Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Akumulator 9,6V NiMH


Recommended Posts

Cześć. Mam pewne wątpliwości co do kupna akumulatora wymienionego w temacie. W tym tyg. planuję wybrać się do miejscowego sklepu po mój 2 akumulator. Pierwszy, Intellect 8,4V 1600 mAh pada strasznie szybko. Na wczorajszej strzelance puściłem dwie krótkie serie i na tym skończył się mój udział w spotkaniu. To już nie pierwszy raz i dlatego konieczny jest nowy akumulator. Kilka osób poleciło mi Firefox'a. Tak sobie czytam na forum o Firefox'ie, ale opinie są podzielone. W sklepie dostępne są tylko akumulatory Firefox'a i Batimex'a. Właściciel powiedział mi, że innych nie zamawia, bo to ,,syfy". Jestem nastawiony na Firefox'a, ale spytać nie zaszkodzi :wink: . Zależy mi na tym żeby akumulator długo ,,pożył". Raczej na pewno kupię Firefox'a 9,6V, bo 8,4V jest chyba za słaby na moją replikę, bo na akumulatorze 9,6V cały mechanizm chodzi płynniej. Prosiłbym, aby posiadacze tych lub tego konkretnego akumulatora podzielili się ze mną opiniami i doświadczeniami w tym temacie. Z góry dzięki za informacje.

 

 

PS. Jak prawidłowo przeprowadzić formatowanie baterii(zależy mi żeby jak najdłużej wytrzymała :icon_razz2: )?

Edited by Laki
Link to post
Share on other sites

FF jest ok. tylko musisz mieć szczęście do dobrego egzemplarza

 

FF 1100 mAh -> 3 lata ciągnął tak samo, po lutowaniu już nie jest taki wytrzymały podczas strzelanki.

FF 4000 mAH -> 1 rok działa nadal wspaniale...

 

Jak jesteś szczęściarzem to będziesz zadowolony, jeśli masz w życiu pecha to nie kupuj:P

 

 

Co do ładowania i rozładowywania to przed chwilą pisalem w temacie.

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/111495-formatowanie-baterii-po-kazdej-imprezie-czy-to-cos-daje/page__pid__1498329#entry1498329

 

Pozdrawiam: zajaszcze

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Nie ryzykuj ! Kup batimexa jak już !

A najlepiej zanim to zrobisz ,daj komuś swoją batkę na lepszą ładowarkę, i przeprowadź cykl formatowania ze 2 razy. Często baterie ożywają po takim zabiegu i zamiast wydawać kasę na batkę - kup ładowarkę.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...