Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Noktowizor gogle noktowizyjne - wypożyczalnia - za ile?


Recommended Posts

Witam wszystkich maniaków ASG. Mam nadzieję,że moim pytaniem nie łamię żadnego z punktów regulaminu (który przeczytałem, aczkolwiek mogłem coś przeoczyć). A pytanie brzmi :

 

Gdyby istniała wypożyczalnia sprzętu noktowizyjnego generacji 2,2+,3 (gogle, monookulary) to ile byłbyś/byłabyś w stanie zapłacić za dobę / weekend / MilSim wypożyczenia?

 

Oczywiście mając na uwadze fakt, że sprzęt pochodziłby z legalnego źródła, z odpowiednią licencją, w zestawie byłaby ładowarka + akumulatorki.

 

Jeśli mógłbym prosić o formę odpowiedzi, to tylko format liczbowy :) Proszę również o celowe nie zaniżanie kwoty, ponieważ jest to bez sensu, a mnie znacznie utrudni działanie (wypożyczenie repliki ASG to kwoty rzędu 30-50 zł /doba, a ceny sprzętów są nieporównywalne), chociaż każdą odpowiedź będę brał pod uwagę.

 

Dziękuję, i czekam na odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Ja bym skorzystał chociażby raz, żeby przekonać się, jak to jest pograć z profesjonalnym noktowizorem (na którego zakup mnie niestety nie stać).

Sądzę, że 50-70 zł za wypożyczenie na jedną nockę byłbym w stanie przeznaczyć (no może trochę więcej, ale na pewno nie powyżej 100zł).

Link to post
Share on other sites

Pomysł ciekawy. Sam z chęcią bym skorzystał żeby zobaczyć jak hula nokto 3 generacji.

Jedno mnie tylko zastanawia. Jak wyobrażasz sobie sytuację, w której dochodzi do uszkodzenia sprzętu? Chcesz brać jakąś kaucję? Bo musiałaby być niemała żeby zabezpieczyć ewentualną naprawę. Ja osobiście bałbym się wypożyczać sprzęt warty parę czy nawet paręnaście tyś. złotych...

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi i sugestie odnośnie ubezpieczenia noktowizora. Prawdopodobnie, o ile uda mi się takową wypożyczalnię otworzyć, ubezpieczenie będzie opcją do wyboru ze względu na koszty samego ubezpieczenia. Proszę pamiętać, że w opcji z ubezpieczeniem cena za dobę wypożyczenia może diametralnie wzrosnąć. Co to wytrzymałości sprzętu - obudowa jest wytrzymała, nawet gdyby jakimś cudem kulka rozbiła soczewkę, to jest to tylko soczewka, element do wymiany. Pytanie - ile razy słyszeliscie o przestrzelonej lunecie / kolimatorze na strzelankach? Jeśli słyszeliście, to proszę w miarę dokładnie opiszcie zniszczenia. To też mi się przyda. Kaucji nie zamierzam pobierać, ani akcji typu "dowód osobisty na przetrzymanie". Jeszcze raz proszę o podanie orientacyjnych kwot, jakie bylibyście w stanie zapłacić za tą usługę. Nie chciałbym być niegrzeczny, ale proszę czytać ze zrozumieniem - na 8 postów tylko 2 zawierały potrzebne mi informacje (chociaż motyw z ubezpieczeniem też się przydał), uzytkownik Jey85 pyta "Na to też jest ubezpieczenie?", tymczasem w pierwszym poście napisałem "Gdyby istniała wypożyczalnia". Może sprostuję sprawę - chcę takową wypożyczalnię otworzyć, a was proszę o pomoc, takie know-how odnośnie cen wypożyczeń. Wiadomo, że nie mogę zażyczyć sobie 500 zł za dzień, gdy niektórzy muszą przeżyć za 1000 zł na miesiąc. Dlatego też wpisując ceny pomozecie mi bardzo, a sobie zapewnicie miłe urozmaicenie w nocnych rozgrywkach. Kwestie prawne, licencje, sprowadzenie sprzętu - to zostawcie już dla mnie.

