Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-47 (cm.028) --> SWD Dragunov


Recommended Posts

Witam, w piątek zrodził się w mojej głowie pomysł zrobienia prawdziwej snajpy (SWD) z kałasza. Mam już nie używanego ak (cm.028) i z powodu jego podobieństw do SWD postanowilem podjąć sie tego zadania.

1. chciałbym po pierwsze zająć się wyglądem zew. czyli czy okładziny i kolba (oryginalne lub od innych replik dragunowo-pochodnych) podchodzą do tego kałasza (jakie zabiegi musiałbym podjąć)??

2.co trzeba wrzucić do środka żeby to strzelało jak parasnajperka/snajperka (słyszałem że nie warto inwestować w tą broń, ale i tak chciałbym spróbować)

3. jaki byłby koszt?? Czy warto??

Pozdrawiam, Canguru

Ps. proszę o szybką odpowiedź

Edited by Canguru
Link to post
Share on other sites

Dobrze czytałeś, nie warto inwestować w tą replikę, jest to nie opłacalne. Jak trochę dopłacisz to masz bardzo dobre AK tego samego producenta i nie musisz nic wymieniać (poza lufą i gumką). Ogólnie pomysł przerobienia AK na SWD moim zdaniem jest chybiony. Będzie Cię to sporo kosztować a nie będzie to i tak zbyt dobrze odwzorowane. Pomyśl nad SWD A&K (sprężynowe) lub JG (AEG, tylko nie SWD style).

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie i wgl lubie nowe pomysły ale cm0.28 nie nadaje się na odwzorowanie SWD po pierwsze rozmiar body AK i SWD różni się znacznie długości szerokością a także wysokością do tego selektor w kałachu masz w 3 pozycjach w SWD w 2 SWD ma sporo szerszy i krótszy magazynek np w SWD JG jest chyba taki jak w beta specnaz krótki dalej okładziny na allegro można dorwac plastik i drewno ale wg mnie się nie opłaca lepiej było by do SWD A&K próbowac wcisnąc GB niż z AK 47 robic SWD kolejne różnice to długośc lufy i inne pierdoły

 

You-dash czy CYMA już zrobila SWD bo jeszcze nie widziałem w żadnym sklepiej wiem że ma wyjśc ale do kupienia nie widzialem

 

You-dash czy CYMA już zrobila SWD bo jeszcze nie widziałem w żadnym sklepiej wiem że ma wyjśc ale do kupienia nie widzialem

Link to post
Share on other sites

Witam, w piątek zrodził się w mojej głowie pomysł zrobienia prawdziwej snajpy (SWD) z kałasza. Mam już nie używanego ak (cm.028) i z powodu jego podobieństw do SWD postanowilem podjąć sie tego zadania.

1. chciałbym po pierwsze zająć się wyglądem zew. czyli czy okładziny i kolba (oryginalne lub od innych replik dragunowo-pochodnych) podchodzą do tego kałasza (jakie zabiegi musiałbym podjąć)??

2.co trzeba wrzucić do środka żeby to strzelało jak parasnajperka/snajperka (słyszałem że nie warto inwestować w tą broń, ale i tak chciałbym spróbować)

3. jaki byłby koszt?? Czy warto??

Pozdrawiam, Canguru

Ps. proszę o szybką odpowiedź

 

pomysł poroniony tak technicznie, jak ekonomicznie. Ale powodzenia. ;)

Link to post
Share on other sites

Dobrze czytałeś, nie warto inwestować w tą replikę, jest to nie opłacalne. Jak trochę dopłacisz to masz bardzo dobre AK tego samego producenta i nie musisz nic wymieniać (poza lufą i gumką). Ogólnie pomysł przerobienia AK na SWD moim zdaniem jest chybiony. Będzie Cię to sporo kosztować a nie będzie to i tak zbyt dobrze odwzorowane. Pomyśl nad SWD A&K (sprężynowe) lub JG (AEG, tylko nie SWD style).

