Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak-74 Firmy APS


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czytałem gdzies w necie ze jakosc dobra, krakmany podają, że celnśc też bdb. w jednej z recenzji na jakims z anglojęzycznych for znalazłem, że mankamentem jest grzejący się silnik, no i tam jest napisane też że jednak celnośc słaba czyli już teraz to nic nie wiem. W kazdym razie koles (ten z brytujskiego forum) napisał, że wygląd jest 10/10 nic sie nie kolebie nic sie nie rusza itp. z plusów to widac że są numery seryjne na korpusie, i ładne dośc drewno.

Edited by kapalek
Link to post
Share on other sites

Czy wie ktoś jakie części w GB w tej replice są zmodyfikowane na potrzeby EBB?

Drugie pytanie trochę luźno związane z tematem, mianowicie jakie części są wymienne w GB typu 2 i 3? Z tego co czytałem to takie same są:

- zębatki

- cylinder

- głowica cylindra (tylko w jedną stronę - v2 pasuje do v3)

- tłok

- głowica tłoka

- prowadnica sprężyny

 

Znam tylko GB w wersji 2 więc stąd moje pytanie.

Link to post
Share on other sites

Zależy też jakich firm części.

 

Najczęściej różnią się (V.2 i V.3):

 

-Prowadnicą (Choć raz spotkałem się że v.2 pasowała do v.3)

-Silnikiem

-Głowicą cylindra (V.3 BOYi ma inną niż v.3 cymowskie, Cymowska pasuje do V.2)

-Budową szkieletu

-Zespołem styków

-Selektorem

 

A tak to większość części jest wymienna. Ewentualnie nieco trzeba będzie poświrować żeby pasowało.

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi głównie czy zestaw BU od mojego m16 będzie można zamontować do ak. Muszę rozeznać temat bo czeka mnie wymiana arsenału na rosyjski, a szkoda zainwestowanych pieniędzy w emke.

Faktycznie te repliki APS są dosyć zagadkowe, może ktoś kto kupił takową na Zbrojowni napisze coś o niej?

 

Aha, BU Guardera posiadam.

Edited by kat_ek
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi głównie czy zestaw BU od mojego m16 będzie można zamontować do ak. Muszę rozeznać temat bo czeka mnie wymiana arsenału na rosyjski, a szkoda zainwestowanych pieniędzy w emke.

Faktycznie te repliki APS są dosyć zagadkowe, może ktoś kto kupił takową na Zbrojowni napisze coś o niej?

 

Aha, BU Guardera posiadam.

 

 

A od kiedy BU od M16 bez zmiany dyszy pasuje do obojętnie jakiego AK??

Link to post
Share on other sites

korpusy są stalowe, pokrywa zamka, rura gazowa, wycior, selektor ognia, osłona spustu też ze stali, reszta alu. Składana kolba a aksie też ze stali. to w zasadzie wszystko co udało mi się ustalić, poza tym sprzeczne info co do jakości. spotkałem recenzję, że replika 10/10 z zewnątrz ale i taką, która twierdzi , że kit.

wiadomo, że muszka, kolanko gazowe i w niektórych modelach także mocowanie szczerbinki nie są na kołkach tylko na śrubki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...