Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co sądzicie o MB03 [Well] i Warrior L96 [Well]


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wymięcie zalety jak i wady. Najbardziej zależy mi na opiniach osób które były lub są w posiadaniu owych replik a nie tych które nie miały styczności z tymi replikami i się wymądrzają.

Z góry dziękuje za pomoc :icon_biggrin:

 

 

Wymnę wadę : leń jesteś.

Wymnę zaletę: obie repliki są opisane na forum (i to wręcz doskonale)

 

I na koniec sie wymądrzę : weż się lepiej za podręcznik języka ojczystego, na asg przyjdzie czas jak będziesz się potrafił wysłowić poprawnie.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Wymięcie zalety jak i wady. Najbardziej zależy mi na opiniach osób które były lub są w posiadaniu owych replik a nie tych które nie miały styczności z tymi replikami i się wymądrzają.

Z góry dziękuje za pomoc :icon_biggrin:

 

 

Jeśli chcesz być 'snajeperem' to daj sobie spokój... To raczej zabawa dla bogatych i już doświadczonych ludzi.

 

Zależy też z kim masz zamiar się strzelać.. jeśli z kolegami którzy mają jakieś AEG za mniej niż 200 zł lub sprężyniaki to możesz kupić... W innym przypadku lepiej kup np cm 0.28 zdobądź doświadczenie i wtedy podejmij decyzje czy masz zamiar przejść na 4 takty i w ogóle repliki sprężynowe które są pseudo "snajperkami".

 

Żeby nie było że się wymądrzam miałem mb-03 pół roku. Działa bez awarii, dobra wytrzymałość(zniosła wiele upadków..) jednak był problem z magami (rzekomo mieszczą 21 kulek.. taaa.....). Kupiłem ją tylko ze względu na cenne. Teraz wiem że to był bardzo zły wybór na początek zabawy z ASG.

Link to post
Share on other sites

Na pewno musisz znaleźć sklep w którym towar jest na magazynie, bo żadnych nowych dostaw cymy jak na razie nie będzie. A żeby zrobić z tego "snajperkę" to musisz jeszcze mieć trochę kasy na tuning bo stokiem z 350 fps'ami to Ty sobie nie posnajperzysz :)

 

Tutaj masz artykuł ze zdjęciami o tym M14 tyle że po angielsku

http://airsoft-gun-review.info/?p=180

Edited by wolin15
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

MB03 jest wytrzymały jak na swoją cenę ,osiągi też są w miarę dobre . :icon_biggrin: Na początek jest bobry.

 

I po co ludziom życie utrudniasz? To, że kupiłeś sobie replikę i CI się wydaję, że jest dobra, to nie znaczy, że tak jest. NIE, MB03 TO NIE JEST DOBRA REPLIKA. Napęd sprężynowy nie umożliwia rywalizacji z elektrykami, a nie da się tego shitu stuningować na prawdziwy karabin snajperski.

 

Nienawidzę, jak zieloni się biorą do doradzania. Poczytaj najpierw, zdobądź doświadczenie, a nie pie**z trzy po trzy.

Link to post
Share on other sites

Przecież ten chinol po jakimkolwiek tuningu mocowym będzie się sypał w oczach...

 

Rozumiem, że twój PJ 25 to markowy sprzęt ?

 

MB03 to kopia VSR od TM. Tuninguje się to tak samo, jak oryginalny odpowiednik, czyli potrzebne są duże kwoty ;)

Edited by parkie
Link to post
Share on other sites

Przepraszam ze wypowiem się tak oprzernie ale 2 lata temu kupiłem M14 cymy, najdłuższą wersję i zacząłem jej tuning.

 

I powiem jedno - nie tykać tego nawet śrubokrętem!

 

Kupiłem wszystkie części, zębatki, łożyska, prowadnice, silnik itp.

 

Wydałem łącznie na tuning prawie 800zł

 

I co sie stało? Wsadzam sprężyne M130 (miała dawać 450 fps). Zgrzyt, swad spalenizny. Dałem do innego serwisu, tam powiedzieli ze w gb zrobił się taki mielnik że bardziej opłacalne będzie kupno nowego M14 i nic w nim nie ruszanie. Przynajmniej będe miał sprawna i niezawodna replikę. Podjąłem decyzje o naprawie. 300zł. Co teraz? Sypie się wszystko. WSZYSTKO. Potem 4 naprawy, w tym 3 w innych serwisach. Zawsze po wyjściu się cos sypało. A to tłok, a to prowadnica, skończyło się na pękniętym szkielecie gb.

 

Dzisiaj mam warte w tej chwili 2000zł M14 które osiągami nie dorównuje nawet cm.028.

 

Wykonanie to porażka na skale całej repliki. WSZYSTKIE części metalowe to szajs metal. Nie dosć że łamie się, gwinty się wyrabiają i farba się wyciera po 2 strzelankach. Części zastępcze są niedostępne w polsce. Ich dorobienie jest niemozliwe. Poprostu taki syf ze o pomste do nieba woła.