 

Więc napewno nie będę kupować nowej repliki, bo jestem szczęśliwym posiadaczem l96 a myslałem że zrobie coś z moim starym kałaszem... chyba będę musial dalej pielęgnować ten pomysł lub coś innego

 

lepiej było by do SWD A&K próbowac wcisnąc GB niż z AK 47 robic SWD kolejne różnice to długośc lufy i inne pierdoły

 

 

mam pytanie czy ten zabieg jest sprawdzony?? nad długością myślałem i wymyślłem, że kupie lufe od rpk ( ew. mam znajomego tokarza...)

 

Wiciok, mógłbyś mnie troszke nakierować na ten temat co byłoby mi potrzebne do wymiany??

Na 99% SWD w opłacalnej cenie z tego nie zrobisz. Jak już chcesz się bawić, to radziłbym zainteresować się Zastawą M76

http://en.wikipedia....va-M76-Full.jpg

Edited by Canguru
Link to post
Share on other sites

Eee nie znam się na tym, ale patrząc tylko na zdjęcia:

 

-chwyt pistoletowy i kolba przede wszystkim - ten pierwszy krótszy i pochylony, kolba zaś prosta

-jakiś krótki mag np od bety (nie wiadomo jak to nie będzie wyglądać ale na początek ujdzie)

-dłuższa lufa zewnętrzna

-montaż boczny, jakaś koszerna luneta w stylu POSPa

 

Elementy IMO mniej istotne:

-magazynek - tu musisz kombinować

-nakładka na lufę i rurę gazową - odrobinę dłuższa jest

-selektor - tylko pojedynczy i zabezpieczony

Link to post
Share on other sites

Eee nie znam się na tym, ale patrząc tylko na zdjęcia:

 

 

-jakiś krótki mag np od bety (nie wiadomo jak to nie będzie wyglądać ale na początek ujdzie)

 

 

a np magazynek ok a&k svd? nie wie ktoś czy pasuje?

 

Elementy IMO mniej istotne:

-nakładka na lufę i rurę gazową - odrobinę dłuższa jest

-selektor - tylko pojedynczy i zabezpieczony

o co chodzi z tą nakładką bo nie rozumiem na mój gust są niemal identyczne

a selektor ma ktoś pomysł jak to przerobić?

o ile dłuższa jest ta lufa??

Edited by Canguru
Link to post
Share on other sites

wiesz to byłby fajny pomysł (zdolności manualnych mi nie brakuje :p jestem bardzo skromny;P) lecz ja mam starego swojego kałacha i chce go spożytkować a nie złożyć swd trochę taniej niż atoz czy CA myślałem o snajperce bo w moim teamie pełnię role snajpera/strzelca wyborowego. i właśnie pytanie czy ten gb bedzie w miarę odpowiedni

Link to post
Share on other sites

Olej Zastavę! Kałach Cymy najlepiej będzie robić za PSL. Sam miałem kiedyś taki pomysł, ale umarł pod nawałem prac z Berylami. W każdym razie trzeba będzie:

 

-Przedłużyć body. Jak ja przedłużałem korpus Cymy, to kupiłem najtańszego, wymiarowego kałacha na allegro (jakieś 20zł), uciąłem mu przód i dokleiłem do body cymy.

-Wpasować magazynek. Dorwanie oryginalnego pudełka u nas graniczy z cudem, dlatego lepiej będzie zaadaptować magazynek z "SVD A&K". Pilnik i dremel w dłoń i poszerzasz gniazdo.

-Domontować długą lufę. Jak masz tokarza, to bez problemu. Jak nie masz, to szukasz rury odpowiedniej długości i grubości i pasujesz w korpus. Ja znalazłem taką w castoramie na dziale z firankami. Karnisze od zasłonek można dostać w praktycznie każdej średnicy i długości. Średnica wewnętrzna była za duża, ale da się to załatwić poprzez wpasowanie rurki z pcv o określonej średnicy.

