Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pistolet jako bron boczna GG czy CO2


Recommended Posts

witam

zastanawiam się nad kupnem pistoletu jako broni bocznej mam tylko pytanie: czy lepszy jest GG czy CO2?

interesuje mnie też jeszcze jedna kwestia jaka jest zależność miedzy GG i CO2 tzn czy kupujące pistolet np USP z blobagiem można go dostosować do co2 i z czym wiąże się taka przeróbka, czy jest to kwestia nie np. wymiany magazynka, (lub jakiejś uszczelki, zaworka) czy trzeba przerabiać pół pistoletu??

z góry dziekuję za jakąś informacje

Link to post
Share on other sites

CO 2 jest mniej wrażliwy na mrozy niż greengas ale za to zdecydowanie droższy w eksploatacji. Jeśli chodzi o przeróbkę, nie znam się na tym zbytnio, ale moim zdaniem nie da się przerobić, a jeśli nawet, to koszt może być taki, że nie warta skórka za wyprawkę.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

to ze w zimę żaden gazik nie chodzi to ja tez wiem tylko chciałbym kupić usp na GG ale niepokoi mnie mała tolerancja GG na temperatury i pytanie brzmi czy po takim zakupie warto przerabiać pistolet na co2 po to żeby go wykorzystywać jeszcze na jesień w październiku i listopadzie czy taka przeróbka jest wogóle możliwa czy to się nie opłaca ze względów finansowych

Link to post
Share on other sites

Masz inne magazynki wiec zamiast przerabiania (nie wiem po co) kup USP na GG i do tego adapter na CO2. W prosty sposób będziesz miał to i to. Poza tym będziesz miał mniejszy problem z dostaniem zapasowych magazynków, bo chyba nawet nie ma w sprzedaży magów na co2 do USP.

 

Tylko pamiętaj że Co2 używaj raczej zimą bo w lecie popsujesz szybko replikę.

Edited by John_RD
Link to post
Share on other sites

Trochę za bardzo generalizujesz kolego, każdy pistolet jest inny.

 

Moim pierwszym gaziakiem była dość tania i prosta (brak blow backu) replika P8 na CO2. Działała wyśmienicie, także w zimę, ale niestety moc... 480fps...

 

Od kilku lat używam Beretty M190 HFC. Replika na green gas, z mocnym blowbackiem, w lato cudeńko, ale przy temp. poniżej 10 stopni... Potrafiła wysyfonować po 3 strzale. Dlatego postanowiłem sprawić sobie do niej magazynek na CO2. Producent ich oczywiście nie zaleca, ale czytałem że działa ok.

Więc tak. Pierwsza sprawa - ciśnienie w magu z kapsułą CO2 jest tak duże, że pistolet ze stockowymi bebechami nie jest w stanie zbić zaworku i strzał nie pada. Trzeba kupić mocniejszą sprężynę kurka/zbijaka. Koszt około 30zł. Na szczęście łątwo dostępne w Polsce, więc po kilku dniach niecierpliwego oczekiwania dostałem sprężynę i zacząłem zabawę.

No cóż, wrażenia świetne. Blowback odczuwalnie mocniejszy, prędkość wylotowa kulki wzrosła z około 320fps na 350fps, działanie w nizkich temperaturach o wieeeele lepsze, syfony zdarzały się tylko na dużych mrozach po wystrzeleniu ładnych paru kulek (w przypadku Beretty magazynek na CO2 jest dłuższy i mieści 40 kulek, a standardowy bodaj 27 kulek).

 

Na CO2 oddałem z tej repliki kilka tys strzałów, głownie na sucho, bawiąc się w domu, bo to w końcu broń boczna. Nic się nie popsuło, jedynie od silniejszego blowbacku szybko luzowały się śrubki i w pewnym momencie straciłem skrzydełko bezpiecznika, bo gdzieś sobie poleciało :)

 

No ale mówię - to tylko przykład jednego pistoletu, inne mogą się zachować inaczej.

Link to post
Share on other sites

dziękuję za ten opis javelin dokładnie o czymś takim myślałem tylko muszę kupić odpowiednią replikę najważniejsze ze można to zrobić w ogóle z pistoletami na GG (kupując magazynek na CO2) teraz muszę tyko rozglądnąc się za jakaś fajną repliką

dziękuję za informacje

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zdecydowanie bardziej polecam pistolety na C02 dużo wygodniejsze od GG ale jak wiadomo wygoda kosztuje 1kg butlę GG można kupić za ok 30zł a 12g kapsułka Co2 kosztuje od 1,5 do nawet 3zł.Sam jestem użytkownikiem Hi-Capy od WE na Co2 i jestem bardzo w niej zadowolony trzyma 300-310FPS.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...