Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Ja zrobilem taki quasi granat tak:

1. Wziac papier z rysunkowego bloku i

2. Wyciac z niego pasek po tej krotszej krawedzi i troszke wyzszy niz

petarda

3. Zwinac w "taki niby rulon" i zakleic dno szara tasma

4. Wsypac troche ryzu(w moim przypadku)/Kaszy/fasoli czy kto co sobie

wymysli

5. Wlozyc petarde

6. dosypac reszte ryzu

7. zakleic gore

8. odpalic

9. rzucic

10. zabic jak najwieksza ilosc ludziow

11. Pamietac o bezpieczenstwie

 

Testowalem go w ogrodku przy wietrze:

W promieniu 1m od miejsca wybychu wiekszosc ryzu, choc mysle ze bez wiatru byloby lepiej... :wink:

Reszta ryzu uderzala o oddalona o 10m brame(wial w tamte strona wiatr)

 

Pozdrawiam!

 

PS.(Nie, nie mam tu ma mysli PlayStation) Uzywalem petardy dlugosc z 5cm srednicy z 1cm, lont.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja w sklepie widziałem petardy w kształcie GRANATA, ale to nie wszystko do jego odpalenia nie trzeba ani draski, ani zapalniczki itp. Ta petarda ma zawleczke :) (3zł - 2 szt.). Tylko zastanawiam się co do niego wsypać.

 

P.S. Powłoka petardy jest gumowa (Nie długo prześle zdjęcia).

Ta petarda ma walnięcie 8O

Link to post
Share on other sites

na II Warszawskim zocie kilka osob siedzialo i kleilo granaty na widoku przez kilka godzin, tak ze kazdy mogl sobie zobaczyc jak sie je robi, a co wiecej, samemu sobie je posklejac.

granaty w ilosci ok 200szt upitraszone przez tych dzielnych ludzi zostaly rozdane uczestnikom zlotu (glownie "Białej Katandze")

pozdro

Link to post
Share on other sites

:o Mój granat :D

 

Materiały:

- pedarda "granat" (3zł - 2szt.)

- 80-100 kulek w środku

 

Wymiary:

- długośc - 63mm

- szerokość - 27mm

- szerokość wewnętrzna zawleczki - 14,5 mm

- szerokość zewnętrzna zawleczki - 17,8 mm

 

Niedługo podam addres zdjęć i wyniki testu :P

Link to post
Share on other sites

Granaty dużo szybciej się robi wykorzystując zwykły balon ( nie mylić z prezerwatywą) czas wykonania dla dwóch osób ok. 10 sek. napompować trochę balon tak by trochę się rozciągnął czterema palcami rozszerzyć przewężenie wsypać groch włożyć petardę - żadnego klejenia rozprowadza równomiernie odłamki i nie rozpada się

Link to post
Share on other sites

Granaty z balona i k0204 (robione "metodą ukraińską") wcale nie są takie dobre - odłamki nie rozprowadzane są równomiernie. Większość po wybuchu leży niedaleko petardy, te co znajdowały się wzdłuż osi petardy (pod nią) lecą nawet na kilkanaście metrów.

Najlepsze w mioch testech okazały się granaty robione podobnie jak opisał to Giers: jedyna modyfikacja tego rozwiązania to mniejsza petarda (k0206 zamiast tej co Giers używa (z jego opisu wynika, że jest to k0208) oraz zamiast rolki po srajtaśmie korpus wykonany jest z papieru drukaqrkowego oklejonego jedną warstwą taśmy klejącej (pakowej). Wierzch i dno korpusu są mocno wzmocnione CTI.

Po wybuchu nie zostaje nic poza łbem petardy i wierzchnią warstwą CTI. Reszta rozlatuje się równomiernie we wszystkich kierunkach na dość dużą odległość (do kilkunastu metrów). Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest sam materiał dłamkowy - groch niełuskany - po wybuchu część grochu robi się mocno łuskana, a część zamiania się w mączke :P grochową.

Kulki 0,12 są najlepsze. 15 zł za 7000 sztuk na allegro (kulki te nie nadają się nawet do gunów z kiosku). A nazwa kulka w ich przypadku jest raczej nazwą na wyrost. Przypominają raczej jakieś figurki o różnych kształtach niż kulki :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dokładnie też takie miałem 8) kosztowały 1,5pln za dwie sztuki. Ten patent z zawleczką jest bardzo dobry, tylko trochę drogi. Raz tak szarpnąłem, że zapalnik razem z zawleczką wyleciał (to czerwone się za słabo trzymało), ale granat się nie zapalił.

Link to post
Share on other sites

Ja dopiero zaczynam moją "przygode z air soft-em" ale zrobiłem taki granat i nawet fajnie wybuchł. Użyłem małej petardy, grochu, balonu (w pierwszym przypadku), plastikowego kubka ( w drugim) ale szczerze powiem że miałbym wątpliwości jakby ktoś miałby we mnie tym żucać 8O

Przyłączam się do pytania LameBoy-a- Gdzie takie petardy (wyglądające jak granat) można kupić w Warszawie?

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź na pytanie o cenę petardy draskowej "granat"

 

Witam

 

Symbol tej petardy to TC-4, a jej cena to 26 zł za paczkę 48 sztuk. Żeby złożyć zamówienie należy do nas zadzwonić, wtedy omówimy dalsze szczegóły.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam!

Mój granat (CFG- Corn Fragmentation Granade) został zbudwany na bazie petardy draskowej K-204.

Do jego budowy potrzeba:

-łuskanej kukurydzy (nie tej do prażenia, tylko zwykłej),

-petardy K-204

-papier drukarkowy

-taśma papierowa

-tektura pudełkowa

-klej itp.

 

granat0se.jpg

 

Wykonanie:

Z tektury wyciąć 2 koła o średnicy 6cm. W jednym wyciąć otwór na głowę petardy. Z papieru drukarkowego wyciąć pasek o szerokości petardy i długości nieco większej niż obwód koła wyciętego z tektury.

Wykonać tubus i przykleić dno. Na sam środek wkleić petardę (śiarką do góry :wink: )

W koło opsypać kukurydzą, nałożyć wieczko tak aby przez dziórkę wysatawała głowa petardy.

Należy to zrobić tak aby granat był dość zwarty i nie grzechotał.

Do przyklejenia denka i wieczka najlepiej użyć taśmy papierowej.

 

Po wykonanu można pomalować itp.

 

Zasięg wynosi ok 13m, zasięg celny zaś ok 7m.

 

Zapraszam do budowy.

Pozdrawiam.

PS. Granat pasuje do ładownic na granaty ALICE :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...