Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania dotyczące drużyny,


Recommended Posts

Witajcie , zamieżam założyc drużynę AS w moim miasteczku . Chcę podkreślic że mam 14 lat.

Mam kilka pytań:

 

1.Czy jeżeli ja będę założycielem (dowódcą) i gdy się komuś coś stanie np. kolega złamał nogę , moge za to odpowiadac?

2.Jeżeli na pierwsze pytanie odpowiedz będzie TAK to jeżeli poproszę aby uczestnicy wzięli od swoich rodziców pozwolenia w których będzie pisało ,że biorą odpowiedzialnośc za swoich synów podczas strzelanek w dniach np. 23.01.2011-12.04.2011 , to wtedy oni będą odpowiadac przy jakiś sytuacjach?

 

proszę o odpowiedzi?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak w treści pozwolenia będzie ten tekst: " oświadczamy, że w razie zaistnienia wypadku, gdzie ofiarą będzie nasza córka / syn / podopieczna / podopieczny, nie będziemy wnosić roszczeń odszkodowawczych, ani wnosić o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku bądź jakiegokolwiek innego uczestnika spotkań ASG."

Link to post
Share on other sites

no moze i tak ale zawsze lepiej sie zabezpieczyc niz pozniej placic pareset złotych odszkodowania za jakieś uszkodzenia.

 

w każdym bądz razie ponawiam pytanie

 

A jak w treści pozwolenia będzie ten tekst: " oświadczamy, że w razie zaistnienia wypadku, gdzie ofiarą będzie nasza córka / syn / podopieczna / podopieczny, nie będziemy wnosić roszczeń odszkodowawczych, ani wnosić o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku bądź jakiegokolwiek innego uczestnika spotkań ASG." To czy ochrania mnie to przed uszkodzeniami kogoś ?

Link to post
Share on other sites
To czy ochrania mnie to przed uszkodzeniami kogoś ?

Masz taką zdolność prawną jak pewien przedstawiciel, pewnego narodu, w kancelarii pewnego zbrodniczego reżimu, w pewnym okresie historycznym :bialaflaga:

Mając 14 lat nic sam nie możesz pod względem prawa :excl: Jeśli komuś coś zrobisz, to odpowiedzialność spada na Twych Rodziców/Opiekunów Prawnych. KONIEC, KROPKA. Zbierać możesz sobie znaczki pocztowe, a nie żadne oświadczenia - brutalne, ale prawdziwe.

Link to post
Share on other sites

Pomador - zacznij się w to bawić rekreacyjnie, jak skończysz 16lat to wtedy myśl nad założeniem ekipy. Wtedy powinieneś mieć więcej oliwy w głowie i inaczej będziesz na to wszystko patrzał.

 

A tak w zasadzie to luis już temat wyczerpał :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem coście się tak uparli na to 16 lat... bo umowna granica. Nie ma żadnej umowy.

 

16-latek (nie)może bawić się w ASG, tak samo jak 14-latek i ma w takim samym stopniu ograniczoną zdolność do składania oświadczeń woli.

Jedyna różnica jest taka, że 16-latek może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej, w bardzo szczególnych okolicznościach, np. za pozbawienie kogoś wzroku (art. 156 par 1 KK).

 

Kodeks Karny:

Art. 10. § 1. Na zasadach określonych w tym kodeksie odpowiada ten, kto popełnia czyn zabroniony po ukończeniu 17 lat.

 

§ 2. Nieletni, który po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego określonego w art. 134, art. 148§ 1, 2 lub 3, art. 156 § 1 lub 3, art. 163 § 1 lub 3, art. 166, art. 173 § 1 lub 3, art. 197 § 3, art. 252 § 1 lub 2 oraz w art. 280, może odpowiadać na zasadach określonych w tym kodeksie, jeżeli okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemawiają, a w szczególności, jeżeli poprzednio stosowane środki wychowawcze lub poprawcze okazały się bezskuteczne.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

ja to sie dziwie, ze jeszcze 10latki sie nie "bawia" w asg...

