Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelby M180, M183 [Golden Arrow / GA]


Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uuu, kolejna zaleta. Ja tą długolufówkę za 150 kupię. Do tego 0.25 kulki będą spox. Na springi to będzie jak znalazł. Co do polecania, wygląda mi to na kopię Benelek M3 od ASG D/K, które mnie wciąż zaskakują, np. zasięgiem. Jeśli to ma takie same bebechy, to ja mogę polecić. Ale wstrzymałbym się jeszcze z 2, 3 tygodnie.

Edited by majster988
Link to post
Share on other sites

Te zasilane z łusek, jeśli tylko strzelają trzema kulkami, a nie jedną kulką, to są to shotguny z DE (M56).

 

Odnośnie shotgunów JT - miałem taki. Wytrzymał znacznie dłużej niż wszelkie M47 z DE, z którymi miałem do czynienia. Miał trochę mniejszy zasięg (z powodu słabo działającego hop-upa i braku możliwości jego regulacji - około 35-40 metrów w porównaniu z M47 mającymi około 45-50 metrów), ale za to miał znacznie bardziej pojemny magazynek (39 kulek zamiast 19), dodatkowo dwa magazynki w komplecie i świetną celność, pozwalającą na bezproblemowe, celne strzelanie na odległości ponad 30 metrów (shotguny M47 z DE na tej odległości były już znacznie mniej celne). Z chęcią bym sobie znowu sprawił takiego shotguna, tylko w chwili obecnej bardzo trudno go dostać.

Link to post
Share on other sites

O, i jak najbardziej warto tą strzelbę, jeśli cena nie przekroczy 100 złotych. Tylko gość nic nie pisze o tym, czy w zestawie daje oba magazynki, czy tylko jeden. Niby można dokupić, bo są dostępne, ale zawsze lepiej mieć za darmo ;).

 

No, ale odbiegamy dość poważnie od tematu, może trzymajmy się shotgunów z GA, żeby nie robić modom roboty :).

Link to post
Share on other sites

Ma, ale mało popularne. Ten kumpla był z HK ściągany, przy okazji zakujpu jakiegoś szpeju. Za 17 USD to może być. Ja tam chcę mieć jakiegoś shotguna, bo też się czasem only spring strzelam, więc chcę coś, co strzela dalej niż 5m. Może nie za 2-3 tyg., ale za niedługo strzelę reckę tego za 150 na sklep.airoftguns.pl

Link to post
Share on other sites

Dobra, przed chwilą dotarła do mnie repliczka ;).

 

Na razie się spieszę więc będę pisał same konkrety, to co zaobserwowałem, a jutro wrzucę zdjęcia i szerszy opis, jeśli będzie trzeba.

 

Przypomnę, że kupiłem wersję z dodatkami oraz kolbą typu M4.

 

- kolimatora i latarki jeszcze nie włączałem, ale już widać, że są to całkowite zabawki - kolimator nie ma nawet regulacji położenia punktu celowniczego;

- replika jest zbliżona wagą, może nawet trochę lżejsza niż krótki Mosiek od AGMu. Jest też wykonana znacznie bardziej plastikowo.

- szyny RIS wygląda na to, że da się odkręcić, ale jeszcze nie próbowałem.

 

A teraz ważniejsze sprawy:

 

- magazynki - są 4 w zestawie i z wyglądu są mocno podobne do tych z DE, ale nie takie same. Co powinno Was ucieszyć - magazynki naturalnie pasują do M56 z DE i da się z nich strzelać, ale mieszczą jedynie 14 kulek, a w dodatku mają taką samą (jak nie większą) tendencję do zacinania w nich kulek. Oznacza to, że bardzo często trzeba magazynki wyjmować i trochę nimi stukać o kolano ;). Używałem na razie jedynie kulek 0,2g P&J Premium, ale wkrótce ponowię testy z użyciem innych. Ciekawostka - są też trochę lżejsze, a magazynki z DE NIE pasują do repliki GA. Mają troszkę inny podajnik kulek (pewnie da się to zmienić, ale ja nie próbuję). Nie próbowałem też ich wciskać na siłę.

