Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Mam konwersję do L96, reduktor Bob Long, mamba Guerilla, butla HP 0,8l, założona do Warriora (komora PDI, lufa promyk 590, guma systemy).

 

Jest problem z FPSami. Pierwszy strzał po dłuższej przerwie jest wyraźnie (nawet do 200fps) słabszy od reszty, potem są skoki do 15-20fps, po około 15-20 strzałach sytuacja normuje się (różnice po 3-5fps), ale czasem zdarzy się większy odskok. Ma ktoś pomysł, co powoduje takie skoki? Lufa z komorą szczelne, sama konwersja też, oringi w dobrym stanie, smar jest gdzie trzeba.

 

Konwersja ma ciut ponad rok, wystrzelane jakieś 1500 kulek (może ciut mniej).

Link to post
Share on other sites

Powiedz jeszcze czy ten strzal po odczekaniu to z napieta konwersja czy w stanie spoczynku?

 

Osobiscie wyglada mi to problemy z reduktorem. Sprwadz czy jest nasmarowany (ale bez przesady, wszystko zalezy od smaru), moze jakies paprochy lub rdza w srodku?

Link to post
Share on other sites

No to masz odpowiedz prawdopodobna. Ktorys z ruchomych elementow odpowiedzialny za regulacje cisnienia nie pracuje plynnie. Zrob jakies zdjecia jak to wyglada.

 

Jezeli butle CO2 sa nieumiejetnie nabijane (butle matki) to jest mozliwosc przeniesienia rdzy z butli matki - do butli przenosnej i dalej do reduktora co tez moglo powodowac takie rzeczy.

 

Nie zaproponowalem tego, bo uzywasz HP nabijanego pewnie z 'czystego' kompresora.

Link to post
Share on other sites

Pin jest elementem zamykjacym/otwierajacym doplyw gazu. Za regulacje - odpowiada umieszczony nad nia element, na oringu lub 2ch na ktory naciska sprezyna i sruba regulacyjna.

 

Jezeli jest suchy - oringi na ktore dziala cisnienie beda szarpac sie o scianki wywolujac te skoki. Daj znac jak sprawdzisz ten element.

Link to post
Share on other sites

Mi się kiedyś, po 2 dniach strzelania w deszczu, wzięła się i od śruby dociskowej zardzewiała sprężynka w reduktorze. Reg robił cuda... ale Zambezi to szybko zdiagnozował i ogarnął. Nowa główka regulacyjna skutecznie eliminuje problem zamakania i rdzewienia.

 

Filq możesz zdradzić w zarysie jak tam prace nad wpasowaniem konwersji samopowtarzalnej? Zambezi pewnie nadal sesją żyje, bo się nie odzywa :/

Link to post
Share on other sites

Może to i temat o sprężynowych wariacjach, ale się pochwalę. Co mi tam.

http://www.youtube.com/watch?v=aVXLRALTp_c

Pierwsze testy konwersji z aeg na hpa. Większość elementów wykonana własnoręcznie, bez użycia urządzeń mądrzejszych niż wiertarka i pilniki. Całość wymaga jeszcze poprawek ale mogę napisać, że działa. Mechanizm opiera się o zawór QEV, zero elektroniki.

Edited by Evan Kenobi
Link to post
Share on other sites

Ostatnie tygodnie zlatuja nam na ogarnianiu nowej frezarki CNC i dostosowaniu jej do naszych potrzeb. Pozwoli ona na tworzenie korpusow do konwersji AEGowej. Nie mniej temat nie jest zarzucony a z kazdym dniem jestesmy coraz blizej celu.

 

Niestety czasu i energii na wszystko jest mniej niz bysmy chcieli, bo mozemy walczyc dopiero po pracy nad biezacymi zamowieniami.

 

Wczoraj doszly chyba ostatnie niezbedne elementy wiec, wystarczy je tylko wpasowac i napisac odpowiednie programy do konwersji i gearboxow : )

 

 

Evan, co tak sie laduje po nacisnieciu spustu i czy mi sie wydaje czy trzeba sie nasilowac z nim? Pierwsze to pewnie wina malego przeplywu lub czesciowego rozszczelnienia przed sciagnieciem spustu, drugie za duzej powierzchni na ktora dziala cisnienie przez co sila potrzebna potrzebna do sciagniecia jest tak duza.

 

Na szczescie jedno i drugie da sie poprawic. Powodzenia!

Edited by Filq
Link to post
Share on other sites

Przed strzałem następuje rozszczelnienie. Trafiłeś. To wynika z potrzeby otwarcia zaworu pilotowego w celu przesterowania qeva. Gdy nie docisnę go mocniejszą sprężyną pierwszy strzał będzie pusty bo powietrze musi zamknąć układ. Tutaj to kwestia dobrania sprężyny.

Co do spustu. Nie trzeba się z nim siłować ale gibie się na wszystkie strony. W środku jednym z elementów przeniesienia spustu był kawałek drutu, który jak się okazało przestał współpracować.

O ile pneumatyka śmiga to mechanika do poprawek.

Link to post
Share on other sites

Wczytuję się głęboko w informacje na stronie i wychodzą mi pewne wątpliwości/pytania. (z pneumatyką rekreacyjną nie miałem do czynienia jeszcze)

 

1. Kupuję sobie butle HP - jest

2. Do butli potrzebny mi reduktor 3 opcje w tym - mancraft 170-190zł - (ten jest najmniejszy) zgadza się?

3. Między reduktorem a konwersją/magiem idzie mamba (do kupienia) albo wężyk pneumatyczny (gratis do konwersji?) zgadza się?