Spokojnie, tak jest zawsze jak się robi cieplej :)

 

 

Co do tematu to powiem tak: kiedy ja zaczynałem zabawę w ASG to strzelałem się chińskimi zabawkami z kolegami, wszyscy mieliśmy 14 lat, było nawet kilku młodszych. Moje podejście wtedy? "Co za różnica czy komuś coś się stanie w czasie para-militarnych zabaw w lesie, czy podczas zwykłej gry w piłkę na boisku z kumplami." Niby logiczne...

 

Ale z obecnego punktu widzenia stanowczo nie popieram takiego wieku w ASG, a już absolutnie nie wyobrażam sobie drużyny dowodzonej przez 14-latka. Bez urazy :)

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że nawet gdyby ktoś złamał sobie nogę, to ty nie jesteś przecież za to odpowiedzialny. No chyba, że ty się do tego przyczyniłeś.

Nie dziwcie się, że coraz młodsze osoby biorą się za AS. Prawie każdy z nas w wieku 12-14 lat biegał z plastikowym karabinem czy nawet patykiem udającym karabin i bawił się z kolegami w wojsko. AS robi się coraz popularniejszy, repliki są ogólnie dostępne. Więc jak tutaj się dziwić, że coraz młodsze osoby chcą zacząć przygodę z AS. Jest to po prostu ucieleśnienie ich marzeń ;) Byle sobie krzywdy nie zrobili.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że nawet gdyby ktoś złamał sobie nogę, to ty nie jesteś przecież za to odpowiedzialny. No chyba, że ty się do tego przyczyniłeś.

Nie dziwcie się, że coraz młodsze osoby biorą się za AS. Prawie każdy z nas w wieku 12-14 lat biegał z plastikowym karabinem czy nawet patykiem udającym karabin i bawił się z kolegami w wojsko. AS robi się coraz popularniejszy, repliki są ogólnie dostępne. Więc jak tutaj się dziwić, że coraz młodsze osoby chcą zacząć przygodę z AS. Jest to po prostu ucieleśnienie ich marzeń ;) Byle sobie krzywdy nie zrobili.

Pamiętam, że mojemu koledze kiedyś nie chcieli sprzedać repliki, mówiąc że 18+. Był to wymysł pana z Militaria24 czy z tą dostępnością replik jednak nie jest tak kolorowo? :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

No cóż ja ma 15 lat jestem maniakiem militariów (interesuję sie od 8 lat) ,posiadam sprzęt za ok.1600zł i 6 osobowy "oddział" złożony z samych kolegów ,no i jest super ŻADNYCH formalności i ŻADNEGO straszenia się sądem po jakimś wypadku (na sczęścię żaden się nie wydarzył i mam nadzieje że sie nie wydarzy) to jest najlepsze rozwiązanie.

A tak swoją drogą Pomador życzę ci wszystkiego najlepszego w ASG i dużo cierpliwości bo niektórzy pełnoletni airsoftowcy to straszliwi zuchwalcy którzy uważają że "dzieci" nie mogą grać w airsoft ,A DLACZEGO? bo mają ukończone 18 lat i dla nich to nie problem nawet nie wiecie jak wiele "dzieci" interesuję się ASG i militariami po prostu nas niepełnoletnich airsoftowców jest BARDZO DUŻO. Być może boją się że "dziecko" będzie lepsze od nich ja na przykład mam b.dużą wiedzę o broni palnej i ogółem o militariach i nie jednego z pełnoletnich bym przewyższył.

NO I NAZYWANIE 14-15 LATKA "DZIECKIEM Z PLASTIKOWYM PISTOLETEM" (zresztą nie jeden z was ma G36 tak jak i ja) BARDZO MNIE I MOICH ZNAJOMYCH OBRAŻA NAPRAWDĘ NIE ŻYCZĘ SOBIE DYSKRYMINACJI NAS NA TYM FORUM I WSZĘDZIE GDZIE SIĘ ZOBACZĄ tzw. "DZIECKO z " I BĘDE Z TYM WALCZYŁ! POPROSTU MNIE KRZYWDZI TO ŻE PRZEZ TAKIE COS NIE MOGĘ ROZWIJAC SWOJEGO HOBBY.

Strzelałem sie na około 20 rundach w ASG z młodszymi ode mnie i wcale nie było tak jak sobie to dorośli wyobrażają.

