Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak SIG będzie działał na podwójnym zasilaniu (...). Mialem M9A1 KJW na CO2 i GG. Wiec jesli ten Sig jest równie udany co M9 to powinna to być zupełnie przyzwoita replika.

Też mam M9A1 GG/CO2 KJW - i potwierdzam j/w, działa bardzo dobrze na obydwu zasilaniach.

Tyle, że M9 ma nieco lżejszy zamek (wycięcie). SIG ma pełny zamek i właśnie tu jest wg mnie malutki znak zapytania, czy udało się konstruktorom tak zbalansować siły gazu i mechanizmu, żeby na obydwu zasilaniach działał zadowalająco (a jednocześnie zjadał gaz w rozsądnych ilościach). - Jeśli by tak było, to rewelka :icon_smile:

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites

Ok, a jeżeli chodzi o kabure sztywna z tworzywa to jaka polecacie / IMI def... Czy np ten panel ACMu od krakmanow ?</p>

 

Tych plastików od Azjatów nie polecam. Co prawda sam kupiłem używane, ale pękły mi już te dwa takie miedziane gwinty na śrubkę w samej kaburze. Z jakiegoś szajsmateriału to porobili i pada. Szedłbym w IMI.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jaka kabura jest polecana do P226 (KJW)? Chcę ją umieścić na kamizelce z systemem molle. Ważna jest dla mnie możliwość regulacji kąta nachylenia w zakresie od 0 do 90 stopni.

 

Nie doczytałem by poniższa miała możliwość montażu pod mole:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152202350-Kabura-Fobus-do-replik-typu-SIG-226-z-regulacja-kata-nachylenia-oraz-podwojnym-bezpiecznikiem.html

 

stąd moje pytanie - czy się "nada"?

Edited by wilq1979
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po wystrzelonych 5 kapsułach uszkodziła się prowadnica sprężyny (część nr 25). Dokładniej to ułamał się wypust na jej końcu. Zauważyłem to w sobotę podczas czyszczenia repliki, która idzie na serwis. Czy komuś z Was przydarzyła się powyższa awaria?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 11 months later...

Teraz w sprzedaży jest ta nowa wersja KP-01- E2, przystosowana do zasilania Co2. Prawdopodobnie różni się od starszej wersji KP-01 tym, że jest jakoś wzmocniona. W związku z tym mam pytanie. Ma ktoś może doświadczenie, czy używając magazynka na Co2 z tej wersji, do starszej wersji KP-01 (przystosowanej do Green gasu), nie rozwalę pistoletu? Zakładam, że dużo bym tak nie strzelał, jedynie w niższych temperaturach.

Link to post
Share on other sites

No właśnie ponoć, jak twierdzi sprzedawca, magazynki co2 z 01-e2, pasują do tego 01. Zresztą, obydwa rodzaje magazynków nie różnią się od siebie zewnętrznie, za wyjątkiem budowy stopki która i tak wystaje więc jest bez znaczenia.

Moc pistoletu w tej wersji na co2 też nie jest jakaś powalająca, bo 310 fps. Konstrukcja 01 jest też w miarę solidna. Nie ma więc przeszkód by próbować strzelać na obydwa rodzaje gazów. Pytanie tyko, czy ktoś już tak robił.

Link to post
Share on other sites

Jeśli coś w nowej wersji jest wzmocnione, to jest to najpewniej cylinderek gazowy i/lub pozostałem plastikowe elementy układu gazowego. Jeśli coś ma się zepsuć od strzelania na CO2, to właśnie te elementy. Być może wytrzymają, być może padną po kilkunastu strzałach. Nikt tego chyba jeszcze nie sprawdzał.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...