Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M145, fatalny zasieg


Recommended Posts

Kicpa skoro sam mówiłeś, że kiedy replika przyszła do ciebie była dobrze poskładana ale bez doświadczenia, a potem jak twierdzisz TYLKO poskładałeś jak należy i jakiś cudem fpsy skoczyły to jednak coś więcej musiałeś zrobić. I teraz albo kłamiesz albo nie chcesz powiedzieć co jest przyczyną mojego problemu, bo od samego składania repliki fpsy nie wzrosną. I w sumie jak po twoim serwisie rozkładałem to też żadnych zmian nie zauważyłem po za smarowaniem. A replika uparta jak osioł ciągle traci 50-120fps w zależności od sprężyn zastosowanych. Tłok chodzi luźno, lufa nie ma nadlewek. A jeszcze takie cuś zaobserwowałem, że w mojej replice dźwięk strzału na 'sucho' i z kulkami prawie się nie różni, kiedy u innych jest to spora różnica. I w ogóle jakoś inaczej brzmi niż inne repliki, nawet kolega na strzelance miał cm036 i w ogóle inaczej brzmiał strzał, taki wytłumiony jakby, a u mnie zawsze takie suche uderzenie głowic słychać.

Może komuś coś wpadnie do głowy co to może być, ja się nie poddam :/

edit: drobne błędy.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

130 Guardera, mierzyłem mikrofonem fps, i wygląda tak: dla kulek 0.25- 111m/s, dla kulek 0.12- 142m/s. Czyli na 0.2(akurat nie mam takich) będzie koło 405fps+-10, i jest to pomiar dość dokładny. Chyba troche mało, tak? Ale już nie ma tragedii.

 

Może to mierzenie mikrofonem jest nie prawidłowe sprawdź na prawdziwym chrono ?

Link to post
Share on other sites

Kolejny temat w którym udowadniasz swoją ignorancję. Samo POPRAWNE poskładanie giwery potrafi dać naprawdę wiele. Jak ktoś nie umie to nie pcha paluchów. To podstawowa zasada. Już w innym temacie udowodniłeś, że serwisant bbmaxa ma tyle wspólnego z solidnym serwisem co koza z graniem na saksofonie.

Link to post
Share on other sites

:hahaha: wybacz ale swoim zachowaniem przebijasz wszystko. Kto tutaj mówi o jakiś " guru " koleś zna się na rzeczy i tyle... Zachowujesz się jak byś był jakimś nadpobudliwym dzieckiem. Ludzie normalnie chcą Ci wytłumaczyć a ty wyskakujesz z jakimiś dziwnymi stwierdzeniami. Więcej pokory... chociażby do starszych od Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Eeee tam... Nie ma się co podniecać. Jak chłopak pojmie co nieco o serwisie to sam dojdzie do "wiem, że nic nie wiem". Serwis to niemal zawsze improwizacja bo każda replika jest totalnie inna.

 

Ale i tak Ci Roni nieco podpowiem:

1.Piszesz, że zmieniłeś tłok. Pierwsza rzecz: wywal zestaw cylindra, skręć gb (wszystkimi śrubami!) i sprawdź czy tłok gładko chodzi w prowadnicach swych.

Druga rzecz: sprawdź jak się ma średnica sprężyny do średnicy wnętrza tłoka. Ma wchodzić bez najmniejszych oporów i mieć jeszcze trochę luzu na boki.

2.Piszesz o zmianie uszczelki tłoka na inną, "szczelniejszą". Wsadź stocka i sprawdź co będzie.

3.Piszesz o wymianie komory. Weź samą dyszę i sprawdź jak głęboko wchodzi. Ma bez najmniejszego oporu wchodzić do samej gumki. Drugie: sprawdź czy w komorze/na dyszy jest kołnierz. Jeśli w połowie długości dyszy jest, a zapewne jest, to go spiłuj tak by dysza miała jednakową średnicę na całej długości.

4.Piszesz, ze kulka spada po 3x-4x metrach na ziemię. Nie ma prawa nawet przy 300 fpsach. Brak podkręcania - wsadź grubszy dystanser.