A moje zdanie na ten temat:

Członkowstwo w grupie ASG dla niepełnoletnich TAK ale tylko za zgodą rodziców i po zaakceptowaniu przez nich odpowiedniego regulaminu i żadnych walk o nazwie "Dorośli vs Niepełnoletni" bo jak zwykle dominujący pełnoletni zaraz zniszczą zabawę.

Z podzdrowieniami dla każdego z was który popiera nas niepełnoletnich airsoftowych odrzutków!

Jeżeli ten post zostanie usunięty to będzie poprostu dowód że to co napisałem to prawda...

Edited by Rammstein PL
Link to post
Share on other sites

Rammstein PL masz moje poparcie co piszesz bo sam uważam że młodsi mają takie samo prawo do tego Hobby jak i starsi tylko że młodsi za zgodą rodziców zresztą i tak większość do 18 roku życia potrzebuje zgodę rodziców więc jak 16 latek może za zgodą rodziców to dla czego nie taki 14-15 latek.

Sam strzelam się z młodszymi od siebie i nawet mam grupę z nimi wspólną i tu liczy się raczej dojrzałość do tego i poziom odpowiedzialności niż wiek.

 

Teraz cie pewnie większość starszych wyjadaczy ASG zje za odkopanie tematu i za szerzenie herezji ;P

Edited by Matison
Link to post
Share on other sites

No cóż ja ma 15 lat jestem maniakiem militariów (interesuję sie od 8 lat) ,posiadam sprzęt za ok.1600zł i 6 osobowy "oddział" złożony z samych kolegów ,no i jest super ŻADNYCH formalności i ŻADNEGO straszenia się sądem po jakimś wypadku (na sczęścię żaden się nie wydarzył i mam nadzieje że sie nie wydarzy) to jest najlepsze rozwiązanie.

A tak swoją drogą Pomador życzę ci wszystkiego najlepszego w ASG i dużo cierpliwości bo niektórzy pełnoletni airsoftowcy to straszliwi zuchwalcy którzy uważają że "dzieci" nie mogą grać w airsoft ,A DLACZEGO? bo mają ukończone 18 lat i dla nich to nie problem nawet nie wiecie jak wiele "dzieci" interesuję się ASG i militariami po prostu nas niepełnoletnich airsoftowców jest BARDZO DUŻO. Być może boją się że "dziecko" będzie lepsze od nich ja na przykład mam b.dużą wiedzę o broni palnej i ogółem o militariach i nie jednego z pełnoletnich bym przewyższył.

NO I NAZYWANIE 14-15 LATKA "DZIECKIEM Z PLASTIKOWYM PISTOLETEM" (zresztą nie jeden z was ma G36 tak jak i ja) BARDZO MNIE I MOICH ZNAJOMYCH OBRAŻA NAPRAWDĘ NIE ŻYCZĘ SOBIE DYSKRYMINACJI NAS NA TYM FORUM I WSZĘDZIE GDZIE SIĘ ZOBACZĄ tzw. "DZIECKO z " I BĘDE Z TYM WALCZYŁ! POPROSTU MNIE KRZYWDZI TO ŻE PRZEZ TAKIE COS NIE MOGĘ ROZWIJAC SWOJEGO HOBBY.

Strzelałem sie na około 20 rundach w ASG z młodszymi ode mnie i wcale nie było tak jak sobie to dorośli wyobrażają.

A moje zdanie na ten temat:

Członkowstwo w grupie ASG dla niepełnoletnich TAK ale tylko za zgodą rodziców i po zaakceptowaniu przez nich odpowiedniego regulaminu i żadnych walk o nazwie "Dorośli vs Niepełnoletni" bo jak zwykle dominujący pełnoletni zaraz zniszczą zabawę.

Z podzdrowieniami dla każdego z was który popiera nas niepełnoletnich airsoftowych odrzutków!

Jeżeli ten post zostanie usunięty to będzie poprostu dowód że to co napisałem to prawda...

