Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Throat microphone


Recommended Posts

Teraz pytanie za 100 pkt ... gdzie w POLSCE mozna wyhaczyc takiego mica? Na maycomie sprzedawca powiedzial, ze producent tych throat mic`ow od ktorego je sprowadzali splajtowal i sami do konca nie wiedza, kiedy sprowadza nowe. Jest jakies drugie zrodlo?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ok, dotarl do mnie laryngofon Iasus Noise Terminator 2

 

Widok ogolny:

Throat01.jpg

Throat02.jpg

Throat03.jpg

Throat04.jpg

 

Odsloniety sam laryngofon:

Throat05.jpg

 

PTT mocowany na palec:

Throat06.jpg

Throat07.jpg

 

Na razie testowalem go tylko w warunkach domowych. Slychac dobrze i wyraznie nawet szept, sluchawka tez dobrej jakosci, przekazuje czysty dzwiek. Jak na razie jestem zadowolony :D

 

EDIT, o w morde, ale kompromitacja :( Palec na spuscie sciana.gif

Link to post
Share on other sites

Szkurde! Laryngofon FireFox ma mniejszą wtyczkę niż np. gniazdo w First Austria i trzeba kombinować przejściówkę którą wcale nie tak łatwo wykombinowac ani zrobić! Mam nadzieję że dzisiaj będę miał już przejściówkę to potestuję throata

pozdro

g.

Link to post
Share on other sites

Foka! Jakie masz wtyczki (końcówki)przy tym larynxie? Tzn jakiego radia używasz i czy pasują bez problemu. Widziałem je na RW i podejrzewam, że mogę mieć problemy z dopasowaniem go do swojego Maycoma. Poza tym, wygląda nieźle, choć mam trochę mieszane uczucia, co do palcowego PTT. Ale tylko na wyrost i wizualnie. Daj znać jak sprawwdził sie w polu.

 

P.S. U kogo, jak u kogo, ale u Ciebie palec na spuście.....

łoj!

Link to post
Share on other sites
Foka! Jakie masz wtyczki (końcówki)przy tym larynxie? Tzn jakiego radia używasz i czy pasują bez problemu. Widziałem je na RW i podejrzewam, że mogę mieć problemy z dopasowaniem go do swojego Maycoma.

Maja Maycomowe :) Wtyczka 2-pin. Ale mozna zamowic tez 1-pin, sa dwie wersje. Problem (dla mnie) w tym ze z Maycomem dziala super a z Intekiem nie chce... a Maycoma mam tylko LPD, a Maycom Polska nie ma juz (i nie bedzie mial) Maycomow PMR... i mam problem :(

 

Poza tym, wygląda nieźle, choć mam trochę mieszane uczucia, co do palcowego PTT. Ale tylko na wyrost i wizualnie.

1. mozesz odlaczyc ten przycisk (nie jest na stale tylko wlacza sie go jako przejsciowke miedzy radio a zestaw) i uzywac radia z VOXem. Poza tym PTT nie jest na stale z ta opaska na palec - to jest zwykly kawalek gumki pod ktory sie wklada przycisk, wiec mozesz go sobie izolka przymocowac gdzie tylko chcesz, albo (ja mam taki zamiar) dorobic wieksza obudowe i nosic go na kamizelce.

 

P.S. U kogo, jak u kogo, ale u Ciebie palec na spuście.....  

łoj!

wrrrrrrrrr :twisted:

Link to post
Share on other sites

Nie to nie będzie taki jak ma foka ale może być! Mów co chcesz a postaram Ci się to przywieźć! A co do FireFoxa to wciąż mam porblem z przejściówką! Jakby ktoś znający się dobrze na elektronice się do mnie odezwał to byłbym bardzo wdzięczny!

pozdro

g.

Link to post
Share on other sites

Mam w domu polski albo radziecki jeszcze(niestety niesprawny) Jest wielko przepiurczego jajka (troszke mniejszy i spłaszczony) na krańcach ma dwie śrubki do przyręcenia przewodów

Był on kiedys w takiej skórzanej opasce na szyje(dwa były) ojciec je urzywał do radiostacji gdy był w młodości w radioklubie jakimś.

Ogólnie to był owiele mniejszy niż ten co ktoś przed chwilą pokazał!

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

A wystarczy najprostszy laryngofon z radiostacji wojskowej, taki jak np. ten:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=62256638

Ja podobny kupiłem za 16 zł.

Dzisiaj taki zestaw testowałem. Wszystko działa super. Mikrofon i radio działały w trybie z VOX-em. Mikrofon nie zbiera dźwięków z otoczenia (strzały z aeg-a, itp.) Nawet czasami można mówi dosyć cicho i tez się nie włącza. Działa dopiero po docisnięciu mikrofonów do grdyki. Dzwięk jest wyraźny.

Problemem było przylutowanie wtyczki, ponieważ mój laryngofon jest z radiostacji R 105. (lata 60) więc kable są tak zaśniedziałe, że w zasadzie są "sklejone" cyną a nie zalutowane.

 

Parę uwag dotyczących użytkowania:

- gumka przytrzymująca słuchawkę na uchu po jakimś czasie "wrzyna" się w czoło,

- ucho pod słuchawką "poci się" dosyć szybko,

- trzeba się przyzwyczaić do ucisku na gardle (odruch wymiotny),

- kabel na który trzeba uważać podczas przedzierania sie między drzewami.

 

To na początek tyle.

Link to post
Share on other sites

Mój post (Pią Sty 07, 2005) wycięty z tematu o dużym przycisku PTT http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=1049...ight=du%BFy+ptt

 

Ja z powodzeniem używam zestawu słuchawka + laryngofon z radiostacji R-126. Słuchawka jest głośna a laryngofon czytelny dla innych przy normalnym mówieniu, przy szeptaniu jest gorzej. Zestaw jest deszczoszczelny nie wiem jak z pływaniem nie testowałem jeszcze w takich warunkach. Cena na Allegro już od 10zł. Przycisk PPT zrobiłem z obudowy z elektronika o wymiarach 47x63x22mm, w którą wbudowałem przełącznik chwilowy o średnicy 15mm niestety przy dłuższym użytkowaniu okazał się on za mały i za bardzo wystający, pozatym cena obudowy jest za duża ok. 5zł

 

Wtedy nikt się nie zainteresił i wątpie żeby teraz to zrobił :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...