Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lipo 7.4v 2200mah się zmieści max;)

może mam za mało cierpliwości, ale power bean 2200 nie wejdzie - sprawdzałem - polecam tego:

 

http://www.asg.com.pl/Akumulator_Li-Po_74V_1300mAh_20C_Power_Bean,p,5313.php

 

ostatnio 4 godziny na mrozie -5 stopni, 1000 kulek. Nie zauważyłem dramatycznego spadku napięcia w porównaniu do lata. Po tym 1000 napięcie było 7,58 V Na prawdę bateria niezła.

 

ogólnie mam gietkę od maja, wystrzeliła jakieś 7-8000 kulek i ma się dobrze. Stock poza gumką, która aktualnie jest mad bulla [ale lepiej na systemie energy chodziła] i lufa systema 240mm. Niestety nie miałem okazji mierzyć fps.

 

Miałem taki sam przypadek ze śrubą z tyłu - zgubiłem na grze, bo nie zauważyłem, że sie poluzowała :p trzeba sprawdzać

Link to post
Share on other sites

A montowaliście już jakąś rączkę, dwójnóg albo lunetę? ;p

 

montowałem 4x40 swiss army - http://www.airgunwarehouseinc.com/py-a-1718.html

 

działa fajnie, ale niestety trzeba usunąć przeziernik i muszkę a to jest dość trudne jak już pisano powyżej. Kumpel mi specjalnie wytoczonym wybijakiem zdjął. Potem zamontowałem śruby żeby drugi raz się nie męczyć

Link to post
Share on other sites

potwierdzam, mam u siebie Turnigy 2200 mah, 7,4 v i mieści się bez problemów. wywaliłem kable i bezpiecznik, podłączam bezpośrednio do kabli odchodzących od GB, które i tak niedługo wylecą na korzyść niskooporowych połączonych z mosfetem.

polecam lipole, nie sugerujcie się ludzie bujdami rozpuszczanymi przez nie mających pojęcia o temacie ignorantach i broń boże kupować baterie w sklepach ze sprzętem ASG. ta sama bateria w/w w sklepie modelarskim kosztuje 50 zł ( tyle za nią dałem ), a w ASG sklepie 100 zł. to zbrodnia taka marża. do tej baterii najprostsza ładowarka do lipo wraz z zasilaczem - koszt 80 zł i mamy z bani. kultura pracy lipo jest nieporównywalna z innymi akumulatorami których używa się w asg. na mrozie było tylko słychać jak nimhy i nife zwalniają i padają a lipo jadą dalej.

jak ktoś ma nadal wątpliwości co do stosowania lipo - bo w środowisku panuje jakieś chore przeświadczenie że te baterie się zapalają/wybuchają i w ogóle czyhają na nasze życie, to wbijcie się na fora modelarzy i z nimi pogadajcie. oni używają przede wszystkim takich baterii- bo są najlepsze i najwydajniejsze a taki helikopter bierze 10 razy tyle co replika.

Link to post
Share on other sites

Mała aktualizacja.

Magazynki Low-capy P&J (czyli Boi) ślicznie współpracują z kulkami G&G. Wczoraj przestrzeliłem swoja replikę po wizycie u Lukira i po wystrzeleniu 100 kulek (2 magazynki) ani jednego zacięcia. Co do problemu z zatrzaskiem to jeszcze nie miałem czasu popracować.

Jako ciekawostka napisze że magazynki od CA8-2 ładnie podają i pasują – żadnych luzów, chociaż ze względu na długość trudno je się wyjmuje.

Edited by Puchacz79
Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj bawiłem się z lowcapem Boyi i lowcapem CA. Pierwszy jak już go wcisnąłem to działał bez problemu i nie miał luzów. Jednak, żeby wszedł do końca musiałem go trzasnąć od spodu. Natomiast CA ładnie siedział, ale nie haczył. To znaczy wsadziłem go w gniazdo, wydawało się że jest ok ale jak pociągnąłem go w dół bez naciskania zwalniacza to wyskakiwał.

Pomyliłem się. To z CA nie było problemów, a Boyi źle haczył. Dzisiaj 5s z pilnikiem i też ładnie siedzi w gnieździe.

Link to post
Share on other sites

11r3als.jpg

W zaznaczonym miejscu. Boyi ma tam za dużo plastiku przez co nie haczy poprawnie i szarpnięciem można wyciągnąć. Między wystającymi elementami to wklęśnięcie jest zaokrąglone, a powinno mieć kształt "V". Tak było w moim wypadku. Do szczęścia brakuje mi kliknięcia przy wkładaniu maga. Może jeśli popiłuję więcej to się uda.

Mam nadzieję, że w miarę jasno wytłumaczyłem.

 

Jeśli masz mag innej marki, który wchodzi poprawnie porównaj sobie i będziesz wiedział o co chodzi.

Edited by bender
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, wystarczył dwa razy pilniczkiem przejechać i magazynek ładnie klika. Dzięki za podpowiedź.

Wcześniej połączyłem magazynek Boi z magazynkiem od Cymy i wydawało mi się że są idealne, widać że wystarczy pół milimetra aby jednak nie było cacy.

Edited by Puchacz79
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Miałem dobre NiMhy (Sanyo), ale i tak były słabe w porównaniu do moich obecnych, przeciętnych lipoli. Idź do modelarskiego i dobierz odpowiednią batkę i ładowarkę iMax B6

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...