Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

no mam zerowe doświadczenie.... ale na tyle na ile się znam na sprzęcie... takim srakim czy owakim, widać dlaczego replika kosztuje 600 zł, a nie 1200 jak TM, które w ręku miałem.

dobra replika na początek... i tutaj pytanie zasadnicze:

czy lepiej składać kaskę na porządną replikę z Japonii?

?czy wymieniać powoli bebechy ( na markowe ) w Chińczyku ( bo body ma świetne ) i na to samo wyjdziemy?

To że komuś padła zębatka to jeszcze nie znaczy, że replika jest do chrzanu i trzeba zaraz po zakupie zmieniać wszystkie bebechy, bo stock śmierdzi cebulą ;>. Jak mnie w G&P pękł szkielet to znaczy że G&P to syf z malarią?! Moja gieta nie strzela-ona wylewa kulki hurtem, kupiłem ją po to, żeby "polewać" hicapa za hicapem. Póki co jest super. Po wstawieniu dystansera z długopisu nawet syfiasta stockowa gumka HU daje radę. Póki co tuning wyniósł mnie zero złotych, bo długopis dostałem gratis. Jak Ci coś padnie to sobie wymienisz, bo na starcie NIC nie trzeba ruszać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ja też się podzielę wrażeniami z użytkowania gietki zwanej dalej pieszczotliwie Genowefą :D w sezonie 2011.

"Nie oddam i nie zamienię na inną"

Na początek wymiana dystansera na wkład od długopisu średnicą mniejszy niż oryginalny dystanser - był wtedy jakiś zakres regulacji. Wywalenie kabla z bezpiecznikiem i instalacja mosfetu. Chronowana 430fps

Po przemieleniu ok. 20k - coś chrupnęło i stanęło - serwis gw, wymiana zębatki silnikowej (ponoć tłok czy prowadnica "stanęła bokiem"). W serwisie od razu zażyczyłem sobie wymiany sprężyny - dali M120 Systemy. Chronowana 450fps.

Przemieliła kolejne 30k kompozytu i jako że jestem zgrabny jak baletnica, zaliczyłem dziurę na Raszówce i zaryłem lufą w glebie. Spowodowało to skrzywienie lufy wew. :icon_confused: Więc do wymiany poszła lufa na G&G Silver 304mm, teraz tłumik obowiązkowy. Przy okazji gumka zielona G&G i przetestowałem różne dystansery (G&G, Systema typu H, Guarder). Jednak wróciłem do własnej twórczości i dystanser z kawałka przewodu w izolacji silikonowej. Nie chronowałem ale na pewno poszło na plus jeśli chodzi o zasięg. :icon_biggrin:

Edited by karolozg
Link to post
Share on other sites

Należy regularnie kontrolować dokręcenie śruby od gearboxa pod składaną kolbą ponieważ lubi się odkręcić. Nie należy jej jednak przykręcać mocno aby się nie odkręcała bo może wyłamać się ten element trzymający! Po prostu od czasu do czasu skontrolować, dokręcić do lekkiego oporu, bądź zastosować jakąś podkładkę sprężynującą, ew. skręcić na kleju.

Link to post
Share on other sites

Tylko pytanie - co ci po "pęczkach" baterii LiPo. Ja mam dwie. Jeszcze nie udało mi się naładowanej wychechłać na strzelance. Są pojemności 1800mAh i 2200mAh. LiPo 11,1V można "zdowngradować" do 7,4V, wystarczy jedną celę odłączyć. Jak bawiłeś się w modelarstwo to rozbierałeś pewnie pakiety.

Nie ruszałbym tłoka. Warto aby choć jeden element był "słabszy" w razie czego uszkodzenie obejmie tylko go. Mechanizm powinien wytrzymać przy baterii 11,1V. Ale nie zwiększałbym wtedy mocy sprężyny. Nawet wymieniłbym na słabszą o zmiennym skoku M110. Całkiem miły rozsiewacz kompozytu by wyszedł.

Link to post
Share on other sites

Replika będzie działać bez mosfet'u - ale chodzi o to, że stockowe części mogą być za słabe na tą moc baterii. Duży rof również je obciąża, i ja bałbym się podpiąć lipo 11.1 do tej giety w stocku. Zasugerowałem ten konkretny mosfet (a w zasadzie układ elektroniczny), ponieważ ma on kontrolę rof'u (możesz ustawić mniejszy rof - w zakresie 30% - 100%) oraz ochronę styków (co przy dużym napięciu ma większe znaczenie).

 

Ew. tak jak napisał karolozg - jeżeli potrafisz, to wywal jedną cele z lipo 11.1V i zrób 7.4V - będzie w sam raz :)

 

Pozdrawiam

misiakow

Link to post
Share on other sites

7,4 nie będę zakładał z dwóch powodów.

 

1. Najmniejszy pakiet jaki mam 7,4 to 5200mAh hard case, a więc średnio mi to wejdzie.

 

2. Mam NIMHa 9,6v, a to porównywalne parametry.

 

Jedyne co pozostaje mi zrobić to tak jak wcześniej proponowałeś. Zamontuję tego MERFa ustawiając ROF na niewiele wyższy od tego co jest teraz.

Wymienię instalację i usunę bezpiecznik. Dzięki za dobre rady.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

Aresowe midcapy wkładałem i siedziały spoko;) a LOWcapy boi mi jakoś nie chciały się blokować w gnieździe i ogólnie nie wchodziły chyba do końca, ale może jestem odosobnionym przypadkiem. Jeśli ładował ktoś do tej gietki real capy stara to proszę o udzielenie informacji jak siedzą.

Link to post
Share on other sites

Aresowe midcapy wkładałem i siedziały spoko;) a LOWcapy boi mi jakoś nie chciały się blokować w gnieździe i ogólnie nie wchodziły chyba do końca, ale może jestem odosobnionym przypadkiem. Jeśli ładował ktoś do tej gietki real capy stara to proszę o udzielenie informacji jak siedzą.

 

 

Mi low-capy boyi (P&J) dobrze siedzą i podają.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

... a LOWcapy boi mi jakoś nie chciały się blokować w gnieździe i ogólnie nie wchodziły chyba do końca, ale może jestem odosobnionym przypadkiem.

Nie jesteś odosobnionym przypadkiem, ja kupiłem Low-capy P&J (czyli Boi) i również miałem te same objawy. Musiałem silno uderzyć w dół magazynka aby dokładnie szedł (nawet trochę to było klimatyczne :icon_biggrin: ). Nie było charakterystycznego kliknięcia. Co do podawania to się nie wypowiem bo miałem tylko kulki P&J i się cięły (ale to może wina kulek). Teraz kupiłem G&G to sprawdze, po za tym zamierzam spiłować delikatnie ząb. Zobaczymy czy coś to pomoże – musze coś wykombinować bo mam 4 takie magazynki.

Link to post
Share on other sites

Ja z magazynkami PJ/Boyi nie mam problemów w mojej giecie - może nie klikają tak fajnie jak SRC, ale zatrzaskują się bez problemu i nie mają takich luzów ja magi SRC. No i lepiej podają - SRC lubią przy pełnym nabiciu czasem się zblokować (dranie zaczęły tak robić dopiero ostatnio - jak były nowe to ładnie podawały - czyszczenie niestety nie pomogło).

 

Pozdrawiam

misiakow

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...