Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Profesjonalne Ghillie Suit


Recommended Posts

heya.

 

Czy wiecie coś o profesjonalnym, gotowym i modularnym ghillie suit poza tymi z MILITARY.PL?? Mam już dosyć samoróbek itp. itd.

Może macie jakieś linki do sklepów gdzie mogą one być tańsze?

A może demobil US.Army?? Możliwe to??

dzięx.

 

pozdro, Raszyd

Link to post
Share on other sites

GS z tych co macalem osobiscie to najlepsze chyba z jutowych sznurkow - bushraga. inne byly albo za plastikowe jak dla mnie albo za malo maskujace - dobre do przykrycia sie.. - najlepsze to jest to z juty - bo prawie gotowe do uzywania od razu. jednakze GS zrobiony z kawalkow mundurow pocietych w prostokatne kawalki tez dobrze sie sprawdza - tu masz dokladnie przedstawione

 

rawa2.jpg

 

czy tutaj

sn2s3de.jpg

 

jak sie zrobi odpowiednio zielono - rzuce kilka fotek pelnego jutowego GS zrobionego z zestawow bushrag + kilka wlasnych wynalazkow

Link to post
Share on other sites
A ta mamba to jakiś dziwny kamuflaż...Jakby desert gore - tex..

Ta mamba to nie kamo tylko nazwa suite'a, a kamo możesz sobie dobrać jakie chcesz. Goretex to chyba nie jest ale faktycznie różne membrany w tym zastosowano. IMHO takiego GS nikt inny nie szyje. Jak dla mnie to jest szczyt marzeń o GS.

Link to post
Share on other sites
heya.

 

Czy wiecie coś o profesjonalnym, gotowym i modularnym ghillie suit poza tymi z MILITARY.PL??

 

czytanie ze zrozumieniem

sorry, nie zauwazylem :D

przy okazji pytanie do osob, ktore same robily ghillie:

jaki jest sredni koszt wykonania suit'a?

Link to post
Share on other sites
przy okazji pytanie do osob, ktore same robily ghillie:

jaki jest sredni koszt wykonania suit'a?

zależy co masz na myśli mówiąć - suit

jeżeli chcesz mieć full profi i szyjesz to na nowym BDU, używasz tylko materiałów ze sklepu to nawet z 500 zł

a jak pozyskujesz wszystko drogą alternatywną to 100 zł wystarczy

 

najtańsza metoda to:

- DPM z allegro

- kapelusik z Geanta za 6 zł (może teraz jest w promocji :P)

- pożyczona glutownica (najlepiej pożyczyć razem z klejem)

- worki jutowe (załatwiona od rolnika)

- farba w sprayu - zielona (kolor trawy) i brązowa (coś ala czekolada)

do DPM glutownicą przyklejasz kawałki poszarpanej juty, jak już całe bedziesz miał poprzyklejane to barwisz jutę sprayem

 

Nie trzeba się męczyć z barwnikami, szyciem, innymi pierdołami. Koszt wyjdzie około 100 zł (zależnie od ceny DPM)

Link to post
Share on other sites

Slay, dokłądnie tak jak napisał PA.

Może nie jest to jedyny sposób zrobienia ghille suit, ale najłatwiejszy i najszybszy.

Zrobienie ghille to zajęcie dla kogoś z duszą modelarza (szycie) i cierpliwą rodziną (barwienie i suszenie juty). Klej i farba w sprayu pozwolą ci się nauczyć robić ghille nie zabierając cennego czasu.

 

Kat, przyklejanie juty w wbrew pozorom dobre rozwiązanie. Juta jest sama w sobie dość słabym materiałem i przyszycie jej nie oznacza wcale, że będzie się trzymać lepiej niż na dobrym kleju.

Link to post
Share on other sites

[ironia]

Jeżeli napiszę, że amerykańscy i duńscy naukowcy dowiedli, że ghille suit za 100zł ma 82,3% skuteczności tego za 400zł, to Cię to uspokoi?

Wiadomo, że wszystko zależy jak dobrze go wykonasz.

A jeżeli dostaniesz wszystkie składniki za darmo to tez nie będzie to oznaczało, że ghile będzie do d...y.

[/ironia]

Link to post
Share on other sites

heya.

