Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przefarbowanie kamizelki.


Recommended Posts

Gdyby to było odwrotnie - coyote do przefarbowania na czarno, to jeszcze jak Cię mogę, może by się co dało zrobić.

 

Czarne będzie cholernie trudno ufarbować na sensowny kolor. Ewentualnie możesz pomyśleć o farbach do malowania oporządzenia. Są na forum ludzie, którzy sobie szpej malują.

 

A najsensowniej - kup sobie po prostu kamizelkę w takich barwach, na jakie masz ochotę.

Link to post
Share on other sites

Gdyby to było odwrotnie - coyote do przefarbowania na czarno, to jeszcze jak Cię mogę, może by się co dało zrobić.

 

Czarne będzie cholernie trudno ufarbować na sensowny kolor. Ewentualnie możesz pomyśleć o farbach do malowania oporządzenia. Są na forum ludzie, którzy sobie szpej malują.

 

A najsensowniej - kup sobie po prostu kamizelkę w takich barwach, na jakie masz ochotę.

 

 

 

Dokładnie...czarny ciężko przefarbować.Ale jak się "uparłeś" to kup barwnik do tkanin...zagotuj go w wielkim garze i wrzuć do niego kamizelkę i gotuj trochę,ale nie wiem czy da radę przefarbować.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie da rady. Z czarnego barwnikami do tkanin nie wyciągniesz np kojota czy czegokolwiek sensownego. Można by było ją najpierw wybielaczem potraktować przed farbowaniem, ale materiał będzie słabszy przez to, no i nadal ten kolor nie będzie jednolicie odfarbiony. Polecałbym spray'e jednak, mniej bolesny dla materiału sposób.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem pokrowiec mojego Camelbaka przefarbować z 3c na khaki - cordura nie łapie barwnika, w ogóle nie zmieniła koloru. Jeśli więc Twoja kamizelka jest z cordury to farbą do tkanin jej nie zafarbujesz. A dodatkowo sprawę komplikuje, że jest czarna.

 

Najsensowniej (jeśli nie chcesz kupować nowej kamizelki) to kupić farby i kamizelke pomalować. Poszukaj na forum, było o farbach do malowania replik i oporządzenia.

Link to post
Share on other sites

Twoja kamizelka wygląda jak stara frontowa zużyta i znudzona życiem. Zupełnie jak byś służył w A-stanie w niej kilka lat :zastanawia: Efekt genialny!

Polecam farby do NFM bo są dobre... Chociaż nie malowałem kamizelki a hełm. Ale zdjęcie po wyżej mówi samo za siebie.

Link to post
Share on other sites

Malowałem farbami NFM chiński pokrowiec na camela, próbowałem również poszycie kamizelki. Doświadczenia moje są takie, że jeśli się chce malować szpej, to porządną farbą. Farby Montana odpadają - poszycie kamizelki w ogóle nie łapało, wystarczy przejechać paznokciem i farba się kruszyła. Camela mam już dobre 1,5 roku pomalowanego (chociaż od jakiegoś pół roku siedzi w szafie) a nic go nie ruszyło.

Link to post
Share on other sites

Niestety Panowie (i może jakieś Panie), ale barwniki do tkanin nie działają właściwie na żadne syntetyczne włókna, są one przeznaczone głównie do bawełny. Poliestry czy cordurę tym nie zafarbujemy :wink:

Ale jak to mówił pewien mądry wojskowy, nie martw się Andrzeju, weźmiemy spreja i będziemy malować.

Link to post
Share on other sites

Zapytałem się o to kamizelkę właściwie tylko profilaktycznie. Bo jest to kamizelka ze stałymi kieszeniami. Miałem zamiar odpruć stale kieszenie, przemalować to na CB i dać krawcowi żeby naszył mi na to palsy(czy jak się nazywają te paski) . Niewielkim kosztem miałbym właściwie FLC nie najgorszej jakości.

Link to post
Share on other sites

@C22

Gdzie można kupić te taktyczne Montany? Bo przedstawiciel nic mi nie chciał powiedzieć, miał chyba na półce 3 puszki tego.

 

Montany kupisz w większości skateshopów w większych miastach. Naprawdę bardzo fajnie "kryją" i za puchę wychodzi jakieś 11-12 zl ( paleta kolorów tez jest bardzo duża ) W tym przedziale cenowym to chyba najlepszy wybór...

Link to post
Share on other sites

To że sobie AnR dopisał że to są taktyczne Montany to inna sprawa, po prostu są w nowych puszkach i mają sensowne kolory w dobrym matt. Np odpowiednik Coyote Brown - nawet myśleliśmy żeby tym modele MSBSa malować, ale stanęło na bardziej konwencjonalnym oliwkowym krylonie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...