Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G G96 VS ATOZ SWD


Recommended Posts

Witam. A więc pytanko, która replika, według was wypada lepiej?

Wypada... w sensie, czy lepiej sprężyna czy gazowa replika snajperska jest lepsza?

 

Wiedząc ze do Atoz jest sprężynowy można go lekko podtunigować (precka/gumka hopa/spręzyna).

A G96 firmy G&G jest gazowe lecz na stocku ma 550-600 fps, a opinie nie są złe.

 

Czytałem trochę o Swd oraz G96, lecz nie mogę wywnioskować która replika jest bardziej precyzyjna/lepsza pod względem wykonania korpusu/bebechów,prędkości wylotowej oraz urozmaiceń tunigowych. :zastanawia:

 

Wiem ze porównanie jest trudne ponieważ jedna replika jest sprężynowa zaś druga gazowa.

Lecz, proszę o wasze opinie. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No to zwróć uwagę na to, co piszą Zaki123 i dexterkrak (skądinąd spec od serwisu i tuningu właśnie gaziaków i sprężynówek): spring lepszy, ale SWD Atoz wcale nie jest dobrym pomysłem (rączka zamka mała i fatalnie się to naciąga - sprawdzałem własnołapnie).

 

Skoro chcesz manualnie ładowanej snajperki, czemu nie sprężynowy czterotakt? Tam dźwignię zamka masz sensowniejszą.

 

A tak BTW, z czego strzelałeś do tej pory?

Link to post
Share on other sites

Rumak :dry: a od kiedy to snajpa ma być "tania w tuningu"?

 

Tuning w ogóle rzadko jest tani. Kto chce taniej repliki, ten nie bierze się za snajpę. Snajpa ma strzelać daleko i z dobrym skupieniem. Powinna też - w mojej przynajmniej opinii - być wygodna w użytkowaniu, bo każdy strzał jest na wagę złota (łatwa i szybka poprawka - mile widziana). SWD jest tylko tanie. :dry:

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, to źle że SWD jest tani w tuningu? :zastanawia: To co kupić inną bo do niej są części za tanie?

Z chwytem na zamku zawsze można sobie poradzić, osobiście wolałbym to i zaoszczędzenie kilkuset zł.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

A SWD Atoz jest wygodna?

 

Pożycz od kogoś i sprawdź. To jedyna - moim zdaniem - naprawdę dobra i prawdziwa odpowiedź.

Dla mnie - wszystko było by do ogarnięcia (bo miałem w ręku i replikę ATOZ'a i ostrego SWD) - strasznie długie "wiosło" to jest, ale długa lufa ma swoje wymiary, i tego nie przeskoczysz, fakt. Dwójnogu (który by się przydał, żeby zapewnić stabilne podparcie) nie ma, i zamontowanie go będzie trudne. Ale napęd sprężynowy przy tej konstrukcji rączki zamka mam za całkowitą porażkę.

 

IMHO główną zaletą SWD jest możliwość szybkiego "poprawienia" po pierwszym strzale - wiadomo, półautomat. Ale wykonaj replikę która nie jest półautomatyczna, za to ma kompletnie nieergonomiczny system przeładowania (w ostrym jest to łatwiejsze), plus wstaw mocną sprężynę główną (wymagana, żeby zapewnić dużą prędkość wylotową, a przez to sensowny zasięg). I tak rodzi się koszmar.

 

Chcesz SWD? Kup Real Sword'a, oni robią AEG SWD. Widziałem, macałem - przyjemne całkiem.

Link to post
Share on other sites

Pożycz od kogoś i sprawdź. To jedyna - moim zdaniem - naprawdę dobra i prawdziwa odpowiedź.

Dla mnie - wszystko było by do ogarnięcia (bo miałem w ręku i replikę ATOZ'a i ostrego SWD) - strasznie długie "wiosło" to jest, ale długa lufa ma swoje wymiary, i tego nie przeskoczysz, fakt. Dwójnogu (który by się przydał, żeby zapewnić stabilne podparcie) nie ma, i zamontowanie go będzie trudne. Ale napęd sprężynowy przy tej konstrukcji rączki zamka mam za całkowitą porażkę.

 

IMHO główną zaletą SWD jest możliwość szybkiego "poprawienia" po pierwszym strzale - wiadomo, półautomat. Ale wykonaj replikę która nie jest półautomatyczna, za to ma kompletnie nieergonomiczny system przeładowania (w ostrym jest to łatwiejsze), plus wstaw mocną sprężynę główną (wymagana, żeby zapewnić dużą prędkość wylotową, a przez to sensowny zasięg). I tak rodzi się koszmar.

 

Chcesz SWD? Kup Real Sword'a, oni robią AEG SWD. Widziałem, macałem - przyjemne całkiem.

 

sorki za mały offtop ale czy firma Atoz Armament jest dobra,lepsza od TM,G&G?

Link to post
Share on other sites

Z swd jest jeszcze ca miałem i sie dobrze sprawowała jesli uda sie gdzies kupic urzywke wmiare tanio a potem wsadzic dobre bebechy (tylko jedna czesc jest niestarnadrtowa ale prawdopodobnie pasuje ta z aresa/stara l85.. miałem i smigała bez problemow na stokowych czesciach na m120 (miałem okazje potestowac przez miesiac. Odsprzedałem bo mi kasy brakło na tuning (nieprzewidziany wypadek kase pochłonął)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...