Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wz.93 vs MULTICAM


Recommended Posts

Ja wszystkie mundury kupuje na tej stronie www.ofensywa-helikon.pl ma już kilka i są pancerne ciężko je dobić, jedne bojówki mam 5 lat i oprócz spranego koloru i widocznych śladów prania nie podarły się czy rozlazły.

 

A i jeszcze jedno te bojówki co mam (zresztą jak i wszystkie) mają skład 50% nylon i 50% bawełna

 

"Jacek GROT Stara zasada mówi... " Chu..owo, ale jednakowo..."" - ta zasada tyczy się tylko szeregowców na szkółkach

Edited by ZOMER666
Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

" Chu..owo, ale jednakowo..."

Jak chu..owo to chu..owo. Nie jednakowo. Po prostu chu..owo :D.

 

Jak się patrzy na jednostki specjalne to w ogóle są w cały świat. Poczynając od umundurowania na oporządzeniu i uzbrojeniu kończąc.

 

Grom w Afganistanie na nasze standardy asgowe, wyglądają jak obdarte łachmaniarze. To również kwestia kamuflażu, bo z dystansu 2-5km nie odróżnisz go od chama (staropolskie znaczenie) niosącego kałacha. Ponoć często mają zarost w postaci brody i wąchów wychodzący poza standard :D.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jeszcze jeden aspekt-jaką masz bro... Replikę? Bo jak ktoś wcześniej wspomniał wz 93 i m4/m16 to bez sensu. Pozostałem argumenty zostały wyczerpane więc sam musisz zadecydować.

Ja polecam Polski wzór 93.

ps: MC ma sporo jasnych plam które bardziej pasują do wysuszonego klimatu niż do Polskiego lasu. Przemyśl jakie tereny w Twoich rejonach są i wtedy zadecyduj.

 

\Trochę panowie z tematu zeszliście. ;)

Edited by harasim
Link to post
Share on other sites

Wz93 nada się do ciemnych budynków (gówno prawda, że do budynku nie trzeba munduru) i wyłącznie ciemnych miejsc w lesie. W innych będzie cię widać

 

Multi jest bardziej uniwersalne. Helikona nadaje się zwłaszcza w jaśniejsze miejsca, jak się spierze to w ciemne też daje rade. Ciut słabiej ale daje. To co sprzedaje propper ciut lepiej w ciemnych, w jasnych podobnie jak helikon. Nie bierz miwo, bo jest wykonane z "polskiego" ripstopu, który jest gówniany. Chiński ripstop helikona jest z dwa razy lepszy a NYCO jeszcze lepsze.

Link to post
Share on other sites

Grom biega w Panterze i HK416 i problemu więszego nie mają (chyba ;) )

 

Łooo matko, dawno z lasu wróciłeś? G-Unit "pantery" nie nosi już od dawna.

 

A wracając do tematu. Bierz taki mundur jaki chcesz. Na Twoim miejscu szukałbym nie w oryginalnym MC od Crye a w Suezie, który jest bardziej zielony niż żółty i tym samym jeszcze lepszy na nasze warunki. A co do wz93. Miałem, nosiłem i jakoś nie tęsknię za tym chłamem :happy: Na razie jako idealny kamuflaż na nasze warunki to tzw. "Partizan" czyli jakikolwiek ciuch w kamuflażu SS - Leto.

Link to post
Share on other sites

Posiadam replikę ICS HK416. Było m4 zwykłe ,ale zmieniłem cały front i kolbę. Jeszcze będą inne oznaczenia itp. Chcę się wzorować na Polskich jednostkach specjalnych. Gdzie dostanę Sueza ,bo na allegro nie ma. W google znalazłem ,ale używane i nieaktualne.

Edited by Sebo_NS
Link to post
Share on other sites

Czasem się trafiają - ostatni komplet jaki widziałem z miesiąc temu 116/184 cena około 400zł. Ogólnie są różne kroje, jeden dla boru inny dla "testerów". Jak chcesz to mam kilka zdjęć tego sueza dla borowików.. Tylko tak jak mówiłem, materiał to chłam.

 

A tu inny - http://allegro.pl/multicam-polskich-sil-specjalnych-i1328399245.html

Krój jak munduru wz 2008.

Link to post
Share on other sites

Nie bierz miwo, bo jest wykonane z "polskiego" ripstopu, który jest gówniany. Chiński ripstop helikona jest z dwa razy lepszy a NYCO jeszcze lepsze.