 

QQ more, a jak się coś stanie to płacz. Mój brat (14 lat) bawił się w terminatora z kolegami(12-16 lat) i dziś jest po 2 operacji oka (okluary nie wytrzymały serii z 3m). Stanowcze NIE dla dzieci w ASG bez dorosłych. I co z tego, że masz sprzęt za 1600 zł penis +5 cm ? Tak się dzieci interesują asg ? I co z tego jak nie używają swojej buntowniczej makówki. Gdyby nie to, że karetka przyjechała po 30min, to już nie miałby tego oka. Więc podsumowując: C***, że od 8 lat interesujesz się militariami, interesować to ja się mogę murzynami z gabonu, a tu chodzi o myślenie, które przeważnie osobą w twoim wieku za bardzo nie wychodzi.

Link to post
Share on other sites

No cóż ja ma 15 lat jestem maniakiem militariów (interesuję sie od 8 lat) ,posiadam sprzęt za ok.1600zł i 6 osobowy "oddział" złożony z samych kolegów ,no i jest super ŻADNYCH formalności i ŻADNEGO straszenia się sądem po jakimś wypadku (na sczęścię żaden się nie wydarzył i mam nadzieje że sie nie wydarzy) to jest najlepsze rozwiązanie.

A tak swoją drogą Pomador życzę ci wszystkiego najlepszego w ASG i dużo cierpliwości bo niektórzy pełnoletni airsoftowcy to straszliwi zuchwalcy którzy uważają że "dzieci" nie mogą grać w airsoft ,A DLACZEGO? bo mają ukończone 18 lat i dla nich to nie problem nawet nie wiecie jak wiele "dzieci" interesuję się ASG i militariami po prostu nas niepełnoletnich airsoftowców jest BARDZO DUŻO. Być może boją się że "dziecko" będzie lepsze od nich ja na przykład mam b.dużą wiedzę o broni palnej i ogółem o militariach i nie jednego z pełnoletnich bym przewyższył.

NO I NAZYWANIE 14-15 LATKA "DZIECKIEM Z PLASTIKOWYM PISTOLETEM" (zresztą nie jeden z was ma G36 tak jak i ja) BARDZO MNIE I MOICH ZNAJOMYCH OBRAŻA NAPRAWDĘ NIE ŻYCZĘ SOBIE DYSKRYMINACJI NAS NA TYM FORUM I WSZĘDZIE GDZIE SIĘ ZOBACZĄ tzw. "DZIECKO z " I BĘDE Z TYM WALCZYŁ! POPROSTU MNIE KRZYWDZI TO ŻE PRZEZ TAKIE COS NIE MOGĘ ROZWIJAC SWOJEGO HOBBY.

Strzelałem sie na około 20 rundach w ASG z młodszymi ode mnie i wcale nie było tak jak sobie to dorośli wyobrażają.

A moje zdanie na ten temat:

Członkowstwo w grupie ASG dla niepełnoletnich TAK ale tylko za zgodą rodziców i po zaakceptowaniu przez nich odpowiedniego regulaminu i żadnych walk o nazwie "Dorośli vs Niepełnoletni" bo jak zwykle dominujący pełnoletni zaraz zniszczą zabawę.

Z podzdrowieniami dla każdego z was który popiera nas niepełnoletnich airsoftowych odrzutków!

Jeżeli ten post zostanie usunięty to będzie poprostu dowód że to co napisałem to prawda...

 

Ale dalej odpowiadają za Ciebie dorośli, prawnie jesteś dzieckiem. I nikt normalny nie będzie chciał wylądować w sądzie przez smarkaterie.

Link to post
Share on other sites

Ja popieram Rammstain'a, sam mam 14 lat i stworzyłem swoją grupę ASG z kolegami i jakoś dalejmy radę. Nigdy żadnego wypadku nie było. I NIGDY W ŻYCIU nie pomyślałbym tak jak Terkov:

Co do tematu to powiem tak: kiedy ja zaczynałem zabawę w ASG to strzelałem się chińskimi zabawkami z kolegami, wszyscy mieliśmy 14 lat, było nawet kilku młodszych. Moje podejście wtedy? "Co za różnica czy komuś coś się stanie w czasie para-militarnych zabaw w lesie, czy podczas zwykłej gry w piłkę na boisku z kumplami." Niby logiczne...

 

Skoro tak myślałeś, to chyba musiałeś mieć ostro zrytą banię. Ja nigdy bym nie dopuścił nikogo bez żadnej ochrony oczu czy coś w tym stylu.

 

EDIT: a co do wuj032, to brawo, że nie sprawdziliście ochrony oczu przed grą... Naprawdę duże brawa...