Wężyk /może ale nie musi?/ mieć w jakiejś konfiguracji szybko-złączki. Dopłacane/standard?

4. Konwersja albo przerabiany magazynek. W magu gg wymieniamy zawór na złączkę z przyłączką i jest gotowe. Tak?

W wersji co2 widzę zamontowane coś co zastępuje nabój co2 i wyprowadza na zewnątrz coś do czego dołączamy przyłącze.

 

Kończę pytaniem ważniejszym. Czy da się jakoś podłączyć powietrze do maga GGz pominięciem dolnego zaworu? Np. tak samo jak w magu co2?

Pytanie jest kluczowe bo magazynek zwyczajnie nie będzie miał dolnego zaworu jak i szczelnego pojemnika na gaz. Oczywiście liczę się z dodatkowymi kosztami jeśli przeróbka będzie poważna.

 

A wspierając offtop kolegi wyżej myślę że nie tylko ja bym chętnie podesłał kawałek blachy i program/rysunek do niej. Ile byście nie liczyli na pewno będzie uczciwiej niż na mieście no i policzył bym to sobie jako wspieranie rozwoju ASG w Polsce.

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

2. chyba, nie porównywałem nigdy :icon_biggrin:

3. zgadza się

4. Tak, albo wymieniamy zaworek albo robimy nowe miejsce. Zależy od tego kto co chce.

 

Da się raczej, wszystko się da :icon_biggrin: Kiedyś już coś takiego robiliśmy, zamiast pojemniczka na gaz z zaworkiem wstawiona była przejściówka z wyjściem na wężyk/mambę.

 

Foxtrot29, będą, jakoś w przyszłym tygodniu jak będzie czas to napiszę na to program i być może coś się popróbuje. (o ile samo napisanie tego nie zajmie mi wieczności :icon_biggrin:)

 

Mendi :icon_biggrin: ja Ci kurde dam! Postaram się zrobić zdjęcie i Ci pokażę czym żyję ostatnimi tygodniami :icon_biggrin:. Albo może lepiej nakręcę filmik z pracy ale to pewnie dopiero w okolicy środy. Wstaję o 8, kładę się o 1 dnia następnego, 100% roboty :icon_wink:.

 

W środę planuję uruchomić frezarkę cnc (jak żaden bubel nie wyskoczy po drodze), od środy będą już jak się uda wzmożone prace nad aegiem i miejmy nadzieję, że w przeciągu tygodnia od tego czasu uda się zrobić coś co będzie działać w 100% tak jak zakładamy i porządnie to przetestować.

Link to post
Share on other sites

Super, dzięki za szybką odpowiedz.

Podejrzewam że skończy się tym że wyślę wam magazynek :)

 

Co do wymiarów reduktora to wydawało mi się ze akwarystyczne i spawalnicze to sporo bydlaki, no i manometry robią swoje. Jakie wymiary ma wasz? Jeśli dobrze widziałem na zdjęciach to wygląda jak cylinder max 20x100.

Link to post
Share on other sites

Super, dzięki za szybką odpowiedz.

Podejrzewam że skończy się tym że wyślę wam magazynek :icon_smile:

 

Co do wymiarów reduktora to wydawało mi się ze akwarystyczne i spawalnicze to sporo bydlaki, no i manometry robią swoje. Jakie wymiary ma wasz? Jeśli dobrze widziałem na zdjęciach to wygląda jak cylinder max 20x100.

Regi chłopaków z serii bez manometru mają 95mm długości i 25mm średnicy. Te z manometrem mają część korpusu szerszą no i sam manometr dochodzi.

 

@Zambez

Pracuj pracuj, a ja się jeszcze poobijam tydzień na urlopie :D

Link to post
Share on other sites

Pin jest elementem zamykjacym/otwierajacym doplyw gazu. Za regulacje - odpowiada umieszczony nad nia element, na oringu lub 2ch na ktory naciska sprezyna i sruba regulacyjna.

 

Jezeli jest suchy - oringi na ktore dziala cisnienie beda szarpac sie o scianki wywolujac te skoki. Daj znac jak sprawdzisz ten element.

 

Rozebrałem rega. Oring pod śrubą regulacyjną jest zdrowy, nasmarowany. Element z pinem też w porządku, oring cały.

Wynika, że to raczej nie wina reduktora. Nie mam pomysłu co dalej dłubać.

Link to post
Share on other sites

Razem z ojcem przerobiliśmy trochę konwersję. Wężyk wychodzi teraz z cylindra i dalej idzie prosto, przez rączkę przeładowania, nie jest nigdzie zagięty. Problem dużych skoków FPS został rozwiązany. Jednakże, nadal ok. 3, czasem 4 na 10 strzałów ma odskok po 10-15fps (wśród nich trafi się czasem 1-2, gdzie skok wynosi nawet 40-50).

 

Może zmiana rega na inny (mam Bob Longa, niby dobry, ale)?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No panocki, jak wygląda sprawa aegowa? Bo nie wiem co chcieć pod chuinkie :icon_biggrin:

 

Z tego co mie chopoki gadali, to prace trwajom, najsampierw będzie v2 i v2 long, później v3.

A kajdzik na samiućkim kuńcu bedom snajperki 2 i 4-takt, hej. Wontpie coby przed gwiazdkom...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...