Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

imax b6 vs Turnigy Accucel-6


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam z kolei inne pytanie. Czy zasilacz od CB nada się do Imaxa bądź Accucella? Na obudowie jest napis: Zasilacz laboratoryjny stabilizowany 2/3A 13,8V. Gabaryty zbliżone do zasilacza pc (może trochę większy) i cięzki jak pies. Pytam bo chcę kupić ładowarkę do LiPo i nie wiem czy brać z zasilaczem czy bez.

Link to post
Share on other sites

Nadalby sie.

O ile to jest 2 lub 3 A.

Jezeli 0.75 A - wtedy bedziesz mogl ladowac pakiety 11.1 tylko pradem max 0.7 A wiec bardzo wolno.

Ja uzywalem od kompa przerobionego zasilacza, a teraz mam zasilacz od dysku zewnetrznego na USB :)

2 A tylko daje - ale mi to styka bo i tak laduje pakiety max 1 C.

Link to post
Share on other sites

Cześć, stoje właśnie nad wyborem imax b6/turnigy accucell 6. Z tego co widzę turnigy wszędzie sprzedawane są bez zasilacza, osobny zasilacz kosztuje ok.30zł + kolejna wysyłka.

 

Tutaj pytania:

1. Która ładowarka jest lepsza (z tego co czytałem accucell 6)?

2. Czym różnią się oprócz wiatraczka te ładowarki?

3. Jak ładuje się pakiet to do ładowarki podłącza się tą wtyczke białą (serwisowa) czy na złącza np. xt-60 jak pakiety np. NiMh?

4. Warto się bawić z dwoma wysyłkami/szukaniem zasilacza dla accucell'a czy kupić to (http://allegro.pl/super-zestaw-ladowarka-imax-b6-zasilacz-5a-pl-i1492147472.html ) i mieć z tym święty spokój? (Zaznaczam, że chce nią ładować głownie li-po.)

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie:

 

http://allegro.pl/ladowarka-imax-b6-z-zasilaczem-230v-5a-gwarancja-i1491491536.html 159zł

 

http://allegro.pl/super-zestaw-ladowarka-imax-b6-zasilacz-5a-pl-i1492147472.html 190zł

 

Na innych sklepach 260 na jakimś z asg nawet 290zł. Wynika to z racji wolnego rynku czy jest tak jak z perfumami na allegro (taka sama butelka, inna zawartość)? Na aukcjach widnieje napis gwarancja oryginalności, o co chodzi?

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja używam Turnigy i moja nie jest głośna. Moja ma już już z 3 lata. Ładuje idealnie. Na potrzeby asg wystarczającą. Zasilacz mam od telewizora jakiś taki dziwny model daewoo :). Był idealny. W mojej były dawane końcówki t-deans. Ogólnie różnic nie ma między tymi dwoma ładowarkami oprócz zasilacza. Sadzę że imax był by lepszy mniej problemu robi ja jednak zasilacz mam taki duży jak ładowarka + dodatkowe kable no i zajmuje to trochę miejsca. W imax masz jeden kabel i po sprawie. Zawarta dobra konstrukcja. Ja bym wybrał imax.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Ktoś może mi wyminić jakie przejściówki dosteje z Imaxem, a jakie z Accucelem? nigdzie w necie tego nie piszą.

 

 

W obydwu ładowarkach masz to samo okablowanie(zależne od danego zestawu,jaki sprzedawca oferuje). Jedyna różnica jest taka,że sky rc używa wtyczek deans,a turnigy xt-60.

 

Przy mojej ładowarce miałem deans,krokodylki,przejściówkę do podłączenia ładowarki pod aku, i jakieś modelarskie,które od razu wywaliłem ;).

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nowe accucele mają xt60 zamiast deansów. Jak miałeś tamyie to obstawiam, że kupowałeś w jakimś sklepie asg :icon_smile: normalnie nawet przejściówki na tamyie nie dają.

Jak miał tamiye,to kupił albo podróbkę,albo "wersję ekonomiczną" imaxa ;p

 

Kicha, ważne żeby ładowało jak trzeba.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...