Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki szkielet v.2 polecacie?


Recommended Posts

  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szkielety V2 cymy są słabe. Pęknie dość szybko na tej sprężynie.

 

 

Szkielety V2 te co są w cm041 (czarne) maja bardzo dobre opinie i spokojnie wytrzymują 130 guardera z dużym roofem i ciężkim palcem. U mnie dodatkowo z wzmacnianym i dosć cięzkim zespołem głowicy tłoka i tłoka. Może miałem szczęścia ale od wielu osób to słyszę i MP5 cymy są dość często tuningowane do wysokich prędkości na stokowym gearboxie.

Link to post
Share on other sites

GB z cm 0.41 będę teraz wymieniał bo typowi pękł na 380 fps i jednej strzelance z lipo 11.1v i krótkimi seriami. Po za tym Guarder ten czarny wzmacniany mam w 2 kawałkach a w sumie to nawet w 4, pękł mając wzmocnienia z blachy. Używany na tylko na singlu z m150.

A co do polecania to GB V2 KWA jest nie do zajechania nieważne jaka sprężyna.

Edited by SnajperSWD
Link to post
Share on other sites

Z tym gearboxem z cm.041 zrobię mały eksperyment. Jako że i tak byłem przygotowany na wymianę szkieletu, sprężynę m130 założę do starego gearbox-a, i nie będę go oszczędzał- zobaczę ile wytrzyma, a wyniki opublikuję na forum.

 

Ps. Fajnie byłoby zrobić coś w stylu rankingu szkieletów, bo pogubić się idzie w opiniach różnych użytkowników.

Edited by Wojtasasg
Link to post
Share on other sites

Ranking jest prosty:

1. CNC Alu

2. KWA

3. Cała reszta

 

Myślę że każdy z nas wie że aluminiowe gearboxy produkowane przy użyciu maszyn cnc są najlepsze, a zaraz po nich są szkielety kwa. Mniej znane są stosunki właśnie "całej reszty". Bo szkieletów v2 jest naprawdę dużo i dobrze by je jakoś posegregować tak aby wszystko było jasne. Sam osobiście postanowiłem poszukać sobie jakiegoś sensownego szkieletu i opinie są tak niesamowicie rozbieżne że bardzo łatwo się pogubić.

A co do rankingu:

 

1. SHS, Modify, Xhightech

2. KWA

3. Jakieś propozycje ?

Link to post
Share on other sites

Ultimate pękł znajomemu przy M150 guardera, po jednej strzelance, jakieś 500 kulek przebiegu na semi. Jest wzmocniony od środka dlatego dają ten inny popychacz ale jak widać niewiele to dało, może akurat trafił mu się felerny.

 

Ze znalowych poza KWA to bym powiedział:

 

- modify, też ma widoczne wzmocnienia których inne szkielety nie mają i do tego ma pełno otworów ułatwiających złożenie gb, generalnie modify robi innowacyjne części i jakościowo na wysokim poziomie

 

- systema, king arms, G&P: podobna jakość i wykonanie

 

- guarder, deep fire, classic army, ultimate

 

- no i te ulepione z plasteliny, chociaż zdarzają się rodzynki które radzą sobie i z M150 ale to jest jeden na milion

 

Nie ma się co oszukiwać ale żaden szkielet nie wytrzyma M150, pytanie jest tylko jak długo. M130 można wkładać do wszystkich poza chińskimi.

Link to post
Share on other sites

Zawsze zapieram, ale w końcu tak się rozejdzie że dysza będzie krzywo wchodzić i szczelności nie będzie.

 

Nie ma niezniszczalnych GB v.2. Nawet jak dasz szyny wzmacniające to pęknie, jedyny plus jest taki że się nie rozejdzie i nie rozwali środka.

 

Tutaj przykład jak potrafi pęknąć szkielet z wzmocnieniami:

zdjcie1y.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Systema/guarder bardzo podobnie. G&P ciut gorzej.

Modify bywa loterią

Wiesz o czym piszesz? O ile guarder jest wytrzymałym szkieletem to system jest po prostu słaba i pęka.G&P jest bardzo wytrzymałym szkieletem, po dobrym złożeniu na wyciszonych głowicach wytrzyma sp150 na singlu. Modify mają powtarzalność praktycznie idealna, więc szkielety są tak samo wytrzymałe (czyli bardzo).

Loterią jest Ultimate, montowałem już 4 ich szkielety, żaden nie pękł (mój już ponad rok, na początku sp130 potem sp110, 2 inne na sp120 oraz jeden też ponad rok na sp140) ale we wszystkich ułamały się bolce blokujący wypadanie kostki stykowej (wkręt, klej i 15 minut roboty). Na forum też pojawił się kiedyś temat jak naprawić ten bolec też w szkielecie Ultimate, więc to uznał bym za częstą przypadłość. Czasami jak widać też potrafi pęknąć, jak napisał @kosteQ86 ale to nie na sprężynie do repliki szturmowej (sp150).

Edited by szymucha2353
Link to post
Share on other sites

Polecasz systemę? To jest plastelinowy GB, o wiele słabszy od Ultimate i potrafi pęknąć nawet na sp120. Modify ma na prawdę świetne szkielety.

 

Jak widać każdy ma inną opinię i inne doświadczenia. Ja nic nie polecam tylko piszę hierarchie wg moich doświadczeń. Często wypowiadają się ludzie o produktach których w życiu na oczy nie widzieli, a tylko usłyszeli od kumpla który gdzieś tam wyczytał. Dlatego jeżeli faktycznie pękł Ci szkielet na m120 to ok, przy nieodpowiednim użytkowaniu G&P czy KA pęknie tak samo.

 

 

Systema/guarder bardzo podobnie. G&P ciut gorzej.

Modify bywa loterią

 

Tak samo tutaj ile szkieletów Modify miałeś? Modify to nie PJ, że jeden wytrzyma a drugi nie, takie firmy mają kontrole jakości i ich produkty są tak samo wykonane, jeżeli jeden szkielet wytrzyma jakiś spring w danej konfiguracji to drugi też.

Link to post
Share on other sites

O systemie dobrze nie powiem bo pękła na sp120. Kupiłem nówkę za 70zł (wyciągnięta z zastawu na M170, w tym zestawie na jej miejsce poszedł KWA) i zamontowałem w eMce CA, wszystko stok poza sp120. Szczelność idealna, po może trzecim tygodniu użytkowania na strzelance przy temperaturze ok. +10*C pękł sobie. A właściciel nie nadużywa ful auto.

Link to post
Share on other sites

Verb, CNC Modify? czy ja coś przegapiłem? czy tylko Cię źle rozumiem?

Nie przegapiłeś, modify nie robi na CNC.

 

Szkielety JG nie są złe. Dobrze złożone wytrzymają sp130, z wyciszonymi głowicami i sp150 na pojedynczym przez pewien czas wytrzyma (powyżej 5*c całkiem długo). Ale chińczyk to chińczyk, 10 szkieletów wytrzyma, 11, 12 i 13 pękną i tak w kółko.;) Poza tym mogą się zdarzyć nieosiowe otwory na łożyska i krzywy szkielet.

Edited by szymucha2353
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...