Edited by dade
Link to post
Share on other sites
No cóż ja ma 15 lat jestem maniakiem militariów (interesuję sie od 8 lat) ,posiadam sprzęt za ok.1600zł i 6 osobowy "oddział" złożony z samych kolegów ,no i jest super ŻADNYCH formalności i ŻADNEGO straszenia się sądem po jakimś wypadku (na sczęścię żaden się nie wydarzył i mam nadzieje że sie nie wydarzy) to jest najlepsze rozwiązanie.

Tak, fajnie. Żadnych formalności. Ok, świetnie. A wziąłeś pod uwagę co zrobią rodzice Twojego kolegi gdy ten np. straci oko? Bo wiesz, kolega może ma to w zadku ale jego rodzice mogą mieć troche inne zdanie. To, że Wy sie sądem nie straszycie nie oznacza, że nie zrobią tego Wasi rodzice. Nie jestem specem od prawa ale nie wiem czy czasem rodzice Twojego kolegi nie mogli by sami dostać po tyłku za to, że nie upilnowali dzieciaka (w końcu to oni ponoszą odpowiedzialność za niego).

 

EDIT: a co do wuj032, to brawo, że nie sprawdziliście ochrony oczu przed grą... Naprawdę duże brawa...

I kolejny przykład tego, że im młodszy człowiek tym mniej rzeczy bierze pod uwagę. Gdzie wuj032 napisał, że nie sprawdzono ochrony oczu? Gdzie? E!? Nigdzie! Nie napisał tak więc może była sprawdzona a może nie. A pomyślałeś o tym, że okulary mogły wytrzymać jedną kulke z 5cm (test) ale serii (np. 20) kulek z 3 metrów już nie zniosły? Ty pewnie też byś wytrzymał jeden cios w ząbki ale po 20 szybkich ciosach pewnie leżałbyś i kwiczał (nie propaguje tu agresji, to takie porównanie). Okulary nie są jakimś cudownym tworem, który wytrzyma wszystko i nawet najlepsze Bolle, ESSy, Uvexy czy inne renomowane w końcu padną.

 

Edit:

Skoro tak myślałeś, to chyba musiałeś mieć ostro zrytą banię. Ja nigdy bym nie dopuścił nikogo bez żadnej ochrony oczu czy coś w tym stylu.

A gdzie Terkov napisał, że nie mieli ochrony oczu? Nigdzie! Naucz się chłopie czytać ze zrozumieniem.

 

 

Przez tych wszystkich wojowników o równość i sprawiedliwość uciekł mi główny temat.

1.Czy jeżeli ja będę założycielem (dowódcą) i gdy się komuś coś stanie np. kolega złamał nogę , moge za to odpowiadac?

Wg mnie wygląda to tak. Rodzice odpowiadają za dzieciaka ale nie wiem czy nie będą próbowali przerzucić odpowiedzialności na Ciebie (znaczy Twoich rodziców) bo Ty byłbyś organizatorem strzelanki, Ty (jako dowódca) namówiłeś kumpli do tego itp. itd..

Chcecie się strzelać to proszę bardzo, ja nie bronie tylko zachowajcie się jak dorośli, myślący ludzie (bo ASG to sport dla myslących) i uczciwie (też ważna cecha airsoftowca - uczciwość) poinformujcie rodziców (bo to oni za Was odpowiadają) o co dokładnie w ASG chodzi i czym to dla Was grozi (niech rodzice poczytają forum, popytają i kupią Wam porządną ochrone oczu itp.). Jak Wam wtedy rodzice pozwolą to ok, strzelajcie się a jak nie to nie, trudno - musicie czekać.

Dopiero zauważyłem, że pierwszy post jest stary...

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

WYKLĘTY POWSTAŃ LUDU (NASTOLETNI) ZIEMI :icon_lol:

Karmicie trolla, nic więcej. Bawcie się w co chcecie, na szczęście nie w moim towarzystwie. Mnie nikt nie przekona do imprez z dziećmi i możecie się za to obrażać, ale póki formalnie nie osiągniecie stososnego cenzusu wieku, to koniec balu panno Lalu. Jeśli znaleźliście sobie teren, zmontowaliście ekipy, to róbta co chceta i uważajta co robita - choć w zasadzie, za wszelkie Wasze postępowanie odpowiadają Wasi Rodzice/Opiekunowie Prawni. Jeżeli Oni się na to godzą, to alleluja :icon_exclaim:

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

To się okulary sprawdza również serią... Nie wiem gdzie napisałem, że tylko semi.