 

M14 jest chyba najpiękniejszym karabinem. Ale przestałem po tej porażce marzyć o bieganiu z tą bronią na strzelankach.

 

 

Wiec jeśli kupujesz M14 by raz w miesiącu w sterylnych warunkach postrzelać się totalnym stockiem - możesz wziaść. Ale jeśli szukasz kopi ostrego orginału, czyli cięzkiego i potężnego, stalowego karabinu który będzie strzelał prawie jak snajperka i będziesz mógł dosłownie walczyc nim wręcz i nic się nie stanie - Odpusć sobie M14. I najlepiej zapomnij że ta broń istnieje, bo będziesz miał tylko zal.

 

Jak ktoś chce kupić to chętnie sprzedam ten złom. 300zł jak w pysk strzelił i możesz wziaść to cholerstwo ode mnie.

 

Jesli chcesz być snajperem - kup sobie jakiegoś kałacha czy M16, zrób na początek mini tuning, potem dozbierasz kasy i strzelisz sobie te 500fps i zasięg 70m.

 

Pozdrawiam i przepraszam za niektóre ostre słowa.

Edited by Vault13
Link to post
Share on other sites

Hmm, użytkowałem M14 CYMY po upgradzie do 460fps przez 7 miesięcy i nic się z nią nie stało. Potem ją sprzedałem, bo teraz zacząłem bawić się w airsoftowego snajpera wraz z VSR.

 

Aż mnie przygniotło, gdy przeczytałem te słowa :icon_biggrin:

 

"Jesli chcesz być snajperem - kup sobie jakiegoś kałacha czy M16, zrób na początek mini tuning, potem dozbierasz kasy i strzelisz sobie te 500fps i zasięg 70m."

Link to post
Share on other sites

Parkie, co ty z tym M14 zrobiłeś??? :) (nie pytam ile wydałeś na tuning, pewnie minimum 2000zł)

 

 

Mam M16 P&J i po tuningu (Precka, gumka, nowy aku, M140) sprawdza sie dobrze jako broń parasnajperska. Myslę ze z kałaszem cymy też da się coś zrobić :) (mogę sie mylić bo nie próbowałem tuningować).

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie dać link do tematu, w którym Vault13 opisuje uszkodzenia zewnętrzne swojego m14: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/108474-m14-czesci-zamienne/page__p__1451970__hl__muszki+m14__fromsearch__1#entry1451970

 

Po 1: Żeby złamać tłumik płomienia, trzeba się naprawdę postarać, Jeżeli podobnie traktowałeś gb, to nie dziwię się, że padło.

 

Po 2: Replik mających służyć za karabiny wyborowe nie tuninguje się w jakimkolwiek serwisie sklepowym. Kropka.

 

Po 3: Jakież to części za 800zł tam wrzuciłeś? Do tuningu pod m130 nawet zębatek wymieniać nie trzeba. Silniczek, najlepiej zespół cylindra (choć wcale niekoniecznie cały) i w zasadzie tyle z gb.

 

Po 4: co do szkieletu gb: nie wiem, co z nim robiłeś, ale wiele osób wstawiło do niego m150 i nic nie poszło. Złożyć gb też trzeba umieć i trzeba wiedzieć, co może powodować jego pękanie.

 

Po 5: Skoro wydałeś 800zł na tuning, to zakładam, że kable nowe doszły i prawdopodobnie mosfet. Skoro tak, to co ma "swąd spalenizny" do jakości wykonania repliki? A może nie wymieniłeś silnika i dałeś niezbyt dobrą baterię? Biedny silniczek nie miał siły do końca naciągnąć sprężyny, a, ponieważ nie puszczałeś spustu, zwoje się spaliły? A może replikę serwisował ktoś, kto przyczepił sobie plakietkę "serwisant" i na tym jego przygotowanie do tuningu replik się kończyło? Złe podkładkowanie, źle dobrane części itp.

 

Wreszcie po 6: Tak, to jest szajsmetal. Dokładniej mówiąc ZnAl znany nam z dużej zarówno większości chińskich replik jak i wielu należących do pierwszej klasy. Jeżeli za około 400-500zł chciałeś kupić stalową replikę o wytrzymałości oryginału, to nie dziwię się, że się zawiodłeś. Za kwotę przeznaczoną na zapewne w dużej mierze niepotrzebny tuning mogłeś sprowadzić sobie stalowy zamek, lufę i korpus od G&P i do tego drewniane łoże. Tak, zmieściłbyś się w kwocie wydanej na tą niepotrzebną część tuningu (2000zł-450zł za replikę daje nam ponad 1,5 tysiąca).

