Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP [G&G]


Recommended Posts

Tak sie sklada ze dobre pare lat temu mialem zdeaktywowane UMP w lapkach. Wprawdzie przez pare sekund ale dalo sie poczuc, ze to nie shit plastik... Zreszta nie o tym temat.

 

Juz mowilem, za drogie na tak licha jakosc.

Replika, ktora mialem w lapkach, jedna z trzech przyslanych - wszystkie mialy problem z wypluwaniem kilku kulek na semi...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przyznam Wraith że Twoja opinia nieco mnie zmartwiła. Do tej pory czytałem ze nawet „szwy” po odlewie body odwzorowują oryginał a tymczasem piszesz że plastik sprawia nieciekawe wrażenie(a co gorsza zupełnie odmienne od oryginału). Dlatego chciałbym Cię zapytać jak oceniasz to tworzywo w porównaniu z tym z G36C CA – powinny być podobne a CA będę miał okazje pomacać.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Nie mialem mozliwosci oceny wiernosci odwzorowania gdyz nie jestem na tyle znawca orginalu by pamietac co-gdzie-jak ma byc.

 

Stolar, ciezko mi z pamieci porownac. Na swierzo moge powiedziec, ze G36K CA (chyba ten sam material korpusu co G36C CA?) mi sie spodobal.

 

Ale wracajac do UMPa-UMPa. To co mi sie rzucilo w oczy:

Magazynek po odlaczeniu wyglada jak plastikowy batonik. Jeszcze jak byl w gniezdzie wszystko bylo ok. Po wyjeciu zrzedla mi mina.

Caly pm napewno ma zwarta konstrukcje, nie pamietam by w nim cos latalo. Dobrze sie go przez to trzyma. Napewno jako replika bedzie wspanialy do CQB.

Pare rzeczy mnie w nim gryzie. Moze to kwestia przyzwyczajenia. Napewno spodziewalem sie czegos lepszego.

 

Gusta. gusta, gusta...

Link to post
Share on other sites
Tak sie sklada ze dobre pare lat temu mialem zdeaktywowane UMP w lapkach. Wprawdzie przez pare sekund ale dalo sie poczuc, ze to nie shit plastik... Zreszta nie o tym temat.

 

Juz mowilem, za drogie na tak licha jakosc.

Replika, ktora mialem w lapkach, jedna z trzech przyslanych - wszystkie mialy problem z wypluwaniem kilku kulek na semi...

 

Wadliwy tappet plate. Podobno G&G wysyla do dystrubutorow na calym swiecie za darmo poprawiona wersje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam all,

po wielu perypetiach (mniej i bardziej milych) zwiazanych z kupnem AEGa w koncu sie stalo :ok:

 

Zamowilem, potwierdzilem i czekam.

Jesli wszystko pojdzie ok, to w niedziele zrobie crash test mojego nowiutkiego UMP, a w poniedzialek, jesli kogos to interesuje, podziele sie wrazeniami.

 

Pozdrawiam,

- Gallain

 

PS: A wlasnie, machinegun.pl sprzedaje poprawiona wersje z rozwiazanym problemem strzelania dwiema kulkami na semi, nie wiem tylko, czy jest to model z nowej, poprawionej serii, czy po prostu wstawiony nowy tappet plate (bo chyba to bylo problemem). Tak czy siak, do poniedzialku! :killer:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Coś więcej będę mógł napisać za jakiś czas. U mnie na dzień dobry złamana była płytka selektora ognia co uniemożliwia zmianę jego trybu :x – przez to nie mogę sobie spokojnie UMP protestować(z reszta pogoda też nie sprzyja). Jak troszkę minie mi fascynacja tą giwerą to napisze chociaż coś o wyglądzie i innych bajerach.

 

A konkretnie odnośnie twojego problemu: kiedyś miąłem sprężynowe mp5a3(wiec taki AEG też mnei interesował), G36C bardzo mi się podoba ale ostatecznie wiozłem UMP – magia przyciągania czy inny slogan :wink:

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Wczoraj zrobiłem zdjęcia. Opis obiecuję dać do końca tygodnia - dla higieny założę nowy wątek. Ale to będzie jak zwykle opis subiektywny i bardziej warsztatowy niż dot. cech użytkowych. Jak się sprawuje będą musieli pisać użytkownicy.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sorki za zwłokę, ale chciałem zabrać swoje UMP na kilka strzelanek i opisać je juz przetestowane, a nie świeżo wyjęte z pudełka.

