Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ESS ICE wkładka korekcyjna PYTANIE !


Recommended Posts

Jeśli typowo jako BHP, to faktycznie Advancery są interesującą propozycją. Do lasu - ze względu na różnicę w wentylacji - przesiadłem się jednak na ICE.

 

Co od wyglądu ICE w roli przeciwsłonecznych - ja tam nie narzekam, ale de gustibus non disputandum est :blush:

Link to post
Share on other sites

Wiem Erhil, że mnie nie poprzesz, ale jak ktoś z Was ma wąską twarz to Peltor Maxim Ballistic model na 2010 + wkładka będzie dobry. Uwaga nie nadają się za bardzo dla osób z szerszą twarzyczką na wysokości oczek, z powodu budowy i sporej wkładki, która nie powoduje odstawania okularków od twarzy, nie daje zniekształceń, nie zabiera pola widzenia jak gogielki, lub okularki z większymi oprawkami, ale osobom o szerszej twarzy wbijają się w kość policzkową pod okiem mniej więcej.

@ sofantario: żółte kontrast Ci poprawiają, dlatego oczko mniej się męczą ;-). Też takie noszę.

 

Peltory mam na dziobie na avatarze i na zdjęciach widać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja mam ESSy ICE 2.4 z wkładką drucianą i nie zauważyłem aby ona w jakikolwiek sposób zniekształcała obraz. Używam okularów na strzelankach i do jazdy samochodem.

 

 

Potwierdzam słowa Gorena. Noszę ESSy z wkładką drucianą od przeszło 3 lat. Zero problemów z obrazem, pełen komfort. Jest to najlepsze rozwiązanie dla okularnika.

 

 

Dziękuję, dostałem satysfakcjonującą odpowiedź !

 

Hooah !

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Przepraszam, że odświeżę temacik, ale mam pytanie takie.

Z racji tego, że dużo osób ma wadę wzroku, która uniemożliwia strzelanie się bez nich, a widze, że popyt jest, to gdzie można obecnie kupić tą wkładkę korekcyjną Vice Rx ?

 

W żadnym sklepie, ani na allegro nie spotkałem się z tym, a bardzo by mi się to przydało. Wszystko zostało wykupione a dostawy pewnie zanim będą, to minie trochę czasu. Jeszcze się popytam w sklepach kiedy by były ewentualnie.

Z racji tego, że 4 lata operowałem w goglach ESS Land OPS, to teraz przyszedł czas, by można poparadować w okularkach, a przy okazji w cywilu na miasto wyparować jako okularki przeciwsłoneczne, czy chroniące oczy tak po prostu (np. podczas jazdy rowerem).

 

Jeśli ktoś ma używki z wadą -4 na swoich paczałkach, to chętnie nabędę, lub bez szkiełek korekcyjnych.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Edited by Miszcz120
Link to post
Share on other sites

ja swoje vice RX kupiłem na ebay`u - przesyłka z UK trwała jakies 5 dni, cena z przesyłka taka jak w polskich sklepach.

Ewentualnie możesz sprawdzic u importera ess polska, czy spodziewaja się niedługo dostawy (jak ja pytałem to jeszcze nic konkretnego nie wiedzieli).

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem już używkę u jednego z użytkowników na wmasg, który to przeczytał i mam ją u siebie w domu :icon_smile:

Dzisiaj idę do optyka zamówić szkła i czekam jeszcze na ESS ICE.

 

Soczewki nie każdy może mieć, a nie chce inwazyjnie wnikać w oczy. Wiem, że to kwestia przyzwyczajenia, ale gorzej jak podczas strzelanki soczewka zejdzie ze swojego miejsca i będzie problem dopiero.

 

Do "oxów" się swoich przyzwyczaiłem, więc wolę dalej nosić szkiełka niż hydrożel na rogówce.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Edited by Miszcz120
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za podwójnego posta, jednak nie mogę zedytować poprzedniego.

 

Mam pytanie do użytkowników Vice Rx o drioptrii ujemnej ( - ) bez astygmatyzmu. Optyk już mi wyrobił szkła, niestety są one dla mnie źle zrobione. Mam wrażenie, że widzę w trójwymiarze (3D) i oczy bardzo mi się męczą i boli mnie głowa. Wiadomo, że wkładka nie jest prosta, a pod pewnym łukiem. Byłem u optyka i powiedział, że inaczej być nie może, a nawet tak jak mówiłem, to może być jeszcze gorzej niż jest.

 

Przesyłam parę zdjęć moich szkieł, może ktoś widzi czy są źle wykonane już, czy nie. Prosiłbym o zdjęcia Waszych szkiełek.

Głównie to mi przeszkadza to pogrubienie od wewnętrzej strony szkieł (przy nosku). Jednak optyk sugeruje, że jak by to zniwelować, to jeszcze pogorszy sprawę.

 

 

p5270042.jpg

 

 

p5270045x.jpg

 

 

p5270043y.jpg

 

 

Chciałem sobie oka nie paprać, a wyszło jeszcze gorzej. Straciłem tylko na tym czas, zdrowie i pieniądze. Prawdopodobnie nie mogę nosić soczewek, ale pójdę do okulisty i sprawdzę na 100%.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

'Prawdopodobnie' pfffff

 

Idź i sprawdź najpierw, a dopiero jak będziesz w 100% pewien że nie możesz, to wtedy kombinuj z innymi środkami.

 

'Prawdopodobnie' nie mogę nosić soczewek, ale nie wiem na pewno, ale zanim sprawdzę to już sobie zrobię coś innego, dużo gorszego i bardziej upierdliwego...

 

brak słów.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny efekt jak zamawiałem szkła do swojej oprawk9i nylonowej.

- Dobry, potrzebuję szkieł -3 do tego czegoś.

- (popatrzył, popukał się po łysej głowie) 100zł.

- Biere.

- Jutro będą gotowe.

- Do jutra.

 

No i na początku.. Efekt 3D. podchodzę do drzwi sklepu, widzę że łapie za klamkę, macham ręką, a tu jeszcze 30cm brakuje....

Ogólny schiz, nie musiałem wciągać ani dawać w kanał żadnych narkotyków.

Po 3 dniach przyzwyczaiłem się (raz się wywróciłem na schodach ale było miękkie lądowanie :) )

 

W moich było napisane ze rozstaw jakiś tam ma wynosić 114.5mm (nie pamiętam o co chodzi).

 

Masz foty:

27052013229.jpg

 

27052013230.jpg

 

 

Optyk TEORETYCZNIE dorabiając szkła do oprawki, powinien zmierzyć rozstaw oczu.

Link to post
Share on other sites

Mam podobnie. Obraz jest tak jakby lekko zniekształcony.Oprawki druciane,szkła wyrabiane z recepty na kształt tych demo wkładek. Możliwe,że owe zniekształcenie jest spowodowane krzywizną szkieł.

Z czasem da się przyzwyczaić.

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...