Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36-oryginalne oznaczenia


Recommended Posts

hmmm.. pytanie czy w giecie aresa są te oznaczenia takich wymiarów jak w ostrym.. jak tak to jak będę miał gietę to Ci mógł bym podać wymiary, na razie jest na serwisie... chyba ze mnie ktoś ubiegnie.. :wink:

 

BTW to sam się zastanawiam nad aby przerobieniem swoich oznaczeń na bardziej bundeswehrowskie... :happy: Chciał bym przynajmniej nanieść sobie ten napisik "BW" i dopis do G36"KA2".. tak zapytam próbował ktoś już to robić? Wiem ze G36KA2 TM ma takie oznaczenia jedna nie widzi mi sie zmieniać giety.. a już na pewno nie na TM.

 

Jak by się takie coś wykonywało w body CA, Star/Ares... z tego co wiem to niby z powodu użytego tam materiału mogło by być ciężko.. jednak opinie fachowców mile widziane.. :happy:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd informacja, że w ARESie/STARze i CA sie tego nie da zrobić ;)

Wstępnie rozmawiałem już w firmą oferującą grawerowanie laserowe (co w przypadku grawerowania jak w oryginale jest chyba jedynym racjonalnym wyjściem).

Muszę jednak najpierw przygotować projekt w corelu aby można było nanieść je na body.

Trzeba też dobrać odpowiednią "szpachlę" aby usunąć znajdujące się tam aktualnie bazgroły ;)

Edited by TUZIOL
Link to post
Share on other sites

Aktualne bazgroły nie są całkiem takie złe... część jest w miarę poprawna.. jak HK i G36... reszta to no.. trzeba przerobić.. :happy:

 

Nie wiem skąd informacja, że w ARESie/STARze i CA sie tego nie da zrobić ;)

Wstępnie rozmawiałem już w firmą oferującą grawerowanie laserowe (co w przypadku grawerowania jak w oryginale jest

 

Ja nie mówię ze sie nie da zrobić a że niby było to utrudnione aniżeli w body np JG. :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Znalazłem takie oto foto:

 

http://img195.imageshack.us/img195/4976/0339o.jpg

 

Co w nim dziwnego? No według mnie to ze SEF jest na odwrót, czyli tak jak sa piktogramy w replikach. Czyż by może bundeswehra zmieniła selektory na gietach? :blink: Pod zdjęciem jest data 2010, na innym zdjęciu żołnierz ma spodnie podobne do spodni KSK

 

http://img801.imageshack.us/img801/4235/0303r.jpg

 

tak więc mniemam ze jest to już część projektu o którym wspominał raz bodajże Wolf ze zwykli żołnierze będa dostawać uproszczoną wersję ciuchów KSK :wink:

Edited by CptInzMathias
Link to post
Share on other sites

Znalazłem takie oto foto:

 

http://img195.imageshack.us/img195/4976/0339o.jpg

 

Co w nim dziwnego? No według mnie to ze SEF jest na odwrót, czyli tak jak sa piktogramy w replikach. Czyż by może bundeswehra zmieniła selektory na gietach? :blink: Pod zdjęciem jest data 2010, na innym zdjęciu żołnierz ma spodnie podobne do spodni KSK

 

http://img801.imageshack.us/img801/4235/0303r.jpg

 

tak więc mniemam ze jest to już część projektu o którym wspominał raz bodajże Wolf ze zwykli żołnierze będa dostawać uproszczoną wersję ciuchów KSK :wink:

 

To nie przypadkiem czeska grupa rekonstrukcyjna ?

Link : http://371.wz.cz/uvod.htm

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a ja jeszcze odnośnie home made oznaczeń na g36...

najpierw opracowałem wzór tychże oznaczeń, przeskalowałem- aby w druku wyszedł w skali 1:1, druknąłem

przykleiłem w odpowiednim miejscu na karabinku i nożykiem "naszkicowałem" na body,

wziąłem dremelka, wiertełko i zdziałałem.

zdjęcia z kolejnych etapów poniżej.

 

Uwagi na przyszłość:

- wiertło: najlepiej zacząć 0.2mm i pomalutku starannie ciągnąć po wzorze, NIE głęboko

czynność powtórzyć kilka razy

- na końcu użyć wiertełka 0.06 lub 0,8max (ja przesadziłem i dałem 1mm :icon_neutral: )

- wiertareczkę trzymać wpionie

- bardzo mocno doświetlić sobie obszar roboczy

 

 

 

46295613.th.gif

 

dsc00763custom.th.jpg

 

dsc00764custom.th.jpg

 

ps. ma ktoś może zbędne body? chętnie wezmę celem naprawienia blędów...

Link to post
Share on other sites

Można się pokusić o wizytę u grawera lub jakiegoś metaloplastyka, który by wykonał na zamówienie metalowy stępel, którym to na gorąco można odciskać te oznaczenia.

Pomysł ten znalazłem na niemieckim forum airsofrowym i brzmi ciekawie.

Link to post
Share on other sites

Można się pokusić o wizytę u grawera lub jakiegoś metaloplastyka, który by wykonał na zamówienie metalowy stępel, którym to na gorąco można odciskać te oznaczenia.

Pomysł ten znalazłem na niemieckim forum airsofrowym i brzmi ciekawie.

 

 

Ja byłem u człowieka, który wykonuje grawer, i się przestraszyłem, za wykonanie graweru na body jg, dokładnie oznaczeń i oznaczeń selektora ognia zazyczył sobie 150zł. Niestety musiałem zrezygnować, i kupiłem maszynkę za 35zł, i sam zrobiłem. Niestety oznaczenia nie wyszły najlepiej, natomiast oznaczenia na selektorze idealnie.

 

Powiem tak u mnie w okolicach (Gniezno) gra nie warta świeczki. Body CA, ostatnio na alllegro poszło za 50zł...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...