Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

Tak sobie właśnie patrzę na ten GB, bawię się selektorem i nagle zauważam coś dziwnego: na cylindrze nie widzę żadnych dziurek! :icon_eek2: Co prawda nie jestem specem w tych sprawach, ale czy aby typy cylindrów nie różniły się właśnie rozmiarem szparki? Sądząc po długości lufy tu powinien być typ 2, a jeśli nie ma dziury to był by to typ 0... poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Co do mojego wcześniejszego pytania (o komorę i dyszę) to odpowiedź znalazłem w tematach o giecie JG, pod warunkiem, że cyma jest identyczna. Skoro dysza taka sama, to pewnie komora i wszystkie inne "odległości" też takie same, co nie?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no to czekamy na update :)

Przed weekendem odebrałem moją gięte od Lukira. Była na tzw dopieszczeniu (smarowanie, podkładkowanie i uszczelnianie) wraz z wymianą precki, gumki i sprężyny (wszystko Guarder) oraz wymianie kabli wraz z wtyczkami na DEANS i dodaniu mosfetu.

W niedziele byłem na manewrach i miałem okazje przetestować ją. Chociaż nie miałem możliwości empirycznych to na oko widać że ROF ładnie się podniósł, FPS również (ok. 460/450). Kultury pracy nie ma co porównywać. Musze tylko kulki kupić cięższe bo 0,25 bez hopka lecą same lekko w górę, po zmianie zasięg na pewno również się podniesie.

 

Podejżewam że po pewnym czasie sprężyna sie ubije i fps lekko spadną, ale napewno będzie więcej niż na początku w stocu.

Link to post
Share on other sites

Nareszcie dostałem swój egzemplarz :D Na dniach wymienię lufę i gumkę na G&G na razie. Świetnie spasowane części,przyrządy celownicze mechaniczne też dobrze wykonane,tylko tłumik płomienia trochę słabej jakości farbą pomalowany (takie robi wrażenie).

Link to post
Share on other sites

stockowa ma 120 m/s i wg producenta jakieś 415 fpsów, nie wydaje mi się, żeby od precki i gumki lepszej przybyło ci 50 fps :zastanawia:

 

 

Nie pamiętam ile dokładnie fps w niej zrobiłem, jednak było powyżej 460fps. Puchacz ma to na karcie serwisowej napisane, więc może dokładnie napisać.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie dawno stałem się posiadaczem tej właśnie giety i muszę przyznać że w porównaniu do cm028 b to jest cudo. Replika masywna, nic się nie trzęsie tak jak w cm028. Pewnie leży w rękach. Co do strzelania to jak na taką lufę strzela bardzo dobrze, większy zasięg niż ak i celność tak samo. Body wygląda bardzo ładnie, miejscami widać takie przebarwienia które dodają jej uroku. Polecam :)

Link to post
Share on other sites

Moja cyma ulega powoli transformacji, pierw, dłuższa lufa z tłumikiem, później kolba snajperska, teraz nadszedł czas aby front zmienić na dłuższy. I teraz mam pytanie czy pasuje front od JG (wer. K)?

Czy ktoś wymieniał, i ewentualnie z jakiej innej firmy pasuje.

Edited by Puchacz79
Link to post
Share on other sites

tu masz fajną tabelkę http://asgshop.pl/cylindry.php,

 

czyli.G36 wg tego wykresu ma cylinder typ 2,i najdłuższa możliwa lufa do niego to ok 360mm,czyli na styk będzie pasować,choć nie wiem jak to będzie wyglądać od strony fps,czy już nie lepiej zamontować cylinder typ1.

Mam nadzieję,że pomogłem.

Pozdrawiam

 

a tak poza tematem,czy jest duża różnica w zasięgu i skupieniu pomiędzy promykiem chyba 240mm a 363?

Dodam,że czytałem cały temat o micie długiej lufy,i są tam zazwyczaj porównywane promyki np 240mm do stockowych 363,a nie np. tej samej firmy.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Ja miałem różnej długości promyki (tyle że w różnych replikach) i nie zauważyłem żeby długość lufy przekładała się bezpośrednio na skupienie. Z drugiej strony nie robiłem testu z metrówką i z kartką a4 albo innym celem, który by dawał rezultaty czarno na białym. Znacznie ważniejsze od długości jest wykonanie wnętrza lufy (o tym że musi być prosta nie wspominam).

Link to post
Share on other sites

Z serwisowego punktu widzenia gietki te są cudowne.

 

- Zębatki SP150 ciągną bez zająknięcia.

- silnik neodymowy

- prowadnica stalowa łożyskowana

- tłok solidny (idealnie dopasowany do szkieletu)

- zestaw cylindra baaardzo szczelny

- łożyska - może nie są najlepszej jakości, ale sztywno siedzą w szkielecie, więc nie hałasują aż tak

- szkielet - wygląda identycznie jak z cm042

 

Stockowy cylinder z tego co pamiętam to typ2, więc 363mm to żaden problem :)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Dziś zostałem zaopatrzony we własna g36c cm, poprzednio użytkowałem wersję JG na którą z resztą nie mogłem narzekać.

Pierwsze wrażenia moje są pozytywne, z biegu rzuca się w oczy faktura oraz ciężar obie te rzeczy oczywiście pozytywnie, dużo się słyszy i czyta o tym że body posiada swego rodzaju własny "kamuflaż" i faktycznie ciekawie to wygląda.. pierwsza moja reakcja to przetarcie ręką bo jakby było zakurzone hehe:) a tu zonk.. bo tak ma właśnie być, fajna sprawa nadaje gietce swoistego uroku i jakby powagi.. kolejna sprawa ciężar i zwartość konstrukcji, pozytyw nic nie lata i nie trzeszczy nawet przy nerwowym potrząsaniu, jedyne co spostrzegłem to trochę wystający pin od rączki przeładowania zamka, nadlewki na miejscach łączenia body, trochę kiepskawa farba przy selektorze ognia no i niektóre piny podejrzanie luźno osadzone w otworach (trzeba będzie pomyśleć o jakichś zawleczkach na nie bo kiedyś mogą się zgubić podczas bardziej aktywnych imprez:), ale wszystkie te pseudo wady to standard w tym przedziale cenowym jak i w typie g36..

Więc ogólnie jak na razie jestem na + dla gietki CM.

 

Nie miałem jeszcze okazji przestrzelać mojego egzemplarza, mam tylko nadzieje ze z dystanserem będzie wszystko oki (wiadomo typowa przypadłość g36 cm) bo nie chce mi się na razie w niej grzebać:P. Swoją zakupiłem u Krakmanów z papierka co dostałem od nich testy chrono wyszły średnio na 10 strzałów 405 fps (+\- 5fps dla skrajnych wyników) czyli wynik szczelności jak z 1 klasy można by powiedzieć.

Oki jak postrzelam z niej troszkę może wezmę miarkę i sprawdzę zasięg.. luknę gb.. to napisze coś więcej od siebie:)

Pozdrawiam miłośników g36..

Edited by Simur
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...