 

Dokładnie. Jak na śmietniku znajdziesz dobre materiały i umiejętnie je wykorzystasz możesz mieć właściwości kamuflujące jak z ghiilie za 900zł.

 

A co do tej mamby....Dlaczego to wygląda tak nie jak ghillie...Dobrze wiecie o co mi chodzi....To wygląda jak zwykły mundur tyle że z innych materiałów. Dla mnie szczytem marzeń o GS jest dostać ghillie własnoręcznie robione przez snajpera USMC albo Gromu... ehh...marzenia :wink:

 

pozdro, Rash

Link to post
Share on other sites

Nie wyglada bo to jest tylko podstawa do ghillie. Zauwaz, ze na ten mundur naszyta jest siatka aby mozna bylo przymocowac paski jutowe tudziez inne takie duperele. W wiekszosci przypadkow ghillie robi sie na bazie munduru.

http://www.airsoft.extranet.pl/warsztat.php Tu masz poradnik jak zrobic ghillie autorstwa PA. Widac w nim wlasnie jak powstaje ghillie na bazie munduru.

Link to post
Share on other sites

widziałem wiele ospisów ghillie.

Może sie po prostu dobrze nie przyjrzałem tej mambie a było pisane że to ghillie no to jak na ghillie to baza nie bardzo sie własnie nadaje :wink:

Tak jakby powiedzieć że samo body od np. M16A2 TM to super gun :wink:

Ale i moja wina w tym że się nie przyjżalem dokładnie.

 

pozdro, Rash

Link to post
Share on other sites
widziałem wiele ospisów ghillie.

Może sie po prostu dobrze nie przyjrzałem tej mambie a było pisane że to ghillie no to jak na ghillie to baza nie bardzo sie własnie nadaje :wink:

Tak jakby powiedzieć że samo body od np. M16A2 TM to super gun :wink:

Ale i moja wina w tym że się nie przyjżalem dokładnie.

Raszyd, rozbawiłeś mnie do łez :lol:

No jak Ci się taka baza do ghillie nie podoba to ja już nie wiem jak Ci pomóc.

Ghillie to nie te frendzle zwisające z pleców i głowy. Ghillie to właśnie ta baza. Ta baza stanowi podstawę do dowiązania juty lub innych materiałów maskujących w odpowiednich kolorach. Materiały te zmienia się w zależności od terenu. Baza pozostaje.

A oryginalnego ghillie stworzonego przez strzelca z marines czy gromu to byś nie chciał. Wcale nie są takie fajne jak Ci się wydaje. Już nie wspomnę o używkach - śmierdzą gnojem, moczem i wymagają dezynsekcji. Czasem takie stroje są zrobione bez jakichkolwiek udogodnień i dopiero po jakimś czasie są modyfikowane by nie przeszkadzały w walce.

Link to post
Share on other sites

No w sumie masz racje z tą bazą.... Logiczne i ja sam tak robie... Tylko na mniejszą skalę:D

A co do ghillie od gromowca lub marinesa to mi nie przeszkadzają brzydkie zapachy. A dezynfekcja takiego ciucha to prosta sprawa....

Ale...ja kupię chyba chameleon ghillie suit albo Bushraga. Nie mam szans dostać gotowca od snajpera, a sam nie mam duszy modelarza lub babci co szydełkuje jedną rzecz przed 2 miesiące :?

 

pozdro, Raszyd.

Link to post
Share on other sites

Chcesz mieć dobre ghillie (tzn. dostosowane do warunków w których się maskujesz, dopasowane do siebie i spełniające twoje wymogi) zrób je sam.

Chcesz stracić kasę i się zdenerwować - kup w sklepie.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

heya.

 

Jeśli chodzi o cierpliwość: Ja nie mam tylko do takich rzeczy cierpliwości właśnie....Robótki ręczne długotrwałe itd. A jeśli chodzi o cierpliwość snajperską... Mam jej dużo.

 

A jeśli chodzi o ghillie...Przecież ghillie ze sklepu jest modularne. Można je przerabiać według własnych potrzeb i wymagań terenu.

Np. to ghillie co jest na military..pl za 399zł jest do samodzielnego montażu przecież...

 

pozdro, Raszyd.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...