Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PILNE! Gogle czy okulary?


Recommended Posts

Pilne pytanie. Mam do wyboru gogle ess nvg profile i okulary ess crossbow. W tym co kupię i tak zamontuję wkładkę korekcyjną rx. Moje pytanie brzmi: CO WYBRAĆ, GOGLE, CZY OKULARY???

 

Prosta sprawa - z czym będziesz ich używał? Gogle nadają się tak naprawdę jedynie do użytku z hełmem lub kaskiem. Okulary są bardziej uniwersalne, przydadzą się nie tylko w ASG, ale np. na strzelnicy.

Link to post
Share on other sites

A o jakie 400zł Ci chodzi? - Bolle X800 kosztuję jakoś 180-190zł. Gogle ESS sprzedaje ZielonaPantera z allegro, używki, BCM.

No kolega trochę przesadził, Crossbowy kupi już za 300PLN.

 

Co do używanych gogli to odradzałbym ich zakup - to są gogle z demobilu, nie wiadomo w jakim stanie technicznym są szyby, jak były składowane, itd. Istnieje ryzyko, że mogą nie wytrzymać uderzenia kulki. Gogle kupisz inne, oczu raczej nie - warto zainwestować w nowe i nieużywane produkty, objęte gwarancją producenta. Podobnie nie polecałbym dalekowschodnich podróbek znanych marek a pozostać przy sprawdzonych producentach.

 

Wiem, że zaraz Jaeger mi tu wyjedzie, że sto lat temu sprzedałem mu na aukcji używane gogle, ale nikogo do ich zakupu nie namawiałem ani nie zmuszałem:)

Link to post
Share on other sites

Możesz kupić na specu samą oprawkę Crossbow, szybkę(w tym momencie tylko bursztynowa) i wkładkę. Wyjdzie w sumie poniżej 300zł.

Edit:

Właśnie sprawdziłem możesz kupić w zestawie z czarną oprawką albo z coyote brown i zaoszczędzisz złotówkę. ;)

Edited by bender
Link to post
Share on other sites

Revision są paskudne, kupiłem i 10 min po rozpakowaniu paczki odesłałem ją spowrotem sprzedającemu.

 

Są wielkie i niewygodne, nie to co ESS ICE ;)

 

 

Wielkość Revision Sawfly, podobnie zresztą jak ESS ICE zależy od... ich rozmiaru. Jak dobierzesz rozmiar do swojej głowy to nie będą ani "wielkie" ani "niewygodne". Zasada poodbna jak z butami - noszenie o 2 rozmiary za dużych Meindli też nie będzie dostarczało pozytywnych wrażeń.

Link to post
Share on other sites

Czy naprawdę na śląsku nie ma ani jednego sklepu gdzie można przymierzyć okulary strzeleckie? Tudzież gogle?

 

Znowu prowadzenie lenia za rączkę i podejmowanie za niego decyzji... to się zaczyna robić męczące...

 

No to nie prowadź, ja nikogo nie zmuszam i tak, nie ma sklepu na śląsku gdzie byłyby okulary lub gogle marki ess.

 

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc. Bardzo mi się przydała. Zdecydowałem na kupno tego zestawu http://www.esseyepro.com/Suppressor_detail.html#_in_the_box . Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia na froncie.

Link to post
Share on other sites

Co do używanych gogli to odradzałbym ich zakup - to są gogle z demobilu, nie wiadomo w jakim stanie technicznym są szyby, jak były składowane, itd. Istnieje ryzyko, że mogą nie wytrzymać uderzenia kulki. Gogle kupisz inne, oczu raczej nie - warto zainwestować w nowe i nieużywane produkty, objęte gwarancją producenta. Podobnie nie polecałbym dalekowschodnich podróbek znanych marek a pozostać przy sprawdzonych producentach.

 

Ja kupowałem u zielonapantera ESS z demobilu w świetnym stanie. Jeśli sprzedaje z wadą to zwykła ta pani o tym pisać. Po za tym zawsze taki towar podlega zwrotowi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...