Link to post
Share on other sites

1. Bardzo ciekawa inicjatywa.

 

2. Co do legalności to poczytaj dokładnie, bo możesz lekko wpaść. Zarówno nasze prawo jak i prawo pochodzenia sprzętu.

 

3. Musisz bezwzględnie przekazać informację o korzystaniu z takiego sprzętu, bo dość łatwo go uszkodzić.

 

4. Cena za nockę uzależniona jest od samego sprzętu. Powinieneś przeliczyć amortyzację sprzętu przez okres, na jaki chcesz wypożyczyć. Doliczyć swoje koszty oraz zysk i uwzględnić, że wypożyczenie najbardziej będzie poszukiwane na łikent. Ich jest w roku 52. Da Ci to cenę jednostkową.

 

5. Lukasz po cenach za noktowizory, liczysz cenę jednostkową, podajesz cenę na sprawdzenie rynku. No i oczywiście o podatkach i zusie nie zapominasz :D.

 

6. Prawdopodobnie cena będzie taka, że obrzucą Cię tu błotem, że za darmo nie rozdajesz :D.

 

7. Zastanów się czy zamiast robić takie cosik ... zrobić usługę łączoną. Zagadaj z jakąś strzelankownią aby wprowadzić to do opcji rozgrywki. No wiesz ... takie strzelanie ze smugaczami.

Mogą być chętni.
Link to post
Share on other sites

Cena by zależała nie tylko o generacji NVD ale też np od rodzaju montażu - "lornetka/monokular", uprząż na głowę, mocowanie do hełmu zgodne ze standardem amerykańskim, montaż RIS?

 

Druga sprawa - jak to ma działać? Najlogiczniejszą odpowiedzią, jaka mi się nasuwa, to wypożyczalnia lokalna - przychodzisz, bierzesz. Nie wyobrażam sobie wypożyczalni wysyłkowej "na jedną noc" - czas przesyłki, weryfikacja pożyczającego, zmuszenie do odesłania i dobrego zabezpieczenia przesyłki.

 

A jeśli to ma być wypożyczalnia lokalna to pytanie należy zadać na forum lokalnym. Zapewniam, że inny przedział cenowy zaproponują ludzie z Warszawy czy Wrocławia, a inne z Augustowa czy Lublina.

Link to post
Share on other sites

Co do wypożyczania sprzętu, nasuwa mi się jedna sprawa.

Aby wykluczyć sprawy pt. zgubiłem, ukradli, zepsuło się, oprócz ubezpieczenia najlepszym i według mniejedynym sposobem jest kaucja.

Kwestia jej wysokości, a także weryfikacji sprawności sprzętu po zabawie (ciemnia załatwiła by sprawę).

Inaczej nie wróżę długiej działalności. Najtańsze noktowizory są po 600 zł, najdroższe (legalnie dostępne w Polsce) ponad 10 tysięcy złotych.

 

Więc bez kaucji, ani rusz...

 

Moim zdaniem kaucja minimum 250 zł i 20 zł za dobę, a dla stałych klientów zniżki:).

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Witam, realnie jeśli miałbym wypożyczyć profesjonalny noktowizor, to i nie zawahał bym się nawet wypożyczyć za 100-200 zł/noc, natomiast bardziej bym się obawiał sytuacji w której zostanie uszkodzony lub skradziony. Bo to jest kluczowy aspekt przy którym bym się zawahał cena wypożyczenia+cena ubezpieczenia.

 

Co do zniszczenia lunety lub kolimatora, to kojarzą mi się 3 sytuację.

 

1. Kolimatorek bazarowy za 20zł, akcja się zdarzyła ala "Szeregowiec Ryan", ale to raczej jako ciekawostka.

2. Kolimator Waltera ACOG, mi osobiście pękło szkiełko przy uderzeniu.

3. Luneta (nie podam firmy), otrzymała 4 kulki, trzy pierwsze rozbiły soczewkę, czwarta wpadła do środka. Ale to jest sytuacja w której widziałem uszkodzoną soczewkę, natomiast o kulce usłyszałem potem z "opowieści".

 

Pomysł jest ciekawy, ale ja osobiście podszedł bym trochę ostrożnie i sceptycznie do niego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...