególnych. Zależy mi na tym, żeby nie "waliło od niej chińszczyzną" na pierwszy rzut oka. Pucha od BFT jest w dużym stopniu zgodna z oryginałem (rozmieszczenie przycisków, ich wielkość etc.), więc bardziej mnie interesują wykończenia krawędzi, wystających elementów i ogólna jakość wykonania . Jeżeli ktoś z Was widział kiedykolwiek AN/PEQ-2 od ICS, to jest dopiero porażka (dlatego ją zmieniam).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...