Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M47 ala "Snajperka" - czyli jak zrobiłem coś z niczego


Recommended Posts

Z mocą i celnością już nie będę kombinował , to mi jak narazie starcza , no i z tych 65-70m da sie w sylwetke człowieka trafić , powyżej 70m to już loteria , cóż stockowa lufa od AEG więc szału nie ma, ale porównywanie celności do tej lufy a stockowej aluminiowej nie jest na miejscu :D Różnica ogromna.

Tylko stockowa gumka HU mnie wkurza ,cięzko ustawić na niej HU , jest twarda jak diabli. Chciałem dać od AEG ale dysza musiała by być dużo szersza = nie wlezie do komory HU = trzeba piłować = ewentualne problemy. Wkońcu udalo mi sie ustawić , dałem izolke wszedzie gdzie sie da i wszystko sztywno siedzi nic sie nie chwieje.

No ale plastik fantastik , ciekawe ile mi pożyje ta ,,snajpa'' :D Body wytrzymuje dlatego że nie ma aż tak mocnego uderzenia , pomaga mi w tym szczelność , amortyzuje dałem jeszcze silikonowe wkładki na końcu cylindra które też amortyzują. Do tego całość nie strzela głośno ( tłumik już nie potrzeby,teraz zasłania mi lufę). Trzeba sie starać unikać ,,suchych '' strzałów bo wtedy może popękać :)

 

Został mi jeszcze wygląd , zrobiłem domowy kamuflaż ze szmat żeby zakryć ten ,,plasticzany szotganowy'' wygląd i jest całkiem znośnie.

Jak zrobie jakiś stabilny dwójnóg to wrzuce zdjecia całości.

Link to post
Share on other sites

Witam :)

 

Miałem więcej czasu to się zabrałem za dwójnóg.

Przyznam że było troche roboty, i jeszcze części się oszukałem , reszte spiłowałem, zginałem i dogwintowałem.

Tak wyglądały części dwójnogu po zrobieniu:

 

- http://imageshack.us/photo/my-images/546/44026444.jpg/

 

A tak jak już skręciłem:

 

- http://imageshack.us/photo/my-images/155/52093268.jpg/

 

Dwójnóg jest łatwo rozbieralny. Nóżki składają się w pionie i obracają 360stopni w poziomie, więc nie ma problemów z celowaniem a wszystko jak diabli mocno siedzi i się nie chwieje :D

Teraz na 1 rzut oka ten karabinek nie wygląda tak ,,szotganowo'' jak to było wcześniej. A z resztą oceńcie sami :) Ps. Dwójnóg jeszcze zostanie pomalowany na czarny matowy kolor. :

 

- http://imageshack.us/photo/my-images/192/29366454.jpg/

- http://imageshack.us/photo/my-images/828/92070145.jpg/

- http://imageshack.us/photo/my-images/856/72959482.jpg/

- http://imageshack.us/photo/my-images/220/69455074.jpg/

- http://imageshack.us/photo/my-images/405/90207304.jpg/

Link to post
Share on other sites

Sprężyna która była standartowo włożona ,była przy jej końcach gęściej skupiona, więc to poodginałem kombinerkami, i sprężyna jest dłuższa, ostatnio zaglądałem do środka i niema zmian - niewiele to może dało ale zawsze to coś..

 

Wyjmij ją po 500 kulkach i sprawdź, że wróciła do swoich pierwotnych rozmiarów.

 

Sam tak robię w aeqgach często i z doświadczenia wiem, że taka sprężyna bardzo szybko "wraca" do swojego pierwotnego rozmiaru.

 

Podkładka pod sprężynę jest lepszym pomysłem.

 

Btw. jesteś leworęczny czy zawaliłeś swój projekt zakładając "te metalowe coś" z lewej strony?

