Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelby C401 / C501 [Bison]


Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam tego shotguna ale z pewnych powodów nie mogę go porządnie przestrzelać.

Plastik jest wszędzie, ale dobrej jakości. Wygląda to dobrze dzięki jego matowej fakturze.

Jak na replikę za te pieniądze jest nieźle wykonana. Trzeszczenia plastiku nie zauważyłem ale widać lekkie rozklejenie połówek kolby.

W zestawie oprócz strzelby znajdują się okularki, paczka kulek, bardzo fajnej jakości szybkoładowarka, "pas nośny" i śrubokręt.

Kilka fotek:

http://img600.imageshack.us/i/dscf7296t.jpg

http://img40.imageshack.us/i/dscf7300w.jpg

http://img508.imageshack.us/i/dscf7301l.jpg

http://img808.imageshack.us/i/dscf7298.jpg

http://img407.imageshack.us/i/dscf7299.jpg

Edited by czaja18
Link to post
Share on other sites

Mały offtop:

 

Jeśli bardzo zależy Ci na drewnie, to taki problem kupić deskę za kilka zł i samemu dorobić kolbę/chwyt/czółenko(z czółenkiem najgorzej by było IMHO)? Maksymalnie kilka dni roboty (zależy, jakie masz narzędzia).

 

Trochę roboty jest, ale jak się przyłożysz, to efekt będzie zadowalający.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem tą strzelbę w tym tygodniu. Pierwsze wrażenie: będzie słaba. Kolbę przykręca się do reszty broni za pomocą ośmiu małych śrubek (co w sumie ułatwia podmianę na drewno jakby ktoś chciał), z czego 6 przykręconych jest do samego korpusu a 2 do wychodzącej z niego blaszki. Po skręceniu kolba jest lekko luźna - przed strzelanką czymś ją pewnie podkleję. Dzisiaj pierwsze przestrzelanie na puszkach. Broń dobrze leży w rękach, nie zacina się, ale jeśli nie przeciągnie się łódki do końca to ładuje się kulka, a sprężyna pozostaje nienaciągnięta. W puszkę da się wycelować, chociaż kulki po 20 metrach dość mocno skręcały (może to kwestia wiatru - był dość silny, mimo że strzelałem w osłoniętym miejscu). Obszerniejsza relacja co do celności i wytrzymałości za tydzień.

Link to post
Share on other sites

Dobra, kupiłem tego shotguna,pierwsze wrażenie - solidne wykonanie,do tego to coś poczym porusza się czółenko jest zimne (!) Upadł mi nie raz ,wszystko nadal ok.Dobry magazynek - 40 kulek jak na shotguna za piec dych to świetny wynik. Do tego dochodzi moc - puszki to dla niego pan pikuś, doniczki tez rozwala bez problemu nie wspominając o prostocie przeladowania.Mi osobiście o wiele łatwiej się go laduje niż glocka cymy(150 fps) mimo ze ma o wiele mocniejsza sprezyne. Celnosc jest w miarę dobra,kilka leci tam gdzie chce choć trochę wkurza brak celownika. Shotgun nie rozpada się od patrzenia wiec można go brać. Denerwuje mała waga - choć jakoś da radę to prezyc. Polecam kulki gunfire 0,20. Do tego w zestawie dostajemy szybkoladowarke na ok.100 kulek,kulki (nawet nie otwierać! niektóre z nich są jakieś krzywe i kawdratowe wiec poprostu dla świętego spokoju odradzam. Dostajemy także okularki (słabo rzeź nie widać,ale test 400 fps przezyly bez większych obrażeń. Ogólnie jest to dobry,porządny shotgun, który mimo kilku wad daje radę.Wystrzelilem z niego ok. 1000 kulek bez żadnego zaciecia wiec nie jest zle.

 

+Trwala konstrukcja

+Moc

+Metalowe "coś"

+Celnosc

+Gratisy

+Hop-up...

