Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też kupiłem 6 sztuk low capów od BOYI. Przypiłowałem zgodnie z zaleceniami i magi siedzą. Ale niepokoji mnie 1 rzecz. Otóż ta nazwijmy obwódka wokół maga, która wyznacza granicę do której mag wchodzi do gniazda nie styka się z nim bezpośrednio. Zwłaszcza w przedniej części maga. Nie spowoduje to zacięć kulek lub ich nieprawidłowego podawania? Hicap załączony w komplecie pasuje bum cyk cyk.

Link to post
Share on other sites

na razie tylko się zastanawiam i wychodzi mi to dosyć niekorzystnie. przeróbka na g36k, wyniesie około 500 zł, gdzie za 800 zł mam cacaną replikę od Aresa, zgodną z oznaczeniami HK. pójdę w kierunku Cyma = CQB. słabsza sprężyna itd.

dzięki za pomoc BTW :)

Link to post
Share on other sites

Wiecie co, moją replikę zakupiłem gdzieś w grudniu teraz miałem jakieś zacinki więc otworzyłem gb, sprężynka co odciąga styki wygląda jak po tornado.. i na dniach strzeliła mi głowica tłoka, najpierw lekko pękła tak że nie wiedziałem czy to nadlewka czy pęknięcie poza tym w układzie cylinder - głowica tłoka miałem zero szczelności.. jak nóż w masło dopiero przy energicznym ściskaniu powstawało jakieś ciśnienie.

Lecąc dalej myśląc iż to na głowicy to nadlewka czy mała ryska wsadziłem ją ponownie i po 2-3 strzałach rozsypała się.

 

https://picasaweb.google.com/SimurASG/13Marca2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMyMgMSw-YjGygE&feat=directlink

 

wymieniłem głowicę na od kałaszka (kumpel miał) i teraz jest jak być powinno "strzykawka" sprężynkę oczywiście także, poza tym

w przyszłości do wymiany kwalifikuje dysze bo ta trzyma szczelność tylko na kilogramie smaru..

Mimo wszystkiego mój stosunek do tego modelu się nie zmienił, po prostu lubię g36^^

Zapewne trafiła mi się przysłowiowa felerna jednostka..

Link to post
Share on other sites

Moja gieta śmiga bez problemu - mam ją już około 7-8 miesięcy. Jakoś miesiąc temu otwierałem ją i nie widać było, żeby się coś złego działo. Przebieg szacuję na jakieś 5-6 tys kulek plus około 1 tys bb wystrzeliła z zamontowanym blow back'iem.

Jeżeli chodzi o warunki użytkowania - pełen przekrój - od mrozu i śniegu po upał i ulewę.

 

 

Pozdrawiam

misiakow

 

 

 

Wątek o adapterze przerzucony do ogólno technicznych...

J.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

Słuchajcie mam dylemat a mianowicie kupiłem ostatnio replikę CM028 i jestem bardzo zadowolony jednakże replika trochę jest nie poręczna, jakoś wykonania ujdzie, celność też nawet ok.

ALE właśnie pojawiły się fundusze i tutaj mam pytanko czy sprzedać CM028 za tyle za ile kupiłem z przesyłką (mam kupca) i kupić CM 003 ?Czy lepiej dać sobie spokój i wymienić w CM028 gumkę itp ?

 

Pozdrawiam i czekam na odp.

 

PS: Replika będzie używana w lesie na średnim/długim dystansie.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie naprawdę jest taka różnica ?

A i jak z bebechami czy gearbox jest ten sam co w akaczach CYMY ?

Jak czytałem to gb w CYMIE 028 jest niezniszczalny i dlatego na to padł wybór czy w CM003 to będzie tak samo wytrzymały i bezobsługowy jak w AK ?

A i słyszałem, że w CYMIE 003 jest gumka i dystanser jest kiepskiej jakości gdybym się zdecydował na kupno tej giety to bym najprawdopodobniej bym ją kupował w gunfire to odrazy bym dokupił gumkę to rozwiązało by to problem ?

 

Pozdrawiam i czekam na więcej opinii.

Link to post
Share on other sites

Gumka jest zwykła, wg mnie ani zła ani jakaś super. No ale mi kulki lekko zakręcały w lewo (albo prawo nie pamiętam) więc wymiana dystansera jest raczej wskazana, choć nie u każdego ten problem występuje - wiadomo chińczyk. Co do bebechów nie wypowiem się, nie mam takiej wiedzy, ale jeśli chodzi o zawodność to na pewno w 028 często psuje się selektor ognia (w 3 kałachach mojej drużyny).

Link to post
Share on other sites

mam małe doświadczenie, w temacie siedzę od listopada,.... jednak... G36C CYMA to świetny wybór, za te pieniądze.

nie będziesz żałować. poczytaj opinie i testy.... http://wmasg.pl/pl/armoury/show/102656

co do zasięgu.... repliki japońskie wymiękają ( z tego co widziałem w lesie :) )

co do celności.... no pozostawia chińczyk moim zdaniem trochę do życzenia, ale prec lufa to pewnie załatwi. hopup guma napewno do wymiany, bo to co miałem w swojej to żenada jakaś była. to nie był silikon tylko guma i zaczęło to parcieć. koszt nowej gumy to około 30 zł. wymiana to pikuś ( a jestem laikiem ) :)

kupuj giete :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

mam taki sam, ale turnigy o większym amperażu i włazi... coprawda urżnąłem oryginalny kabel ( końcówkę, gwoli ścisłości ) i zamieniłem na mini tamiya, bo takie są w replice. lużno tam ta batka nie ma, ale wchodzi. w razie czego wywal bezpiecznik i to dodatkowe okablowanie.

Link to post
Share on other sites

Jestem niemal w 100% pewien że takie pytanie już padło, ale nie mam zbytnio czasu przeglądać te 20 stron postów(Z góry za to przepraszam.). Mianowicie czy to uciągnie 9,6 na m120 guardera?(czy części w stocku się nie posypią)

 

U mnie 130-tki taka batka nie pociągnęła, sorki pociągnęła z 15 min i rof był żałosny. Na lipo 7.4 śmiga aż miło. Na pierwszej strzelance zmieliło stokowy tłok tzn. wyrwało pierwszy metalowy ząb resztę zrównało z gruntem. Po wymianie na SHS z wszystkimi metalowymi zębami daje radę.

Edited by bart124
Link to post
Share on other sites

@ Skorpionus: Pociągnie nawet i M150 (jak dobra 9.6 i dobre kable)

 

@ XwikitorX: Zależy czego oczekujesz od repliki.

 

 

@ bart124: w takim układzie albo masz pecha albo kompletnie nie umiesz składać gb (tłoki te katuję w 2 replikach na M125 Elementa na LiPo 11 (rof 20+), a wcześniej chodził na M135 w takiej samej konfiguracji. I bez zająkniecia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...