-wpasować na lufę muszkę, obsadę łoża itp. Olej obsadę łoża Cymy, kup oryginał od AK. 35zł na allegro. Trzeba będzie też wykombinować dłuższą rurę gazową. Jak zależy Ci na wyglądzie, to daj odpowiednio przyciętą rurę Beryla.

-Zrobić drewna. Jak umiesz, to wystrugasz, jak nie umiesz, to szukaj stolarza.

-Przedłużyć dekiel. Kawałek blachy i spawanie.

-Kosmetyka. Najlepsza zabawa. Poxilina w dłoń i szpachlujesz dziury, których nie powinno być, formujesz te, które być powinny. Doklejasz blaszki tam, gdzie są potrzebne. Malujesz. Bejcujesz. Lakierujesz. Dokręcasz szynę pod optykę (postaraj się o tę z allegro za 40zł, kwadratową. Jest ładniejsza, niż "motylek"). Kupujesz stopkę gumową dla AK na kolbę i zakładasz na drewno dla lepszego efektu. Montujesz pas nośny.

-Bebechy. Inwestujesz w jakiś tuning, żeby Cymka zamieniła się w coś mocniejszego i celniejszego :)

 

I gotowe. Całość cenowo, nie licząc tuningu i zakładając, że spawania i dziergania w drewnie da się załatwić za flaszkę, wychodzi poniżej ceny nowego "SVD A&K".

 

edit:

 

Selektor oszukujesz w taki sposób, że ułamujesz kawałek płytki selektora, żeby była na stałe w pozycji "semi" i żeby obrót dźwigni nie powodował poruszenia tejże płytki. Pamiętaj tylko, żeby zaszpachlować pozycję "auto" na korpusie.

 

A tu zdjęcie porównawcze:

http://dragunov.us/com/c1.jpg

 

Powodzenia! :)

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Olej Zastavę! Kałach Cymy najlepiej będzie robić za PSL. Sam miałem kiedyś taki pomysł, ale umarł pod nawałem prac z Berylami. W każdym razie trzeba będzie:

 

-Przedłużyć body. Jak ja przedłużałem korpus Cymy, to kupiłem najtańszego, wymiarowego kałacha na allegro (jakieś 20zł), uciąłem mu przód i dokleiłem do body cymy.

-Wpasować magazynek. Dorwanie oryginalnego pudełka u nas graniczy z cudem, dlatego lepiej będzie zaadaptować magazynek z "SVD A&K". Pilnik i dremel w dłoń i poszerzasz gniazdo.

-Domontować długą lufę. Jak masz tokarza, to bez problemu. Jak nie masz, to szukasz rury odpowiedniej długości i grubości i pasujesz w korpus. Ja znalazłem taką w castoramie na dziale z firankami. Karnisze od zasłonek można dostać w praktycznie każdej średnicy i długości. Średnica wewnętrzna była za duża, ale da się to załatwić poprzez wpasowanie rurki z pcv o określonej średnicy.

-wpasować na lufę muszkę, obsadę łoża itp. Olej obsadę łoża Cymy, kup oryginał od AK. 35zł na allegro. Trzeba będzie też wykombinować dłuższą rurę gazową. Jak zależy Ci na wyglądzie, to daj odpowiednio przyciętą rurę Beryla.

-Zrobić drewna. Jak umiesz, to wystrugasz, jak nie umiesz, to szukaj stolarza.

-Przedłużyć dekiel. Kawałek blachy i spawanie.

-Kosmetyka. Najlepsza zabawa. Poxilina w dłoń i szpachlujesz dziury, których nie powinno być, formujesz te, które być powinny. Doklejasz blaszki tam, gdzie są potrzebne. Malujesz. Bejcujesz. Lakierujesz. Dokręcasz szynę pod optykę (postaraj się o tę z allegro za 40zł, kwadratową. Jest ładniejsza, niż "motylek"). Kupujesz stopkę gumową dla AK na kolbę i zakładasz na drewno dla lepszego efektu. Montujesz pas nośny.

