Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M145, fatalny zasieg


Recommended Posts

Jakiej rurki która dociska do gumki hop up? Chyba nie widziałeś konstrukcji cm036, tam nic nie dociska komory hop up. A smarowanie było różne i też w sumie bez różnicy. Lufe czyściłem setki razy, nie ma to związku. I ostatnio znów robiłem testy mikrofonem po dociśnięciu maksymalnie komory hu do gb. I kilka strzałów - prawie te same wyniki 390-415fps, sprawdzanie mikrofonem jest naprawde całkiem dokładne, bo przy cięższych kulkach też wychodza realne wyniki.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chodziło mu o dyszę...

no właśnie pisałem to na szybko i brakło mi tego słowa... a tak to nie kombinuj w sprawdzanie dociskanie tylko rozkręć wszystko jeszcze raz dobrze po przeczyszczaj sprawdź szczelność tłoka i czy dysza dobrze dociska do hopka (albo czy hopek nie jest czasem za bardzo na lufie) sprawdz komore hop up i spróbuj na innych kulkach też, a tak to skoro przeczyściłeś lufę to psiknij troche WD40 tylko tak żeby na chopka nic nie poleciało bo ci go zeżre... (wiadomo że nie jak kwas ale no) i postrzelaj i napisz jaki zasięg jest po WD40 NIE MOC ZASIĘG, tylko nie przesadzaj też z wd40 jak masz preclufe.

 

Jakiej rurki która dociska do gumki hop up? Chyba nie widziałeś konstrukcji cm036, tam nic nie dociska komory hop up. A smarowanie było różne i też w sumie bez różnicy. Lufe czyściłem setki razy, nie ma to związku. I ostatnio znów robiłem testy mikrofonem po dociśnięciu maksymalnie komory hu do gb. I kilka strzałów - prawie te same wyniki 390-415fps, sprawdzanie mikrofonem jest naprawde całkiem dokładne, bo przy cięższych kulkach też wychodza realne wyniki.

Akurat tak sie składa że jakieś 2tygodnie temu serwisowałem ak może nie to co ty mówisz cm036 ale też cyma i wiem z jakich części się składa (chodź czasem nie pamiętam nazw) i czyszczenie lufy MA DUŻY ZWIĄZEK z wylotem kulek szczególnie w prec lufie,

a co do sprawdzania fps i zasięg to jak strzelasz to gdzie kulki lecą? do góry czy wogóle je zawija i spier... gdzieś na boki czy po prostu wypluwa tą kulke a ona se spada na ziemie?

Link to post
Share on other sites

Żebym miał wszystkie części zamienne sobie do wymieniania to by nie było problemu, ale cały żart polega na tym, że wg. kicpy wszystko działało elegancko na tych właśnie elementach, które mam zamontowane dlatego ciągle próbóje coś różnie zamontować, doćiskać, regulować i nic, a replika jak zaklęta. Może jutro spróbuje na stock dyszy i jakiejś stockowej gumce hu z repliki kolegi. A odgłos strzału staje się od czasu skręcenia repliki jakby coraz głośniejszy, nie wiem czy to ma jakiś związek, pomimo, że głowice wyciszone ultimatu.(tak, mój jest głośniejszy na wyciszonych głowicach, niż inne repliki na stockowych). To jakieś jaja są.

Edit: jak wcześniej pisałem problem dotyczy TYLKO i wyłącznie prędkości wylotowej, zasieg jest w miare, a celnośc ok, regulowanie hu też płynne i dokładne, podkręca bardzo dobrze. Dodam jeszcze, że mi nie chodzi o te pare durnych fps więcej, tylko o to żeby replika działała tak, jak należy, bo moge i sp160 wstawić i mieć pewnie z 450fps, tylko jaki to ma sens, skoro tyle powinno być w stocku :(

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

miesiąc temu serwisowałem m4 z jakieś średniej (sam nie wiem jakiej) firmy (te co są po 350-450zł) uszczelniłem tłok przeczyszczenie całości i smarowanie, i też zaczął głośniej chodzić (nie gearbox czy coś tylko wystrzał z lufy w budynku zajebiście dudni jak strzela:) ) ale za to tak mocno wypier.. kulki ze stwierdzam iż jest na pewno więcej fps, także jak zaczął ci głośno chodzić to dobrze masz moc! (ale radze uważać i nie strzelać za często bez kulek, nawet w instrukcjach obsługi do aeg pisze że może przez to rozwalić tłok czy coś) i też zależy co głośniej chodzi wystał z lufy czy gearbox albo odgłosy z wewnątrz repliki?