To może inaczej... Każde okulary mają swoją wytrzymałość. Możesz je testować nawet z wiatrówki i one może wytrzymają ale każdy postrzał w jakimś stopniu je osłabia. Jedne wytrzymają 20 kulek i nie będzie śladu a dwudziesta pierwsza kulka przeleci na wylot bez ostrzeżenia. Inne wytrzymają 150 kulek a 151 sprawi tylko, że okulary lekko pękną. Testowanie okularów daje jakieś zabezpieczenie, że okulary prawdopodobnie wytrzymają ale nigdy nie ma 100% pewności, że następny atak ich nie zniszczy. Dlatego nawet najlepsze okulary/gogle trzeba co pewien czas wymieniać. I tu zacytuje:

Z tym "przestrzeliwaniem" okularów to na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony jak najbardziej poprawny nawyk, z drugiej jednak nawet taki całkowicie zdany test może zakończyć się uszkodzeniem struktury, co w mało prawdopodobnym przypadku (acz pamiętajcie o prawach Murphy'ego) gdy kolejna kulka, tym razem w polu, trafiłaby w to samo miejsce, może doprowadzić do penetracji. Teoretynicze, jeśli chcesz testować okulary, powinieneś zakupić 2 pary z tego samego źródła (by mieć pewność że to ta sama klasa towaru): jedne przetestować do granic możliwości i wyrzucić/położyć na półce, a drugie stosować w polu. Jednocześnie, po każdym solidniejszym oberwaniu po okularach niektórzy zwykli je wymieniać... czy to logiczne, czy kwestia paranoi, pozostawiam już Waszej ocenie. Sam zmieniam okulary średnio raz na pół roku (o ile nie wymagają częstszej zmiany) dla wszelkiej pewności.

Link to post
Share on other sites

 

Członkowstwo w grupie ASG dla niepełnoletnich TAK ale tylko za zgodą rodziców i po zaakceptowaniu przez nich odpowiedniego regulaminu i żadnych walk o nazwie "Dorośli vs Niepełnoletni" bo jak zwykle dominujący pełnoletni zaraz zniszczą zabawę.

 

Znaczy się mam na siłę przyjąć dzieciaka bo chce się pobawić??

Link to post
Share on other sites

To się okulary sprawdza również serią... Nie wiem gdzie napisałem, że tylko semi.

 

 

Pewnie, najlepiej wywalić 31234535892 kulek a potem ma się pewność, że okulary wytrzymają ?

Używał moich okularów, których używałem w CQB.

 

Ale przecież haters gonna hate.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ten post zostanie usunięty to będzie poprostu dowód że to co napisałem to prawda...

Jeśli ww. post zostanie usunięty to będzie to zbrodnia przeciwko poczuciu humoru.

 

No cóż ja ma 15 lat jestem (...)NIE ŻYCZĘ SOBIE DYSKRYMINACJI NAS NA TYM FORUM I WSZĘDZIE GDZIE SIĘ ZOBACZĄ tzw. "DZIECKO z " I BĘDE Z TYM WALCZYŁ! POPROSTU MNIE KRZYWDZI TO ŻE PRZEZ TAKIE COS NIE MOGĘ ROZWIJAC SWOJEGO HOBBY.

 

Rammstein PL Masz zupełną rację ^_^ ja mam 15 lat

Rammstein PL masz moje poparcie co piszesz bo sam uważam że młodsi mają takie samo prawo do tego Hobby jak i starsi (...) liczy się raczej dojrzałość do tego i poziom odpowiedzialności niż wiek.

Ja popieram Rammstain'a, sam mam 14 lat i stworzyłem swoją grupę ASG

 

Zaś PT Pełnoletnim Kolegom, przypominam, że z pajdokracja się nie dyskutuje, ani nie strzela. Z pajdokracji się śmieje, ignoruje, a po 22 każe się jej iść spać. :maniak_luzik:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...