Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dostał - słowa niecenzuralne słuchać przed i jak się dobrze wsłuchasz również po wybuchu. Dostała prawie cała grupa zgromadzona wokół kamerzysty.

Ja stałem w tle, widać mnie jako jednego z tych dwóch po przeciwnej stronie od kamerzysty - ale za to przeleciało mi koło nosa kilka kulek ze świstem,

kolega stojący kilkanaście metrów na godzinie 2 od kamerzysty zanotował szybko przelatujące kulki które w dużej ilości zabębniły o zbiornik za nim (zbiornik znajdował się jakieś prawie 20 metrów od miejsca wybuchu).

Ogólnie większa część kulek wylatuje jak zwykle na osi wzdłużnej petardy, ale w poprzek niej również wylatują kulki (na filmiku ich nie widać bo nie jest ich aż tak dużo co z czoła i dna petardy).

W pomieszczeniu efekt wybuchu jest jeszcze lepszy bo masz mnóstwo rykoszetów wiec nie dostać kulką raczej się nie sposób.

W pomieszczeniach granaty nie ogłuszają sam na sobie testowałem pierwsze egzemplarze. Użyta petarda to k0206.

Szkoda tylko, że filmik jest kręcony aparatem i nie widać wszystkiego wyraźnie bo to 12 klatek na sekunde. W rzeczywistości wybuch był bardziej widowiskowy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Krecac to dzielo sztuki nie widzialem kulek, ale kiedy nastapil wybuch wyraznie je poczulem (prawie jak Claymor) :twisted: - dlatego tak ladnie zaczalem manewrowac aparatem coby mu sie nic nie stalo. Reakcja tyle zbedna co i spozniona, aczkolwiek potwierdza fakt "latania" kulek dookola.

Link to post
Share on other sites

FILM

Chwalilem sie w innym topicu, pokaze sie i tutaj... nie wiem jaka petarda byla odpalona, ale potwierdzam- byla mocna. Co do reakcji organizmu po huku - piski przeszly jak zdjelem helm 8) Nie taki diabel straszny, jak go maluja... granaty naprawde umilaja gre :wink:

Link to post
Share on other sites

Ludzik był asekurowany, co prawda głownie przez lufy przyjaznych mu wrogów ale zawsze.

 

Nie wiem jak wy uważacie ale powinno się stosować limit granatów na osobę.

Skoro już jest stosujemy to przykładowe 5 granatów byłoby rozsądnym limitem. Pomijając fakt, że częste odpalanie "granatów" w bliskim sąsiedztwie domów może doprowadzić do frustracji mieszkających tam.

Link to post
Share on other sites

no można wprowadzać limity ale zastanów się kto ich będzie przestrzegał ??

limit 5 granatów na osobę przy spotkaniu 40 osób to 200 wybuchów 8O

jedynie zdrowy rozsądek pozwoli na to, by postronni obserwatorzy, mieszkańcy pobliskich domów, grzybiarze i policja nie doprowadziły do problemów z przyszłym wykorzystaniem jakiegoś miejsca na strzelanki

 

granaty trzeba stosować z umiarem - do przejmowania przewagi w miejscach silnie bronionych przez przeciwnika niemożliwych do zdobycia w inny sposób

 

w pobliżu domostw wogóle nie wolno ich stosować

 

dodatkowo trzeba również pomyśleć o materiale miotącym by nie był za duży - ja stosuje k0206 (Red Corsair z Tropic-u) i są wystarczająco mocne, większych bałbym się stosować przeciw ludiom nawet na otwartej przestrzeni

 

przed walką należałoby zaprezentować swoje wynalazki tym w których kierunku będziesz je rzucał by nie było fermentu

 

najtudniejsza sprawa do wykonania - idealnie byłoby gdyby każda z walczących stron dysponowała granatami (jakoś bardziej uczciwie) ale nie każdy umie, lubi, potrafi lub może sobie je zrobić

 

Załącznik to filmiku:

DSC01552.JPG

Link to post
Share on other sites

Ja o żadnych limitach nie mówię. To już lokalna bajka bo przykładowo gdy uznam, że zabawa staje się wzajemnym obrzucaniem petardami to zaapeluje do rozsądku a gdy moje zdanie okaże się niepopularne to zwinę bagaż.

Wszystko dla ludzi tylko nie każdy dla wszystkiego.

Link to post
Share on other sites
Ale tak btw, wszystkie srodki bezpieczenstwa byly podjete, na polu wali byl kolega z pogotowia ratunkowego 8), wszystko bylo pod pelna kontrola :wink:

 

No i jeszcze dodam, że "rzuciłem" człowiekiem granatem w nieprzyjaciela po ówczesnym odmierzeniu, tak zwanej prędkości ludzikobiegu na siarę, by wybuchł tam, gdzie wybuchł.

 

Tak naprawdę, to wystarcza jeden lub dwóch ludzi z kilkoma (3-5) granatami na drużynę, by cała strzelanka przebiegła bez zgrzytów. Więcej zazwyczaj nie rzucamy i jest spoko. Człowiek-miotacz uczulony jest by pilnować bezpieczeństwa i też nie zdarzają się przypadki wybuchu 2 lub więcej granatów w tym samym miejscu w krótkich odstępach czasu, co naprawdę nieźle wkurza.

 

 

Skorzystam z wolnego miejsca i powiem, że posty "pierdu-pierdu" zostały przeniesione do działu "Niekoniecznie na temat".

Link to post
Share on other sites

Mój granat-

Potrzebne materiały: Petarda średnia typu korsarz ( około 7 cm długosci, 1 cm srednicy), gazeta, kulki/groch/kukurydza. Z gazety zrobic kieliszek, umiescic w srodku petarde, wsypac kulki, zakleic tasma. (komora z kulkami powininna sie znajdowac mniej-wiecej w polowie pietardy- w tym miejscu jest proch co wybucha). Taki granat rzuca kulki w promieniu 10m, przy wiekszej ilosci kulek (okolo 400) w promieniu 6m.

Link do rysunku- http://img20.exs.cx/my.php?loc=img20&image=gr4pn.jpg

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites

pict0010.jpg

 

Wymyśliłem jak z dwóch takich granatów zrobić minę.

 

Potrzebne jest: Dwie petardy (jak powyżej), Jakiś kawałek żyłki, taśma izolacyjna

 

Zastosowanie: Zawleczki obu granatów związać żyłką, tak by był jakiś metr długości. By mina była jak najmniej widoczna powinno się przykleić taśmą (Najlepiej izolacykną) i liście, z drugim zrobić tak samo. Żyłkę najlepiej obwinąć wzdłuż gałązki.

 

Skuteczność: gdy wróg będzie się skradał w lesie, nadepnie lub coś innego się stanie, że naciągnie żyłkę, która wyjmie zawleczki które odpalą petaedy.

Link to post
Share on other sites
Mój granat-

Potrzebne materiały: Petarda średnia typu korsarz ( około 7 cm długosci, 1 cm srednicy), gazeta, kulki/groch/kukurydza. Z gazety zrobic kieliszek, umiescic w srodku petarde, wsypac kulki, zakleic tasma. (komora z kulkami powininna sie znajdowac mniej-wiecej w polowie pietardy- w tym miejscu jest proch co wybucha). Taki granat rzuca kulki w promieniu  10m, przy wiekszej ilosci kulek (okolo 400) w promieniu 6m.

Link do rysunku- http://img20.exs.cx/my.php?loc=img20&image=gr4pn.jpg

Pozdrawiam!!

 

hmmm.... widzę tu pewne podobienstwa do .......

to już chyba było :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...