 

Otóż sprawa się ma tak:

W pudelku znajdujemy UMP, low-capa, rurkę do ładowania magazynka i wycior. Całość zapakowana dość solidnie. Troche irytuje napis na pudełku: "Uber Machine Gun", który jest kompletna bzdurą.

 

WYGLĄD:

Pistolet prezentuje sie bardzo porządnie. ABS z włóknami szklanymi, z którego wykonane jest body sprawia wrażenie baaardzo wytrzymałego i taki też jest w istocie (o tym później).

Kiedy weźmie sie go do ręki bardzo miło ciąży - ważuy coś około 2,5kg. Na strzelankach kilka osób go oglądało i każda mówiła, że wygląda bardzo solidnie i waży więcej niż myśleli. Tworzywo w ogóle nie trzeszczy, wszystko bardzo ładnie spasowane. Jedyna wada jeśli chodzi o wagę to magazynki. Są po prostu za lekkie - ja swoje dociążyłem ołowianymi ciężarkami wędkarskimi. Trzeba tylko pójść do sklepu, dobrać odpowiednie i wchodzą spokojnie na wcisk - bez żadnego klejenia. Po lewej stronie body znajduje sie numer seryjny na metalowej płytce wtopionej w obudowę guna i wytłoczone napisy "GG UMG" oraz "G&G ARMAMENT M.I.T." Po prawej na metalowej klapce wyrzutnika łusek "6mm Auto". Składana na bok kolba pokryta jest od góry i z tyłu bardzo dobrą przeciwpoślizgową gumą.

 

Ma dużo metalowych elementów - lufa zewnętrzna, przyrządy celownicze, klapka wyrzytnika łusek no i najfajniejsza sprawa - zamek. Uchwyt do przeładowywania jest plastikowy, ale wszystkie bebchy od zamka metalowe. Sprężyna w zamku chodzi fajnie ciężko, co daje dużą radochę przeładowywania. Zwolniony zamek uderza mocna w metalowa tuleję w srodku, co daje miły dla ucha metaliczny dźwięk, przy czym sam uchwyt zamka nie dochodzi do końca, więc nie ma możliwości złamania go w ten sposób. Czyli w przeciwieństwie do np. mp5 można go kozacko zwalniać i niczemu to nie zaszkodzi.

 

Odciągnięty zamek odsłania metalową komorę hop-up, która bardzo łatwo daje się wyregulować. Do tego dochodzi metalowy zatrzask, który może trzymać otwartą klapkę wyrzutnika łusek nawet przy zwolnionym zamku.

 

Pistolet wyposażony jest w 4 szyny RIS - 3 krótkie z przodu - po bokach i od spodu i jedną długą - na górze.

 

DZIAŁANIE:

Z tego co podaje machinegun.pl UMP ma stockowo 320 fps. Wydaje się to bardzo możliwe, a może nawet i więcej. Ja używam w nim baterii 9.6V 1100mAh (takiej jak do G36 lub G36K). Szybkostrzelność bardzo dobra, niestety dokładnie nie mierzyłem. Akumulator przy mrozie -10 stopni wywalił za każdym razem po około 2000 kulek i jeszcze działał (niestety strzelanki się już kończyły).

Niestety w moim modelu wystąpił problem strzelania podwójną kulka na semi. Rzadko bo rzadko, ale czasem się zdarza. Po mailu machinegun.pl natychmiast przysłał poprawiony tappet plate, którego niestety jeszcze nie zamontowałem.

Selektor ognia trzyma się bardzo dobrze, przyjemniutko klika i nie trzeba go w ogóle dokręcać. Ze 3 razy zaciął mi się na semi. Wyglądało to tak, że po prostu nie strzelał. Trzeba wrzucić na auto, znów na semi i działa. Raz na 2k kulek to chyba nie problem.

Przy strzelaniu bardzo miło kopie, tak że sprawia wrażenie bardzo mocnego.

Zasięg skuteczny stockowego UMP jest większy niż kałasza z preclufą i uszczelnioną dyszą, stockowej P90 i jakiejś M15-tki z preclufą. Celowność też ma bardzo dobra. Z 25 metrów przy złożeniu się można spoko trafić kogoś w głowę.

