Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ESS ICE wkładka korekcyjna PYTANIE !


Recommended Posts

Witajcie,

 

Chciałem się dowiedzieć z jakiego najlepiej materiału nabyć takową wkładkę bo z tego co widzę są oferowane druciane i nylonowe.

 

Chciałem się również poradzić jak to się nosi, czy mocno parują, dobrze się trzymają etc. Stosowałem podobne w okularach guardera, ale niestety okulary te zostały mi skradzione.

 

Jeśli ktoś coś wie na ten temat, czekam na odpowiedź.

 

Pozdrawiam serdecznie, Dwoik.

Link to post
Share on other sites

Druciana wygląda lepiej :biggrin: znajomy miał nylonową, i generalnie wyglądał w tym fatalnie. Co do różnic praktycznych nie wypowiem się, bo z kilku powodów mam drucianą (m.in. dlatego, że pierwotnie kupiłem ją do V12).

 

Jak na razie nie mam problemów z parowaniem, ale zima w ICE dopiero przede mną. W V12 parowały, i bez antifog'a ani rusz :icon_confused: w okularach jest jednak lepsza wentylacja. Co do noszenia - wkładka na szkła korekcyjne wymusza noszenie okularów trochę dalej od oczu, niż bez wkładki. Z jednej strony masz dzięki temu lepszy przepływ powietrza, z drugiej - szczelina, w którą mogła by się dostać kulka, jest większa. Fakt, że byłby to wyjątkowo pechowy postrzał, a i tak nie widzę możliwosci, żeby trafił bezpośrednio w oko, ale zawsze :icon_confused:

...cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że gogle są szczelniejsze.

Link to post
Share on other sites

Masz wkładkę drucianą większą o bardziej kulistym kształcie czy mniejszą kanciastą? Miałem kanciastą i szczelina była nie do zaakceptowania, ze zdjęć wnioskuje że w przypadku kulistej drucianej odległość od twarzy jest tylko minimalnie większa niż z firmowym noskiem, wkładka nylonowa wydaje się zupełnie nie zmieniać odległości okularów od twarzy. Możesz zweryfikować moje obserwacje? :wink: , wydumałem to na podstawie zdjęć, przymierzam się do kupna tej kulistej ale nie mam pewności czy nie będzie tak tragicznej szczeliny jak poprzednio. :blush:

Edited by Mr Willson
Link to post
Share on other sites

Ja mam wkładkę nylonową. Okulary bardzo ładnie przylegają do twarzy, nie odstają praktycznie w ogóle. Jedynie od dołu jest "prześwit" pomiędzy twarzą, a szkłem, ale na tyle niewielki, że żadna kulka nie powinna tam wpaść.

Co do parowania to nie mam pojęcia jak jest bo jeszcze ich w terenie nie testowałem, ale obstawiam, że dobrze nie będzie i Anti-Fog będzie miał wzięcie :)

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Ja mam tą bardziej kanciastą i rzeczywiście sporo odstają od twarzy, ale żeby kulka wpadła tak od dołu pod okulary to jakiś mega nie fart by musiał być. Jeśli idzie o parowanie - nie parują w ogóle. Testowane w największych upałach i w warunkach późno październikowej nocy i zero parowania, dopiero gdy założyłem na twarz chustę i wydychane powietrze uciekało do góry to przyparowały. Trzymają się dobrze, nawet bez tej tasiemki.

Link to post
Share on other sites

Masz wkładkę drucianą większą o bardziej kulistym kształcie czy mniejszą kanciastą? Miałem kanciastą i szczelina była nie do zaakceptowania, ze zdjęć wnioskuje że w przypadku kulistej drucianej odległość od twarzy jest tylko minimalnie większa niż z firmowym noskiem, wkładka nylonowa wydaje się zupełnie nie zmieniać odległości okularów od twarzy. Możesz zweryfikować moje obserwacje? :wink: , wydumałem to na podstawie zdjęć, przymierzam się do kupna tej kulistej ale nie mam pewności czy nie będzie tak tragicznej szczeliny jak poprzednio. :blush:

 

 

Czekam na odpowiedź na tego posta.

 

Czy byłby ktoś z was w stanie dodać zdjęcie, jak wygląda ten odstęp powodowany wkładką drucianą ? Po tym co piszecie jestem zaniepokojony o bezpieczeństwo - co wolałbym zniwelować kupując nylonową mimo że rzeczywiście musi wyglądać gorzej. Ale być może ten odstęp nie jest aż tak tragiczny ? Dlatego proszę jeśli ktoś jest w stanie o wrzucenie fotki.

 

Hooah Rangers !

