Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

luneta / kolimator M249


Recommended Posts

Naucz pisać.

 

Przechodząc do sedna: zakładam, że masz szynę na pokrywie. Zależnie od zasięgu Twojej repliki - jeżeli jest to stock PJ albo A&K, czyli 40m - kolimator. Jeżeli ma zrobiony odpowiedni tuning - optyka według własnych preferencji. Jedyne co wygląda na M249 to Elcan, ewentualnie Eotech.

Link to post
Share on other sites

Poza tym - luneta na karabinie wsparcia?

 

edit:

nim mnie zjedzą - wiem czym jest w oryginale acog czy elcan, ale wątpię, by o takiej lunecie autor myślał. ;)

 

 

Lesio, chcesz się zdziwić? Link

 

 

A wracając do tematu, kup sobie eotech'a i magnifier'a i będziesz miał 2 w 1.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Dokładnie. Takie rozwiązania podejdą do karabinu szturmowego, używanego na różnych dystansach. Operator z SAWem z pewnością będzie częścią team'u i do budynku nie wejdzie jako pierwszy. ELCAN będzie o wiele lepszym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Lans lub klimat. Pamiętaj dexterze, że niektórzy do tego przykładają ogromną wagę. Dlatego są MILSIMy czy LARPy. Jeżeli EOTech nie będzie na tym SAWie, to przynajmniej ELCAN, a nie jakieś kombinacje.

Link to post
Share on other sites

Nie spotkałem się, żeby ktoś narzekał na jakakolwiek kopię Elcana (odobnie jak ACOGi, których nawet chińskie kopie są udane). Oczywiście kupując np G&P masz pewność, że będzie bez wad, wykonanie również powinno być lepsze. Czy warto wydać za to 250zł więcej? Na to już musisz sobie sam odpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Lunety w AS nie służą do precyzyjnego celowania. Jestem przekonany, że nawet snajper w AS mając te 70m zasięgu, bez najmniejszego problemu poradziłby sobie z ajron sajtami czy innym kolimatorem. Dla mnie luneta to przede wszystkim przyrząd do obserwacji, zwłaszcza w przypadku osób z wadami wzroku. Masz lunetę - z odległości możesz określić, czy ten gość tam w krzakach to swój czy wróg. Nie raz nie dziesięć, luneta chroniła przed friendly fire. A co do lansu, no to wiadomo że laski leją na widok lunet :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...