Ani razu nic mi się w nim nie zacięło, strzela po prostu wyśmienicie, a wywaliłem z niego już ok 5000kulek (Blastery 0,2 i 0,25). Ogólnie rzecz ujmująć strzela miodzio.

 

OGÓLNE:

Bardzo wygodnie leży w ręce i przy ramieniu; jest świetnie wyważony. Zaczepy na zawieszenie taktyczne ma po obu stronach lufy, po lewej stronie nad magazynkiem, po lewej stronie na końcu body i na końcu kolby. Kiedy jest złożona pistolet robi się bardzo poręczny w CQB.

Magazynki: mago wg. mnie są za lekkie i trzeba je dociążyć. Osobny problem stanowi ich przechowywanie. Sa w miarę grube i wysokie i przez to newymiarowe - trudno je gdzieś upchać. Mieszczą się np. do kieszeni w kamizelce taktycznej Srike Systems, ale tak że z nich wystają (da się te kieszenie zamknać, ale tak, żeby magi wyłaziły na bok).

 

WADY:

Wada jest zasadnioczo jedna: nie można z nim strzelać na leżąco z powodu długiego magazynka.

Drugą sprawą jest jedno maksymalnie debilne niedociągnięcie: uchwyt zamka nie jest wykonany jak caly jego mechanizm z metalu, tylko z ABSu. Jak pisałem wcześniej spokojnie można go zwalniać, mocno wtedy wali i wydaje miły dźwięk i nie ma bata, żeby się wtedy złamał. Jedynie może to nastąpić kiedy sie nim o cos walnie, ew. jak w moim przypadku podczas transportu. Można to spoko naprawić, ale trzeba byc przy tym bardzo uważnym i precyzyjnym. Ja zrobiłem to w ten sposób, że przewiercilem wiertłem 1,5mm i uchwyt zamka i to co idzie do części metalowych, następnie wkręciłem metalowy wkręt, złączenie zakapeałem cyjanopanem i póki co trzyma jak diabli. Jeszcze jedna głpota konstrukcujna, to to, że złamanego elementu nie da sie wyjąć i dorobić taki sam tylko że mtalowy u tokarza. Po prostu nie jest on niczym przykręcony, tylko od góru body bolec który to wszystko trzyma jest włożony na ścisk. Żeby wyjąć tą część zamka trzeba by rozwiercać ten bolec, a potem w jego miejsce wstawić nowy. Ja na szczęście poradziłem sobie mniej inwazyjną metodą.

Ale tu nadchodzi dobra nowina: podczas wiercenia w rączce zamka prawie przypalilem wiertło :) ABS zastosowany w UMP jest na prawdę baaardzo mocny, twardy i wytrzymały. Chciałem też zamontować laser (mam inny niż normalne) i w związku z tym musiałem spiłować troszkę body. Używałem do tego optycznej szlifierki diamentowej stosowanej do obróbki szkieł w okularach i muszę powiedzieć, że wcale nie szło łatwo (a szlifierka ta spokojnie niszczy tarczę z węglików spiekanych...), co bardzodobrze świadczy o trwałosći i wytrzymałości.

 

Reasumując UMP jest bardzo porządnym pistoletem maszynowym, mocnym, trwałym, sprawiającym bardzo porządne wrażenie, a przy tym mającym świetne jak na stocka osiągi. No i oczywiście wywołuje zainteresowanie gdzie tylko się pojawi :)

 

Na opis wytrzymałości GB (ver.3) i innych bebechów mechanicznych trzeba będzie poczekać jeszcze kilkanaście tysięcy kulek, ale tego co widzę do tej pory jestem bardzo dobrej myśli. Gun jest po prostu wart swojej i tak w miarę niewygórowanej ceny. Ze spokojnym sumieniem narawdę polecam.

 

 

Mam nadzieję, że opis był w miarę wyczerpujący. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało pytać, postaram się na nie odpowiedzieć. Od razu mówię, że gearboxa jeszcze nie rozkręcałem. Jeśli admin chce, może wrzucić ten opis do zbrojowni - nie mam nic przeciwko.