Link to post
Share on other sites

Witam, bardzo mnie zainteresował ten temat, szczególnie po dzisiejszym strzelaniu, gdzie okulary tak mi parowały i w goglach było mi tak niewygodnie, że aż prawie się załamałem ;>

 

Przeglądając sklep SPECSHOP, zauwazyłem takie interesujące mnie dwie rzeczy:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_169&products_id=7590&name=ESS_-_Wkladka_korekcyjna_ESS_/_Oakley_U-Rx_-_0411

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_169&products_id=7589&name=ESS_-_Wkladka_korekcyjna_ICE_P-2B_-_0310

 

Chciałbym się dowiedzieć coś o tym,. jak się sprawują, czy ktoś wie, czy ktoś ma. Bardzo mi zależy na bezpieczeństwie, gdy połączę te wkładki z okularami, najlepiej tymi:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_168&products_id=7535&name=ESS_-_ICE_2X_-_0004

 

Lub bardzo bym prosił o porady CO ROBIĆ, BY MI TE CHOLERNE OKULARY NIE PAROWAŁY!!! Ręce mi opadają, bo raz parują okulary, a raz gogle.

 

Pozdrawiam serdecznie. :*

Link to post
Share on other sites

To są okulary. Wiele zależy od kształtu twarzy, nosa itp. I tak będziesz ryzykował. Najwyżej zwrócisz. Masz prawo przy zakupach przez sieć.

 

Problemem nie są okulary ale wkładka korekcyjna, czy ktoś jest w stanie porównać wkładki nylonową i RX do wkładki

vice Rx pod kątem odległości okularów od twarzy po zamontowaniu wkładki?

Link to post
Share on other sites

Wysłałem do SpecShopu zapytanie o te okulary i wkładki.

 

Witam,

Przepraszamy za późną odpowiedź.

Wkładki korekcyjne nie powinny podnosić w żaden sposób okularów. Są one montowane zamiast noska okularów. Jedynym dyskomfortem w tym wypadku może być ewentualne haczenie rzęsami o wkładkę korekcyjną.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy / With our best regards
_____________________________________
Załoga SpecShop.pl / SpecShop.pl Team

email: info@specshop.pl
tel. +48  61  852 13 76
fax +48  61  851 76 44


www.specshop.pl
www.spechurt.pl
www.kabar.pl
www.nite-ize.eu
www.gatco.pl
www.schrade.pl
www.timberline.com.pl
www.smithwesson.com.pl
----- Original Message ----- 
From: Marcin xxxxxxxx 
To: info@specshop.pl 
Sent: Friday, November 05, 2010 3:27 PM
Subject: Marcin xxxxx : xxxxxx@vp.pl

Witam, mam pytanie dotyczące tych wkładek korekcyjnych firmy ESS:
1. http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_169&products_id=7590&name=ESS_-_Wkladka_korekcyjna_ESS_/_Oakley_U-Rx_-_0411
2. http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_169&products_id=7588&name=ESS_-_Wkladka_korekcyjna_Vice_Rx_-_0308
3. http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_169&products_id=7589&name=ESS_-_Wkladka_korekcyjna_ICE_P-2B_-_0310

Interesują mnie tylko w połączeniu z okularami. Stąd moje pytanie, jak bardzo odstają one po połaczeniu z okularami od twarzy? Wydaje mi się, że to istotny element, o którym przydało by się wspomnieć, o ile w ogóle odstają. Czy szczelina powstająca po założeniu może być niebezpieczna?

Pozdrawiam.



__________ Informacja programu ESET Smart Security, wersja bazy sygnatur wirusow 5607 (20101110) __________

Wiadomosc zostala sprawdzona przez program ESET Smart Security. 
http://www.eset.pl lub http://www.eset.com

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Do tej pory używałem okularów z wkładką korekcyjną (guarder gc3) problem polegał na tym że wkładka na szkła korekcyjne ma bardzo dużą krzywiznę, przez to zniekształca pole widzenia. Czy wkładka do okularków ICE ma bardzo dużą krzywiznę, jaki jest komfort noszenia tych okularów ? Okularki będę zamawiał jako okulary BHP do pracy w których będę chodził po 8 h codziennie no i w niedziele na strzelankach : )

Edited by sofantario
Link to post
Share on other sites

Wada raczej duża, w dodatku jedno oko plus 1.5 drugie minus 3.5 o ile dobrze pamiętam. Grubość szkła to nie problem bo dobry zakład optyczny jest w stanie to bardzo ładnie zeszlifować. Ale we wspomnianych guarderach ciężko było skupić wzrok, problem był mniejszy gdy zakładałem żółte szkiełka wtedy oczy mniej się męczyły.

Link to post
Share on other sites

Advancer'y mają niezła wentylację, ale ICE jednak lepszą. Zwłaszcza, gdy chodzi o wkładkę korekcyjną :mellow: No i Advancerów raczej nie włożysz po cywilnemu jako okularów przeciwsłonecznych.

 

Ale u kolegi to mają być okulary BHP, może V12 ujdą jako takie. :P

 

Poza tym jak dla mnie ICE jako okulary przeciwsłoneczne wyglądają śmiesznie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...