 

O ktorym MIWO mowisz ?

I jesli mowisz tu o Multicam, a nie o panterze to sie nie wypowiadaj bo w takim wypadku - g**** wiesz

 

 

Na Twoim miejscu szukałbym nie w oryginalnym MC od Crye a w Suezie,

I szybkiego sprania sie nadruku i kiepskiego materialu - brawo

Nie pamietam dokladnie - ale SUEZa juz chyba nie robia (skadz kojaze ta informacje ale nie pamietam dokladnie wiec nie jest to pewna informacja). Narobili tego w bodajze 4 roznych typach materialu.

 

 

http://lh6.ggpht.com/_JjC_6o9TgPw/TQUBQ-cZSqI/AAAAAAAAAvA/diLpHW9ldK8/DSC03115.JPG

Po lewej - spodnie Tru-Spec NYCO w kroju TRU a po prawej kompletny mundur Miwo Lubliniec uszyty z materialu NYCO by Crye Precission

Multicam Multicamowi nierowny. Jak widac wyzej, pomimo ze niby material ten sam, to roznice sa przez ktore wlasnie czesto jedni twierdza ze MC w las sie nienadaje bo widzieli jego jasna wersje, inni zas odwrotnie widzac wersje "ciemniejsza-prawidlowa". Propper ma jeszcze ciemniejsze kolory tak jak i w splocie PESCO.

Roznice w kolorystyce Multicama (a wlasciwie camogroma) u helikona sa takze widoczne - sa wersje jasne wygladajace jak jajecznica z koperkiem, a sa takze ciemniejsze ktorym blizej do oryginalu niz jajecznicy

Jak chce sie miec dobry prawidlowy MC to najlepiej kupowac mundury ktore szyja z materialow od CP, czyli na polskim rynku to Miwo Lubliniec, Currahee, Spec Ops

 

 

Chcę się wzorować na Polskich jednostkach specjalnych.

Ktorych ? Nasi specjalsi, oraz inne formacje jak BOR, CBŚ itp. wola biegac z emkami, hk416, SCAR-L, UMP, MP5 niz z przestarzalymi i dupnymi Berylami i Glauberytami.

Chyba ze wolisz starych specjalsow odwzorowywac - to luz.

 

a do tego to z okularkami lub goglami (powinny wejsc) i efekt MC murowany http://www.airgameon...p?id_product=16

Sa tez inne sposoby (<---patrz avatar)

Link to post
Share on other sites

 

Ktorych ? Nasi specjalsi, oraz inne formacje jak BOR, CBŚ itp. wola biegac z emkami, hk416, SCAR-L, UMP, MP5 niz z przestarzalymi i dupnymi Berylami i Glauberytami.

Chyba ze wolisz starych specjalsow odwzorowywac - to luz.

 

 

Człowieku gówno się na broni znasz i udajesz wielkiego znawce.

Przestarzałe i dupne beryle? Co Ty za herezje wygadujesz beryl to b. dobra broń na podstawie ak74 kalibru 5.56. Beryl wszedł do użycia w 1997 [powstał w 96] i jest [jak mniemam] stworzony na podstawie ak74 który wszedł do użycia w 79 roku czyli po emkach [przynajmniej po m16 nie wiem kiedy m4 weszła w użycie].

Wiec jeśli wz 96 Beryl jest przestarzały to Twoje cudowne emki również. Tak wiem emki są modernizowane lecz Beryl też ;).

 

Co do preferencji Polskich komandosów się nie wypowiem gdyż nie znam nikogo z tych służb osobiście lecz polemizowałbym na ten temat...

Oczywiste jest że organy ścigania typu CBŚ wolą mp5/ump od beryla bo obie bronie mają inne zadanie i są przeznaczone do walk w innym terenie.

HK jest stosunkowo nową bronią i przyznam Ci racje że w współczesnym Gromie jest podstawowym karabinem.

 

 

Co Twojej opinii o Berylu "Cudze chwalisz własnego nie znasz" Jakoś tak ^^

Edited by harasim
Link to post
Share on other sites

Skoro Beryl tak przewyższa M4 to nasuwa się pytanko ... Czemu jest wypierany przez m4, tu chodzi mi o specjali. Może dlatego, że jest praktyczniejsze ?? Zwykła armia używa Beryla bo jest tani, dobry ale nie wyśmienity, a MON'u na zakupy nie stać.