a tak to zapytaj kogoś o chronograf i sprawdz na tym fpsy albo jak strzelasz z dużych odległości do czegoś czy słychać uderzenie w miare mocne...

a tak to jeśli masz kogoś ze znajomych z mocniejszą baterią np.9.6v to też sprawdź jak chodzi z tą baterią

Link to post
Share on other sites

Dzięki za starania, ale to mi nie pomaga, a to że głośne uderzenie głowic słychać, świadczy najwyżej o nieszczelności, a nie mocy. A baterie mam lipo 11.1v, nie ma tu nic do rzeczy, po nowym roku mój znajomy, który zna się lepiej niż ja obejrzy replike, chociaż wątpie, że coś zrobi to może w końcu będzie można zamknąć temat :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za starania, ale to mi nie pomaga, a to że głośne uderzenie głowic słychać, świadczy najwyżej o nieszczelności, a nie mocy. A baterie mam lipo 11.1v, nie ma tu nic do rzeczy, po nowym roku mój znajomy, który zna się lepiej niż ja obejrzy replike, chociaż wątpie, że coś zrobi to może w końcu będzie można zamknąć temat :)

 

no jeśli słychać uderzenia głowicy to sam nie wiem co to, bo mi chodzi o głośny wystrzał, replika powinna w miare cicho chodzić, ale jak masz jakiegoś znajomego co się też zna na tym to faktycznie lepiej jemu dać do oglądnięcia:)

Link to post
Share on other sites

miesiąc temu serwisowałem m4 z jakieś średniej (sam nie wiem jakiej) firmy (te co są po 350-450zł) uszczelniłem tłok przeczyszczenie całości i smarowanie, i też zaczął głośniej chodzić (nie gearbox czy coś tylko wystrzał z lufy w budynku zajebiście dudni jak strzela:) ) ale za to tak mocno wypier.. kulki ze stwierdzam iż jest na pewno więcej fps, także jak zaczął ci głośno chodzić to dobrze masz moc! (ale radze uważać i nie strzelać za często bez kulek, nawet w instrukcjach obsługi do aeg pisze że może przez to rozwalić tłok czy coś) i też zależy co głośniej chodzi wystał z lufy czy gearbox albo odgłosy z wewnątrz repliki?

a tak to zapytaj kogoś o chronograf i sprawdz na tym fpsy albo jak strzelasz z dużych odległości do czegoś czy słychać uderzenie w miare mocne...

a tak to jeśli masz kogoś ze znajomych z mocniejszą baterią np.9.6v to też sprawdź jak chodzi z tą baterią

 

 

Jestem ogromnie ciekaw jak uszczelniłeś ten tłok?? W całym serwisie chodzi właśnie o to, żeby replika pracowała jak najciszej i jak najdłużej (po to się redukuje wszelkie luzy poprzez podkładkowanie, dobieranie łożysk, czy głowic itd.) Muszę cię zmartwić... nie ma czegoś takiego jak głośność wystrzału z lufy... To co w replice słychać to praca silnika, praca zębatek i uderzenie głowic (tłoka w cylindra) Jeżeli ten odgłos, o którym mówisz to uderzenie głowic to niestety może to nie wróżyć niczego dobrego dla gb (chyba że dałeś alu głowicę tłoka, ale to i tak źle dla gb :>) Na słuch to za dużo nie wymyślisz, tylko i wyłącznie chronograf liczby nie kłamią!! No i bateria nie ma absolutni żadnego wpływu na prędkość wylotową kulki. Ot i podsumowanie całego Twojego serwisu... a z tym WD-40 to już w ogóle brak słów

 

Rysa na gb nie ma wpływu na osiągi repliki. Tylko odłamany przód (najczęściej tam właśnie pękają v2) mógłby spowodować nieszczelności. Co do Twoich roni 410 fps na m130 to zdecydowanie za mało, gdzieś te powietrze musi uciekać... najpewniej (zakładając że na cylindrze masz strzykawkę, a uszczelniona dysza nie puszcza powietrza na tej tulejce z głowicy cylindra) będzie Tobie powietrze uciekać na połączeniu dysza -komora hu. I tutaj możliwości jest kilka:

-nie ustabilizowana lufa z komorą (może się gdzieś gibać... w każdą stronę0 i dlatego nie zawsze uszczelnia)

-za gruba dysza i nie dobija do końca

-za krótka dysza

-ewentualnie popychacz dyszy jest za krótki, ale to już by kicpa wyeliminował...