Link to post
Share on other sites

Drewna.. hm w sumie czemu nie :) część plastiku sie zakryje i nawet może to jakoś wyglądać :)

 

Nie, jestem praworęczny, już się przyzwyczaiłem do takiego ładowania. To metalowe coś zrobiłem po to żeby było wygodnie strzelać leżąc , może nie jest to szczyt marzeń ale działa, sprawdza się, i się nie psuje :biggrin:

 

Co do sprężyny, w tłoku siedzi długa plastikowa tulejka, sprężyna ściśnięta prawie na maxa. Od czasu gdy jest tak ściśnięta nie zauważyłem spadku mocy, ale na chrono na pewno by pare fps było odjęte od początkowego stanu. :happy:

Link to post
Share on other sites

Trochę ściemniasz z tym zasięgiem. Oczywiście, można wyciągnąć z M47 sporo ale 75m to chyba wtedy jak kulka idzie 2m w górę jak na filmiku "Jak strzela". Lufa od aega oczywiście wchodzi bez żadnych przeróbek do standardowej komory HU, wystarczy wyciągnąć plastikowy kołnierz i załozyć stockową gumkę bezpośrednio na lufę, o teflon fixie nie wspominam bo to standard, bez żadnych dystanserów itp. Ja w swoim M47 dałem lufę 6,08 o dł 363mm ( później próbowałem 509mm ale była za długa i zasięg spadł ) i kulki 0,28 dolatywały nawet na 65m, z tym że HU miałem ustawiony tak żeby kulka nie szła w górę więcej niż 10cm. A oto zdjęcie:

 

http://www.fotothing.com/photos/cd9/cd97b146f3da0312a0c1aeb820cc0c84_9ac.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja myślałem że ta dolna lufa do do przeładowania jakoś służy :D

Ale drewno ładnie zrobione :)

haha no monstrum z tego wyszedł , jednym sie podoba drugim nie , dla mnie liczy sie użyteczność, ważne że dobrze strzela - no ciekawe jak długo będzie strzelał :happy: .

Jak mi przyjdzie do głowy jakiś szalony pomysł to będe informował o postępach :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam.

 

,,Uber snajpa'' już troche przeżyła , była na kilku strzelankach i jednym nieoficjalnym zlocie, oczywiście wzbudzała duże zainteresowanie, jeden nawet myślał że to M24, tylko jakies trochę dziwne xD Jak już każdy pomacał stwierdzając ( z szyderczym uśmieszkiem) że fajnie zrobione ale to i tak chiński plastik, tracił banana jak zobaczył zasięg, który był większy od większości super cymiarzy innych :D

Wkońcu go rozebrałem , ogólnie wygląda dobrze.Zużycie delikatne już widać na tłoku i zaczepie, spokojnie drugie tyle zrobi, a zresztą i tak mam na to patent... Zmieniłem gumke HU na bardziej miękką, pogrubiłem dystanser, rozwierciłem dysze na grubszą i wyprofilowałem końcówkę na taką lejkowatą ( lepiej kulki łapie - ale to tylko takie moje teorie... ) , inny prawie nowy spring ( też od m47 ) , troche pokombinowałem żeby jeszcze mocniej springa ściskało , teraz to absolutny max ( mniej niż 1mm tolerancji). Prowadnica wchodzi już do wnętrza dystansującej tulei a sam spring wchodzi do tłoka na 2,5 - 3 cm. Złożyć to to była masakra, a jak już sie udało to jedna połówka sie w banan wyginała :F. Do tego kilka poprawek w HU. Dwójnogi , rączki przeładowania i długa kolba zdjęte. Lufa skrócona do 33 cm.