-...który mimo wszystko nie jest regulowany

-Waga (nie dla każdego)

-Brak przyrzadow celowniczych

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj shotgun przeszedł test więc trochę się wypowiem... pierwsze co mnie zdenerwowało, to to, że replika była na zdjęciach gunfire.pl brązowo-czarna, natomiast przyszła czarna. Kolejna rzecz - kulki to tragedia(niektóre są kwadratowe, inne mają nieregularne kształty, choć zdarzają się i lepsze). Radzę ich nawet nie otwierać, bo usłyszymy charakterystyczny trzask i będzie po zabawie. Standardowa blokada spustu, jakiś pasek - oto wyposażenie naszej repliki. Niektórych może to cieszyć, inni takich rzeczy nie potrzebują. Strzelba posiada hop-up choć miło by było gdybym można było go przynajmniej regulować. Ale co tam. Replika jest wykonana z porządnego abs-u, przynajmniej jak na razie nic nie pękło i wątpię, żeby zamierzało. Część po której chodzi czółenko (dla pocz. - to po czym idzie rączka przeładowania) jest wykonana z metalu, zapewne to ZnAl, ale ujdzie. Spust chodzi, miękko (standardowo z abs-u), choć cudów nie ma. Żeby dostać się do wnętrza repliki wystarczy odkręcenie 5 śrubek, więc praktycznie może otworzyć to każdy. Dźwięk przeładowania może być, choć głos samego strzału nie cieszy. Przeładowanie nie powinno stanowić problemów. Rączka idzie łatwo, bez zacięć. Jak widać na zdjęciach lufa jest z metalu (zapewne aluminium), więc nie jest źle. Magazynek na 40 kulek, jest ok (przypomnę, że inne repliki w tym przedziale mają max. 20 kulek w magazynku). Przeszkadza trochę brak przyrządów celowniczych, a co za tym idzie replika na większą odległość niż 20-30 metrów jest bezużyteczna. Choć jeśli nauczymy się celować inaczej, to nie ma co narzekać. W replice nie ma luzów i co bardzo cieszy nie telepie się. 1500 kulek poszło i pod względem technicznym jest jak nówka. W zestawie dostajemy także dobrej jakości szybkoładowarkę na 100 kulek, oraz okulary. Serię z mojego TM wytrzymały, więc jest dobrze.. I mimo, że nie widać przez nie najlepiej(choć bez przesady) spokojnie można ich używać, dopóki do akcji nie wejdą szturmowce po tuningu i snajperki. Mimo,że jak o nie nie dbamy to rysują się w szybkim tempie.. Dobrze wyważony, nie za ciężki, nie za lekki (no, może trochę). Z paska nie radzę korzystać, szybko się pruje, więc jeśli nie mamy koślawych łap, lepiej trzymać replikę w ręku. Moim zdaniem najlepiej spisują się kulki 0,20. Do kolejnej zalety należy moc - puszka z dwóch stron, to żaden problem, grubą płytę (tą co na zdjęciu) rozwala dwoma "szczałami" , natomiast w tych cieńszych robią się dziury za pierwszym uderzeniem. Lufa jest w miarę celna, jeśli opanujemy celowanie no-scope to z 15 metrów da radę trafić choćby w puszkę. Plusem jest także to, że po odkręceniu części pod lufą mamy dobrą skrytkę na kulki - to jako ciekawostka. Shotgun przyrąbał kilka razy w mur i nadal trzyma. Hop-up działa jak powinien - nie jest to jakaś zaawansowana konstrukcja, ale nie jest źle. Osobiście nie żałuję decyzji, choć jak nie trudno się domyślić, maniaków akurat on nie zadowoli. Można zaliczyć go do udanych zakupów i z pewnością stwierdzić, że jest to idealny produkt dla początkujących.

 

Producent - bizon

Waga - 880 g

Cena - ok. 60 zł

Moc - 325 fps

 

Zalety:

-moc

-hop-up

-wytrzymały abs

-metalowa cześć, po której idzie czółenko

-dobre wyważenie

-idealny dla początkujących

-łatwy w rozłożeniu

-okulary i porządna szybkoładowarka w zestawie

-cena

-celność (z 20-25 metrów da się trafić w sylwetkę człowieka)

-w miarę celny...

Wady:

-...mimo braku jakichkolwiek przyrządów celowniczych

-pasek słabej jakości

-kulki dodawane do zestawu

 

Zdjęcia:

http://img27.imageshack.us/g/img0692sd.jpg/

 

Mam nadzieje, że teraz będzie ci łatwiej dokonać wyboru.

 

Pozdrawiam smuleee

Edited by smuleee
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...