Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur Flecktarn


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...
  • 5 weeks later...

A czy jest to spotykane aby służby mundurowe/ gracze airsoftowi mieszali kolory kamizelki i oporządzenia na nim. Widziałem, że nieraz kamizelka jest olive, a hełm coyote lub na odwrót, ale czy np. kamizelka coyote, a ładownice olive i flecktarn. Miesza w ten sposób się kolory? Chciałbym się wzorować na KSK, a widziałem na zdjęciach z tego wątku, różne kamizelki na operatorach(tak się mówi na wszystkich z sił specjalnych?), stąd moje pytanie.

Edited by LordVejder
Link to post
Share on other sites

Dzięki ZuBeR, lecz pisząc KSK miałem na myśli Kommando Spezialkrafte, a nie nurków bojowych. O KSKp mam dużo zdjęć w "Broni i amunicji" i w google też jest dużo zdjęć. Jednak w sprawie KSK, google grafika nie wykazała się zbyt dużą sprawnością. Dlatego moje pytanie o ich zdjęcia. A moje wzorowanie się na KSK, to byłaby raczej "wolna interpretacja" :icon_smile:

Edited by LordVejder
Link to post
Share on other sites

Myślę, że miałby to być zestaw uniwersalny. Na razie muszę się takiego dorobić, później można myśleć o osobnym do lasu i do CQB.

A myślicie, czy buty w tan kontraktowe Hot Weather lub Jungle czy lepiej czarne(myślałem o Grom Protektor)? Pytam, bo w przyszłości też chciałbym pomalować karabin i chcę aby to wszystko miało ręce i nogi. Myślę, że olive odpada bo jest trochę taki mdły i nijaki, a coyote jest bardziej wyrazisty. A zauważyłem że coyote też pasuje do lasu w jakim moja grupa się strzela. Czy jak już zdecydowałbym się na jakiś konkretny kolor to czy robić tak: mundur flecktarn, a całe oporządzenie coyote, czy można wstawić flecktarnowe lub olive ochraniacze bądź inne elementy nie będące integralną częścią kamizelki?

No i za coyotem przemawia jeszcze fakt, że przy zmianie munduru i repliki i przeniesieniu się na konwencję np. amerykańską to te części oporządzenia też tam się nadadzą.

Edited by LordVejder
Link to post
Share on other sites

Proszę o zakończenie offtopu dot. rekonstrukcji. Jest od tego odpowiedni dział.

 

 

LordVejder, jak chcesz się bawić w "luźne stylizacje" to się baw, ale nie nazywaj tego odtwarzaniem jakiejkolwiek jednostki. Sądząc po poziomie Twoich postów, wiedzę o niej masz minimalną. Takich stylizatorów-rekonstruktorów pełno jest w sieci.

Link to post
Share on other sites

Ok, sorki za pytania, ale myślałem, że kwestia oporządzenia niemieckich jednostek łączy się bezpośrednio z ich mundurem. Wydawało mi się też, gdy ktoś by chciał znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące właśnie niemieckich sił zbrojnych zaglądał by też tutaj- do tematu o ich umundurowaniu. Nie nazwałem tego odwzorowaniem jednostki, a po prostu chciałem zaczerpnąć informacji, których mało znalazłem.

 

Jeszcze raz przepraszam i dziękuję za odpowiedzi. Koniec offtopu

Edited by LordVejder
Link to post
Share on other sites

Wydawało mi się też, gdy ktoś by chciał znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące właśnie niemieckich sił zbrojnych zaglądał by też tutaj- do tematu o ich umundurowaniu.

 

Jeżeli ktoś szuka takich informacji to polecam dział:

 

http://forum.wmasg.pl/forum/443-umundurowanie/

 

A jeżeli chce bawić się w stylizację czy też rekonstrukcję to też jest ku temu poświęcony dział:

 

http://forum.wmasg.pl/forum/249-po-ii-ws-do-wspolczesnosci/

 

Użytkownicy w pozostałych działach nie gryzą :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...