 

Pozdrawiam,

- Gallain

Link to post
Share on other sites

Kilka dodatkowych uwag ode mnie:

- wszystkie 4 szyny wymagały dokręcenia

- obustronny selektor jest bardzo przydatny: z semi na auto przełączam kciukiem po lewej stronie a z auto na semi palcem wskazującym po prawej. Przełączyć z auto na semi kciukiem po lewej stronie jest bardzo nie wygodnie stąd taka „kombinacja”. Ogólnie selektor mógłby chodzić nieco lżej – klika przyjemnie ale czasem ma opory żeby ruszyć(zwłaszcza ten po prawej)

- bateria z 1100 mAh z MG ma długą wtyczkę(dłuższą niż np. w mini marui) przez co bardzo ciężko ja upchać a kable mocno się załamują. Swoja skroiłem o kilka mm i teraz jest lepiej ale nadal bez rewelacji.

- dźwięk strzału jest piękny: głośny i metaliczny ale bez zgrzytów czy nierównej pracy

- rozbieranie po prostu mistrzowskie: do wyjęcia GB wystarczy wybić jeden pin i odkręcić śrubkę imbusową(jest zafixowana jakimś preparatem więc nie przestraszcie się że za pierwszym razem strasznie ciężko ja odkręcić)

- na końcówce lufy od nowości był rdzawy nalot – usunąłem wacikiem z WD-40

- aby zamontować rączkę ris na dolnej szynie trzeba odkręcić to zabezpieczenie przed zsuwaniem sie dłoni z oczkami do paska.

- oczka na body(poza przednimi pod lufą) nie pasują(są minimalnie za małe) do karabińczyków pasa do M4 CA i trzeba dorobić „przejściówkę”

- zatrzask kolby wygląda na bardzo solidny: Huston, mamy stałą kolbe :D

- tworzywo „zmienia kolor” w zależności od oświetlenia: raz jest pięknym czarnym matem, innym(zwłaszcza przy sztucznym oświetleniu z bliska) wydaje się szaro-antracytowy - taki urok :P

- magazynki(wszystkie 3 sztuki) świetnie podają kulki

- gumowane elementy kolby są mega wygodne

- na body roi się od „szwów” po formie, minimalnych nadlewkach itp. oryginał podobno też tak ma – jak komuś przeszkadza można usunąć nożem do tapet

- 2,5 kilo to nie dużo ale całość jest przyjemnie ciężka – przy tych rozmiarach wydaje się jakby ważył co najmniej 1 kg więcej

 

Ja na identycznej baterii 9.6V 1100mAh wystrzeliłem tylko 650 kulek w temperaturze pokojowej. Nie wiem czy to wina jeszcze nie do końca uformowanego akumulatora czy tez większych oporów w GB(może cos z podkładkami?)…

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

@ Stolar: chyba trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz - selektor ognia, szwy na body, mało kulek na jednej baterii - u mnie tego w ogóle nie ma. Fakt, selektor chodził na początku trochę ciężko, ale po pierwszej strzelance się wyrobił.

A jak u Ciebie z wkładaniem i wyjmowaniem magów? Nie jest w gnieździe magazynka trochę przyciasno? Bo u mnie było i mnie to wkurzało. Ale trochę pracy z pilnikiem i papierem sciernym i już wchodzą i wychodzą lekko.

Jak już jesteśmy przy magach, to powiedz, czy nie wkurza Cię, że są takie lekkie? Ja swoje dociążyłem ołowiem i teraz naprawdę przyjemnie czuć je w ręce :)

 

Ogólnie jestem z mojego UMP baaardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Wadliwy egzemplarz? Na razie nie dopuszczam do siebie takiej myśli – to w końcu mój maluch :P . Może jest po prostu wcześniakiem i musze go troszkę dopracować w warsztacie…yyyy znaczy inkubatorze :wink:

 

Selektor ognia:

Ciężko będzie nam je porównać przez neta. Dla każdego płynna praca oznacza co innego. Przykładowo w XM Marui selektor chodził jak w zegareczku, w UMP czuć ze się cos przetłacza i trzeba się przyzwyczaić. Myślę że źródłem większego oporu jest mechanizm zębatek łączących oba selektory. Dzwignia po prawej zawsze ma trochę luzu i może się obracać o 1-2 stopnie nie powodując ruchu dźwigni po lewej, też tak masz?

