Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Witam, powiem tak. Jestem szczęśliwym posiadaczem UMG firmy G&G w stockowej wersji ( bez jednej wymiany tloka - teraz tlok z 15 stalow. ząbkami ). Zanim zakupiłem ten egzemplarz (odkupiony od kolegi po półtora rocznym leżeniu w jego szafie ) miałem niejednokrotnie okazję skorzystać z tej giwerki i muszę przyznać, że strzela bosko. Skupienie strzału na odległości około 20 m w granicach może 15cm?? ale nie jestem pewien gdyż nie mierzyłem... :D czytając tutejsze wypowiedzi użytkowników tego cudeńka muszę stwierdzić że do tej pory (od początku użytkowania przez poprzedniego właściciela do chwili obecnej) wymieniany był tylko tłok który ja zakupiłem i zamontowałem. jeżeli chodzi zaś o uszkodzenia, to złamana została wcześniej rączka zamka przeładowania podczas rozgrywki w ostatnią SROGĄ zimę... do tego można jeszcze doliczyć tylko wybity kawałek ABS-u z przodu body tuż pod muszką... spowodowany oczywiście uderzeniami zamka w owy element...

 

Pomijając te uszkodzenia broń jest w pełni sprawna. zakupiłem do niej baterię Li-po 11,1V 12C firmy Firefox i muszę przyznać że szybkostrzelność jest oszałamiająca. zobaczymy jak będzie podczas akcji, nie miałem okazji jeszcze się postrzelać w tę zimę... ciągle odwoływane :D

 

 

Jeżeli chodzi o Magazynki:

 

faktycznie ciężko wchodzą lecz im więcej się je używa tym łatwiej wchodzą. mam nadzieję że nie zaczną latać w gnieździe magazynka :D

 

Co można jeszcze powiedzieć na temat tej broni...? Cholernie wygodna w użyciu i poręczna podczas operacji w budynkach :D szczególnie w ciasnych zakamarkach :D he he he

 

mimo stokowej wersji posiada piękny zasięg i precyzję strzału a jeżeli ktoś twierdzi że nie nadaje się do walki w lesie z powodu długiego magazynka to niech spróbuje z AK-47 się położyć. zapewne troszkę łatwiej ale i tak magazynek opiera się o ziemię. mi akurat ta wada nie przeszkadza gdyż niezbyt często zmuszony jestem do kładzenia się na brzuchu :D

 

Nie trzeba tutaj więcej pisać.

 

Broń jest po prostu cudowna.

 

polecam ją każdemu kto uwielbia krotką i w miarę tanią a dobrze wykonaną i działającą replikę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak się nie mylę to tam stockowo powinna być M110 dająca ok. 360 FPS ale owszem, da się tam dać mocniejszą lecz według mnie nie jest to wgl potrzebne. precyzja i zasięg tej repliki jest bardzo dobra więc sądzę, że dla osób które tak jak Ja miłują sobie grę w budynkach są wystarczającymi osiągnięciami jak na stockową wersje :)

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 2 months later...

Witam, odświeżę trochę temat.

Zamierzam kupić używane UMG G&G co ma ok. roku. Może być konieczność wymienienia niektórych części w GB?

Czy to prawda że gdy się zwolni rączkę przeładowania to pęka body z przodu lub się po kawałeczku wyłamuje.

Teoretycznie replika leżała większość czasu w szafie i ma przestrzelone około 2000kulek. Da się to jakoś sprawdzić?

Ponieważ jak się czyta te aukcje różne i oferty sprzedaży to każda replika jest prawie nieużywana cały czas w szafie albo wisi na ścianie, i coś mi tu trochę nie pasi.

Np jak by się z tego 2 tys BB's zrobiło 20tys BB's to wtedy coś będzie do wymiany?

Potrzebuję szybko odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czy to prawda że gdy się zwolni rączkę przeładowania to pęka body z przodu lub się po kawałeczku wyłamuje.

Teoretycznie replika leżała większość czasu w szafie i ma przestrzelone około 2000kulek. Da się to jakoś sprawdzić?

Ponieważ jak się czyta te aukcje różne i oferty sprzedaży to każda replika jest prawie nieużywana cały czas w szafie albo wisi na ścianie, i coś mi tu trochę nie pasi.

 

1. Niestety z rączką przeładowania to prawda. NIe od razu, ale systematycznie tak się powoli dzieje. Tłok systemu jest wykonany z metalu, a body z wysokiej jakości, ale jednak ABSu. Moje UMP też ma wyłamany przód. Poprzedni właściciel bawił się w przeładowanie zimą, temperatura osłabiła wytrzymałość plastiku i bęc.

2. UMP jest dość niszową repliką, ma mało FPS w stocku i jest raczej przeznaczona do CQB. Do tego ma drogie low-capy. To mogą być powody dlaczego ludzie kupują ją jako już którąś z kolei, a na co dzień latają z M4 albo AK. Sprawdź dokładnie każdą ofertę, każde takie teksty są podejrzane :P

3. Z wytrzymałością części wewnętrznych bywa różnie. Jak na G&G to przy normalnym strzelaniu nie jest źle, ale przy większym katowaniu (dłuższe serie) szybko pada zestaw tłok+zębatki. Jestem 3 właścicielem i też rzadko używam UMP, w sumie do zdjęć i jako zapas. Replika ma 3-4 lata i to normalne że już wymaga wymiany niektórych części. Do tego używam mocnej baterii, więc wysoki ROF wykończył części.

4. ABS UMP to jedna z najlepiej wykonanych rzeczy w ogóle replikach ASG. G&G postarało się bardzo. Do tego chyba ma prawie preckę (6.04 mm? nie wiem dokłądnie) w stocku.

 

Wg mnie jest to replika bardzo godna polecenia. Bardzo dobry HU co przekłada się na dobry zasięg mimo małej liczby FPS. Przez mało FPS nadaje się dobrze do CQB, dodatkowo super wygodnie się jej używa. Jeśli chcesz być oryginalny i mieć fajny PM - warto.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dobra po dłuższym czasie zamówiłem, bo czaiłem się też na Mp7 ale ze względu na małą dostępność części tuningowych i duże prawdopodobieństwo rozwalenia gearboxa przy tuningu mocowym i małej dostępności części zamiennych zrezygnowałem. Tak więc nadarzyła się okazja i kupiłem nówkę w dobrej cenie :D

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

A pro po rączki przeładowania, to ostatnio replika osunęła się po ścianie, i spadła na dywan, podnoszę, patrzę a tam rączki nie ma :o

I tu rodzi się pytanie: gdzie w Polsce dostać "rączkę przeładowania" do UMP? Plastikową, bo o metalowej to chyba można pomarzyć ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mam kilka pytań.

 

1. Czy magazynki UMP pasowałyby do ładownic od MP5? Np. do tych: http://gunfire.pl/pr...0-11-BLACK.html Mógłby ktoś zmierzyć długość magazynka? Takie kombinowanie ma w ogóle sens czy kupić ładownicę dedykowaną do UMP/P90?

 

2. Ładownice da się w ogóle nosić na kamizelce? Długość maga należy pomnożyć razy dwa, bo trzeba go jeszcze wyjąć... Więc jak przenosić magi - na kamizelce da radę, czy nosić na panelu udowym?

 

3. Natknął się ktoś na midy do UMG w jakimś polskim sklepie? Czy obecnie można dostać tylko w zagranicznych?

Edited by cymek999
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...