Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzina M4/M16 jako karabiny "para-wyborowe"


Recommended Posts

Witam!

Ostatnio myślałem nad "wyborowymi" rozwiązaniami w karabinach m4/m16 i miejscem montażu na nich lunety.

No i mam do was pytanie, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze - luneta na chwycie transportowym, czy na risie pod nim?

 

Oto kilka modeli zrobionych w "pimp my gun:

 

myweaponkh.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Od razu mówię, że prosze nie przywiązywać zbytnio uwagi do pierścieni montażowych i ich przytwierdzeniu do szyn - program mnie ograniczał ;)

Edited by Olek96
Link to post
Share on other sites

Najpierw napisz jaką replikę masz na baze, to jest najważniejsze, bo z chinola m4/m16 nie zrobisz snajpy, chyba że wybebeszysz cały gearbox i dasz bore up, zębatki torque up i minimalnie m130.

Myślę że najlepszą bazą było by m16 kwa+mocniejszy spring.

Lunety o dużym powiększeniu nie przydają się do replik elektrycznych, chyba że masz wspomnianą wysoką moc.

Na początek dobrym wyborem jest lufa km head lub promyk + komora hu king armsa/guardera.

Możesz też pomyśleć o acogu lunecie ale sumując z tuningiem będzie to duży koszt.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi tu o replikę, bo to najmniejszy problem, ale o sam montaż lunety - czyste teoryzowanie.

A baza jest - eMka G&P, tylko, że luneta na średnim montażu (hawke) jest za nisko, mam problem ze złożeniem się do strzału, więc pytam o same miejsce zamontowania lunety.

Edited by Olek96
Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że powinieneś dobrać montaż do twojego stylu gry. Jeśli dużo leżysz plackiem to montaż załóż jak najniżej (Simo Haya strzelał z żelaznych) tak aby broń była jak najbliżej ziemi a ty jak najmniej widoczny. Jak strzelasz na stojąco lub w pozycji klęczącej to weź wyższy montaż to wygodniej i szybciej będzie ci się składać do strzału ale za to celność będzie mniejsza co jednak w ASG można pominąć.

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam, że dużo wygodniejsze dla mnie w większości sytuacji jest używanie wysokiego montażu. Ja przy niskim muszę się jakoś tak nienaturalnie kulić, a dodam że nie jestem jakiś mega wysoki ani nie mam jakiejś długiej szyi. Za to na rączce transportowej luneta była dla mnie za wysoko. Jak kolimator jeszcze ujdzie tak w lunetę musisz patrzyć "precyzyjniej". Polecam zrobić tak jak ja zrobiłem szukając rozwiązania dla siebie. Poszukaj po sklepach kilku montaży najlepiej z podaną wysokością(lub szacuj na oko), z kawałka drewienka wytnij "klocki" o różnych wysokościach, przyklej lunetę taśmą do drewienka i karabinu i masz wzór, teraz znajdź odpowiedni dla siebie i taki kupuj.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja proponuję zastosować tzw. 'natural point of aim'.

 

Zamknij oczy, złóż się do repliki tak aby uzyskać komfortowy chwyt, po chwili otwórz oczy.

 

Zobaczysz wtedy na jakiej wysokości powinieneś mieć optykę. Zrób tak kilka razy i najlepiej w różnych pozycjach strzeleckich.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...