Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak-74 Firmy APS


Recommended Posts

Witam :)

 

tak jak już Ronni pisał :)

może ja trafiłem na bubel :/

odebrałem osobiście u krakmanów karabin :) u nich ładnie chodzi :) (jak zawsze)

na drugi dzień jak już bateria była naładowana podpinam ją pod karabin a tu tłok dochodzi prawie do końca ale się zaklinował :], stwierdziłem, że może bateria za słaba czy co? dlatego podpinam Li-Iona 11,1V ale też nic :] no to zostało rozebrać GB ;]

po rozebraniu okazuje się, że tłok nie jest w prowadnicy i że z antka wyleciała sprężynka :]

oczywiście standardowy antek nie pasuje ;]

ale dobra to poskładałem :] dałem springa m100 :] więc nie powinno być problemu z naciąganiem itp ale za 2 dni to samo ;] trzeba było rozkręcać GB jak na razie już wszystko jest oki :]

no ale to nie koniec problemu :]

na lufie frezy widać na zdjęciu :] dałem inna lufę w takim układzie ale, że miałem już sprawdzoną gumkę :) więc chce montować :] ale po poskładaniu komory nie widać tego grzybka więc pod docisk dałem kleju na gorąco po tym zabiegu już było go widać :]. Po poskładaniu całkowitym karabinu oczywiście nie strzela :P 1 kulka się blokuje a za 2 naciągnięciu tłoka słychać nie fajnie TRRRR znaczy obrywanie zębów tłoka :/ okazuje się, że stokowa gumka ma mniejszy kołnierz :/ czyli lepiej kupić nową komorę jak chce się stosować inne gumki... (u mnie stokowa komora i gumka przy m100 dobrze kręci 0,20g kulasy).

wygląd zewnętrze uważam za bardzo dobry :) bardzo dużym plusem jest łatwe pozbycie się elektrycznego blowka :D

karabin u mnie był już rozebrany na części pierwsze w razie problemów proszę pisać :) pomogę :]

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój APS nie daje mi powodów do narzekania. Przebieg ma na razie co prawda zerowy (4 000 kulek), ale wszystko, łącznie z EBB - działa jak należy. Zasięg i celność w dalszym ciągu na tym poziomie, który opisywałem wcześniej, wszystko to na kulkach P&J Premium. Przy użyciu akumulatora 9,6V od Firefoxa - ROF jest więcej niż zadowalający! 1500mAhów tego akusa wystarcza na oddanie około 1500 strzałów. Na chrono pokazuje 390 FPS.

 

Egzemplarz kumpla z ekipy podobnie, przy czym on używa LiPo 7,4V. Jego egzemplarz ma na razie na koncie około 2 000 kulek. Osiągi - niemal identyczne.

 

PS: Ten akacz stał się najchętniej zabieraną przeze mnie na strzelanki repliką :).

Link to post
Share on other sites

"Widać jak się znasz na serwisowaniu replik"

 

a no widać bo z tego GB udało mi się coś wyciągnąć bo mój szkielet był zwichrowany a prowadnica tłoka była za gruba o 0,3mm... (tylko w jednej połówce) to, że strzela to dla mnie jest cud :) ale żeby antek nie wypadał to już nie wiem co mam zrobić :/ podkładka nic nie daje... inna sprężynka też nic... jakieś propozycje??

antka ustawiam oczywiście prawidłowo ale on się obraca czy coś w tego stylu i nie trzyma...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Czas trochę zaktualizować informacje odnośnie mojego APSa ;).

 

Stosunkowo często jest moją repliką główną na strzelankach. W dalszym ciągu jestem z niego tak samo zadowolony jak na początku. Co prawda zewnętrznie zdążył już trochę ucierpieć (zgubiłem śrubkę trzymającą tłumik płomienia więc lufa na tamtym odcinku jest sklejona izolką z wyciorem. U kumpla z ekipy identyczna sprawa więc może z tymi śrubkami coś jest na rzeczy. Na razie nie chciało mi się znaleźć dla niej zastępstwa ;). Druga rzecz, to wyraźne wgniecenia w drewnie powstałe na skutek trafienia kulkami. W niczym nie przeszkadzają, ale najładniej z pewnością nie wyglądają. Trzecia rzecz stała mi się przedwczoraj - nieuważnie oparłem replikę i na skutek wywrócenia się - suwadło się wyłamało :/.

 

Jeśli chodzi o działanie repliki - jestem na razie bardzo zadowolony (obym nie mówił tego w złą godzinę, a ostatnio mam do tego szczęście). Replika wystrzeliła około 12 000 kulek, strzela równie daleko i celnie co na początku. ROF również bardziej niż zadowalający - na akumulatorze Firefoxa 9,6V 1500mAh (przy włączonym blowbacku) replika ma na tyle dobry ROF, że pozazdrościł mi go nawet jeden z użytkowników tańszych Lipoli. Akumulator wystarcza na oddanie 1500-2000 strzałów. Stockowa gumka hop-up całkiem nieźle radzi sobie z temperaturami w okolicach 0 stopni. Przeważnie tylko pierwsze 1-2 strzały mają mniejszy zasięg, a pozostałe już OK.

 

Jak na razie - jestem w 105% zadowolony z kupna tej repliki :).

Link to post
Share on other sites
(zgubiłem śrubkę trzymającą tłumik płomienia więc lufa na tamtym odcinku jest sklejona izolką z wyciorem. U kumpla z ekipy identyczna sprawa więc może z tymi śrubkami coś jest na rzeczy. Na razie nie chciało mi się znaleźć dla niej zastępstwa ;)

 

 

Yep.. u mnie to samo.. nawet zrobiłem taki sam manewr z izolką...

Ta śrubeczka od samego początku miała luzy i chętnie się wykręcała aż na pewnej strzelance zahaczyłem o krzak i zobaczyłem gołą lufę wewnętrzna.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • 6 months later...

Witam,

posiadam APS ASK209 Tactical EBB Full-Metal i jestem z niej narazie zadowolony ( 2 strzelanki )

 

Wykonanie w porównaniu do mojej poprzedniej cymy 028u sporo lepsze.

 

Plusy:

- solidne i ciekawe wykonanie

- możliwość podpięcia baterii w dwóch miejscach

- wygodna kolba z regulacją

- szybka zmiana sprężyny bez rozbierania GB

- komora HU skręcona z GB (sztywnie połączone GB-HU-lufa)

 

Minusy:

- luzy przy szynach ris

- głośna praca GB w porównaniu do cymy (chyba przez ebb)

 

kilka fotek z wnętrza:

- HU http://www.fotosik.pl/zdjecie/ed6a81397a9e8a4a

- lufa http://www.fotosik.pl/zdjecie/b8d8728ff3786320

- GB http://www.fotosik.pl/zdjecie/ffec3abd0e86b7ea

 

Ogólnie replikę polecam tym bardziej że teraz jest w promocji na taiwanie.

Link to post
Share on other sites

GB wystarczy dobrze poskładać i przesmarować, gearboxy APS są bardzo OK - tłok ma 7 zębów stalowych, głowica cylindra ma sorbo (małe, bo małe, ale jest), tylko coś szlag chce trafiać te łożyska. W moim UARze odrobinę wyrobiły się łożyska ślizgowe. Nie mam pojęcia z czego je robią.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...