 

Szwy na body:

To może być kwestia interpretacji. Nie są to jakieś gigantyczne nadlewki. Nie mam teraz cyfrówki żeby zrobić szczegółowe fotki ale wygląda to mniej więcej tak ja tutaj i podobno jest swoistą cecha UMP:

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...opic=28804&st=0

 

Mało kulek:

To rzeczywiście jest problem :( . Jak wykluczę baterie(na razie główna podejrzana) to znaczne się zastanawiać co może być nie tak. Teoretycznie 1100 mAh powinno starczać na cos koło 1200-1500 kulek – 2000 to naprawdę świetny wynik i imho raczej wyjątkowość twojego egzemplarza niż wadliwość innych)

 

 

Magazynki:

Faktycznie wchodzą bardzo ciasno(zwłaszcza na początku bo teraz jakby się wyrobiły – a może to ja nauczyłem się je wkładać?). Gniazdo magazynka jest bardzo fajne – rozszerza się u podstawy przez co łatwiej maga włożyć. W zasadzie większe problemy mam z wyjmowaniem bo musze je „wyszarpywać”. Na razie nic nie podpiłowuje- może się jeszcze trochę wyrobi.

Odnośnie wagi to niestety na razie miałem wiesze problemy(kochany selektor :x ) wiec specjalnie nie zwróciłem uwagi. Pewien zrobię tak jak ty: dołożę ołowiu albo jakiegoś złomu(śruby, nakrętki itp.)

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Selektor, rzeczywiście, chodzi ciężej niż np. w mp5-tkach, ale mi to klikanie bardzo się podoba. No i jest tak jak mówisz - selektor po prawej stronie ma troszkę luzu i jeśli nim sie przerzuca tryb ognia, to idzie sam jakiś milimetr czy dwa a potem dopiero dołacza do neigo ten po lewej. Gdybyś o tym nie wspomniał, to bym tego nawet nie zauważył :wink:

 

Szwy na body U mnie wygląda to praktycznie jak w tym linku co dałeś. I fakt - kwestia interpretacji. Dla mnie szczególik, nie zwracam na to w ogóle uwagi.

 

Ilość kulek Rzeczywiście coś z Twoją batka jest nie tak (ja mam z machineguna). Ale po tym co czytam u Ciebie, chyba zainwestuję w jeszcze jedną, tak na wszelki wypadek :) A tak na mrginesie, to poprosiłem chłopaków z machineguna, żeby mi tą batkę przed wysyłką sformatowali.

 

Magazynki Tutaj muszę Cię zmartwić, ale na pewno się nie wyrobią :( Jeśli chcesz żeby łatwiej wchodziły trzeba je trochę spiłować. I tutaj odradzam bawienie się z gniazdem magów, bo tworzwo z jakiego jest wykonany UMP jest naprawdę twarde i ciężkie w obróbce ęcznej. Ja się z nim trochę pobawiłem, ale nie za dużo to dało. I wtedy wpadlem na pomysł, żeby oszlifować troszkę magi na górze. Potrzebny jest ostry nóż i cienkoziarnisty papier ścierny. U mnie "obrobienie" 3 magów twało niecałe 10 minut, a efekt przeszedł moje oczekiwania. Magi wchodzą i wychodzą bardzo leciutko i przez to komfort zmiany podczas walki jest dużo lepszy. Po prostu nie trzeba już się szarpać i wszystko działa leciutko.

 

Pozdrawiam,

- Gallain

 

PS: Pozwole sobie zacytować kolegę z mojego teamu:

Czoper, no kiedy, kiedy, kiedy? Kiedy będzie??? (recenzja ofkoz ) :wink:

Link to post
Share on other sites

Z selektorem i szwami wygląda na to że mamy tak samo. O ile szwy dla mnie również są nieistotne(ale wspomnieć należało) to selektor trochę wkurza(TM widać przyzwyczaiło do luksusu).

 

 

Magazynki u mnie wchodzą już całkiem ładnie bez żądnego podpiłowywania itp. Nie jest tak luźno jak w XM(tam z kolei magi obklejałem izolką żeby pewniej siedziały) ale zmianę można wykonać bez zbędnej szarpaniny – odrobina treningu i jest git :D .

 

Mimo to jeśli możesz to prześlij mi telepatycznie troszkę pozytywnej energii żeby załagodzić apetyt UMP na prąd.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i stało się.

Pewnego pięknego dnia, na początku strzelanki UMP przestał strzelać, a zaczął wypluwać kulki na 3 metry.

