Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strategiczne-stare ale jare.


Recommended Posts

Sudden strike II(najdłuże, wracałem do tej gry wiele razy), steel panthers world at war(spawarka), seria close combat, i oczywiście combat mission, dzięki któremu zacząłem interesować się militariami i II wojną światową. I jeszcze troche innych strategii wojennych, których nie pamientam teraz.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedyś jeszcze była taka fajna gra, nazywała się Shadow Company - dowodziliśmy grupą najemników wykonujących zlecenia na całym świecie. Niestety na XP/Vista/7 zapewne nie pójdzie, niemniej jeśli ktoś ma dostęp, to polecam.

Link to post
Share on other sites

UFO Kolejne Starcie i Decydujące starcie <- Szczególnie pierwszą część polecam ze względu na klimat. Konflikt pomiędzy rasą ludzą, a obcą.

 

Command and Conquer Generals - Zero Hour <- Szczególnie z jakimś fajnym modem, gra wciągała na wiele wiele godzin i można było się różnie pobawić ze sztuczną inteligencją lub w grze przez LAN'a ze znajomymi (odwzorowanie BHD np.).

 

Age of Empires II - The Conquest <- Bardzo ciekawa gra strategiczna jak na tamte czasy i na te równiesz. Podział na ery rozwojowe i technologie oraz nacje i jednostki specjalne daje bardzo dobrą grywalność.

 

Empire Earth <- Specificzna strategia w której można grać od prehistorii aż do nowoczesności. Po mimo wielu niedoskonałości (niektóre modele, budynki i technologie) gra jest bardzo przyjemna.

 

Stronghold Crusade <- Praktycznie symulator bitew średniowiecznych i prowadzenia swojego zamku.

Link to post
Share on other sites

UFO Kolejne Starcie i Decydujące starcie <- Szczególnie pierwszą część polecam ze względu na klimat. Konflikt pomiędzy rasą ludzą, a obcą.

Wedle ortodoksów to nie są gry w klimacie starego UFO.

 

Command and Conquer Generals - Zero Hour <- Szczególnie z jakimś fajnym modem, gra wciągała na wiele wiele godzin i można było się różnie pobawić ze sztuczną inteligencją lub w grze przez LAN'a ze znajomymi (odwzorowanie BHD np.).

Tez nie umywa się do pierwszych C&C.

 

Age of Empires II - The Conquest <- Bardzo ciekawa gra strategiczna jak na tamte czasy i na te równiesz. Podział na ery rozwojowe i technologie oraz nacje i jednostki specjalne daje bardzo dobrą grywalność.

Technicznie w porównaniu z częścią pierwsza to regres był.

 

Empire Earth <- Specificzna strategia w której można grać od prehistorii aż do nowoczesności. Po mimo wielu niedoskonałości (niektóre modele, budynki i technologie) gra jest bardzo przyjemna.

Taka sobie. Nic odkrywczego jak na mutację Civa i Age of Empires.

 

Stronghold Crusade <- Praktycznie symulator bitew średniowiecznych i prowadzenia swojego zamku.

Są lepsze tego typu gry. Lords of Realm np.

 

 

No i Lords of Realm (jedynka i dwójka). Dune 2 (jedynka to mutacja przygodówki, erpega i gry strategicznej). Peoples General i cała masa innych fajnych gier dla których trzymam starego dobrego blaszaka w domu. :D

Link to post
Share on other sites

Wedle ortodoksów to nie są gry w klimacie starego UFO.

Nareszcie ktoś tu dobrze gada w tym temacie ;). Terror from the Deep to była strategia. I aż dziw że nikt nie wspomniał chyba o genialnym Jagged Alliance. Do dziś mam tę grę na dysku :).

Link to post
Share on other sites

Widzę, że nikt jeszcze nie przytoczył genialnego Dungeon Keeper!

Taki RTS w świecie fantasy.

Ale jego największym atutem jest to, że gramy TYM ZŁYM, no i poczucie humoru, taki czarny humor :D

Naprawdę polecam bardzo serdecznie zwłaszcza pierwszą część.

Link to post
Share on other sites

ktoś już pisalo tej grze k-240 aka fragile alliance gra === brak slów , i niewiem czy tu sie znajdzie ktoś starszy kto pamieta taka gre ze studia bitmap braders o nazwie Z z expansin.. gramma packiem mozna bylo w to grać pare lat... a frajda...

 

aha k-240 jest wyjeb... zeby niewyszlo że o rażam ;]

Edited by Tweed
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja o niej pisałem. Grałem w nią na Amidze, a później na emulatorze amigi na PC. Ogółem gra jak na swoje lata oferuje duże możliwości i jest po prostu zajefajna. :)

 

Z nietypowych strategi, właściwie połączenia z przygodówką. To Transartica i Dune.

 

Kolejną wartą uwagi była gra Steel Empire. Takie połączenie turowej strategi, oraz walki mechami/botami w czasie rzeczywistym, gdzie steruje się jednym z 10 :)

 

Mam jeszcze dyskietki z tymi grami. Niestety Amiga padła i nie ma jak już ich użyć. ;/

Link to post
Share on other sites

ja był wspomniał o tworach topware'u naszego rodzimego,

serie Polanie ot takie polskie Settlersy, ale jaka frajda.! :D

Earth 2140,50,60. Szybka i prosta z możliwością konstruowania własnych pojazdów :-)

Knights and Merchants. czyli opowieść o tym jak w 6 godzin dwóch rycerzy na koniach :p

Link to post
Share on other sites

Nikt was jeszcze nie wspomniał o Entente World War 1 Battlefields

Bardzo fajna gra spędziłem przy niej wiele godzin :icon_biggrin:

Tylko teraz mi coś nie chce chodzić po 5-minutach wywala mnie do pulpitu :sad:

Edited by hokager
Link to post
Share on other sites

moja przygoda ze strategiami zaczęła się od Red Alert 1 - tryb skirmish do dziś lubię pyknąć,Total Annihilation to klasa sama w sobie, potem najlepsza gra czyli Red Alert 2, potem dodatki do niej, zresztą dużo modów do niej było, C&C którąś starą część też grałem (btw C&C jest teraz darmowa do pobrania), coś takiego jak Real War, WW3 black gold z fajnymi pomysłamim, Close Combat IV, turowa 101st Airborne in Normandy tez mi przy nich czasu brakowało na zycie :D

Orginal War z mówiącymi ze świetnym akcentem ruskimi :D

pozdrawiam używających głowy i myszy do grania :)

Link to post
Share on other sites

Fajną grą jest jeszcze Medieval Total War

Chodzi mi tu o pierwszą część

Polecam grę ponieważ jest po prostu zajebista...

Jednak wszystkie wasze gry pobija Gra Paradoxu Hearts of Iron 1-II wojna światowa

Ta gra jest po prostu mega pro uber zajebiaszcza.

Na niej najwięcej godzin grywałem

Edited by hokager
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...