 

No i w końcu: to jest replika II klasy. Tu potrzeba cierpliwości i zawsze jest ryzyko trafienia na felerny egzemplarz. Nie wiem, jakie awarie przeszła Twoja m14, że poradzili Ci kupić nową, ale z Twojego posta wynika, że stało się to przed pęknięciem gb, więc jest to dziwne.

 

Na przyszłość polecam czytanie tematów na WMASG, w których dokładnie opisane są sposoby tuningu do danej sprężyny oraz, chyba przede wszystkim, korzystanie z usług dobrego serwisanta. To powinno zapobiec pochopnym opisom replik i ich rzekomych wad.

 

Post taki jak Twój, drogi Vaulcie13 (jeżeli tak to się odmienia) ma bardzo destruktywny wpływ na opinię o danej replice z prostego powodu: "Jestem Zielony" to jeden z popularniejszych działów tego forum, a na dodatek ten, z którego wiedzę czerpią osoby nowe w środowisku. Gdybym zobaczył twój komentarz jako pierwszy o m14, zapewne zraziłbym się do tej repliki jak też do jej pierwowzoru, jakim jest m14 Tokio Marui.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: 300zł chcesz za całość razem ze wszystkimi siedzącymi tam częściami? Jak tak, napisz, co to za części, bo oferta kusząca ^^

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Ja się zawiodłem. I uważam że popełniłem błąd kupując tą replikę, że przez marzenia o "pięknym, niezawodnym i potężnym amerykańskim klasyku - M14" wplątałem się w olbrzymie koszty i rozczarowanie. I nie polecił bym jej nikomu, chyba że kupuje jako replike do powieszenia na scianie.

 

Ale to moje zdanie. Ty Laokon masz swoje. Przejrzyj ten temat, zobacz że MB03 też wywołuje skrajne opinie, od zachwytu po określanie shitem. Tak samo będzie z każdą replika opisywaną tu na forum (moze poza cm.028). To jest forum i każdy pisze to co wie, sadzi i uważa, a ten kto chce się czegoś dowiedzieć musi wyciagnać z tych wypowiedzi wnioski.

 

Nie polecał bym M14 nikomu, przynajmniej cymy (innych nie miałem więc niewypowiadam się) a w szczególności nowym graczom. To moja opinia, to moje zdanie i nie oceniajmy czyiś opini bo z tego moze wyjść tylko bezsensowna dyskusja albo nawet kłótnia a cel tego wątku - podrzucenie jakis propozycji/opini o replikach które chce założyciel tego tematu kupić - zostanie ominięty na rzecz głupich dyskusji.

 

I proszę nie rozwijajcie tematu, że "Ten Vault13 nie zna się na replikach bo ja mam M14 i jest super" bo każdy ma inne opinie, modeli, w końcu poszczególnych egzemplarzy tego samego modelu o różnych specyfikacjach jest od groma i każdy może inaczej trafić i wysunąć przez to różny wniosek.

 

Pozdrawiam i apeluje do pisania swoich opini o replikach by pomóc założycielowi tego tematu a nie oceniania opini innych. To nic nie pomaga, nie ma sensu a wychodzi z tego tylko spam i kwasy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mądrze napisane. Tylko zero tu treści, a jedynie powielenie stwierdzenia, że Ci się replika posypała i że jej nie polecasz.

 

Nadal nie napisałeś, co tam wsadziłeś za części. A jest to ważne, gdyż może pomóc znaleźć przyczynę awarii. A to z kolei jest ważne, gdyż jedna z osób zainteresowanych wątkiem i czerpiących z niego wiedzę stwierdziła w nim, że chce kupić lub rozważa kupno m14 Cymy.

Z pewnej charakteru tego działu często wynikają sytuacje, gdy w tematach pojawiają się rzeczy niezwiązane z tytułem tematu, gdyż często sam Autor zmienia swoje zdanie po usłyszeniu pierwszych porad.

 

Dlaczego nie chcesz, żebym oceniał Twoją opinię? Po pierwsze, wypowiadasz się na publicznym forum i musisz liczyć się z możliwością bycia skrytykowanym. Po drugie i przede wszystkim, doradzasz osobom nowym w airsofcie, co pociąga za sobą pewną odpowiedzialność. Jeżeli uważam Twoją opinię za błędną lub spowodowaną błędnymi przesłankami (powody awarii inne niż rzeczywista wytrzymałość stockowej repliki), to powinienem dążyć do jej sprostowania. Między innymi taki jest sens forum. I owszem, to pomaga osobom "zielonym" zdobywać wiedzę. Gdzie w mojej wypowiedzi widzisz kwasy - nie wiem. Ale zostawmy to, aby do nich nie doszło.

 

Ponawiam prośbę, abyś podał, cóż za części tam wstawiłeś i kto to złożył pierwszy raz. To pozwoli sprawdzić, czy rzeczywiście trafiłeś felerny egzemplarz m14, co jest oczywiście "na minus" dla niej, czy też wstawione do repliki były nieodpowiednie części przez nieodpowiednie osoby.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...