 

Rozebrałem gearboxa i okazało sie, że zsunął się o-ring z głowicy tłoka. Poprawiłem, złożyłem i z powrotem działa. Tyle tylko, że nie wiem ile strzelanek przezyje do ponownego zsunięcia się.

 

Muszę jeszcze raz rozebrać, dobrze nasmarowac ten o-ring, a jak jeszcze raz tak się zrobi, to kupię nową głowicę tłoka.

 

Gun był do tej pory na trzech strzelankach i wystrzelił ~5k kulek.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ostatnia odpowiedź w tym Temacie 5-ty luty. 8)

 

Dzięki Gallain i Stolar za odpowiedzi na PM ale mimo to mam nadzieje że uda mi się lekko odświerzyć ten temat.

 

Zanim splówka pojawiła sie w polsce temat był bardzo zażyły.. az do recki wyżej wymienionych maniaqw :wink:

 

Czemu nikt więcej przez ok 2 miesiące się tą repliką nie interesował nie wiem. Jako że jestem osobą mocno zainteresowaną zakupieniem tego cacka prosze o wypowiedzi na jego temat gdyż po konsultacji zaczołem mieć minimalne wątpliwości. A jak to mawiał pewnien wschodni mistrz: "...im więcej opini zaczerpniesz na dany temat tym lepiej..." jakoś tak :wink:

 

Moje ptanie brzmi: Czy ktoś może oprócz Gallaina i Stolara posiada to cudeńko ?(w co nie wątpie), lub miał z nim kontakt na jakiejś strzelance ?, może kogoś znajomy urzywa dokładnie takiego? Wszelkie info będzie przydatne... od osiągów poprzez różnego rodzaju odczucia i nawet opinie niezarejestrowanych przyjaciół. :wink:

Prosze o obiektywne oceny i komentarze... z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam ! ! !

 

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites

sweety_killer: jak ładniejsze to czemu sprzedajesz? :P

 

BaUEr: każdy gun ma wady i zalety - nie znajdziesz idealnego. M-kami, G36 i innymi długimi ciężko się manewruje w pomieszczeniach, Mp5-tki nie nadają się do lasu, krzaczorów i leżenia. Można by wymieniać długo wady i zalety poszególnych pmów czy karabinków.

 

Po prostu zastanów się, gdzie będziesz najczęściej grał. Jeśli będzie przeważał las, to odpuść sobie UMP. Jeśli będzie pół na pół z budynkami lub w większości budynki, to kup UMP, przerób z jednego czy dwa low-capy na krótkie i kup tłumik do odgarniania krzaczorów i tyle.

Na pewno będziesz zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

THX ludziska ! ! ! mam nadzieje że w tym temacie pojawi się jakoś więcej odpowiedzi.

 

Chyba że okaże sie ,ze na całą Polskę są tylko 2 egzemplaże tej o to futurystycznej splówki :wink: 8O

 

Odpowiedzi jakie kolwiek mnie interesują ... może ktos miał nawet okazję walczyć przeciwko temu karabinowi ? widział go przez lornetkę nawet :lol: heh... co kolwiek aby w temacie.

 

Prosze o jak najbardziej opisowe odpowiedzi ... wszytko co na temat giwerki ktoś mysli.. wszytkie info mogą być przydatne :-) gdy splówka jest tak żadka w występowaniu.

 

Może ktoś coś wyczytał na forach zagranicznych ? i mógłby się podzielić ?:)

 

pozdrawiam wszystkich Air soft maniaqw ! ! !

 

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites

Witam, to ja-dawniejszy Funky Bastard (zniszczono mi konto) :evil: .

Obiecuje poprawe Modziu...

 

Przejdźmy do UMP. Najbardziej ponoć wkurza wszystkich waga tego cudeńka-2,6kg, ALE... oryginał waży rozładowany 2,1-2,2 kg!!!

Myślę, że te 400 gram dobrze imituje ciężar amunicji (30 sztuk po ok. 18-19gram dla amunicji .45ACP lub ok.15g dla .40 S&W-mój faworyt). Czyli UMG wygląda ( :D ) jak real steel, waży tyle co (powiedzmy że połowicznie załadowany) real steel i baaardzo przyzwoicie strzela... Czogo chcieć więcej? :D (może tylko odrzutu...) :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...