-Bebechy. Inwestujesz w jakiś tuning, żeby Cymka zamieniła się w coś mocniejszego i celniejszego :)

 

I gotowe. Całość cenowo, nie licząc tuningu i zakładając, że spawania i dziergania w drewnie da się załatwić za flaszkę, wychodzi poniżej ceny nowego "SVD A&K".

 

edit:

 

Selektor oszukujesz w taki sposób, że ułamujesz kawałek płytki selektora, żeby była na stałe w pozycji "semi" i żeby obrót dźwigni nie powodował poruszenia tejże płytki. Pamiętaj tylko, żeby zaszpachlować pozycję "auto" na korpusie.

 

A tu zdjęcie porównawcze:

http://dragunov.us/com/c1.jpg

 

Powodzenia! :)

 

sorki ale nie rozumiem 1 punktu ;P i tego z deklem też nie rozumiem... i to całkiem fajny pomysł więc przemyśle tą zastave m76/m91 i tego PSL dzieki za fajny pomysł

 

nad tym też sie zastanowie( tu jest wyjątkowo mało roboty tak na pierwszy rzut oka ;])

Link to post
Share on other sites

Zainspirowany zamiarami kolegi sam postanowiłem wrócić do przeróbki swojej 028 (a raczej tego, co z niej jeszcze zostało) na PSL. Po dwóch dniach zabawy z tarnikiem i kawałkiem sztachety mam już nakładkę rury gazowej i przedłużoną rurę. Rurę zrobiłem poprzez połączenie dwóch przyciętych rur gazowych od Cym 048 i połączenia ich z kolanem gazowym od tejże (PSL ma kolano z AKMa). Mam też kawałek karnisza stalowego o średnicy 16mm, który będzie służyć za lufę zewnętrzną.

 

Teraz pytanie, czy ktoś miał do czynienia z techniką metalizowania ABSowego body od Cymy? Gdzieś na jakiejś zagranicznej stronie widziałem poczynania gościa, który "robił" metalowe body poprzez naklejanie warstw folii aluminiowej, tylko nie wiem jakim klejem to robił. Po nałożeniu sześciu warstw robi się półmilimetrowa warstwa blachy na komorze zamkowej. Bardzo przypomina to rozwiązanie, które przed 2009 rokiem stosowało ICS w swoich kałachach.

Jak myślicie, superglue się nada? Czy może na żywicę?

Link to post
Share on other sites

Jak cały ten temat. Ale spróbować nie zawadzi. Skoro ktoś to zrobił i dawało radę, to znak, że powinno wypalić i w naszym przypadku. Wiadomo, że lepsza byłaby techniczna blacha półmilimetrowa i tłoczenie prasą, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Spróbuję i pokażę co wyszło. Ryzykuję co najwyżej zniszczenie starego body od Cymy, a to niewielka strata.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W temacie blachy półmilimetrowej, to da się, ale nie bez problemów, a mianowicie za każdym razem to wytłoczenie trzymające magazynek wychodzi mi krzywo. To znaczy wszystko jest fajnie i ładnie, ale troszkę chropowato na powierzchni i po malowaniu nie wygląda to profesjonalnie.

Link to post
Share on other sites

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Body jest przedłużone z przodu, ale podcięte z tyłu (jak będę kładł blachę, to zostanie zrekonstruowane). Lufa to kawał rury 16 mm. "Przednie body" od Cymy zostało podcięte, żeby wpasować metalową podstawę szczerbinki od APSa. Kolano gazowe wziąłem z Cymy 048, podobnie jak dwie rury gazowe połączone w jedną (w środku rur jest gruba śruba, która trzyma je w całości, a z zewnątrz zaszpachlowałem poxipolem). Podstawa muszki z APSa, ale jeszcze będę ją musiał przeciąć, bo w PSL obsada bagnetu jest trochę dalej na lufie. Nakładka powstała z kawałka drewna poddanego obróbce tarnikiem. Na zdjęciu tego nie widać, ale gniazdo magazynka jest już powiększone na wymiar magazynka z SWD.

 

pslt.jpg

 

Wkrótce podziałam z chwytem przednim.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...