Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Scope extender - osłona przeciwsłoneczna


Recommended Posts

Witam. Szukam osłony przeciwsłonecznej do lunety z obiektywem 40mm. Znalazłem co prawda jedną TU ale wolałbym dłuższą - np taką jak TA ( oczywiście niedostępna )

Generalnie im dłuższa tym lepsza ( może mam jakiś kompleks ? XD ) - czy gdzieś w polskich sklepach można je aktualnie dostać ?

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Zmierz średnicę potrzebnej rury i poszukaj w sklepach hydraulicznych czy w internecie. Pomalujesz i gotowe.

Ale widzisz - osłonę wkręca się na gwint na lunecie. Nic nie trzeba dorabiać czy kombinować - po prostu wkręcasz. " czy w internecie" patrzyłem ale prócz ww. nic nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Ja bym kupił tak jak pisze cosmo kawał rury PCV, z budowlanego, o odpowiedniej średnicy. A za montaż posłużyłbym się opaską zaciskową ( taką metalową skręcaną na śrubę). Aby rura nie spadł a to bym wyciął w niej kawałek około 1/3 średnicy. Powinno się trzymać. Moim zdaniem bardziej profesjonalne rozwiązanie, jak na warunki domowe. Ewentualnie zamontować tę rurę na wcisk.

Edited by Jankus
Link to post
Share on other sites

Kolejny konkretny post, wnoszący wiele nowego do mich poszukiwań... :>

 

Jak w temacie - proszę o linki albo info.

Na gotowe to każdy by chciał ... :icon_rolleyes: Kolego, trochę wkładu własnego, tutaj nikogo nie interesuje że Tobie się nie chce tylko czekasz na gotowe. Ale podpowiem.

 

Znalazłem co prawda jedną TU

 

I z tego linku wyciągamy to:

 

Posiada gwint wewnętrzny oraz zewnętrzny 40mm.

Czyli PRAWDOPODOBNIE jest jak w osłonach KA - możesz skręcić 2 takie osłony w jedną i masz 8cm długości. Napisz maila do Specshopu i się upewnij.

Link to post
Share on other sites

40 mm to nie długość tylko średnica. Dwie skręcone będą chyba za długie ( wbrew temu co napisałem wcześniej : powyżej 10 cm to już przesada ) - napisałem do specshopu wcześniej - ile pojedyncza ma długości. Poza tym 120 zł za dwa kawałki rury... Cóż , zobaczymy ile ma jedna długości ( najdłuższa by king arms ma 9 cm )

 

"

Na gotowe to każdy by chciał ... :icon_rolleyes: Kolego, trochę wkładu własnego, tutaj nikogo nie interesuje że Tobie się nie chce tylko czekasz na gotowe. Ale podpowiem. "

 

Oczywiście Ty wiesz lepiej czy ja szukałem tego w sieci ( i nie tylko ) czy nie... a swój temat na forum to postanowiłem założyć nie dlatego, że sam nie mogłem nic znaleźć ( prócz ww. które oczywiście wyskoczyło samo przy odpaleniu kompa ) tylko dlatego, że miałem dwie minuty wolnego czasu i chciałem dać ludziom zagwostkę, żeby się nie nudzili w piątkowy wieczór...

Link to post
Share on other sites
40 mm to nie długość tylko średnica.

Faktycznie, przyznaję się, jak rzadko się zdarza - czytałem po pijaku.

 

Dwie skręcone będą chyba za długie ( wbrew temu co napisałem wcześniej : powyżej 10 cm to już przesada )

Mam samoróbkę 9cm na 50tce, żałuję że nie zrobiłem te 3-4cm dłuższej.

 

napisałem do specshopu wcześniej - ile pojedyncza ma długości.

Na moje oko, po zdjęciu, nie więcej niż 6-7cm (raczej to pierwsze).

 

Poza tym 120 zł za dwa kawałki rury...

Cóż, ten świat jest już tak zbudowany, że albo masz gotowe albo masz tanie, zwłaszcza w takich hobby jak ASG.

 

chciałem dać ludziom zagwostkę, żeby się nie nudzili w piątkowy wieczór...

Wbrew pozorom większość ludzi nie jest ni-live'ami i ma co robić w piątkowy wieczór :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

"Mam samoróbkę 9cm na 50tce, żałuję że nie zrobiłem te 3-4cm dłuższej."

 

Tylko że ja na froncie mam rączkę ( taką - fal'owo - barett'ową ) i nie wypada żeby znalazła się przy muszce... :P Cóż , dowiem się w specshopie i pewnie kupie jedną. na razie czekam na kontakt.

Link to post
Share on other sites

Widzisz istnieje taka zasada na forach że jak nie masz nic do powiedzenia na dany temat to nie nabijasz bez sensu postów. Jeśli nie chcesz pomóc to nie przeszkadzaj - założyłem bardzo konkretny temat oczekując bardzo konkretnych odpowiedzi - nikogo nie zmuszam do pisania w tym temacie, więc nie "szukam jelenia" - jeśli ktoś chce to pomaga, jeśli nie - temat umiera śmiercią naturalną...Dziwi mnie to że zostałeś moderatorem ale w sumie jest mi to obojętne...

Twój sun shader niewiele wniósł do moich poszukiwań - nie znalazłem żadnej oferty.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Kolega MAJOR762 widziałem w galerii m14-stek wykonał coś takiego z maty szklanej, może kolega napisać coś więcej na ten temat??Napewno kilka osób byłoby wdzięcznych zwłaszcza że wygląda to jednak zdecydowanie lepiej niż wpychanie na wcisk rury PCV. Niestety w sklepach wydaje mi się że troche zawyżyli ceny tych osłon, 50zł i w góre za kawałeczek rurki to takie troszke zdzierstwo.

Pozatym gdyby to nie stanowiło kłopotu to fajnie by było gdyby ktoś dał wszystkie potrzebne wymiary do wykonania takiej osłony (średnica, średnica otworu, gwint itd). Mam na uczelni dostęp do obrabiarki CNC, sam trochę sie tym bawie i może byłbym w stanie wykonać coś takiego znacznie taniej....ale to narazie tylko plany.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Takie coś trzeba dostosować do lunety, miałem 2 lunety Bloga i w obu wymiary były inne. A jak ja zrobiłem?? Papierowa tuba-forma, na to nawinięta mata szklana i posmarowane żywicą poliestrową, i tak kilka warstw. Później piłujemy, wpasowujemy w tuleję lunety (ja wkleiłem na stałe), szlifujemy z zewnątrz żeby było gładkie i miało odpowiednią średnicę, malujemy, gotowe. Pomalowane na czarno wygląda brzydko, pomalowane w camo wygląda naturalnie bo i tak replika pomazana w ciapki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...