5.Sprawdź czy popychacz ma na płetwie jakiekolwiek ślady otarć i czy sam swobodnie chodzi na skręconym GB. Jeśli ma ślady otarć od zębatki tłokowej to trzeba albo spodkładkować zębatki niżej albo spiłować co nieco sam popychacz na grubość. Jeśli cały popychacz nie chodzi swobodnie w GB to trzeba na całej długości odrobinę opiłować jego boki.

6.Użyj zielonej gumy G&G lub niebieskiej Madbulla.

 

Specjalnie pominąłem wszystko o czym po drodze było w temacie pisane. Zarówno wszelkie wnioski, które pojawiły się wcześniej ze strony innych kolegów jak i twoje docinki. Weź te punkty pod uwagę a NIE MA INNEJ OPCJI jak zrobienie poprawnego układu.

 

Kolejność punktów nie ma znaczenia. Wypisałem je tak jak mi przychodziły do głowy.

Link to post
Share on other sites

Wszystko co pisałeś poldeck sprawdzałem już wiele razy, dlatego jest właśnie ten temat. Najgorsze, że nie mam jak sprawdzić czy się coś poprawiło. Dysza bez problemu dochodzi do kołnierza gumki i odpowiednio uszczelnia, zresztą komory nie ruszałem, więc jest tak jak kicpa zrobił, więc raczej dobrze. Tzn wiesz to z kulką na 30-40m to było na początku, teraz jest sporo lepiej, bo sp130 guardera, ale jednak ciągle te kilkanaście fps za mało mnie martwi. Tym bardziej, że na stock sprężynie było gładkie i stabilne 350fps, a powinno być MINIMUM 400. Tłok sprawdzie chodzi, sprężyna w tłoku też, łożyskowania też bez problemu chodzą gładko i prowadnice ze sprężyną moge spokojnie wcisnąć do końca tłoka. Podkręcanie jest ok. Sorry, że tak chaotycznie napisane. Mówisz: "Weź te punkty pod uwagę a NIE MA INNEJ OPCJI jak zrobienie poprawnego układu." Z tym, że ja od samego początku szukałem na całym forum podobnych problemów i wszystkie te możliwości ciągle sprawdzam, ale wszystko jest tak jak być powinno, gdyby to była tak prosta rzecz, jak np. ciężko chodzący tłok, czy właśnie za krótka/długa dysza to ten temat by nie istaniał. Wiem, że nic nie wiem i dlatego myślałem, że ktoś może bedzie wiedział co JESZCZE może być przyczyną strat fpsów i mi pomoże na odległość, bo kasy na serwisantów wystarczająco wydałem.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy to normalne, ale przy zatkaniu lufy i strzale powietrze ucieka na połączeniu gb-komora i dmucha też z dolnego wejścia na kulki komory hu. Nie ma opcji żeby zatrzymać tłok przez zatykanie czegoś, ale gdy sprawdzałem "ręcznie" to szczelność zespołu cylindra 100%, z dyszą już troche ucieka ale baardzo powoli i ciężko, więc nie wierze, żeby przez to tracił fpsy, przecież kulka nie waży pół kilo, żeby stawiać duży opór.

Link to post
Share on other sites

Przy zatkaniu lufy w układzie robi się sporo większe ciśnienie, więc to nie do końca jest adekwatny test.

 

Może pytanie nie do końca na miejscu ale co tam: jaką masz głowicę tłoka? Bo ostatnio z repliki KSC wyjąłem głowicę NIEKIERUNKOWĄ. A myślałem, że już takich nikt nie produkuje.

 

Co do prędkości wylotowej jaką posiadasz to możemy sobie dyskutować do śmierci. Dopóki nie będziesz miał w miarę stałego dostępu do chronowania to cała gadanina nie ma sensu bo i tak nie wiemy jaka jest rzeczywiście prędkość. Kiedyś próbowałem zbudować układ mikrofonowy ale wyniki wychodziły dość poczwarne. Także odszedłem od tego pomysłu.

 

A może tak jak wspomniałem, dysza nie trafia w komorę tak dokładnie jak powinna i blokuje się gdzieś na ściance komory?