Zakładam, że siedzisz w branży ( czytaj wojsko ) żeby się orientować o przydatności w warunkach bojowych. ? ;>

Link to post
Share on other sites

Przestarzałe i dupne beryle? Co Ty za herezje wygadujesz beryl to b. dobra broń na podstawie ak74 kalibru 5.56. Beryl wszedł do użycia w 1997 [powstał w 96] i jest [jak mniemam] stworzony na podstawie ak74 który wszedł do użycia w 79 roku czyli po emkach [przynajmniej po m16 nie wiem kiedy m4 weszła w użycie].

Wiec jeśli wz 96 Beryl jest przestarzały to Twoje cudowne emki również. Tak wiem emki są modernizowane lecz Beryl też ;).

 

Chyba Cie cycki pieką. Są przestarzałe i dupne. Dlaczego? Poczytaj o nich, ich lufie... Wyjdź na strzelnice i postrzelaj z beryla, potem przesiądź się na ergonomiczną platformę, która jest AR15 albo AR18. Poza tym modernizacje Beryla są według wzoru "za mało, za późno". Chryste, co tutaj w zielony się dzieje, to jakiś zły film...

Link to post
Share on other sites
MON'u na zakupy nie stać.

Podstawowa rzecz. Nie MON-u, tylko naszego kraju.

 

przestarzalymi i dupnymi Berylami i Glauberytami.

Strzelałeś z Beryla? Strzelałeś z Glauberyta? Bo ja tak. Co prawda nie mam porównania z Emkami, H&K Mp7 itp, ale wiem że Beryl jest cholernie celny. Dobry strzelec potrafi zrobić z niego użytek. Wielu żołnierzom Beryl bardzo dobrze "leży" (dla mnie nie ma wygodniejszej broni karabinowej, prócz karabinków bull- up). W porównaniu do emki i H&K 416 jest bardziej wytrzymały na niesprzyjające warunki atmosferyczne i zabrudzenia. Lepiej się rozkłada itd. W końcu system kałasznikowa... Glauberyt- celność na małych dystansach, zadowalająca, broń całkiem niezawodna i wcale nie gorsza Np od UZI. Jedyna wada, to moim zdaniem kolba, lubi się dziwnie zsuwać z dołka strzeleckiego i trzeba co parę strzałów korygować....

 

Nie oszukujmy się, nie stać Nas na Armię z bóg wie jakim sprzętem! Bardziej należy inwestować w sprzęt przydatny podczas klęsk żywiołowych (Śmigłowce, Amfibie)...

 

Odczepcie się od Berylka :P

 

Żeby nie zbaczać z tematu i nie robić tutaj syfu, załóż może ktoś odpowiedni temat, pokłócimy się trochę nie wkurzając moderatorów...

Pozdro!

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

CBŚ to ostatnio lubi inne zabawki

cbs.jpg

z6551119X,Grozny-karambol-po-poscigu-CBS.jpg

 

Beryl jest gówniany, miałem okazje trochę posiedzieć w syfie i trochę po obcować z kałachami jak i z berylami. Mamy go w polskiej armii tylko dlatego że trzeba było wymienić kałachy na inną broń która była zgodna z wymogami NATO czyli mniejszy kaliber itp. A ze konstrukcja oparta jest na kałachach to był nie drogi w produkcji czyli idealny na nasze warunki finansowe. Mam znajomego który był w Afganistanie i miał okazję strzelać z M4 i jak by miał wybór tak jak żołnierze z jednostek specjalnych to by wybrał M4, bardziej kompatybilny łatwiej go dostosować do pola walki i bardzo łatwo zamienić w nim części na przykład lufę itp.

 

Glauberyt to porażka, jest głównie przystosowany dla marynarki wojennej aby na pokładach statków się bronić itp, ale spróbujcie z niego strzelać jak wszędzie spadają krople wody, wystarczy że jedna dostanie się w system celowniczy i nic nie widać kto strzelał ten wie o co chodzi:)

 

Ale jeśliśmy z tematu:) to jaki mundur wybrałeś:) czy dalej się wahasz.

Edited by ZOMER666
Link to post
Share on other sites

Komentarze ze beryl/glauberyt jest spoko bo sie z niego strzelalo, a z niczego innego nie to sa kant o dupe potluc.