Wiem że to już było wałkowane, ale jeżeli to nic z tych rzeczy to replika MUSI dobrze strzelać... chyba że te sp130 to w rzeczywistości sp110... Na guarderze sp110 i chińskiej spr mk12 miałem właśnie 409-411fps... mały rozrzut bo świeże smary ;)

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

rodnath już napisałem w innym poście ja mam swoje metody wy swoje więc no,

a jeśli według ciebie replika ma chodzić cicho to powiedz mi czemu prawdziwa broń ma taki głośny huk przy wystrzale? albo wiatrówki PCP poniżej i ponad 17J czyżby to części w środku taki wydawały? głowica? a może iglica? może wytłumienie pomoże czy coś? i wiem gdzie jest głośniejszy dźwięk i wiem że gearbox ma chodzić cicho i chodzi ale nie znawca sie znalazł, słyszałeś repliki co mają ponad 420fps? ja słyszałem i z tłumikami też wiem jak chodzą więc nie wciskaj mi bajerów o cicho chodzących replikach i dużych mocach. (i nie mówie że replika wydaje dzwięki ponad 100db tylko że ją słychać jak chodzi głośniej)

mam znajomego co kiedyś miał auga z niby 400fps fakt chodził mu cicho (nie wiem czy miał tłumik bo dawno to było) ale przy wystrzale kulka leciała jak w zwolnionym tempie co prawda prosto do celu ale jak doleciała to odgłos uderzenia nie wydawał sie za bardzo na nawet 300fps, a potem właśnie są terminatorzy dostaną nawet nie poczują takiego czegoś...

 

a sory jest opcja cichej repliki czy wystrzału: wytłumienie lufy Dziękuje Dobranoc.

Edited by SZNOK
Link to post
Share on other sites

rodnath już napisałem w innym poście ja mam swoje metody wy swoje więc no,

a jeśli według ciebie replika ma chodzić cicho to powiedz mi czemu prawdziwa broń ma taki głośny huk przy wystrzale? albo wiatrówki PCP poniżej i ponad 17J czyżby to części w środku taki wydawały? głowica? a może iglica? może wytłumienie pomoże czy coś? i wiem gdzie jest głośniejszy dźwięk i wiem że gearbox ma chodzić cicho i chodzi ale nie znawca sie znalazł, słyszałeś repliki co mają ponad 420fps? ja słyszałem i z tłumikami też wiem jak chodzą więc nie wciskaj mi bajerów o cicho chodzących replikach i dużych mocach. (i nie mówie że replika wydaje dzwięki ponad 100db tylko że ją słychać jak chodzi głośniej)

mam znajomego co kiedyś miał auga z niby 400fps fakt chodził mu cicho (nie wiem czy miał tłumik bo dawno to było) ale przy wystrzale kulka leciała jak w zwolnionym tempie co prawda prosto do celu ale jak doleciała to odgłos uderzenia nie wydawał sie za bardzo na nawet 300fps, a potem właśnie są terminatorzy dostaną nawet nie poczują takiego czegoś...

 

a sory jest opcja cichej repliki czy wystrzału: wytłumienie lufy Dziękuje Dobranoc.

Heh słabo mi... te Twoje wypociny nadają się do najśmieszniejszych na forum... Zauważyłeś przypadkiem że replika działa na "troszkę" innych zasadach niż broń ostra??? Nie widzisz różnicy?? Jeżeli nie, to nie mamy o czym rozmawiać panie ZnaFco. Poza tym wytłumaczyłem Ci już co wydaje dźwięk w replice tak prosto że już tylko łopatologicznie by mi pozostało. Na resztę Twojego posta jak masz ochotę to porozmawiać możemy na PW. Poza tym nic nie wniosłeś do tematu, a wiedzy i doświadczenia masz tyle co ja brudu za paznokciami. Proszę nie ośmieszaj się już więcej i mam nadzieję, że ktoś to posprząta.

Link to post
Share on other sites

i mam nadzieję, że ktoś to posprząta.

Ja też. Z tą dyszą to tak, kiedy jest na maksymalnie wysuniętej pozycji i kiedy docisne do gb komore hu to dysze wciska jakiś 1mm, więc za krótka na pewno nie jest. Potem sprawdzałem ręcznie: przystawiam samą dysze do komory i dmucham. Nic nie przepuszcza, szczelność idealna. Zespół cylindra tak samo. Druga osoba już mówi, że przy spełnieniu tych warunków replika musi dobrze strzelać. Ja też to wiem, tylko powiedzcie to mojej replice :). Chyba zostaje tylko coś, co powoduje hamowanie tłoka, ale on też gładko chodzi. No chyba, że wszystko sprawdzane oddzielnie jest szczelne, a jednak po składaniu do kupy są jakieś nieszczelności, a tak w ogóle to gb nie jest pękniety. Dopóki nie popróbuje z innymi częściami to gadanie tu nic nie pomoże.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Ja dodam cos od siebie . Te sp 130 guardera nie jest nowe , wiem bo było moje. W mojej replice dawalo 450-460 fps tyle ze mam bore up . Dla nmie bło to za mocno i jakis czas chodziła ta sprerzyna u kolegi w AKSU , kture zostało zarrzniete na amen . Teraz spring trafil do Roniego i nie mam pewnosci czy trzyma fps