 

Teraz najlepsze, z góry uprzedzam ludzi wiedzących lepiej żeby dali sobie siana z tekstami typu ,,tam nie ma tylu metrów'' Nikt nie musi wpierać moim oczom , miarce 20m ze sklepu budowlanego i koledze który widział końcowe loty kulek że było ....inaczej

 

Złożyłem wszystko, strzelam za okno i widzę że kulka prawie ginie mi z oczu , myślałem że mi sie przewidziało, strzeliłem jeszcze po kilka razy i oczom nie wierzyłem. Dziś piekny dzień , a no oko mierzyć ,,to se można,, więc sie wybrałem z kumplem na pomiary. Mam fajną miejscówkę gdzie metry pomierzone były już wcześniej. Strzelalem na 0,3gGunfire, cel- drzewo o średnicy ~33 cm, Strzelba trzymana płasko , hopek ustawiony tak że kulka LECI ~1,5m DO GÓRY od toru płaskiego (czyli jak najbardziej na zasięg), wyniki:

 

-40 m trafiam niemalże każdą kulką 6/7

-50 m , to samo 7/8

-60 m czasem znosi 5/7

-70m zaczyna się loteria 3/7

-80m ze zdziwieniem patrzyłem jak kulki po tylu metrach lecą dalej za drzewo , trafić było ciężko. 2/9

-90m Jak po kilkunastu strzałach wkońcu kulka poleciała prosto w drzewo i było pyk i po chwili głos - Ku*wa trafiłeś !! MAsakryczna loteria ale sam fakt że kulki dolatują i jest opcja trafienia . Sam nie mogłem uwierzyć , pluje sobie w brode że nie wziąłem jakiegoś sprzętu to bym to wszystko nagrał trafienie za 11 razem. Rozrzut kulki w boki to 2,5 - 3 metry.

No i całkowity maks to 94 METRY !! i to na kulkach 0,3g Doskonale wiem że to brzmi niewiarygodnie i szalenie , ale dla pewności zmierzyliśmy odległości raz jeszcze i wszystko się zgadzało, nic nie jest naciągane. Zresztą musiał bym mieć coś z garem żeby tracić czas na pisanie jakiś zmyslonych bzdur....

 

Normalnie można świra dostać , chińska pompka kupiona za punkty w AirsoftGuns rypie dalej niż doszczelniony AKM cymy z sp150 na pokładzie. Fakt to fakt , hopek mocno ustawiony był ale trafienie z takiej odległości jest możliwe , zawsze można próbować skrobnąć szczęścia. Żeby bylo śmieszniej kulki 0,25g z dobrej serii Guardera latają JESZCZE dalej, ale to już koło domu sprawdzałem , ale kulki jeszcze mocnej znosi i w ogóle znikają z oczu. Różnica w zasięgu nie jest aż tak znacząca. Aha i jeszcze jedno , nie , nie strzelałem z wiatrem. Wiaterek lekki był od lewej strony, na tak wielkich odległościach nawet on dawał o sobie znać.

 

Kurde, jak sie pojawią te shoty znów za 30 czy 40 złotych biore odrazu 8 sztuk :D

Link to post
Share on other sites

Sklejka. Możesz zrobić wszystko używając jedynie wyrzynarki, suwmiarki, kleju i tarnika. Nie potrzeba dłut, ani frezarki do wycinania dziury na system w środku kolby. Po prostu odrysujesz sobie trzy kolby na odpowiednio grubym kawałku sklejki, w środkowej wytniesz co trzeba, a dwie zewnętrzne przykleisz "na kanapkę". Ważne tylko, żeby wybrać odpowiednią grubość środkowej sklejki. Na koniec całość robisz "na obło" tarnikiem, potem papier ścierny i lakier.

 

Z orzechem to wyższa szkoła jazdy, trzeba umieć precyzyjnie wybrać drewno ze środka, pilnując jednocześnie, by nie uszkodzić drogiego kawałka klocka. Na początek zdecydowanie odradzam. Osady często robi się też z buku, ale szczerze polecam sklejkę. Taniej, prościej, wytrzymalej :)

Link to post
Share on other sites

Sklejka. Możesz zrobić wszystko używając jedynie wyrzynarki, suwmiarki, kleju i tarnika. Nie potrzeba dłut, ani frezarki do wycinania dziury na system w środku kolby. Po prostu odrysujesz sobie trzy kolby na odpowiednio grubym kawałku sklejki, w środkowej wytniesz co trzeba, a dwie zewnętrzne przykleisz "na kanapkę". Ważne tylko, żeby wybrać odpowiednią grubość środkowej sklejki. Na koniec całość robisz "na obło" tarnikiem, potem papier ścierny i lakier.