 

- kolba od M4 nie jest w 100% identyczna. Jest minimalnie mniejsza, a w dodatku stopka nie jest pod kątem prostym, a jest nachylona. Kolbę da się zdjąć z repliki tak samo jak normalną od M4, ale w moim wypadku nie pasowała ona na prowadnicę kolby w M4. Da się natomiast zamontować standardową kolbę od M4 na prowadnicę kolby GA.

 

- osiągi repliki - używałem tylko kulek 0,2g P&J Premium - wyniki są bardzo podobne do shotgunów M47 z DE - zasięg całkowity na tych kulkach po wyregulowaniu hop-upa wynosi 45 metrów (+/- 2 metry). Z trafieniem celu wielkości sylwetki człowieka każdą kulką nie powinno być problemów z odległości 30 metrów. Jutro sprawdzę, ale mam wrażenie, że po załadowaniu kulek 0,25g będzie się dało uzyskać dość powtarzalne strzały na odległości około 35-40 metrów. FPSy repliki rzeczywiście są takie, jakie podają sklepy (około 260-300 FPS).

 

 

Podsumowując - jeśli pominiemy zacinające się magazynki (lub wymyślimy jakiś sposób, by się nie zacinały) i jeśli okaże się, że te repliki wytrzymają przynajmniej kilka tysięcy strzałów, to zdecydowanie będzie można je POLECIĆ. Są świetną alternatywą, dla trudno dostępnych shotgunów DE, AGM i JT i śmiało dorównują im osiągami.

 

Tak więc biorąc pod uwagę moje wrażenia po spędzeniu 10 minut z tą repliką - zdecydowanie POLECAM ;).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dobra, ponowiłem testy z użyciem kulek P&J Premium 0,25g - co się okazało - celność wcale jakoś znacząco nie podskoczyła ;). Jeśli o mnie chodzi, to uważam, że zasięg skuteczny tej repliki określić można na 30 metrów. Zasięg całkowity to około 45 metrów na kulkach 0,25g przy optymalnie ustawionym hop-upie.

 

Źródłem światła w latarce jest jedna dioda LED. Latarka świeci na około 10 metrów, przy czym wyraźnie poprawia widoczność na odległości do 5 metrów. Zabawka, ale przyda się koło łóżka, jakbyśmy nocą musieli gdzieś wstać.

 

Kolimator - jest lepszej jakości niż kolimatory dodawane do replik DE, czy Cymy, a nawet lepszej jakości niż ten montowany w P90 z JG. Nie zmienia to faktu, że brak możliwości regulacji położenia plamki po prostu wyklucza go z użycia.

 

Kilka fotek pokazujących między innymi różnicę między kolbą od M4 (tu konkretnie HK416), a kolbą od shotguna z GA; różnicę między shellsami od DE i GA; zawartość zestawu; porównanie wielkości z Benelli M3 oraz Mossbergiem 590; działanie kolimatora oraz latarki przy sztucznym oświetleniu.

3a0a77be00efa8f9m.jpg 2ff926fe784a502am.jpg 81cc2a9f3306bf6fm.jpg

d876d189aea3326fm.jpg 76424cd3aed0996bm.jpg ee66a61ab7233e57m.jpg

8f0f2d2736c4655em.jpg a306becd367dca52m.jpg c706bd337e38e0fdm.jpg

Link to post
Share on other sites

Ale czy tylko? Jeśli tak, tzn. że te tańsze wersje też wytrzymają tak mocną sprężynę. Zastanawiam się czy wobec tego sprężyny z shotgunów GA są kompatybilne z jakimikolwiek innymi na rynku? Swojej pompki otwierać nie chcę, bo mam olbrzymiego pecha do otwierania sprężynowych shotgunów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...