Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

imax b6 vs Turnigy Accucel-6


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Dziś zakupiłem ładowarkę IMAX B6. Straciłem mnóstwo czasu na zastanawianiu się co wybrać imaxa czy accucell. W końcu wybrałem tą pierwszą ze względu na dostępność i że sprzedawca był prawie na miejscu. Kupiona na allegro za 159zł z zasilaczem. Największą obawą był wadliwy balanser - na chwilę obecną jest OK (może nowe już są lepiej ustawiane w fabryce):

 

dsc06115q.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

czy ten wiatraczek jest glosny w TURNIGY ACCUCELL 6 ? Bo planuje kupic ten model ale ladowac bede acu w sypialni 2m od lozka i nie chcialbym ladowarki slyszec w nocy bo nie usne :D . Jesli potwierdzicie ze on jest slyszalny to albo odłacze wentylator albo kupie Imaxa BC6.

tnx

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam podobną ładowarkę Hobby King i ładując czasami na prądzie 0.5A, 0.4, 0.3 i 0.2 wyskakuje mi komunikat Input Vol Error czy coś podobnego (w instrukcji pisze ,że za małe napięcie nominalne). Bateria ładuje się chwilę np. na 0.5A ,a po chwili wyskakuje komunikat, potem włączam ładowanie ponownie i od razu pojawia się komunikat, później zmieniam na mniejszy prąd i poładuje może 10min, wyskakuje komunikat. Ładuje normalnie tylko na 0.1A ,ale jest to dziwne ,bo sprawdzałem na kilku zasilaczach i na każdym tak samo. Wiecie może jaka jest przyczyna tego?

Pozdrawiam.

Edited by Sebo_NS
Link to post
Share on other sites

no i masz odpowiedź.

ten zasilacz to absolutne minimum dla tej ładowarki:

Operating voltage range: 10.0~18.0Volt

Circuit power: max.50W for charging, max.5W for discharging

Charge current range: 0.1~5.0A

Discharge current range: 0.1~1.0A

 

A jak znam życie, to jego parametry i tak są zaniżone.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, czy ktoś może pomóc w ostatecznym wyborze ładowarki, której dotyczy temat? :)

 

http://allegro.pl/ladowarka-turnigy-accucell-6-50w-6a-gwarancja-i1406416199.html

http://allegro.pl/preorder-ladowarka-imax-b6-zasilacz-5a-pl-hit-i1415440698.html

 

wiem, że to praktycznie to samo, jednak na którą aukcję się kusić zwracając uwagę np. na ładowarkę w zestawie, czy lepiej dokupić bo np:niewystarczająca?

 

z góry dziękuję za pomoc :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

chciałbym trochę od świeżyć do wyboru

 

imax b6 gwara 12 miesięcy za 120zl

accucel 6 gwara 3 miesiące za 124 zl

 

czy w obecnych imaxach występuje dalej problem z złe skalibrowanym balanserem?

ja osobiście mam większe zaufanie do accucela z powodu problemu imaxa z balanserem :)

dane mam z przed roku bo ostatnio nie interesowałem się

jak to wygląda teraz?

 

co byście brali?

Edited by John Petrucci
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...