 

Osoby ktore sie znaja na sprzecie - mialy wiele z nim do czynienia i sprawdzaly go w boju, w zasadzie jednoglosnie sie zgadzaja do tego co chociazby opisuje AnR.

 

Beryl jest cholernie celny ... tu apropo tego co napisalem wyzej. Jak strzelalem ze stockowej chinskiej lufy cymy to tez sadzilem ze jest piekielnie celny. Poglady sie zmienily po przestrzelaniu lufy promyka. Takze przypominam - albo wykaz sie opiniami ktore wypowiadali znawcy, lub jesli samemu mialem do czynienia z porownaniem OBU rzeczy. Wielu naszym zolnierzykom pasuja ich niewygodne desanty, mundurki itp. bo nie mieli nawet stycznosc z czyms lepszym

btw - skoro porownujesz ze wola mp5/ump to powinienes brac pod uwage glauberyta w porownaniu a nie beryla ...

Bardziej wierze znawcom, niz komus kto "mial okazje sobie postrzelac"

W porównaniu do emki i H&K 416 jest bardziej wytrzymały na niesprzyjające warunki atmosferyczne i zabrudzenia

a to ciekawe z tym HK ....

 

 

BTW apropo fotek z CBŚ - a myslalem ze to tylko w ASG sie spotyka chudych jak patyk lansiarzy ;D

Link to post
Share on other sites

Nie liczy się wielkość mięśni tylko czy w głowie poukładane i technika i wiele można zdziałać:) mam kilku znajomych wojskowych którzy służą w jednostkach bardziej wyspecjalizowanych (rozpoznanie, żandarmeria wojskowa) i nie większość z nich wygląda jak chłopki coś ale ten z CBŚ ale mają taką technikę że kładli na glebę kolesi większych ze 4 razy od siebie i to wcale nie chcieli po dobroci się kłaść:)

 

A HK jest mniej wytrzymały od beryla:)...

 

Zbaczamy z tematu zaraz nasz pozamykają:)

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że beryle mają wakacje w afganie i podobnych. W kraju poczciwe 50-letnie AK dalej są bronią przepisową.

IMO Beryl jest maksymalnym wykorzystaniem potencjału systemu ak47, dalsze rowinięcia w zasadzie za wiele nie zmienią. Tylko trzeba popatrzec na tegoroczą wersję, prowadzającą się do wklepienia "na siłę" kolejnych szyn montażowych i bębenkowego magazynka (okrzykniętego generatorem zacięc :P). Nie ma sensu porównywac tej broni do AR'ów. Strzela? strzela. Celnie? celnie.

 

btw. jakby nasza zbrojeniówka nie miała kasy, to prace z MSBS nie szły by tak szybko.

Link to post
Share on other sites

Zbrojeniówka ma kasę gorzej z Monem i kasą na zakup tego czegoś, zresztą prace mają się zakończyć około 2012 wtedy ma wejść do produkcji. Wyglądem przypomina Scar'a a ten drugi model podobny jest do L85 tylko bez przedniej osłony lufy i skrócony. Czyli skopiowano to co już jest i pewnie zastąpiono mniej kosztownymi rozwiązaniami co raczej nie wróży nic dobrego, ale trzeba poczekać do 2012r.

Link to post
Share on other sites

Swojego czasu czytalem pewne forum. USman odsluzyl w Afganie kilka latek. Co stwiedzil: osobiscie woli miec polskiego AMKS'a niz M4 ....

 

Tak to wlasnie jest: trawa u sasiada jest bardziej zielona ;) Hamerykanie zazdroszcza nam AK, my im zazdroscimy M4 ;)

 

Stoner jak i Kalasznikow projektowali swoja bron w zupelnie innych warunkach, w innych krajach ,z inna mentalnoscia ,korzystajac z rozego doswiadczenia , wykorzystujac zupelnie inne proces technologiczne oraz rozwiazania.

Kazdy wycisnal z tego tyle ile sie dalo.

 

Konczcie z ta dyrdymala co jest lepsze: Beryl vs M4. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Czy dostaniesz z AK czy M16, i tak bedziesz mial wielkie kuku.

System AR jest prawie tak samo stary jak system AK - o przepraszam, roznica wynosi niecale 10 lat;)

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...