 

Z orzechem to wyższa szkoła jazdy, trzeba umieć precyzyjnie wybrać drewno ze środka, pilnując jednocześnie, by nie uszkodzić drogiego kawałka klocka. Na początek zdecydowanie odradzam. Osady często robi się też z buku, ale szczerze polecam sklejkę. Taniej, prościej, wytrzymalej :)

Dzięki za generalny zarys, jak będę miał wolne chwile na 100% sie do tego zabiorę. A plastikowe body ułożone z wyczuciem w drewnie dostanie bonus, że będzie usztywnione. Lufa też będzie usztywniona więc rozrzut spowodowany ,,elastycznym,, wykonaniem będzie mniejszy. :D

 

Sam jestem cholernie ciekawy ile to ma FPSów , niestety moje chrono się poszło chrzanić jakiś czas temu, a w okolicy nikt niema, pech to pech :/

Założę się że takie osiągi straci nawet leżąc na półce. Sprężyna jest i tak diabelsko ściśnięta ,a ten chiński kawałek drutu naprawde szybko się klepie.Srednica- 13mm czyli jest między snajperkami, a aegami , czyli lipa. Jedyne rozwiązanie to czekać aż będą po 40 monet i kupić sobie zapas :D

Link to post
Share on other sites

Skuteczny max ( sylwetka człowieka ) do 60 metrów. Kulka leci jeszcze ~18m dalej ( HU max 15cm w góre od lini poziomej), ale niestety mniej celnie ( z pewnością też wina kulek , mogłem wziąć jakieś lepsze. Jak postrzelam na lepszych to uaktualnię wyniki ). Żeby to strzelało celnie trzeba jeszcze trochę roboty ( usztywnianie ) . Lufa narazie skrócana od CM048, być może dorwę jakąś używkę jakiejś precki, bo wywalanie hajsu na nową lufę która jest kilkakrotnie droższa od pukawki , ...boli :D Aktualnie to shot dla człowieka z fartem, ale jak przeciwnik się okopie i jego kulki do nas nie dolatują, można próbować, a co :icon_razz2:

Edited by KubonMan
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś lubi takie zboczone tuningi to na pewno zaciekawi was mój "karabin".

Focie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2384a82717e0bd61.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d8f6273a8d14a8a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3513707a6e90b516.html

Tak, replika ma ~520fps, strzelana pierwszy raz od co najmniej 4 lat, o ile nie więcej. Projekt porzuciłem kiedy uzbierałem na pierwszego aega :) ale ten temat mnie zainspirował i chyba po maturze do niego powrócę.

Link to post
Share on other sites

Wygląda ciekawie, tylko dokończyć i pomierzyć zasięgi :D

 

Apropos mojego gana. Strzelałem koło domu madbulami 0,36 i 0,4g , stwierdziłem że ładowanie tam precki niema sensu. Kulki 0,4g co prawda latają trochę bliżej , ale za bardzo ładnie trzymają się krzyża celowniczego, nawet powtarzalność jest bardzo dobra. Szczerze mówiąc byłem troche zaskoczony takim widokiem. Jedyne co trzeba zrobić to usztywnić lufę i plastikowy korpus w jakimś drewnie i szukać mało jeżdżonych sprężynek do M47 :D

Link to post
Share on other sites

Zamiast kupować zapasowe sprężyny możesz pójść do (ew. wysłać pocztą) zakładu zajmującego się sprężynami. Mówisz im wymiary (albo dajesz sprężynę) i jakiej ma być mocy (chyba ile % ma być mocniejsza ale nie wiem dokładnie, dopytasz sie).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, czy z AGM,a 003 z jego wytrzymałością można się bawić w podobny tuning i uzyskać podobną moc?

