Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

imax b6 vs Turnigy Accucel-6


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam IMAXa i sobie chwalę :) Przestaje ładować jak zakończy proces, w skrajnych przypadkach sygnalizuje. Nie ma mowy, zeby zje#$ć aku :P

 

imax ma funkcje taka ze rozładuje i naładuje pakiet kilka razy i poda ile mah naładował i rozładował? na Accucel'u kumpel mi coś takiego robił

Link to post
Share on other sites

accucell ma wiatraczek chłodzący co sprawia że jest nieznośnie głośny podczas pracy. W złączu usb ładowarki mają inaczej ustawione piny(inna kolejność) przez co kupując czujnik temperatury trzeba zwrócić uwagę na to do, której ładowarki jest przystosowany.

 

więcej różnic nie uświadczysz. Poza ceną.

Link to post
Share on other sites

uważam, że nie ma żadnych kokretnych powodów aby brac którąś z nich.

czujnik temp. moim zdaniem jest zbędny - może modelarzom się przydaje, jak ładują baterię prądem 5C w ciągu 10-15 minut....

przy spokojnym ladowaniu 1-2C - czujnik nie ma sensu

 

wiatraczek - problem pomijalny jesli mozesz położyc ładowarkę, np. pod biurkiem :)

Link to post
Share on other sites

miłej lektury: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=27573 :icon_biggrin:

 

 

pomocny temat przeczytałem cały :) dzięki :)

3/4 osób jest za Accucelem chociaż myślałem ze jest odwrotnie

mi osobiście hałas nie przeszkadza

bylem zdecydowany w sumie na imaxa ale często zdążają się egzemplarze ze źle kalibrowanym balanserem

tym bardziej ze chciałem zamówić z chin bardzo tanio wiec może dostał bym jakiegoś odrzutka :)

 

zdecydowałem się na Accucel-6 ;] jeżeli jednak ktoś widzi powód by go nie kupować to proszę o post :)

 

dziękuje wszystkim za odpowiedzi

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Będąc na targach modelarskich w Poznaniu pogadałem sobie z jednym gościem ze sklepu (wiem, wiem każdy promuje to co sprzedaje) ale ten na pytanie o Accucela 6stkę stwierdził, że dla modelarzy to jest po prostu chłam i lepiej dla baterii, i użytkownika będzie wybranie czegoś od firmy Graupner, dokładniej Ultramat 8, co prawda droższa ale można lecieć przez gniazdko 220V.

Proszę więc kogoś kto siedzi trochę w takiej aparaturze o wypowiedź nt takiej ładowarki :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

bo modelarze to specyficzna grupa, u nich akumulatory pracują w bardzo ciężkich warunkach (w sposób ciągły), są często bardzo szybko ładowane (w kilka/kilkanaście minut), akumulator wytrzymuje u nich sezon (albo pół sezonu) a kupują baterie nie po 20-30 PLN ale po 200-300 PLN

Z tego też powodu używają takich "zaawansowanych" ładowarek.

Ale jeśli stać Cię zapłacić za Ultramat 2,5x więcej, niż za accucela (który do obsługi bateri lipo używanych w asg jest wystarczający) nikt Ci tego nie zabroni. Będziesz zadowolony :).

Argument że Ultramat można podłączać do 220 jest trochę nietrafiony - accucela też, trzeba miec poprostu zasilacz sieciowy :)

Link to post
Share on other sites

Niezbyt mądry ten facet z targów. Dla modelarzy ładowarki Graupnera to ostateczne co może być :P Ci co się szanują używają Schulze albo Pulsara. Ja mam Schulze.

 

A co do pakietów, to faktycznie trudne warunki. 400A prądu chwilowego dla LiPo Kokam 4s1p 4000mAh :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...