 

Wiele wiecej przez internet naprawdę się nie wymyśli. My myślimy i radzimy, Ty sprawdzasz. Ale to co Tobie moze wydawać się ok dla kogoś bardziej doświadczonego (na przykład Kicek) może być nie do przyjęcia. Także cudów nie zrobimy. Nie przez internet.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Głowica wyciszona ultimatu, dysza się nie blokuje, no cóż, dzięki, że chociaż próbowaliście, ale jak tak to faktycznie nic przez net mi nie pomoże. A co do mierzenia mikrofonem to mi wychodziły całkiem ładne wyniki, bardzo zbliżone do tych z chrono. Np. na stock springu chronowałem na 350fps, a mikrofonem wychodziło 360~. Obejrzy to ktoś bardziej doświadczony to może w końcu mój problem zniknie, a jeśli tak to na pewno napisze co było nie teges.(Deja vu?)

Link to post
Share on other sites

Może i nie mam tej repliki, ale moge Ci powiedzieć że moim zdaniem na 90% to dysza. W moim AK74u Boyi po wymianie dyszy na tą 20,7mm zamiast 19,7 zasięg podskoczył o dobre 20 m... czyli hop up zaczął kręcić. I to do tego na chińskiej M110 zamiast tego M120. Musze zmienić springa na M90, bo 0,2 za bardzo podkręca na prawie minimalnym hop upie, a narazie dostępu do innych nie mam :) To tylko luźna sugestia... dysza kosztuje 12 zł, uszczelniona firmy SHS (ta dłuższa).

I wiem że pisałeś że sprawdzałeś, ale moim zdaniem jeśli tam masz już wszystko na maksimum szczelne, to jedyna możliwość to to. I wiem że sprawdzałeś jak dysza dochodzi do kołnierza.

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Mam stockową dysze i uszczelnioną CA. Skoro kicpa i reszta forum zmusza mnie do myślenia, że coś jest źle złożone to na tej dyszy kicpa uzyskał 530fps ze sprężyny m145 która ma twardość m120. Więc narazie nie będe kombinował z dyszą. Edit: wg. ciebie na 90% to jest dysza, a wg serwisanta bbmax to na 90% była sprężyna. Ale to nic z tych rzeczy. Jeśli wierzyć kicpie.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Swoją drogą co do serwisu specshop... Wysłałem kiedyś berette gazową do nich na serwis, bo na jednym napełnieniu magazynka wystrzeliwała 1 mag kulek... To mi ją odesłali i napisali że tak musi być, takie są normy O_o Ale juz się z uber specshopem nie bede spierał, sprzedaje gaziaczka :)

 

Co do pomiaru fps... jeszcze jedna metoda:

 

4:05

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Roni, rozkręć wszystko jeszcze raz spróbuj napiąć lub załatwić jakąś mocniejszą sprężynę do wracania tej krótkiej rurki co dociska do gumki hop up,

do tłoka i zębatek załatw se konkretny smar a nie jakiś teflonowy w sprayu, stały smar łożyskowy lub coś podobnego z tym że musisz go dać WYSTARCZAJĄCO ale nie za dużo bo może ale nie musi zwolnić ci prace gearboxa (lecz nie tłoka bo jemu to akurat wisi i lepiej jak jest dobrze nasmarowany ale też nie za dużo bo będzie rzygać smarem do lufy) i sprawdź czy po złożeniu wszystkiego (wystrzel 1strzał na semi czy coś) czy ta krótka rurka która ma dociskać do hopka jest dość dobrze dociśnięta a o ile jest to powinieneś mieć w ch FPS chyba że masz za małą czy wąską preclufke i przycina ci w lufie kulki albo ten smar ci sie wdupił do lufy i ci przycina (wogóle to jak rozkręcasz replike to zawsze przeczyść papierem toaletowym i WD40 lub chusteczką lufe od środka) sprawdź czy nie łapie albo nie przytrzymuje przy strzale kulek gumka hop up jak coś to poluzuj hopka i spróbuj strzelić, jak na razie tyle mogę powiedzieć nie wiem kiedy znowu będę na tej stronie.

Edited by SZNOK
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...