Ew. Mossberg M58B - De?

shovel.jpg

 

Sprężynowe shoty mają podobną budowę, w AGM'ach z tego co wiem niemożliwe jest wyciągnięcie lufy bez rozbebeszania hopa. Przejrzyj dokładnie tematy tych replik :icon_wink:

 

Tak btw - czerwony jest zarezerwowany dla administracji.

Edited by Fishbonee
Link to post
Share on other sites

 

 

Sprężynowe shoty mają podobną budowę, w AGM'ach z tego co wiem niemożliwe jest wyciągnięcie lufy bez rozbebeszania hopa. Przejrzyj dokładnie tematy tych replik :icon_wink:

 

Tak btw - czerwony jest zarezerwowany dla administracji.

 

ok dzięki, czyli będzie zabawa ;) a z tym napisem tak mi się wkleiło akurat z tym kolorkiem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ach słodzicie w tych tematach o tuningu swoim replikom :/ prawie miesiąc roboty po kilka godzin dziennie, nie wymienię na razie co zrobiłem z mojego agm003 ale opiszę sam tuning mocowy:

-dobrałem się do komory hop-up wywaliłem starą regulację, włożyłem castopreckę uszczelnioną teflonową taśmą, o 1cm dłuższą od stockowej lufy, zrobiłem własną regulację tj. od góry dałem śrubkę, 2 nakrętki odpowiednie mocowanie. Śrubka popycha kawałek gumy od dętki a ta popycha już gumkę hop up, którą zamontowałem inaczej niż jest to zrobionew stocku tj. bezpośrednio na preclufie, na której zrobiłem rowek a nie na plastikowym elemencie komory (mój błąd). Wywyiercona dziura w obudowie daje mi możliwość regulowania hop up kiedy chcę śrubokrętem. Podkładki na prowadnicy sprężyny i tulejka w tłoku plus ucięta końcówka prowadnicy sprężyny zwiększają moc.

EFEKT:

Owszem kulka przebija z bliska 2 ścianki puszki oraz denko, ale...

-na hop up 0 zasięg 15 m :(

-na regulowanym (praktycznie co kilka strzałów kręce w lewo lub w prawo) kulki lecą jak chcą 5-35m

jak dam słabo hop up to spadają po kilku metrach a jak za mocno to nie wylatują z lufy, zresztą każda kulka potrafi lecieć inaczej a używam kulek P&J 0.23g

 

Replika nie była używana w stocku tylko od razu tuningowana, wystrzeliłem na razie około 150 kulek.

 

P. S. Ludzie kupujcie pompki od SY 420 FPS za te 200-300zł i po sprawie :icon_neutral2:

Edited by myst7
Link to post
Share on other sites

Element dociskający gumkę Hop-Up powinieneś zrobić z czegoś twardszego, jak w normalnych komorach. Guma z dętki jest za miękka. Mógłbyś zrobić rowek w tej śrubie i dać tam ten element dociskający. Tylko nie powinien się ów element obracać... Ważne jest, by dociskał on gumkę Hop-Up w miarę równo. To ci powinno rozwiązać problemy z podkręcaniem i zasięgiem. :icon_wink:

Edited by Cetizier
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Autorze! ( oraz inni obeznani) Mam ochotę pobawić się w tuning tego shota''- z racji, że uwielbiam grzebać w replikach :D Brakuje mi tu info o fps... Moglibyście mi powiedzieć ile fps udało się Wam wyciągnąć i co na to części wewnętrzne? Ew. jak sądzicie - ile da sie wyciągnąć przy budżetowym tuningu - tzn takim, co praktycznie nic nie kosztuje ( ....no może tyle co shotgun :icon_razz:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...