Link to post
Share on other sites

Roni92, kolego, wpierw, przestrzelaj to na chronie a nie mikrofonem! Na końcu i tak okaże się że to wina pomiarów.. skoro: powietrze nie ucieka nigdzie, 100x pisano żebyś to sprawdził i zapewne to zrobiłeś, u kolegi serwisanta replika działała dobrze i miała dobre fps'y a u Ciebie już nie to coś z Twoimi pomiarami jest nie tak... Gdzieś pisałeś: "311-380 na kulce 025, świetny wynik... " i przy tym "szczelności repliki, która jest idealna" jak to możliwe? ;) Zastanów się dobrze, i wywal ten mikrofon przez okno.

 

 

Wydaj te 130zł, na forum wiatrówkowiczów znajdziesz ręcznie robione, sprawdzone chrono za tyle.

Jeżeli nie, odeślij ją do Kicpy albo po Poldka oni to zrobią dobrze i nie będziesz się męczyć!

Absurdalne jest stwierdzenie że zasięg i celność są w miarę ok, tylko fps'y złe (jak to miało by działać? ;p)

 

Twoje pomiary na chrono przy prędkości 350fps mogły być poprawne, przy ponad 500 Twój pomiar może być już po prostu zbyt mało dokładny.

 

Weź replikę która ma bankowo ponad 500fps i postrzelaj sobie do tego mikrofonu.

 

edit:

 

same błędy... używany spring i masz problemy z fps'ami? Kolego ;p Ty miałeś eliminować potencjalne przyczyny usterki a nie je powielać ;p

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Mówisz, że coś nie tak z moimi pomiarami: ok, mierzenie mikrofonem o kant dupy, z tym, że to 380 fps, po serwisie kicpy pokazało chrono, co kolega przemo sam widział, i to stabilne 380fps, wtedy jeszcze spring 145 elementa(gdzie wg. kicpy powinno być 520). Pomiar spring stock: 350, również chrono Przema. Jedynie pomiar ze springiem guardera robiłem mikforonem. (Kulka ten metr przeleciała w czasie 0,007s). Gdy mierzyłem mikforonem stock sprężyne wychodziło 360fps, a chrono 350, ale dobra, nie będę się upierał, że to dobry test. A jak to możliwe, że zasięg i celność ok, a fps uciekaja? A pomyśl, czy na oko zobacze różnice w zasięgu miedzy 400, a 450-470fps(prawidłowy wynik). Chodzi o to, że jak na moc, którą mam teraz zasięg jest ok.

Link to post
Share on other sites

Ja pierdziu Roni. Nie daje rady jak czytam ten wątek od jakiegoś czasu albo masz jakiś wybryk natury z tą replikę albo przerost formy nad treścią.

 

Zainspirowany programem "pogromcy mitów" chętnie wcielę się w postać pogromcy który zbada problem twojej repliki i opisze na tym forum czy to prawda czy fałsz że mimo 140 nie da się wyciągnąć tych 500 fps. Koszta po twojej stronie to -przesyłki + ewentualne części. Jeżeli jesteś zainteresowany proszę o PW.

 

No chyba ze jest jakiś śmiałek który również chce wziąść udział w tym programie to proszę pisać odstąpię kolejkę :)

Link to post
Share on other sites

Taa, już sam myślałem wcześniej, że ten problem stanie się legendą, czy jakimś mitem, ja pier... dziś ostatni raz rozkręcałem to gówno. Jeśli przemo nie da rady to wysyłam do ciebe, a potem sprzedaje na części(jeśli nikomu się nie uda). Ale wtedy tajemnica nigdy nie zostanie odkryta..

Link to post
Share on other sites

Więc mam 3 sprężyny i na 3 sprężynach są jakieś dziwnie niskie wyniki. Czy to taki dziwny zbieg okoliczności, że wszystkie się ubiły? Bo wg. mnie nie.

@Anr: skoro na tej m145 elementa było 520fps, to na sp130 guardera powinno być z 550 conajmniej, bo ona jest twardsza, niż ta elementa była po wyjęciu z pudełka. A narazie to nie wiem czy w ogóle będę wysyłał do kogoś, bo nawet na przesyłkę mogę nie mieć :/

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...